Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trójmiasto


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sstar napisał:

Możesz podać noclegi? PS dobrze, ze statystyki z niemieckiej autostrady nie polskiej;-)

Majówka ma to do siebie, że wieczorami jest pustawo na drogach. Można cisnąć pod 135km non stop z zapiętym tempomatem, stąd taka prędkość średnia i czas przejazdu trasy:

 

Przechwytywanie.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Trójmiasto
22 hours ago, grimson said:

Ten soft usuwa dramat w Volvo, czyli kaganiec do max 185km/godz?

Ja to wgrałem przy zakupie auta, auto jeszcze bez ograniczenia do 180. Dawali gratis, to wziąłem :) 

Jak to wygląda:

- zastąpiło tryb dynamic więć trudno bezpośrednio porównać

- dodaje homeopatyczne ilości KM i NM (na stronie Volvo po wybraniu twojego modelu dostaniesz szczegóły)

- zmienia ustawienia skrzyni biegów, jest agresywniejsza, zmiany biegów następują przy wyższych obrotach

- włączenie trybu polestar powoduje wyłączenie start/stop

Jeżdżę na tym cały czas, bo mniej klikania żeby wyłączyć start/stop. Zrobiłem kiedyś test spalania na trasie KRK -> Alpy w jedną stronę polestar, w drugą eco i na eco wyszło gorsze średnie spalanie o 0.1 :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 09:58, grimson napisał:

Ten soft usuwa dramat w Volvo, czyli kaganiec do max 185km/godz?

 

Jechałeś kiedykolwiek 180 swoim autobusem ? Spalanie 20l / 100 ?

Tak pytam, bo ludzie lubują się tak cyferkami, a w praktyce rzadko ktoś ma odwagę tyle jechać przez długi czas albo portfel nie pozwala.

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MarioJ napisał:

 

Jechałeś kiedykolwiek 180 swoim autobusem ? Spalanie 20l / 100 ?

Tak pytam, bo ludzie lubują się tak cyferkami, a w praktyce rzadko ktoś ma odwagę tyle jechać przez długi czas albo portfel nie pozwala.

 

Jakbyś popatrzył  na fotki co Grimson wrzuca to byś się głupio nie pytał. Sam się pochwał swoim vmax przez dłuższa chwile a nie egzaminujesz innych i do cudzego portfela zaglądasz. Grimson na nartach i autem raczej wolno nie jezdzi, coś jak Labas, Master, Śpiochu czy Marcos, to widać... ps przy 180 spalanie może być z 12, wszak podwójne turbo i diesel. Ja dziś koło 6l/100km.

Edytowane przez sstar
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Jechałeś kiedykolwiek 180 swoim autobusem ? Spalanie 20l / 100 ?

Tak pytam, bo ludzie lubują się tak cyferkami, a w praktyce rzadko ktoś ma odwagę tyle jechać przez długi czas albo portfel nie pozwala.

 

Mario

Kupując taki samochód (mówię o ogarniętych i świadomych użytkownikach) koszty paliwa etc. są pomijalne. Bynajmniej dla mnie. Jeśli ktoś, kto kupi XC 90 czyli 2 tonową cegłę na kółkach i liczy że będzie się mieścił w 6-ciu litrach/100km to jest idiotą. Ja przyjmuję jak się mieści 10/12l na 100km to jest w miarę ekonomiczny samochód. Mój z boksem/rowerami pali jak czołg, ale trudno - taki wybór. Natomiast największym problemem jest hałas. Bez tego ciałamajstwa moja standardowa prędkość autostradowa to 160-200km/h. Jeżdżę szybko - oczywiście w miejscach i warunkach w których się da tak pojechać. Natomiast nie zwracam za bardzo uwagi na koszt paliwa, bo w porównaniu z kosztami serwisu+ubezpieczenia+opony etc. - to żadne pieniądze. Ja kupuję samochód na którego eksploatację mnie stać. Nie inaczej. @grimson chyba też.

pozdrawiam

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekbtl napisał:

Mario

Kupując taki samochód (mówię o ogarniętych i świadomych użytkownikach) koszty paliwa etc. są pomijalne. Bynajmniej dla mnie. Jeśli ktoś, kto kupi XC 90 czyli 2 tonową cegłę na kółkach i liczy że będzie się mieścił w 6-ciu litrach/100km to jest idiotą. Ja przyjmuję jak się mieści 10/12l na 100km to jest w miarę ekonomiczny samochód. Mój z boksem/rowerami pali jak czołg, ale trudno - taki wybór. Natomiast największym problemem jest hałas. Bez tego ciałamajstwa moja standardowa prędkość autostradowa to 160-200km/h. Jeżdżę szybko - oczywiście w miejscach i warunkach w których się da tak pojechać. Natomiast nie zwracam za bardzo uwagi na koszt paliwa, bo w porównaniu z kosztami serwisu+ubezpieczenia+opony etc. - to żadne pieniądze. Ja kupuję samochód na którego eksploatację mnie stać. Nie inaczej. @grimson chyba też.

pozdrawiam

 

Dzięki, właśnie chodzi mi o takie refleksje. Chciałem się trochę dowiedzieć jak podchodzicie to różnych kosztów podróży autami oraz do kwestii ekologii.

 

Trochę mnie tylko dziwi że twierdzisz że koszt paliwa jest pomijalną rzeczą. Ale ok, masz takie podejście.

 

Przyjmijmy 8l na 100, przebieg 15 tys (od przeglądu do przeglądu), przyjmijmy koszt 1l to 7zł.
Wychodzi 7200zł, to są konkretne koszty, porównywalne z ubezpieczeniem i standardowym przeglądem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marekbtl napisał:

Mój z boksem/rowerami pali jak czołg, ale trudno - taki wybór. Natomiast największym problemem jest hałas.

Rowery na haku, hałas znacznie mniejszy niż na dachu, spalanie również mniejsze.

Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...