Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2023/24


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Narciarz ze Śląska said:

Ja mam obawy, że w związku z rozkopaną inwestycją, nic tam nie będzie działać - bo nie puszczą narciarzy przez wykopki. Ale obym się mylił.

 

Chyba się nie mylisz. Armaty stoją odłogiem, więc raczej FIS nie ruszy. Kaskada w zamian? Wątpliwe, bo wtedy nie było by tych armat tam, gdzie teraz marzną. Pytanie czy uruchomią Ondraszka. Ktoś był na miejscu lub zna sytuację? Na górze Ondraszek poszerzony? Na Jaworzynie sytuacja wyklarowana? Już nie pytam, czy ten nowy orczyk będzie, ale czy trasa przejezdna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marekesz napisał:

 

Chyba się nie mylisz. Armaty stoją odłogiem, więc raczej FIS nie ruszy. Kaskada w zamian? Wątpliwe, bo wtedy nie było by tych armat tam, gdzie teraz marzną. Pytanie czy uruchomią Ondraszka. Ktoś był na miejscu lub zna sytuację? Na górze Ondraszek poszerzony? Na Jaworzynie sytuacja wyklarowana? Już nie pytam, czy ten nowy orczyk będzie, ale czy trasa przejezdna.

Ondraszek na górze ma być modernizowany w przyszłym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można MasterSki lubić bądź nie lubić jako stok .. ale robota Bartka i całej Ekipy to krajowy top w zakresie zaplanowania, przygowania i utrzymania tras. Śledząc rozwój narciarstwa w Tyliczu przez ostatnie 19 lat :) napiszę tak - zrobić coś z niczego : sztuka .. a pomysł, żeby wzgórze szubieniczne (tudzież okolice) zamienić na MasterSki i tak cierpliwie stację wraz z infrastrukturą budować - mega.

Wiadomo, że najpiękniej byłoby polecieć w bok z mostkiem przez potok i drogę dopinając dwie tylickie stacje .. może kiedyś. 

TyliczSki sympatycznie się poprawił i jest potencjał na dalsze inwestycje.

Na obydwu stacjach czuję się z klubową ekipą "domowo" za co serdecznie dziękuję.

M.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marekesz napisał:

 

Chyba się nie mylisz. Armaty stoją odłogiem, więc raczej FIS nie ruszy. Kaskada w zamian? Wątpliwe, bo wtedy nie było by tych armat tam, gdzie teraz marzną. Pytanie czy uruchomią Ondraszka. Ktoś był na miejscu lub zna sytuację? Na górze Ondraszek poszerzony? Na Jaworzynie sytuacja wyklarowana? Już nie pytam, czy ten nowy orczyk będzie, ale czy trasa przejezdna.

Przecież to jest strzał w kolano co oni robią podczas tego sezonu... Szkoda bo fis 23 to chyba najlepsza trasa w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Narty pilsko napisał:

Ciekawe czy otworzą tylko efkę czy luxtorpeda też wystartuję

 

Oby tak, czerwona B przy Luxtorpedzie zazwyczaj najszybciej była otwierana.

Sporo sypnęło , info ze strony GOPR Karkonosze:

W górnych partiach Karkonoszy leży około 50-70 cm śniegu. W ostatnich 24h spadło około 35- 40 cm świeżego śniegu na wcześniejszą warstwę śniegu zmrożonego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład jazdy na pierwszy w tym sezonie weekend na nartach przedstawia się tak*:

2-3 grudnia

  • Kolej 4os. Diament D3
  • Kolej 4os. Gryglówka G1
  • Talerzyk Gryglówka G2
  • Kolej 4os. Mieszko M1
  • Talerzyk Mieszko M2
  • Kolej 6os. Winterpol W3
  • Kolej 4os. Winterpol W5
  • Taśma WT2

Wyciągi te w dniach 2-3 grudnia będą działać:

  • Sobota 09:00 – 20:00 (z wyjątkiem W5 do 16:00)
  • Niedziela 09:00 – 16:00

W tygodniu oczywiście również kręcimy:

4-7 grudnia, 9:00-16:00

  • Kolej 4os. Mieszko M1
  • Kolej 6os. Winterpol W3

* rozkład jazdy może ulec zmianie w odniesieniu do panujących w danej chwili w Zieleńcu warunków

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 09:15, Narciarz ze Śląska napisał:

 

Master%20(15).jpg
Dwóch wariatów w Tyliczu

 Ruszyłoooooooooooo!

