Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, waldek71 napisał:

A OK, załączyłeś źródło informacji. Szkoda, że źródło podaje nieprawdę.

 

W pierwotnym tekście poprawione: wytłumaczone, że kilkadziesiąt proc. to w kilka lat, a rok do roku to ok. 10 proc. Nie było intencji wprowadzania w błąd. Niemniej i tak - drogo jak diabli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Godzinę temu, moruniek napisał:

UFO zawsze ściga się z Tyliczem. Kiedyś jeździłem u nich (UFO) 13 listopada. 

Ja pamiętam jak w jednym sezonie (2007/2008) udało mi się jeździć na Jaworzynie Krynickiej 18 listopada po głównej trasie do gondoli. Zima przyszła szybciej, sypnęło sporo śniegu w Krynicy, trochę dośnieżyli i wystartowali w weekend 17-18 listopada 2007. To pewnie ich najszybszy start w historii, ciężko będzie to przebić jak i chociaż trochę się zbliżyć...
Tydzień później 24-25 listopada jeździłem na Wierchomli, działało główne krzesełko. Później na przełomie listopada i grudnia przyszła duża odwilż i pamiętam że stoki prawie spłynęły. Chyba dopiero od świąt były jakieś warunki do jazdy.

To był jedyny sezon w którym jeździłem w listopadzie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był też odwrotny sezon, bodajże 2007/2008 (a może to ten sam, o którym pisze przedmówca), w którym do ok. 20 stycznia nie działał praktyczne żaden ośrodek - może za sprawą chłodów w listopadzie, później był ciepły grudzień i styczeń. Do tego stopnia, że na konkurencyjnym forum powstała tzw. "Hochkar Gruppen", organizująca wyjazdy do tego alpejskiego ośrodka, bo było to najbliższe Polski miejsce, gdzie w ogóle był śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koliber napisał:

Był też odwrotny sezon, bodajże 2007/2008 (a może to ten sam, o którym pisze przedmówca), w którym do ok. 20 stycznia nie działał praktyczne żaden ośrodek - może za sprawą chłodów w listopadzie, później był ciepły grudzień i styczeń. Do tego stopnia, że na konkurencyjnym forum powstała tzw. "Hochkar Gruppen", organizująca wyjazdy do tego alpejskiego ośrodka, bo było to najbliższe Polski miejsce, gdzie w ogóle był śnieg.

Było coś takiego, możliwe że był to sezon 08/09, wtedy chyba pierwszy dzień sezonu miałem 28 grudnia na pasku śniegu w Rytrze. A po trzech królach znowu trawa. 

Ciężkie narciarsko te zimy w Polsce przez te ostatnie ~15 lat. Zawsze niepewność czy będzie zima w miarę, czy słaba czy tragicznie słaba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...