Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trójmiasto


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MarioJ napisał:

Rowery na haku, hałas znacznie mniejszy niż na dachu, spalanie również mniejsze.

Polecam.

 

Wiem

Ale nie pomyślałem o tym wcześniej - taki czeski błąd. Narty wożę w środku - więc nie ma problemu. Ze względu na Covid i problemy z samochodami to został ten co mam. Może założę hak - ale na razie nie mam na to czasu. Więc jest jak jest.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarioJ napisał:

Trochę mnie tylko dziwi że twierdzisz że koszt paliwa jest pomijalną rzeczą. Ale ok, masz takie podejście.

Dla mnie tak, bo mało jeżdżę. Ostatnio był w serwisie na przeglądzie - oleje+filtry+świece+klocki i tarcze przód. Faktura na 11 klocków. Więc paliwo to frytki. Głównie jeżdżę w mieście i poniżej 12 to dobry wynik. Trasy to może 10% całości - 8l/100km w takim samochodzie jest nieosiągalne - benzyna oczywiście stałe 4x4. Polo w mieście (moje) - to 10 l minimum. Nie ma bata mniej.

Ekologia - cóż, staram się jeździć wtedy - gdy to konieczne, nie kupuję plastików, segreguję śmieci. Ze swojej strony staram się szkodzić jak najmniej, ale tutaj mam słabość do samochodów, miałem fiata 500 z silnikiem 1.2 bez turbo - 8 l w mieście to norma - więc niewiele mniej palił, a wyjazd nim na narty to było wyzwanie :).

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekbtl napisał:

Mario

Kupując taki samochód (mówię o ogarniętych i świadomych użytkownikach) koszty paliwa etc. są pomijalne. Bynajmniej dla mnie. Jeśli ktoś, kto kupi XC 90 czyli 2 tonową cegłę na kółkach i liczy że będzie się mieścił w 6-ciu litrach/100km to jest idiotą. Ja przyjmuję jak się mieści 10/12l na 100km to jest w miarę ekonomiczny samochód. Mój z boksem/rowerami pali jak czołg, ale trudno - taki wybór. Natomiast największym problemem jest hałas. Bez tego ciałamajstwa moja standardowa prędkość autostradowa to 160-200km/h. Jeżdżę szybko - oczywiście w miejscach i warunkach w których się da tak pojechać. Natomiast nie zwracam za bardzo uwagi na koszt paliwa, bo w porównaniu z kosztami serwisu+ubezpieczenia+opony etc. - to żadne pieniądze. Ja kupuję samochód na którego eksploatację mnie stać. Nie inaczej. @grimson chyba też.

pozdrawiam

Jeszcze jedna ważna rzecz...Możemy wszystko wrzucić w koszta...jeszcze....Jak mam oddać duży podatek to zdecydowanie wolę zmienić auta,z fajnymi silnikami 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinn napisał:

Jeszcze jedna ważna rzecz...Możemy wszystko wrzucić w koszta...jeszcze....Jak mam oddać duży podatek to zdecydowanie wolę zmienić auta,z fajnymi silnikami 

Marcin

A z tym wrzucaniem w koszta, to prawda - ale i tak to jest mocno obcięte. A z podatkami - racja, ja płacę 23,5% dochodowego (19% liniówki + 4,5% składki zdrowotnej). Taka dobra zmiana.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Dla mnie tak, bo mało jeżdżę. Ostatnio był w serwisie na przeglądzie - oleje+filtry+świece+klocki i tarcze przód. Faktura na 11 klocków. Więc paliwo to frytki. Głównie jeżdżę w mieście i poniżej 12 to dobry wynik. Trasy to może 10% całości - 8l/100km w takim samochodzie jest nieosiągalne - benzyna oczywiście stałe 4x4. Polo w mieście (moje) - to 10 l minimum. Nie ma bata mniej.

 

Dla mnie 11 tys to są chore koszty. Ja płacę 1500 za standardowy przegląd (poprzedni rok). Luksusem jest serwis oleju w automacie, teraz to pewnie z 1200 będzie.

