Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy sezon narciarski 21/22 będzie choć w małym stopniu normalny ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Wujot napisał:

:) :) :)

Żyjemy w świecie bardzo dokładnie unormowanym. Nie zadajesz pytania dlaczego w imię wolności nie możesz jechać pod prąd po autostradzie albo wejść nago do sklepu. Więc jak pojawią się nowe regulacje to je po prostu zastosujesz.

A ja mówiłem o wolności wewnętrznej. Ta jest wtedy gdy bez bólu i żalu potrafisz zrezygnować ze swoich przyzwyczajeń. Zresztą czy to rzeczywiście są jakieś straszne niezastępywalne wrażenia? Wystarczy konieczność opieki nad najbliższymi aby zobaczyć jak ulotne i nieistotne są to sprawy. A ponieważ nigdy nie wiemy co nas, naszych najbliższych i tych dalszych czeka więc z jednej strony cieszmy się tym co jest, mądrze wykorzystajmy chwile aby bez żalu przystosować się do zmieniającej rzeczywistości. Zresztą gołym okiem widać straszną progresję tempa zmian. 

Za lat 10 będziemy być może żyli w Afryce, gdzie tam widzisz miejsce na narciarstwo?   

To ja jednak podniosę tą rękawicę......jako były niewolnik systemowy odrzucam wszelkie ograniczenia które nie są uregulowane prawem i moralnością.....wolność wewnętrzna to filozofia niewolnictwa.....jeżeli zajdzie potrzeba to zrezygnuję z narciarstwa - będzie ból i żal. Afryka no cóż - niewolnicy zbudują hale w których hipokryci będą jeździć.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spiochu napisał:

Przykladowo taki rower mtb daje duzo wieksze mozliwosci. Nasza zaleznosc od pogody, terenu czy infrastruktury jest mniejsza. Od polityki rowniez, stad wieksze poczucie wolnosci. Mnie na razie bardzo limituja umiejetnosci, ale to moge samemu zmienic.

Szczególnie, że nawet na najbardziej popularnych trasach w tygodniu jest pusto. W mniej popularnych regionach nikogo nie spotykam albo jak już to jednego jeźdźca. Nawet dobrze, bo jak lokals to się czasem dopytam.

U nas na DŚ rozwój tras (ST) trail ale też na granicy enduro postępuje w takim tempie, że trudno za tym nadążyć. W ciągu godziny można dojechać pociągiem w świetne rewiry.  A kawałek dalej są Czesi i jeszcze większe możliwości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam ..Duch napisał:

wolność wewnętrzna to filozofia niewolnictwa....

Gdzie to przeczytałeś? Jest odwrotnie, nie mam potrzeb, to nie muszę na nie zapindalać. Mam kolegów co w imię swojego ego chaty mają wystawne, jeżdżą wielkimi brykami. Elita. I całą swoją uwagę poświęcają na to aby to utrzymać. Walka od rana do wieczora.  Kto tu jest niewolnikiem?

I dla odmiany, mam kolegę co jest dla mnie pozytywnym przykładem. Sprzedali dom (z żoną), kupili jacht i pływają nim po świecie. Żyją oszczędnie. Zimę spędzają w Polsce. Są wolni w wieku 55 lat. A mogliby dalej robić świetlane kariery.  

Ale wrócę do klucza o którym już napisałem. Elastyczność. Czyli umiejętność rezygnacji bez bólu i płaczu gdy dojdzie do takiej potrzeby. Może kiedyś narciarstwo uznam za fajny zamknięty etap w życiu. Będę go mile wspominał i bez żalu. Tak jak, powiedzmy, etap kariery sportowej.

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wujot napisał:

Gdzie to przeczytałeś? Jest odwrotnie, nie mam potrzeb, to nie muszę na nie zapindalać. Mam kolegów co w imię swojego ego chaty mają wystawne, jeżdżą wielkimi brykami. Elita. I całą swoją uwagę poświęcają na to aby to utrzymać. Walka od rana do wieczora.  Kto tu jest niewolnikiem?

Ale wrócę do klucza o którym już napisałem. Elastyczność. Czyli umiejętność rezygnacji bez bólu i płaczu gdy dojdzie do takiej potrzeby. 

