Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ratrak

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o naszym podłódzkim lodowcu gdzieś uciekł, więc pora na nowy. 😉

Zaktualizowano cennik na stronie i niestety - nie jest to zmiana na plus.

Nowy cennik: 1479782338_Zrzutekranu2021-11-23o21_05_03.png.e08dbcd3fd879ea9079e5a48d6be18f9.png

 

Stary był taki:

970659568_Zrzutekranu2021-11-23o20_59_48.png.c6f8eacb124b87fd37a5c20454e704e9.png

 

Co by nie mówić, wzrost cen jest spory. Gdyby krzesło było wyprzęgane, szybsze - byłoby do przyjęcia, a tak...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MAIKEL 1977 napisał:

Tanio już było- dosyć popularny slogan od ładnych paru miesięcy😤

niestety, ale wyglada na to ze bedzie tylko gorzej i gorzej, czytaj drozej bedzie wszedzie. Z kimkolwiek nie rozmawiam kto ma wlasny biznes, to mi tylko wylicza jak mu wzrosly koszty. W zasadzie to brazna nie ma znaczenia, piekarz, budowlaniec, stolarz, mechanik itd ludzi do pracy nie ma, materialy coraz drozsze, pensje wyzsze, koszty paliwa, energii, dlugo mozna by wymieniac. Ja poki co to nawet jestem troche zaskoczony bo spodziewalem sie wyzszych cen karnetow w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Turnplayer napisał:

Ja poki co to nawet jestem troche zaskoczony bo spodziewalem sie wyzszych cen karnetow w polsce

 

Spokojnie po nowym roku wiele cenników ulegnie aktualizacji. Oceniam tak jeszcze na +10%. Do tego euro dobije do 5 zł. Tak że aby zima dopisała. Bo sztuczne naśnieżanie będzie po najmniejszej linii oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tankowiec napisał:

 

Spokojnie po nowym roku wiele cenników ulegnie aktualizacji. Oceniam tak jeszcze na +10%. Do tego euro dobije do 5 zł. Tak że aby zima dopisała. Bo sztuczne naśnieżanie będzie po najmniejszej linii oporu.

Co do aktualizacji - to może tak być, ale nie sądzę, no chyba że drastyczne podwyżki będą przede wszystkim prądu - ale drastyczne! Euro pewnie dobije do 5 zeta albo i lepiej, ale śnieżenie pozostanie bez zmian. Będą śnieżyć, żeby byli ludzie - bo bez śniegu nikt nie przyjedzie. Samo naśnieżanie nie jest aż tak drogie jak to można usłyszeć i przeczytać. Owszem, armatki są energochłonne, ale woda już jest za free prawie, no przecież nikt nie naśnieża wodą z sieci stoku. Gdzieś tam wyczytałem że naśnieżanie 800 m stoku kosztuje 20 000/dzień - co jest chyba kwotą z czapy. Sam prowadzę firmę energochłonną - mam przydział 1,5 GWat-a i pracujemy 24h przez wszystkie dni tyg. i żeby zużyć prądu za pół bani ??? (30x20 000)? Jest to niemożliwe. Reszta kosztów - to koszty poboczne.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marekbtl napisał:

Co do aktualizacji - to może tak być, ale nie sądzę, no chyba że drastyczne podwyżki będą przede wszystkim prądu - ale drastyczne! Euro pewnie dobije do 5 zeta albo i lepiej, ale śnieżenie pozostanie bez zmian. Będą śnieżyć, żeby byli ludzie - bo bez śniegu nikt nie przyjedzie. Samo naśnieżanie nie jest aż tak drogie jak to można usłyszeć i przeczytać. Owszem, armatki są energochłonne, ale woda już jest za free prawie, no przecież nikt nie naśnieża wodą z sieci stoku. Gdzieś tam wyczytałem że naśnieżanie 800 m stoku kosztuje 20 000/dzień - co jest chyba kwotą z czapy. Sam prowadzę firmę energochłonną - mam przydział 1,5 GWat-a i pracujemy 24h przez wszystkie dni tyg. i żeby zużyć prądu za pół bani ??? (30x20 000)? Jest to niemożliwe. Reszta kosztów - to koszty poboczne.

pozdrowionka

Nowoczesna wydajna armatka pobiera około 20-25 kW prądu, Jakby działała przez 24h non stop to wychodzi 480-600 kW Więc zakres od 330 do 400zł za dobę licząc prąd po 0,67zł za 1 kWh.

20 tysięcy zł to koszt działania około 50 takich armatek przez całą dobę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pawelb91 napisał:

Nowoczesna wydajna armatka pobiera około 20-25 kW prądu, Jakby działała przez 24h non stop to wychodzi 480-600 kW Więc zakres od 330 do 400zł za dobę licząc prąd po 0,67zł za 1 kWh.

20 tysięcy zł to koszt działania około 50 takich armatek przez całą dobę. 

Ja płacę ok 0,50 netto - bo tak trzeba liczyć (netto) - więc 50 armatek to dużo jak na 800 m stok (no chyba że jest na 3km szeroki).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marekbtl napisał:

Ja płacę ok 0,50 netto - bo tak trzeba liczyć (netto) - więc 50 armatek to dużo jak na 800 m stok (no chyba że jest na 3km szeroki).

No tak, ja brałem średni koszt kWh dla gospodarstwa domowego, nie wiem po jakich cenach mają umowy stacje narciarskie. 
Na taki 800m stok o szerokości powiedzmy 50-70m to z 10-15 armatek gdy bardzo nie oszczędzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelb91 napisał:

No tak, ja brałem średni koszt kWh dla gospodarstwa domowego, nie wiem po jakich cenach mają umowy stacje narciarskie. 
Na taki 800m stok o szerokości powiedzmy 50-70m to z 10-15 armatek gdy bardzo nie oszczędzają. 

No właśnie - a przecież też nie śnieżą przez wszystkie dni non stop na pełną parę. średnio jak wyjdzie 1/2 doby to wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Jak to możliwe że takiego miejsca, w środku Polski nie da się porządnie ogarnąć?  Dojazd poniżej 1h z Łodzi i Częstochowy. Około 2h z Warszawy. W zasadzie brak podobnej alternatywy poza górami. A od kilku sezonów mają problem żeby cokolwiek naśnieżyć… Latem też chyba niewiele się tam dzieje. To po co komu ten ośrodek? Jak państwowej spółce się nie opłaca, to niech sprzeda komuś, kto zrobi z tego użytek… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wyjaśnienia. Jeden to pogoda, dwa to państwówka. Oczywiście pogoda nie pomaga, ale z tego co widzę np. Kurza Góra pod Grudziądzem chodzi. A tam pogoda raczej specjalnie nie różni się od Bełchatowa. Gdyby Pingwin zarządzał Kamieńskiem, pewnie by chodziło znacznie dłużej niż pod obecnym zarządem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...