Moje auto w trasie pali 6-7l przy wadze 1.8t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarioJ napisał:

 

Dla mnie 11 tys to są chore koszty. Ja płacę 1500 za standardowy przegląd (poprzedni rok). Luksusem jest serwis oleju w automacie, teraz to pewnie z 1200 będzie.

Moje auto w trasie pali 6-7l przy wadze 1.8t.

 

Cześć

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na te koszty mnie, a raczej firmę stać. Wiedziałem o tym jak go kupowałem. Nie wiem jak jeździsz i czym, ale dla mnie takie wyniki są nieosiągalne. Ale co kto lubi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Jechałeś kiedykolwiek 180 swoim autobusem ? Spalanie 20l / 100 ?

Tak pytam, bo ludzie lubują się tak cyferkami, a w praktyce rzadko ktoś ma odwagę tyle jechać przez długi czas albo portfel nie pozwala.

 

Skoro piszę że Volvo ma kaganiec na 185km/godz, to nie dlatego, że tak jest napisane w necie. 

Spalanie XC90 z 2.0 ON 235PS, automat + 4x4 wygląda następująco:

- trasa 440km, z czego 120km to A4 lub zakorkowana S8, jazda tam gdzie można z Vmax: 11,2 litrów ON / 100km

- trasa 504km, z czego 380km to autostrada/ekspresówka, z tempomatem zapiętym na 150km/godz na drodze szybkiego ruchu oraz prędkości wynikowo na krajówce: 10,1 litrów ON / 100km

- trasa 135km po krajówce, tempomat na 90km/godz: spalanie 6,9 l ON / 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

 

Dzięki, właśnie chodzi mi o takie refleksje. Chciałem się trochę dowiedzieć jak podchodzicie to różnych kosztów podróży autami oraz do kwestii ekologii.

 

Trochę mnie tylko dziwi że twierdzisz że koszt paliwa jest pomijalną rzeczą. Ale ok, masz takie podejście.

 

Przyjmijmy 8l na 100, przebieg 15 tys (od przeglądu do przeglądu), przyjmijmy koszt 1l to 7zł.
Wychodzi 7200zł, to są konkretne koszty, porównywalne z ubezpieczeniem i standardowym przeglądem.

 

U mnie ekologia wyglada tak, ze rocznie robię samochodem 55tys km, żona dokłada swoim kolejne 15 tys km. To wszystko z pracy na etatach.

Jako rodzina powinnismy dostać od rządu Złota Odznakę Wspierania Budżetu Państwa 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, grimson napisał:

Volvo ma kaganiec na 185km/godz,

Aż dziw bierze ze nie założyli na 130km/h mogli by montować trzy cylinderki z 1.2 klekota 🤦‍♂️

Wszystkie premium X5 X6 Q7 GLE XC90… z klekotem 2.0 to zaprzeczenie motoryzacji. Jedyna właściwa jednostka napędowa w masie powyżej 2t. to V6! Szkoda że producenci poddali się tej pseudo eko nagonce .

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marekbtl napisał:

Faktura na 11 klocków

Miło sie na sercu robi jak poczytam że nie tylko ja dostaje po rogach... ostatnio na fakturze miałem 8,2l oleju silnikowego... q**a do mojego auta wchodzi 6,5l...po rodzinie "najtaniej"..

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Victor napisał:

Aż dziw bierze ze nie założyli na 130km/h mogli by montować trzy cylinderki z 1.2 klekota 🤦‍♂️

Wszystkie premium X5 X6 Q7 GLE XC90… z klekotem 2.0 to zaprzeczenie motoryzacji. Jedyna właściwa jednostka napędowa w masie powyżej 2t. to V6! Szkoda że producenci poddali się tej pseudo eko nagonce .

 

Downsizing to zmora motoryzacji. Podstawa żeby takie silniki od kosiarek wytrzymały gwarancję, a co potem się będzie działo, to niech biedni Polacy się martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Victor napisał:

V6! Szkoda że producenci poddali się tej pseudo eko nagonce .

Żadna jednostka czterocylindrowa nigdy nie bedzie miała kultury pracy porównywalnej z V6 ..to oczywiste, ale nie ma to aż tyle wspólnego z ekologią - wystarczy popatrzyć na sytuacje w usa gdzie specjalnie sie ekologią nikt nie przejmuje.

