Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Zapewniam Cię, że w kwestii odczuć z jazdy nie ma to najmniejszego znaczenia.

Pozdro

Wierzę. Tak tylko z ciekawości pytam. Wiem, wiem dokąd ona prowadzi.

Jeździłem na takich na Hromovce, 165, ale co więcej to nie pamietam, na ski forum zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marionen napisał:

Dokładnie tak, w pierwszym przejeździe giganta zjechałem na sklepowych gs o promieniu 18 m, a w drugim na  jakiś Deaconach o szer. 76-78 , a czas w drugim przejeździe przy mocno już zniszczonej trasie poprawiłem o 0.7 sek. Każde z tych nart miałem pierwszy raz na nogach i wcześniej ich nie testowałem. 

Czyli nie istotne co mamy pod nogami. Po prostu jedne sa szybsze a inne wolniejsze, jedne jada lepiej po rozjechanym stoku, inne gorzej, Tego sie nie da wyczuc 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marionen napisał:

Dokładnie tak, w pierwszym przejeździe giganta zjechałem na sklepowych gs o promieniu 18 m, a w drugim na  jakiś Deaconach o szer. 76-78 , a czas w drugim przejeździe przy mocno już zniszczonej trasie poprawiłem o 0.7 sek. Każde z tych nart miałem pierwszy raz na nogach i wcześniej ich nie testowałem. 

Cześć

Bo umiesz jeździć na nartach po prostu. Ja w zeszłym roku dostałem takie SL jak trzymasz w ręku. W ogóle nie wiedziałem co to jest za narta ale dobrze chodziła, choć była raczej "łatwa". Jacyś mili Panowie na górce zapyta;li mnie czy to jest pierwsza SL a ja...: "No wie Pan - jeździ." No to mi wytłumaczyli jak wyglądają poszczególne modele itd. Podziękowałem grzecznie bo się znali o niebo lepiej ode mnie.

Dopiero jak wziąłem od Kacpra Rossignola Fis no to jednak różnica jest  ale żeby była pomiędzy tą samą nartą 12 i 13 tak jak pisze Artix? No way.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marionen napisał:

Dokładnie tak, w pierwszym przejeździe giganta zjechałem na sklepowych gs o promieniu 18 m, a w drugim na  jakiś Deaconach o szer. 76-78 , a czas w drugim przejeździe przy mocno już zniszczonej trasie poprawiłem o 0.7 sek. Każde z tych nart miałem pierwszy raz na nogach i wcześniej ich nie testowałem. 

Wreszcie ktoś napisał wprost, że nie ma co iść w jakieś wąskie narty pod butem, co więcej nawet do jazdy sportowej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo umiesz jeździć na nartach po prostu. Ja w zeszłym roku dostałem takie SL jak trzymasz w ręku. W ogóle nie wiedziałem co to jest za narta ale dobrze chodziła, choć była raczej "łatwa". Jacyś mili Panowie na górce zapyta;li mnie czy to jest pierwsza SL a ja...: "No wie Pan - jeździ." No to mi wytłumaczyli jak wyglądają poszczególne modele itd. Podziękowałem grzecznie bo się znali o niebo lepiej ode mnie.

Dopiero jak wziąłem od Kacpra Rossignola Fis no to jednak różnica jest  ale żeby była pomiędzy tą samą nartą 12 i 13 tak jak pisze Artix? No way.

Pozdrowienia

Nie o tak podobne narty mi chodzilo Mitku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, artix napisał:

Czyli nie istotne co mamy pod nogami. Po prostu jedne sa szybsze a inne wolniejsze, jedne jada lepiej po rozjechanym stoku, inne gorzej, Tego sie nie da wyczuc 😆

Cześć

Na poziomie, o którym pisze Mariusz - praktycznie tak. Jeżeli narta spełnia podstawowe warunki do jazdy (jakaś w miarę porządna konstrukcja, przygotowana, posmarowana, nie zajeżdżona) dobry narciarz ogarnie i zaadaptuje technikę w moment  zawsze będzie lepszy od średniego. Mariusz to dobry narciarz - na forach narciarskich poznałem może dwóch trzech lepszych (i to tylko na tyczkach) więc powinien być tu traktowany jako ekspert bez żadnej dyskusji - dla mnie przynajmniej takim jest.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, artix napisał:

Nie o tak podobne narty mi chodzilo Mitku ;)

Cześć

Dopisek dałeś pod odpowiedzią dotyczącą problemu SL - dlaczego na jednych 12 a na drugich 13.

Natomiast co do innych nart to napisałem powyżej. Oczywiście, że różnice są ale nikną im lepszy jeździec. Ja jestem tylko średni ale założę się, że jak pojadę mając dwie różne narty to jak nie będziesz o tym wiedział to się nie zorientujesz. I to nawet jak będzie to GS i SL.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

I to nawet jak będzie to GS i SL.

Dziś ćwiczyłem sobie na hali. W pewnym momencie pojawiło się jak sadzę rodzeństwo,dziewczynka max 12 lat i chłopczyk może 8/9 ,śmigali sobie na jednej narcie(nodze) . Byłem pod wielkim wrażeniem umiejetność. Tak jakby im druga narta nie była potrzebna . Wow! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, artix napisał:

Czyli nie istotne co mamy pod nogami. Po prostu jedne sa szybsze a inne wolniejsze, jedne jada lepiej po rozjechanym stoku, inne gorzej, Tego sie nie da wyczuc 😆

Które były szybsze to nie miałem pojęcia, po prostu porównałem czasy przejazdów. Na obu modelach jechało się tak samo fajnie. Może za słaby jestem by odczuć różnicę... a może któreś były lepiej przygotowane.

