Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieracie? Jeśli tak, to pochwalcie się co i gdzie 🙂 Ja zawsze na jesienne wędrówki w góry, biorę koszyk. 

W Karpatach, największym przysmakiem są dla mnie Borowiki ceglastopore, rzadko zbierane. 

Przedwczoraj wybrałem się na wyciszający spacer do lasu, gdzie oprócz kilku kań, znalazłem go....szmaciak!

Szmaciak gałęzisty, albo siedzuń sosnowy, to zupełne odkrycie. Jadłem go wczoraj pierwszy raz w życiu, i uważam że to jeden z najsmaczniejszych grzybów. 

  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ziemowit napisał:

Ostatnio spotkałem w Tyrolu takie. Jakie to gatunki?

Ta pierwsza to czubajka kania, to drugie to muchomor czerwony. 

 

18 godzin temu, Ziemowit napisał:

Uwielbiam opieńki, w sudeckich lasach jest ich dużo i dawno temu na nie chodziłem. I jak teraz patrzę to są one jednak blaszkowane. :P 

Nie obraź się - w formie żartu, ale pamiętam że jak chodziłem do szkoły kiedyś tam, to była taka riposta popularna "filozof odkrył że ma przedzielony tyłek" 🙂

Opieńka, smaczny grzyb 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...
Nasze lasy oferują jednego z najzabawniejszych grzybów. Jest nim Sromotnik smrodliwy, Phallus impudicus (dawniej Sromotnik Bezwstydny).
Chodząc po lesie, można nie spotkać go przez dziesiątki czy setki kilometrów, aż nagle trafi się na stanowisku nawet kilkunastu/dziesięciu owocników obok siebie.
Jadalny jest nierozwinięty owocnik, tzw "czarcie jajo" z reguły schowane pod ściółką.
Trzeba się poczuć jak świnia szukająca trufli.
Znalezione na wycieczce w Beskid Sądecki, nieopodal Hali Łabowskiej.

229820011_1250545478707973_3064463024236054969_n.jpg

227246715_343334534183084_6346960201054962426_n.jpg

229226261_822054145346163_7385183749866333439_n.jpg

228924904_2646374032331696_5824254302973961546_n.jpg

228798378_888719338388768_4448395800995198215_n.jpg

226682680_419561569382576_376031764009623053_n.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jako dziecko robiłem wypady do lasu, by przynieść koszyk grzybów. Nigdy nie było zatrucia w naszej rodzinie. Ale też posługiwanie się atlasem jako jedynym źródłem wiedzy jest ryzykowne.  To jest tylko przybliżenie. Ile może być "wzorów" zwkłego prawdziwka(borowika). W zależności od lasu, miejsca w lesie. Szczególnie młode osobniki, ledwo wystające ze ściółki są niebezpieczne.

Żona jest pasjonatem grzybów. Ale jej eksperymenty ograniczają się do borowika, kozaka, podgrzybka.  Sicher ist sicher - jak mawiają  przyjaciele z za Odry. Kanie nam rosną na łączkach. "Czerwonych" borowików zatrzęsienie. Lisówki(kurki) do zupy ziemniaczanej. Borowiki też na zupę. Już były. W sosie do drugiego dania.  To są znaki sezonu. Jak pierogi z borówkami. Czy placek ze śliwkami(węgierki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Naprawdę? Wow! Proponuje odwiedzić Halę Długą w Gorcach. Lub Hale Śmietanową w paśmie Policy. Jest tego na pęczki. ;).

Kto chodź raz odwiedził "Metysówkę" za czasów poprzedniego  właściciela. Ten dobrze wie czym raczyła mieszkająca tam bohema:).

Edytowane przez tankowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Wybaczcie, ja na kanapie posiedzę. Swoje wyzbierałem końcem lipca -  początkiem września. Posuszone, pomrożone, zamarynowane. Tym razem październikowe kieleckie odpuszczam. 

Tłoczno i hałaśliwie się w lasach się zrobiło i ja to w pewnym sensie rozumiem. Wolę jednak ciszę, skromne 5 kg prawdziwka i kilka kilometrów w nogach nierzadko ostro w pionie. Jak również te zazdrosne spojrzenia sąsiadów o tak nietypowych grzybowo porach.

Choć pogoda kusi jak zawsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...