Niedawno sprzedałem V6 3,5benzyna (19l/100km) - sprzedałem bo stary był - jakby robili takie czołgi jeszcze kupiłbym jeszcze jeden - ale śmieci segreguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Dzięki, właśnie chodzi mi o takie refleksje. Chciałem się trochę dowiedzieć jak podchodzicie to różnych kosztów podróży autami oraz do kwestii ekologii.

 

Trochę mnie tylko dziwi że twierdzisz że koszt paliwa jest pomijalną rzeczą. Ale ok, masz takie podejście.

 

Przyjmijmy 8l na 100, przebieg 15 tys (od przeglądu do przeglądu), przyjmijmy koszt 1l to 7zł.
Wychodzi 7200zł, to są konkretne koszty, porównywalne z ubezpieczeniem i standardowym przeglądem.

 

Tez policzyłem i okazało się, ze przesiadka z Tucsona na Passata wymuszona okazała się przy przebiegu rzędu 45k km rocznie opłacalna. Choć Tucson miał swoje zalety. Często połowę trasy jadę wolno tempomat te sprawy drugą szybko. Wadą wolnej jazdy jest znużenie i brak koncentracji. Może okazać się kosztowne i niebezpieczne. Jazda eko z tirami to wyższa szkoła jazdy bardzo męcząca. Ogólnie wolę być aktywny nie pasywny na drodze chyba, że droga pusta i sam jadę po górach takie gran turismo. Niestesty psują je zwykle auta z rejestracją we.

IMG_8615.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sstar napisał:

Tez policzyłem i okazało się, ze przesiadka z Tucsona na Passata wymuszona okazała się przy przebiegu rzędu 45k km rocznie opłacalna. Choć Tucson miał swoje zalety. Często połowę trasy jadę wolno tempomat te sprawy drugą szybko. Wadą wolnej jazdy jest znużenie i brak koncentracji. Może okazać się kosztowne i niebezpieczne. Jazda eko z tirami to wyższa szkoła jazdy bardzo męcząca. Ogólnie wolę być aktywny nie pasywny na drodze chyba, że droga pusta i sam jadę po górach takie gran turismo. Niestesty psują je zwykle auta z rejestracją we.

 

Żona ma białą bawarkę z rejestracją WE, tutaj na fotce widać zamontowanego na tym dyliżansie boxa Taurus:

 

F1BB8AC3-D7C5-4F6F-AA4E-CD3CD0FF3600.thumb.jpeg.ffd6cf164c3cb69acaeeb73e06ba0ab5.jpeg

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Niedawno sprzedałem V6 3,5benzyna (19l/100km) - sprzedałem bo stary był - jakby robili takie czołgi jeszcze kupiłbym jeszcze jeden

Mistrzostwo motoryzacji ta jednostka napędowa to arcydzieło! 
Kiedyś kupiłem 37 latka w ciemno na aukcji w czasach kiedy jeszcze kosztowały grosze,rok później było już szaleństwo na takie auta.Okazało się ze ktoś go nieumiejętnie przemalował i ostatnie 4 lata starał pod chmurką u handlarza,ale silnik poezja 👌90986B4A-AB83-4FCC-A626-EB07DB6158FA.jpeg.6e9d7c0e03a0ebc66b5f21171ead13d9.jpeg

Przez 5 lat bawiłem się z pomocą mojego staruszka. Rozkręciliśmy go całego z piaskowaniem,nowe zawieszenie,nowa tapicerka dosłownie wszystko oprócz silnika,grał jak najlepsza orkiestra dęta 🙃 . Do dziś słyszę ten dźwięk.19BDF118-B375-4E91-B7EC-10F071AB3C68.thumb.jpeg.e3b55a15e94499973e8b6e330e492e2a.jpeg

49BE6833-71F2-4F22-8AEF-6B69EBA1E31C.thumb.jpeg.00c8c59bc0bbb720f5e68306192cc1e6.jpeg

C301E205-81EB-45EC-A714-782087B017CB.thumb.jpeg.58f30fda9f0d45bd65b9a8e51c64d738.jpeg

