Narty - skionline.pl
Jump to content

Rower elektryczny za i przeciw


artix

Recommended Posts

W dniu 13.05.2021 o 21:16, Dyna napisał:

Co ciekawe, 3/4 wypowiadających się negatywnie o ebike miała z nimi do czynienia przez "szybę" (tak, tak bo jakby choć raz doświadczyła 50 km tripa po górach to nie pisali by głupot, że to samo jedzie). Druga sprawa, 99% "anty" to forumowi narciarze, korzystający z wyciągów 🤣 przecież to zaprzeczenie sportu! Wspomagamy się silnikiem, który wyciąga nas na szczyt🤣nie wiem czy tylko ja widzę tu pewną hipokryzję? Podpisany narciarz, rowerzysta (z silnikiem i bez) i skiturowiec. 

A gdyby tak moje NIE bylo motywowane tym ze bede sie czul na takim rowerze zle psychiczne? Bede mial wyrzuty sumienia? 

Jazda na zwyklym sprwaia mi wielka przyjemnosc i nic wiecej mi nie potrzeba. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A mnie się nie podoba wspomaganie, choć przyznam, jest całkiem wygodne - próbowałem i na płaskim i stromym. A nie podoba mi sie z z zupełnie nietechnicznej przyczyny. 

Gdy przed kilkunastu  laty zacząłem niesmiało zapuszczać się w co bardziej strome scieżki w Beskidzie Sl, to na takiej stokówce z Salmopola na Przysłup pod Baranią spotykalem kilku, a w weekend może w porywach, przy dobrej pogodzie  kilkunastu rowerzystów. I tak do niedawno te liczby mało zmieniały się.

Przed kilku dniami spróbowałem czy jeszcze dam rade....  dałem..... Jeden przystanek na ostatniej patelni pod Salmopolem dodatkowo ale poszło. Trudność zaczęła sie wyżej. Na normalnie pustej szutrówce wymijam, lub jestem wyprzedzany przed dziesiątki innych, w znaczącej wiekszośći z "gruba rurą" akumulatora. Oczy dokoła głowy i wrażenia jak na szosie.....  Chyba kolejne miejsce spalone. Zjechałem przez Cienków bo dalej nie miałem ochoty przepychać się...   

Winda dla każdego?

Dyna:  50 km po górach to elementarz bez wspomagania... na krótsze nie warto jechać.

Edited by mig12345
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Przy okazji Giro d Italia .....Giro dla Ebików https://www.giroe.it/percorso-2021/ tutaj https://www.facebook.com/czykier/  ca relacja z wyścigu  ,komentatora Eurosportu który bierze udział.

https://www.facebook.com/czykier/posts/1401144656907987

 

Bianchi  kozacki, jak takie niedługo będą w ''normalnych'' cenach , to trzeba będze pomyśleć.

( nie wiem czy to dokładnie to ale ca.19 tys https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_szosowe/aerodynamiczne/bianchi/69509/aria_e_road_disc_ultegra)

za i przeciw??? 

 https://czykier.com/2021/05/07/gruby-jedzie-na-monte-zoncolan/?fbclid=IwAR2R3TJSqxjWrpoRYTlJRu4qYDt37iFa8H7VGcNDkZxVIXhoQO07Yo4Dc40

 

Edited by agnel2748
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

50km/h i na luzaku spokojnie pedałuje po ścieżce rowerowej.

Cały paradoks polega ze robi to na pełnym legalu. Kupuje sprzęt w sklepie i jedzie. Nie chce już wchodzić w słuszność czy nie....tych decyzji  i w dalsza polemikę ale dam adekwatny przykład do dyskusji. Wyobraźmy sobie dziś zmianę reguł . Dopuszczamy auta elektryczne do 100 km/h w terenie zabudowanym ?! 

Edited by Victor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Victor napisał:

Cały paradoks polega ze robi to na pełnym legalu. Kupuje sprzęt w sklepie i jedzie. Nie chce już wchodzić w słuszność czy nie....tych decyzji  i w dalsza polemikę ale dam adekwatny przykład do dyskusji. Wyobraźmy sobie dziś zmianę reguł . Dopuszczamy auta elektryczne do 100 km/h w terenie zabudowanym ?! 

Cześć

Szkoda, że przerwałeś kręcić filmik bo koleś dojeżdżał do przejścia, byli piesi i nawet nie zwolnił.

Ten przykład z autami, moim zdaniem bardzo trafny!

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Victor napisał:

Cały paradoks polega ze robi to na pełnym legalu. Kupuje sprzęt w sklepie i jedzie. Nie chce już wchodzić w słuszność czy nie....tych decyzji  i w dalsza polemikę ale dam adekwatny przykład do dyskusji. Wyobraźmy sobie dziś zmianę reguł . Dopuszczamy auta elektryczne do 100 km/h w terenie zabudowanym ?! 

Aktualnie prawie wszyscy jezdza do 100km/h w zabudowanym. Nic by sie specjalnie nie zmienilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
5 godzin temu, MarioJ napisał:

Jeszcze jeden przeciw, chyba nie było. Czasami się zapalają baterie.

Najnowszy przypadek z Holandii 

https://www.nu.nl/289140/video/accu-van-elektrische-fiets-ontploft-tijdens-fietsen-in-weert.html

 

Ostatnio z racji wykonywania zawodu projektanta odwiedziłem  inwestora. W piwnicy i przylegającym do niej garażu był bałagan i ślady sporego pozaru. Zapytałem co się stało, usłyszałem odpowiedź, hulajnoga się zapaliła. Spaliły się ze dwa czy trzy rowery, regał, drzwi i 20-30% mercedesa S klase. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dla mnie rowery elektryczne mają same plusy. Są idealne dla osób dbających o środowisko, dla tych którzy nie mogą sobie pozwolić na duży wysiłek, a uwielbiają spędzać aktywnie czas. Są wygodnym środkiem transportu i rekreacji. Ecoride ma rowery o skandynawskiej, a więc najwyższej jakości i można je kupić w naprawdę przyzwoitych cenach, wiec polecam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Create New...