A czy trzeba zawsze coś cytować??? No nie wiem sam wymyśliłem może. Zakaz chodzenia do lasu a ja kocham grzyby - bez bólu kupię sobie w sklepie, zakaz kina - bez bólu kupiłem projektor i 2t popcornu, zakaz roweru - bez żalu - kupiłem stacjonarny, zakaz podróżowania - spoko wystarczy NG lub Discowery itd itd ale jestem wewnętrznie wolny czyli łapie wolnościowo życie pełnymi rencami......NIE

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam ..Duch napisał:

A czy trzeba zawsze coś cytować??? No nie wiem sam wymyśliłem może. Zakaz chodzenia do lasu a ja kocham grzyby - bez bólu kupię sobie w sklepie, zakaz kina - bez bólu kupiłem projektor i 2t popcornu, zakaz roweru - bez żalu - kupiłem stacjonarny, zakaz podróżowania - spoko wystarczy NG lub Discowery itd itd ale jestem wewnętrznie wolny czyli łapie wolnościowo życie pełnymi rencami......NIE

O czym Ty gadasz? Mamy pandemię! W średniowiecznej Europie widłami byś innych odganiał, aby dżumy Ci nie sprzedali. Jak wybuchnie pożar to też będziesz biadolił czy się przystosujesz? Są sytuacje wyjątkowe i bez dwóch zdań ta do nich należy.

Zresztą jak złapiesz osobisty drobny udar (czego absolutnie Ci nie życzę) to projektor z popcornem będzie całym Twoim światem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wujot napisał:

Lodowce się topią na potęgę.

Poprzednie jak i obecne lato jest łaskawe dla europejskich lodowców bo nie ma dużych upałów, a to właśnie wtedy lodowce się topią bardzo szybko.

Po cichu liczę na to, że Golfsztorm bardzo osłabnie, to będziemy mieli chłodniej i śmierć lodowców zostanie znacznie odwleczona w czasie . :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tłem dyskusji (całkiem ciekawej) niestety jest pandemia. Ja oczywiście nie bagatelizuje sprawy ale jeżeli sprawa jest tak bardzo poważna to bardzo cię proszę abyś odpowiedział mi na pytanie dlaczego szczepienie nie zostało wpisane do szczepień obowiązkowych???

Albo inaczej, zostawmy teoretyczne rozważania na boku.

Sezon będzie normalny a jak go nie będzie to trudno - ja z bólem i żalem jakoś wytrzymam. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ziemowit napisał:

Po cichu liczę na to, że Golfsztorm bardzo osłabnie, to będziemy mieli chłodniej i śmierć lodowców zostanie znacznie odwleczona w czasie . :)

Też mam nadzieję, że na tych zmianach nie stracimy najbardziej. Ale jest tak dużo możliwych scenariuszy, że przypomina to matematykę chaosu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 14:23, Wujot napisał:

O czym Ty gadasz? Mamy pandemię! W średniowiecznej Europie widłami byś innych odganiał, aby dżumy Ci nie sprzedali. Jak wybuchnie pożar to też będziesz biadolił czy się przystosujesz? Są sytuacje wyjątkowe i bez dwóch zdań ta do nich należy. 

Jakby to była tak pandemia jak w średniowieczu, to wszyscy by chodzili w maskach przeciwgazowych i z maczetami szturmowali punkty szczepień.

 

Cytat

Szczególnie, że nawet na najbardziej popularnych trasach w tygodniu jest pusto. W mniej popularnych regionach nikogo nie spotykam albo jak już to jednego jeźdźca. Nawet dobrze, bo jak lokals to się czasem dopytam.

U nas na DŚ rozwój tras (ST) trail ale też na granicy enduro postępuje w takim tempie, że trudno za tym nadążyć. W ciągu godziny można dojechać pociągiem w świetne rewiry.  A kawałek dalej są Czesi i jeszcze większe możliwości. 

Nie mam specjalnego doświadczenia, ale słyszałem że na ważniejszych trasach tłumy. Sam widziałem raczej sporo ludzi. Oczywiście w weekend. W tygodniu to niestety trzeba siedzieć w robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spiochu napisał:

Nie mam specjalnego doświadczenia, ale słyszałem że na ważniejszych trasach tłumy. Sam widziałem raczej sporo ludzi. Oczywiście w weekend. W tygodniu to niestety trzeba siedzieć w robocie.

Wydaje mi się, że na popularnych pętlach Glacensis Singletrack jest do 300 osób dziennie. Czyli niedużo. Ale jeśli wszyscy zaczynają z jednego miejsca o podobnej porze to może się to spiętrzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, .Beata. napisał:

@Wujot "Twoja zawodowa fotografia" nie działa ... 🙂

Bo to już chyba zamknięty rozdział a postawiłem to na joomli do której nie mam już serca.

Z fotografii jest sporo moich rzeczy na "półtajnym" blogu

http://polandtravel.info/jurewicz/

i w mega wielkim wątku na Nikoniarzach 

https://forum.nikoniarze.pl/threads/274205-Stolikowy-advertorial-i-edytorial

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 10:14, waldek71 napisał:

???? Sorry, ale w dwóch zdaniach wygłosiłeś antynaukową tezę (czyli niepopartą standaryzowanym badaniem naukowym prowadzonym wg ogólnego schematu wykonywania tychże badań). Poza tym głosisz nieprawdę (to, że były przypadku choroby po szczepieniu w zaniedbywalnym odsetku to prawda, ale ty robisz z tego regułę). Po trzecie zrównujesz całe środowisko lekarskie do poziomu jakiegoś nieuka, przy okazji sugerujesz ukrywanie jakiejś prawdy przez całe środowisko.

na takiej zasadzie: kiedyś gość nie naprawił mi pralki. Co twoim zdaniem powinienem napisać? Że przyszedł jakiś dyletant, jak to mechanik i spartolił robotę, bo jest ogólnoświatowa tendencja, żeby pralek nie naprawiać?