70EC1F88-67AF-43D2-9931-C8CEE3161527.thumb.jpeg.f9ee38d5b0d1d2929df933ee265dd44e.jpeg

5E792DCC-52B7-4F56-9124-65B7FD930A7C.thumb.jpeg.f92ec31ee6792075977963a9696aaa62.jpeg

To efekt końcowy

B640777C-723F-4A91-A121-B553D94FF9F0.thumb.jpeg.c4d0918a588c17c84d0d0c7e854d2eab.jpeg

06BA5FAD-64A6-4044-B8D5-77F4DD112C56.thumb.jpeg.cababd72eeb3c5d4878cabc05ecbaae5.jpeg

A 20/100 sama przyjemność tankowania 🤣

Niestety poszedł do następnego właściciela,sprzedał się w dwa dni z dobrym bonusem . 
 
Dzisiejsze plastikowe resoraki nafaszerowane monitorami to kpina nie motoryzacja! 

 

 

Edytowane przez Victor
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo te wszystkie motorki będą dostępne tylko w MadMaxie. Patrzcie w przyszłość. Nikt nie będzie posiadał własnego auta. Będziemy na komputerku zamawiać elektryczny pojazd autonomiczny, który sam przyjedzie do nas na określoną godzinę. I sam nas zawiezie na stację pociągu, którym dojedziemy gdzieś w Alpy. A może pojedziemy tam jakimś większym busem, oczywiście bez kierowcy. Bruksela zakaże rejestracji aut na użytek jednej rodziny.

Narty będą dalej działać, jeśli tylko wcześniej nie pozabijamy się w walce o wodę.

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

arty będą dalej działać,

Oczywiście jeśli będą w pełni autonomiczne... nikt nie będzie sie niczego wszak musiał uczyć..potem nikt nie będzie już musiał myśleć ani sie ruszać a odżywcza papka będzie podawana z rurki w ścianie w odpowiednich odstępach czasu - kiedyś zaczytywałem sie w książkach SF ..taka wizja była gdzieś u Isaaka Asimova.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

Mistrzostwo motoryzacji ta jednostka napędowa to arcydzieło! 
Kiedyś kupiłem 37 latka w ciemno na aukcji w czasach kiedy jeszcze kosztowały grosze,rok później było już szaleństwo na takie auta.Okazało się ze ktoś go nieumiejętnie przemalował i ostatnie 4 lata starał pod chmurką u handlarza,ale silnik poezja 👌90986B4A-AB83-4FCC-A626-EB07DB6158FA.jpeg.6e9d7c0e03a0ebc66b5f21171ead13d9.jpeg

Przez 5 lat bawiłem się z pomocą mojego staruszka. Rozkręciliśmy go całego z piaskowaniem,nowe zawieszenie,nowa tapicerka dosłownie wszystko oprócz silnika,grał jak najlepsza orkiestra dęta 🙃 . Do dziś słyszę ten dźwięk.19BDF118-B375-4E91-B7EC-10F071AB3C68.thumb.jpeg.e3b55a15e94499973e8b6e330e492e2a.jpeg

49BE6833-71F2-4F22-8AEF-6B69EBA1E31C.thumb.jpeg.00c8c59bc0bbb720f5e68306192cc1e6.jpeg

C301E205-81EB-45EC-A714-782087B017CB.thumb.jpeg.58f30fda9f0d45bd65b9a8e51c64d738.jpeg

70EC1F88-67AF-43D2-9931-C8CEE3161527.thumb.jpeg.f9ee38d5b0d1d2929df933ee265dd44e.jpeg

5E792DCC-52B7-4F56-9124-65B7FD930A7C.thumb.jpeg.f92ec31ee6792075977963a9696aaa62.jpeg

To efekt końcowy

B640777C-723F-4A91-A121-B553D94FF9F0.thumb.jpeg.c4d0918a588c17c84d0d0c7e854d2eab.jpeg

06BA5FAD-64A6-4044-B8D5-77F4DD112C56.thumb.jpeg.cababd72eeb3c5d4878cabc05ecbaae5.jpeg

A 20/100 sama przyjemność tankowania 🤣

Niestety poszedł do następnego właściciela,sprzedał się w dwa dni z dobrym bonusem . 
 
