Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już na bank ostatnie Ski Toury tej wiosny. Brat mnie wyciągnął choć sprzęt  od kilku dni na strychu.

trasa : Szklarska Puchatek- Schronisko pod Łabskim- Śnieżne Kotły-Szrenica-Śniezynka -Puchatek

(Zjazd Snieżynka - miejscami ostre prześwity ale   nawet bezstresowo jakoś się udało)

https://ibb.co/album/M8vGnL

 

Edytowane przez agnel2748
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, agnel2748 napisał:

Już na bank ostatnie Ski Toury tej wiosny. Brat mnie wyciągnął choć sprzęt  od kilku dni na strychu.

trasa : Szklarska Puchatek- Schronisko pod Łabskim- Śnieżne Kotły-Szrenica-Śniezynka -Puchatek

(Zjazd Snieżynka - miejscami ostre prześwity ale   nawet bezstresowo jakoś się udało)

https://ibb.co/album/M8vGnL

 

Odpinales narty w zjeździe? Jak fragment tuż przed Puchatkiem?

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agnel2748 napisał:

Już na bank ostatnie Ski Toury tej wiosny. Brat mnie wyciągnął choć sprzęt  od kilku dni na strychu.

trasa : Szklarska Puchatek- Schronisko pod Łabskim- Śnieżne Kotły-Szrenica-Śniezynka -Puchatek

(Zjazd Snieżynka - miejscami ostre prześwity ale   nawet bezstresowo jakoś się udało)

https://ibb.co/album/M8vGnL

 

Dziś w nocy śniło mi się, że z daleka patrzyłem na czarny FIS w Szklarskiej, z widocznymi już prześwitami. Czas na odstawienie proszków p.t. zima i narty.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne - Doliny 24.04.2021

W trójkę zrobiliśmy pełny raport :) : @Góral spod Skrzycznego Pośredni Juliany , @marcinn podejście od Gondoli , ja podejście od Dolin. 

Narty ubrałem koło Hiltona (na mapce Start) i ani raz nie musiałem ściągać, Zjeżdżałem FIS- warunki idealne bo lekko popuściło po nocnym przymrozku, fis polecam nawet fanatykom sztruksu :) 

skrzyczne.jpg.1f42afad7fa30e1f3d955bb0d02d16d1.jpg

 

IMG_20210424_093522.jpg

IMG_20210424_102537.jpg

IMG_20210424_103333.jpg

IMG_20210424_104037.jpg

IMG_20210424_104430.jpg

IMG_20210424_104553.jpg

IMG_20210424_110638.jpg

IMG_20210424_112501.jpg

IMG_20210424_112505.jpg

IMG_20210424_112557.jpg

 

IMG_20210424_112814.jpg

IMG_20210424_112930.jpg

 

Edytowane przez surfing
  • Like 12
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25.04.2021 Czantoria, sezon zimowy nie chce się skończyć,  myślę że to przez ocieplenie klimatu. ;)

Krzesełka chodzą, można wjechać z rowerem ,  z wózkiem, ale narty zabronione :) 

Przy zapowiadanych nocnych przymrozkach śnieg (0,5m) poleży jeszcze do Majówki. 

Śnieg jest szary bo trasa jest w Bukowym lesie który teraz zrzuca nasiona, nie przeszkadza to w jeździe.

 

 

IMG_20210425_122359.jpg

IMG_20210425_123806.jpg

IMG_20210425_125027.jpg

IMG_20210425_130912.jpg

IMG_20210425_133327.jpg

IMG_20210425_135015.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej plotek krąży że TPN ma już dawno z urzędu wyznaczoną datę zamknięcia całego parku dla turystyki narciarskiej i skialpinizmu. Ponoć to 4 maja. Jeśli tak zrobią to chyba mnie ch.. strzeli. Śniegu co nie miara, i ponoć świstaki i tak dalej śpią.

Wczoraj zjazd z Kasprowego prawie do samych Kuźnic. Ostatnie 300 m z buta. 

IMG_20210427_132814580_HDR.jpg

IMG_20210427_155005050.jpg

IMG_20210427_155038302.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Ile tam na Czantorii trzeba podejść do śniegu? 

Do linii lasu czyli 450m.npm ,  200m na nogach i 50m w górę. mapy.cz

W niedzielę  można było zjechać znacznie niżej, pewnie na polanie Solisko śniegu już brak.

Zerknij tutaj http://www.czantoria.net/kamera-solisko/

Darek może ktoś Ci przemyci narty na szczyt. Pozdrawiam.

IMG_20210425_135028.thumb.jpg.d4541e38471e4522e311e0615f73a2ee.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