Nie ma też konkretnych dowodów na to, że jest inaczej. Co do środowiska lekarskiego to szanuję każdego lekarza, ba nawet ich podziwiam, ale nie szanuję ludzi, którzy twierdzą, że szczepionka jest lekiem na to całe zawirowanie bo nie jest o czym już wielokrotnie było pisane, więc nie muszę się powtarzać.

Przykład dyletanta od pralek doskonały. W każdym zawodzie są dyletanci.

Za 4 lata poklikamy. Tymczasem nie wmawiaj mi i ludziom z tego forum, a może i innych forach, ze kogoś nie szanuję. Mam inne zdanie i mam prawo je mieć. I dopóty nie pojawią się niepodważalne dowody na skuteczność jakichś tam działań to będę dopytywał o konkretne uzasadnienia odpowiedzi na moje pytania, a nie legendarne odwal się się już czyli choroby współistniejące.

W dniu 6.08.2021 o 11:20, Spiochu napisał:

Panowie, problem nie jest w  samych szczepieniach tylko w tych kretynskich pomyslach.

Nawet zakladajac, ze szczepionka jest w 100% skuteczna i w 100% bezpieczna (choc wiadomo ze tak nie jest) to ten caly cyrk jest absurdalny. "Dobrowolne" szczepionki, ale nekanie niezaszczepionych. To pomysl rodem z jakies dyktatury.

Moim zdaniem wystarczy zachecac do szczepien. A jak ktos juz chce obowiazku to niech wprowadza stsowna ustawe i wezma za to odpowiedzialnosc.

Nie kuś ich @Spiochubo zaraz coś wymyślą ... A jak wymyślą to nie licz na to, że pójdą na to coś jako pierwsi ... Za dużo mają do stracenia, przecież ostatnio podwyżki 60 % sobie fundnęli, wszyscy !!! Ktoś tam tylko krzyknie, że się nie godzi aby kilka głosów więcej złapać na najbliższych wyborach i tak dalej ... Potem po zmianie warty kolejne takie tematy zastępcze, które co najciekawsze są zwykle na tapecie niestety ... A są na tapecie bo kto ma media i temacik wykreuje ten ma ...

W dniu 6.08.2021 o 13:01, MarioJ napisał:

Też uważam że szczepienie powinno być obowiązkowe i odpowiedzialne.

Politycy są trochę za słabi w dzisiejszych roszczeniowych czasach, może czasy są za trudne ...

 

Politycy są słabi ? ! Na naszym podwórku ci sami od co najmniej lat 80, spójrz na zdjęcia ... Zahartowani w bojach jak nikt ... Na innych podwórkach również klany rządzą przez dziesiątki lat na zmianę co wybory.

Politycy wraz z koncernami  są mocni jak nigdy. To ludzie są coraz słabsi, coraz mniej odpowiedzialni (jak wychowywano dzieci tylko 30 lat temu, a jak teraz ...), coraz bardziej podatni na wszelkiego rodzaju sugestie i wykreowane potrzeby. I coraz bardziej roszczeniowi jak piszesz, wręcz bezmyślni w tej roszczeniowości, nastawieni wyłącznie na konsumpcję ... Chleba i igrzysk i szafa gra ...

W dniu 6.08.2021 o 13:38, Lexi napisał:

..rządzą populiści wiec będą postępować tak jak im podpowiada rachunek strat i zysków politycznych nie zaś dobro ludzi którzy są dla nich warci tyle co głosy oddane w wyborach - to widać gołym okiem i nikt nawet nie próbuje się z tym kryć.

Krótko i na temat. Dodać mogę tylko, że to ci sami populiści od wielu lat ...

W dniu 7.08.2021 o 14:23, Wujot napisał:

O czym Ty gadasz? Mamy pandemię! W średniowiecznej Europie widłami byś innych odganiał, aby dżumy Ci nie sprzedali. Jak wybuchnie pożar to też będziesz biadolił czy się przystosujesz? Są sytuacje wyjątkowe i bez dwóch zdań ta do nich należy.

Zresztą jak złapiesz osobisty drobny udar (czego absolutnie Ci nie życzę) to projektor z popcornem będzie całym Twoim światem.  