Dzisiejsze plastikowe resoraki nafaszerowane monitorami to kpina nie motoryzacja! 

 

 

Moja miłość nazywała sie Oldsmobile Aurora wyposażona była w 4 litrowy V8 motor  ...jak depnołeś to w baku sie taki wir robił jak w wannie gdy spuszczasz wodę po kąpieli.

4.0_L_V8_Aurora.thumb.jpg.170c630f29fb06ab059f9a45c870d23a.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarioJ

Wlasnie przeczytałem taki tekst:

„Tylko 6 procent dzieci i młodzieży umie zrobić podstawowe ćwiczenia na lekcjach WF-u. 57 procent nie umie skakać na skakance, a 74 procent kozłować. Aż 88 procent uczniów klas 1-3 nie potrafi zrobić przewrotu w przód. Fatalna kondycja fizycznej polskich dzieci to złożony problem – bierze się między innymi z tego, że za dużo czasu spędzają przy komputerze, ale też z braku przykładu rodziców.”
 

….po co chodzić do szkoły-likwidować!,przecież Al napisze za nie referat,piosenkę,poezje …. 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Victor napisał:

@MarioJ

Wlasnie przeczytałem taki tekst:

„Tylko 6 procent dzieci i młodzieży umie zrobić podstawowe ćwiczenia na lekcjach WF-u. 57 procent nie umie skakać na skakance, a 74 procent kozłować. Aż 88 procent uczniów klas 1-3 nie potrafi zrobić przewrotu w przód. Fatalna kondycja fizycznej polskich dzieci to złożony problem – bierze się między innymi z tego, że za dużo czasu spędzają przy komputerze, ale też z braku przykładu rodziców.”
 

….po co chodzić do szkoły-likwidować!,przecież Al napisze za nie referat,piosenkę,poezje …. 

 

 

Jedną z przyczyn takiego stanu są wszędobylskie auta. Jeśli rodzic wszędzie jedzie autem, to dziecko się tego uczy i oczekuje tego samego, czyli że rodzic go wszędzie zawiezie autem. Telefony to samo, dzieci kopiują to od rodziców. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko uprawiało sport, choćby amatorsko, to najlepiej sam daj przykład. Gril w ogródku to nie jest sport. Dłubanie przy silniku V8 to nie jest sport.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

 

Jedną z przyczyn takiego stanu są wszędobylskie auta. Jeśli rodzic wszędzie jedzie autem, to dziecko się tego uczy i oczekuje tego samego, czyli że rodzic go wszędzie zawiezie autem. Telefony to samo, dzieci kopiują to od rodziców. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko uprawiało sport, choćby amatorsko, to najlepiej sam daj przykład. Gril w ogródku to nie jest sport. Dłubanie przy silniku V8 to nie jest sport.

 

Błąd.

Przyczyna jest w formie spędzaniu wolnego czasu przez dzieci. Smartfony i komputer/tablet, to narzędzie zapychania wolnego czasu. Na czym kuleje sprawność fizyczna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

 

Jedną z przyczyn takiego stanu są wszędobylskie auta. Jeśli rodzic wszędzie jedzie autem, to dziecko się tego uczy i oczekuje tego samego, czyli że rodzic go wszędzie zawiezie autem. 

Na pewno to jest bardzo ważna praprzyczyna. Wszelkie źródła mówią o minimum 1 godz. dziennie chodzenia jako podstawie dobrego zdrowia. Jako 6 latek chodziłem do szkoły. Miałem daleko - około 4 km co zajmowało mi od 40 min do 1,5 godz. (zależy w którą stronę ;) ). Później, jako zawodnik, na treningi się dochodziło - bo nie było dogodnej komunikacji nawet godzina w jedną stronę. 

Teraz nie do pomyślenia...

 

W trochę innej formie ale wykorzystanie komunikacji codziennej dla zdrowia zbudowała Holandia poprzez dojazd rowerem do pracy. To jedyne społeczeństwo z wysokocywilizowanych  krajów gdzie parametry zdrowotne (na przykład brak nadwagi) są coraz lepsze. Bezpośrednio wiąże się to właśnie z transportem rowerowym. Wyłączcie auta a będziecie zdrowsi! 

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...