Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rower elektryczny za i przeciw


artix

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2021 o 21:16, Dyna napisał:

Co ciekawe, 3/4 wypowiadających się negatywnie o ebike miała z nimi do czynienia przez "szybę" (tak, tak bo jakby choć raz doświadczyła 50 km tripa po górach to nie pisali by głupot, że to samo jedzie). Druga sprawa, 99% "anty" to forumowi narciarze, korzystający z wyciągów 🤣 przecież to zaprzeczenie sportu! Wspomagamy się silnikiem, który wyciąga nas na szczyt🤣nie wiem czy tylko ja widzę tu pewną hipokryzję? Podpisany narciarz, rowerzysta (z silnikiem i bez) i skiturowiec. 

A gdyby tak moje NIE bylo motywowane tym ze bede sie czul na takim rowerze zle psychiczne? Bede mial wyrzuty sumienia? 

Jazda na zwyklym sprwaia mi wielka przyjemnosc i nic wiecej mi nie potrzeba. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie podoba wspomaganie, choć przyznam, jest całkiem wygodne - próbowałem i na płaskim i stromym. A nie podoba mi sie z z zupełnie nietechnicznej przyczyny. 

Gdy przed kilkunastu  laty zacząłem niesmiało zapuszczać się w co bardziej strome scieżki w Beskidzie Sl, to na takiej stokówce z Salmopola na Przysłup pod Baranią spotykalem kilku, a w weekend może w porywach, przy dobrej pogodzie  kilkunastu rowerzystów. I tak do niedawno te liczby mało zmieniały się.

Przed kilku dniami spróbowałem czy jeszcze dam rade....  dałem..... Jeden przystanek na ostatniej patelni pod Salmopolem dodatkowo ale poszło. Trudność zaczęła sie wyżej. Na normalnie pustej szutrówce wymijam, lub jestem wyprzedzany przed dziesiątki innych, w znaczącej wiekszośći z "gruba rurą" akumulatora. Oczy dokoła głowy i wrażenia jak na szosie.....  Chyba kolejne miejsce spalone. Zjechałem przez Cienków bo dalej nie miałem ochoty przepychać się...   

Winda dla każdego?

Dyna:  50 km po górach to elementarz bez wspomagania... na krótsze nie warto jechać.

Edytowane przez mig12345
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Giro d Italia .....Giro dla Ebików https://www.giroe.it/percorso-2021/ tutaj https://www.facebook.com/czykier/  ca relacja z wyścigu  ,komentatora Eurosportu który bierze udział.

https://www.facebook.com/czykier/posts/1401144656907987

 

Bianchi  kozacki, jak takie niedługo będą w ''normalnych'' cenach , to trzeba będze pomyśleć.

( nie wiem czy to dokładnie to ale ca.19 tys https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_szosowe/aerodynamiczne/bianchi/69509/aria_e_road_disc_ultegra)

za i przeciw??? 

 https://czykier.com/2021/05/07/gruby-jedzie-na-monte-zoncolan/?fbclid=IwAR2R3TJSqxjWrpoRYTlJRu4qYDt37iFa8H7VGcNDkZxVIXhoQO07Yo4Dc40

 

Edytowane przez agnel2748
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Victor napisał:

 Pędzący ‚biurowiec” norma każdego dnia !

IMG_2246.MOV 21 MB · 3 pobrania

50km/h i na luzaku spokojnie pedałuje po ścieżce rowerowej. Nie wygląda na customową "spuchniętą" konstrukcję, raczej na normalny - pewnie po przeróbkach silnika - e-bike.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

50km/h i na luzaku spokojnie pedałuje po ścieżce rowerowej.

Cały paradoks polega ze robi to na pełnym legalu. Kupuje sprzęt w sklepie i jedzie. Nie chce już wchodzić w słuszność czy nie....tych decyzji  i w dalsza polemikę ale dam adekwatny przykład do dyskusji. Wyobraźmy sobie dziś zmianę reguł . Dopuszczamy auta elektryczne do 100 km/h w terenie zabudowanym ?! 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Victor napisał:

Cały paradoks polega ze robi to na pełnym legalu. Kupuje sprzęt w sklepie i jedzie. Nie chce już wchodzić w słuszność czy nie....tych decyzji  i w dalsza polemikę ale dam adekwatny przykład do dyskusji. Wyobraźmy sobie dziś zmianę reguł . Dopuszczamy auta elektryczne do 100 km/h w terenie zabudowanym ?! 

Cześć

Szkoda, że przerwałeś kręcić filmik bo koleś dojeżdżał do przejścia, byli piesi i nawet nie zwolnił.

Ten przykład z autami, moim zdaniem bardzo trafny!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

Cały paradoks polega ze robi to na pełnym legalu. Kupuje sprzęt w sklepie i jedzie. Nie chce już wchodzić w słuszność czy nie....tych decyzji  i w dalsza polemikę ale dam adekwatny przykład do dyskusji. Wyobraźmy sobie dziś zmianę reguł . Dopuszczamy auta elektryczne do 100 km/h w terenie zabudowanym ?! 

Aktualnie prawie wszyscy jezdza do 100km/h w zabudowanym. Nic by sie specjalnie nie zmienilo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
5 godzin temu, MarioJ napisał:

Jeszcze jeden przeciw, chyba nie było. Czasami się zapalają baterie.

Najnowszy przypadek z Holandii 

https://www.nu.nl/289140/video/accu-van-elektrische-fiets-ontploft-tijdens-fietsen-in-weert.html

 

Ostatnio z racji wykonywania zawodu projektanta odwiedziłem  inwestora. W piwnicy i przylegającym do niej garażu był bałagan i ślady sporego pozaru. Zapytałem co się stało, usłyszałem odpowiedź, hulajnoga się zapaliła. Spaliły się ze dwa czy trzy rowery, regał, drzwi i 20-30% mercedesa S klase. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dla mnie rowery elektryczne mają same plusy. Są idealne dla osób dbających o środowisko, dla tych którzy nie mogą sobie pozwolić na duży wysiłek, a uwielbiają spędzać aktywnie czas. Są wygodnym środkiem transportu i rekreacji. Ecoride ma rowery o skandynawskiej, a więc najwyższej jakości i można je kupić w naprawdę przyzwoitych cenach, wiec polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...