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marionen napisał:

Które były szybsze to nie miałem pojęcia, po prostu porównałem czasy przejazdów. Na obu modelach jechało się tak samo fajnie. Może za słaby jestem by odczuć różnicę... a może któreś były lepiej przygotowane.

Krótsze i szersze, widać lepiej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo umiesz jeździć na nartach po prostu. Ja w zeszłym roku dostałem takie SL jak trzymasz w ręku. W ogóle nie wiedziałem co to jest za narta ale dobrze chodziła, choć była raczej "łatwa". Jacyś mili Panowie na górce zapyta;li mnie czy to jest pierwsza SL a ja...: "No wie Pan - jeździ." No to mi wytłumaczyli jak wyglądają poszczególne modele itd. Podziękowałem grzecznie bo się znali o niebo lepiej ode mnie.

Dopiero jak wziąłem od Kacpra Rossignola Fis no to jednak różnica jest  ale żeby była pomiędzy tą samą nartą 12 i 13 tak jak pisze Artix? No way.

Pozdrowienia

Generalnie to ja rozróżniam narty długie i krótkie, wtedy różnicę odczuwam. No i uważam, że do jeżdżenia nie nadają się za bardzo narty typu allround.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sstar napisał:

Wreszcie ktoś napisał wprost, że nie ma co iść w jakieś wąskie narty pod butem, co więcej nawet do jazdy sportowej;-)

Szkoda, później żałowałem, że nie wystartowałem na Mantrach V-Werks. 99 pod butem, byłoby co wtedy porównywać. Wydawało mi się że są wystarczająco szybkie, dynamiczne i dobre przy zmianie kierunków jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Dopisek dałeś pod odpowiedzią dotyczącą problemu SL - dlaczego na jednych 12 a na drugich 13.

Natomiast co do innych nart to napisałem powyżej. Oczywiście, że różnice są ale nikną im lepszy jeździec. Ja jestem tylko średni ale założę się, że jak pojadę mając dwie różne narty to jak nie będziesz o tym wiedział to się nie zorientujesz. I to nawet jak będzie to GS i SL.

Pozdrowienia

Te napisy 12, 13, 14 na sl wynikały z długości nart. Slalomki miały długości od 150 do 170 cm. Taka sama reguła dotyczyła gs. Widać to na zdjęciach. skok o 5 cm praktycznie niezauważalny. W jeździe swobodnej nie ma praktycznie znaczenia, na tyczkach to już inna bajka, żeby się zmieścić w ciasnych skrętach długość już ma znaczenie, przy łatwych płaskich i długo rozstawionych bramkach dalej bez znaczenia... ale Ty to wszystko przecież wiesz doskonale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sstar napisał:

Krótsze i szersze, widać lepiej;-)

oj Tadziu, nie daj się ściemnić- koledzy dostali pojeździć na jakimś sklepowym badziewiu i nic dziwnego że nie czują różnicy

prawdziwe 13 z tego rocznika stoją u mnie w piwnicy

 

 

IMG_20210706_205333.thumb.jpg.070ec703ae973aff06e72c19467bf634.jpg

 

IMG_20210706_205412.thumb.jpg.22c26926ea9ee077c8ebc5872c4b33ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jeeb napisał:

oj Tadziu, nie daj się ściemnić- koledzy dostali pojeździć na jakimś sklepowym badziewiu i nic dziwnego że nie czują różnicy

prawdziwe 13 z tego rocznika stoją u mnie w piwnicy

 

 

IMG_20210706_205333.thumb.jpg.070ec703ae973aff06e72c19467bf634.jpg

 

IMG_20210706_205412.thumb.jpg.22c26926ea9ee077c8ebc5872c4b33ea.jpg

Na tym badziewiu jak mówisz jezdza same tuzy: Marionen, PSmoku i sobie chwalą!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marionen napisał:

Dokładnie tak, w pierwszym przejeździe giganta zjechałem na sklepowych gs o promieniu 18 m, a w drugim na  jakiś Deaconach o szer. 76-78 , a czas w drugim przejeździe przy mocno już zniszczonej trasie poprawiłem o 0.7 sek. Każde z tych nart miałem pierwszy raz na nogach i wcześniej ich nie testowałem. 

Nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Na totalnej ciapie (deszcz) jest zupełnie inaczej niż na lodzie a nawet betonie. Kiedyś na AZS Wintercup trafiłem warunki, gdzie na moich pseudo slalomkach (bardziej funcarve) nie tylko była różnica względem FIS, ale w ogóle nie dało się jechać. Narty były zbyt miękkie a krawędź zbyt słabo przygotowana i nie trzymały w ogóle. Za to na miękkim były doskonałe.

Narty FIS projektuje się do jazdy po lodzie i takie warunki należy przyjąć jako standardowe w jeździe na tyczkach. Miękki rozjeżdżony śnieg, to nie jest podłoże, na którym pokazują swoją przewagę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...