Podczas pożaru czy powodzi ratuję najbliższych i siebie często kosztem innych czyli się przystosowuję. W czasach pandemii, z którą to rządzący są na Ty skoro wiedzą z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem jaki będzie scenariusz kolejnych fal to oni się przystosowują czy jednak są jasnowidzami i chcą abyś to Ty się do ich rozkazów przystosował ... ? I weź pod uwagę, że oni te nakazy maja tam gdzie śnieg sprzed 3 czy 5 lat popłynął o czym również wielokrotnie już było.

Można tak się licytować długo ..., dlatego napiszę krótko. Bezpieczeństwo nas wszystkich tak. Totalitaryzm, rozkazy i zniewolenie w imię bezpieczeństwa nie.

 

 

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Można tak się licytować długo ..., dlatego napiszę krótko. Bezpieczeństwo nas wszystkich tak. Totalitaryzm, rozkazy i zniewolenie w imię bezpieczeństwa nie.

Edit: Pisząc o bezpieczeństwie oczywiście mam na myśli niepodważalne, solidnie udokumentowane fakty, a nie ogłoszenie kolejnej mutacji i kolejne akcje wraz z kolejnymi wariantami tychże.

Miłego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wujot napisał:

Bo to już chyba zamknięty rozdział a postawiłem to na joomli do której nie mam już serca.

Z fotografii jest sporo moich rzeczy na "półtajnym" blogu

http://polandtravel.info/jurewicz/

i w mega wielkim wątku na Nikoniarzach 

https://forum.nikoniarze.pl/threads/274205-Stolikowy-advertorial-i-edytorial

 

No Ci powiem…lodziki genialne. Praca i hobby w jednym…zazdroszczę.

Przepraszam za mały off :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławek Nikt napisał:

Tymczasem nie wmawiaj mi i ludziom z tego forum, a może i innych forach, ze kogoś nie szanuję.

Nc, nikomu i nigdzie nic nie wmawiam o Tobie.

Ustosunkowałem się tylko do tego oto Twojego zdania:

(...) Skąd więc niemal bezwarunkowy nakaz szczepień skoro i tak zachorujesz ponownie ? O tym mówi każdy lekarz (przypomnę, że nie chodzi o ludzi od wypisywania recept przez telefon) tylko nie każdy powie to publicznie (...)

O czym to mówi każdy lekarz? Trochę ich znam, nawet wielu i taką opinię usłyszałem od jednego (zresztą on to mówi publicznie, niepytany).

Przecież nawet się nie znamy, więc skąd Twoje "pogrubione" oburzenie? Oceniłem nie Ciebie, tylko zdanie, które napisałeś. Zdanie, które moim zdaniem jest głupie, btw.

Pozdrawiam (z pełnym szacunkiem🙂)

P.S. Nie udzielam się na żadnym innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie jaka frekwencja będzie w sezonie? Mi się wydaje, że obłożenie apartamentów może być duże pewnie trochę gorzej z hotelami.

A wprowadzanie fit for 55 może warto zacząć od ograniczenia przewożenia towarów z miejsca na miejsce, bo excel pokazuje, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 14:23, Wujot napisał:

O czym Ty gadasz? Mamy pandemię! W średniowiecznej Europie widłami byś innych odganiał, aby dżumy Ci nie sprzedali. Jak wybuchnie pożar to też będziesz biadolił czy się przystosujesz? Są sytuacje wyjątkowe i bez dwóch zdań ta do nich należy.

Zresztą jak złapiesz osobisty drobny udar (czego absolutnie Ci nie życzę) to projektor z popcornem będzie całym Twoim światem.  

Jaką pandemię?
Dziś na covid zmarły 2 osoby (to dużo w relacji do ostatnich dni). I nie mówię tu o wirtualnych (bezobjawowych) zakażeniach do statystyk, które też są niskie: ok 200 do 30000 parę miesięcy temu.

W Polsce dziennie umiera ok. 1100 osób.

Na wiosnę - nie dyskutuję, ale dziś jedyną pandemię jaką mamy (podkreślam - mówimy o "DZIŚ") to pandemia medialna i urzędnicza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jaką pandemię?
Dziś na covid zmarły 2 osoby (to dużo w relacji do ostatnich dni). I nie mówię tu o wirtualnych (bezobjawowych) zakażeniach do statystyk, które też są niskie: ok 200 do 30000 parę miesięcy temu.

W Polsce dziennie umiera ok. 1100 osób.

Na wiosnę - nie dyskutuję, ale dziś jedyną pandemię jaką mamy (podkreślam - mówimy o "DZIŚ") to pandemia medialna i urzędnicza.

Mała śmiertelność to zapewne wynik jako takiej zaszczepialnosci plus okresu wakacyjnego, dodaj co chcesz…

A historia wyglada tak, zgadnij co będzie na jesień. Spada  coś do zera? Chyba nie.

6696ED9A-74FD-47A9-9F1F-3463D51F6946.png

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...