📢 Częściowe zamknięcie Tatr dla ruchu skiturowego 📢
Od wtorku 4 maja większość szlaków turystycznych i narciarskich w Tatrzańskim Parku Narodowym zostaje zamknięta dla turystyki narciarskiej. Również tereny taternickie nie będą już udostępnione dla skiturowców. Zamknięcie na razie nie dotyczy szlaku na Rysy i kilku wymienionych niżej szlaków w rejonie Kasprowego Wierchu. Przełom kwietnia i maja to co roku czas zamknięcia Tatr dla tej formy aktywności.
Sytuacja śniegowa w wyższych partiach Tatr nadal cieszy narciarzy skiturowych, ale trzeba pamiętać, że w maju w strefie hal i kosodrzewiny, w miejscach wolnych od śniegu, lęgi rozpoczynają siwerniaki, czeczotki, podróżniczki, cietrzewie – gatunki wymagające szczególnej ochrony. W maju samice wielu gatunków zwierząt wydają na świat młode. W okresie poprzedzającym poród starannie wyszukują miejsca bezpieczne, gdzie nikt nie zakłóca im spokoju. W tej sytuacji sprawą absolutnie priorytetową dla służb Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zapewnienie im ochrony. Dotyczy to także świstaków, które zaczęły wykopywać się z nor. Niedźwiedzie również są już aktywne. Ich tropy można zaobserwować na wielu szlakach. Zwierzęta po zimie, zwłaszcza przedłużającej się, są bardzo osłabione.
Zwykle z tych powodów wyłączamy wiosną niemal cały teren TPN dla narciarzy skiturowych. W tym roku z powodu zimnego i śnieżnego początku wiosny sytuacja jest nieco inna, więc wprowadzamy pewne wyjątki.
ℹ️ Od 4 maja obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego zostaje zamknięty dla ruchu skiturowego, z wyjątkiem:
1. Szlak turystyczny (znaki czerwone) Morskie Oko – Rysy;
2. Szlak narciarski z Kuźnic na Halę Gąsienicową;
3. Szlak turystyczny (znaki żółte) Hala Gąsienicowa (schronisko Murowaniec) – Kasprowy
Wierch;
4. Szlak turystyczny (znaki czarne) Hala Gąsienicowa (stacja IMGW) – dolna stacja kolei
krzesełkowej w Kotle Gąsienicowym;
5. Szlak turystyczny (znaki czarne) Brzeziny – Sucha Woda Gąsienicowa – Hala Gąsienicowa
(schronisko Murowaniec);
6. Szlak narciarski/podejściowy z Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Dolinę Goryczkową.
7. Narciarska trasa zjazdowa w Dolinie Suchej Stawiańskiej (Kocioł Gąsienicowy).
👉 Wymienionymi wyżej szlakami można będzie poruszać się na nartach do 10 maja 2021 r. Po tym terminie dla narciarstwa skiturowego otwarty pozostanie jedynie szlak turystyczny Morskie Oko – Rysy.👈
Uwaga, zaznaczamy, że narciarska trasa zjazdowa w Dolinie Suchej Stawiańskiej (Kocioł Gąsienicowy) 11 maja zostanie również zamknięta dla wszelkich form narciarstwa.
ℹ️ Z dodatkowych informacji: 👉 od 4 maja dla turystyki pieszej zostaną otwarte szlaki w rejonie Doliny Pańszczycy i szlak z Doliny Pięciu Stawów na Krzyżne 👈. Szlaki w rejonie Doliny Gąsienicowej, zamknięte od 1 kwietnia ze względu na przebywającą tam niedźwiedzicę z młodymi, pozostają zamknięte do momentu, gdy tylko rodzina przeniesie się w inne miejsce. Teren jest stale monitorowany przez służby terenowe.
Narciarzy zapraszamy na szlaki w kolejnym sezonie zimowym. 🙌Dziękujemy za wsparcie naszych działań.
 
Źródło: TPN
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, surfing napisał:

Można do 10.05

No właśnie chyba nie. Zobacz że nie pokrywa się to z nartostradą. 😄 Tamten szlak jest podejściowy. W okresie zamknięcia wyciągów i tak mało kto chodził nim, tylko wszyscy szli nieco łagodniejszym podejściem przez zakosy.

Chciałem się gdzieś wybrać jeszcze w maju. Granice pozamykane, nasze Tatry też w atrakcyjniejszych miejscach zamknięte. Chcę się gdzieś wybrać przynajmniej na pożegnanie sezonu. Nie lubię zjeżdżać tym szlakiem narciarskim przez Gąsienicową. Dużo ludzi idzie do góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gerald napisał:

No właśnie chyba nie. Zobacz że nie pokrywa się to z nartostradą. 😄 Tamten szlak jest podejściowy. W okresie zamknięcia wyciągów i tak mało kto chodził nim, tylko wszyscy szli nieco łagodniejszym podejściem przez zakosy.

Chciałem się gdzieś wybrać jeszcze w maju. Granice pozamykane, nasze Tatry też w atrakcyjniejszych miejscach zamknięte. Chcę się gdzieś wybrać przynajmniej na pożegnanie sezonu. Nie lubię zjeżdżać tym szlakiem narciarskim przez Gąsienicową. Dużo ludzi idzie do góry.

Dziś sstar ma plan uderzyc na CG koło Kłodzka, ja jeśli warun dopisze uderzam tam w połowie kolejnego tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, grimson napisał:

Dziś sstar ma plan uderzyc na CG koło Kłodzka, ja jeśli warun dopisze uderzam tam w połowie kolejnego tyg.

Nie no, za daleko, i za dużo zakazów. Byłem raz w życiu w Karkonoszach (w tym roku), i mi wystarczy. Z Krakowa wolę jechać na Ukrainę (jak się kiedyś jeszcze uda). Przynajmniej nikt nie będzie mi zabraniał zjeżdżać trasą narciarską, tak jak w Karpaczu po Złotówce/Grosiku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gerald napisał:

No właśnie chyba nie. Zobacz że nie pokrywa się to z nartostradą. 😄 Tamten szlak jest podejściowy. W okresie zamknięcia wyciągów i tak mało kto chodził nim, tylko wszyscy szli nieco łagodniejszym podejściem przez zakosy.

Chciałem się gdzieś wybrać jeszcze w maju. Granice pozamykane, nasze Tatry też w atrakcyjniejszych miejscach zamknięte. Chcę się gdzieś wybrać przynajmniej na pożegnanie sezonu. Nie lubię zjeżdżać tym szlakiem narciarskim przez Gąsienicową. Dużo ludzi idzie do góry.

Słyszałem że TPN ma wpuszczać po 10 mają skiturowcow, którzy będą mieli paszport covidowy.

Łapiesz się ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...