Ruszyłoooooooooooo – z dwunastoma <o> na cześć dwunastu (przysłowiowych, bo nie liczyłem dokładnie) armat, które doprowadziły do tego, że 25. listopada razem z kolegą Krzysztofem mogłem zainaugurować sezon narciarski 2023/24. I to zainaugurować nie na lodowcu (jak to mi się w życiu zdarzało) w Alpach, ale tu, u nas, w Polsce! Czym pobiłem własny wyczyn z dwóch ostatnich lat:
- dwa lata temu zaczynałem 4. grudnia w Zieleńcu:
Tylicz 27 listopada 2022 r. Sezon otwarty. Vini, vidi, vici | Blog o nartach
- rok temu 27. listopada też w Tyliczu:
Zieleniec. Na dzień św. Barbary to narciarska stolica Polski | Blog o nartach

Na początek przyznam, że nie wierzyłem. Jakieś 10 dni przed inauguracją Master wrzucił na FB informację o <inauguracji sezonu w sobotę 25. listopada>. Całość wyglądała mocno kontrowersyjnie, zakrawało raczej na imprezę z orkiestrą i burmistrzem (czy kto tam, do jasnej, rządzi tym Tyliczem), niż realnym otwarciem sezonu na śniegu. Bo śniegu było wówczas całkowite 0 (słownie: zero) centymetrów – zarówno w Gdańsku, jak i w Rudzie Śląskiej, jak i we wspomnianym Tyliczu. Ale z kolei ja wrzuciłem to <info> na FB dla znajomych.

Natychmiastowy telefon od Krzysztofa nieco mnie zaskoczył:
— Jadymy!? — usłyszałem w słuchawce starośląskie raczej stwierdzenie, niż pytanie.
— No cóż, wiesz, łobejrzemy!? — próbowałem tonować entuzjastyczny nastrój. I podsumowałem: 
— Sztrytnij do mie we środa!

 

Więcej zdjęć i pełna relacja z Tylicza z wczoraj tutaj:
 

Ruszyłoooooooooooo | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

Fajna fotorelacja. Master jest super na początek sezonu. Pozdrawiam 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marekesz napisał:

 

Chyba się nie mylisz. Armaty stoją odłogiem, więc raczej FIS nie ruszy. Kaskada w zamian? Wątpliwe, bo wtedy nie było by tych armat tam, gdzie teraz marzną. Pytanie czy uruchomią Ondraszka. Ktoś był na miejscu lub zna sytuację? Na górze Ondraszek poszerzony? Na Jaworzynie sytuacja wyklarowana? Już nie pytam, czy ten nowy orczyk będzie, ale czy trasa przejezdna.

Co do COS Szczyrk mam niestety mieszane uczucia i obawy co do modernizacji ośrodka. Zmiany rządów na szczycie mają często niestety przełożenie na instytucje typu COS. Uważam, że obecny szef COS Szczyrk, Pan Laszczak, to była kompetentna osoba z wizją rozwoju ośrodka, która do tego była w stanie pozyskać stopniowo środki na rozwój ośrodka. COS praktycznie co roku "coś" robił - a to armatki, a to poprawa instalacji naśnieżania; a to coś tam z prądem; duża inwestycja w trasy biegowe na Kubalonce (bo COS Szczyrk, to nie tylko Skrzyczne, ale także trasy biegowe, skocznie narciarskie itd.). Nie wiem jak obecna zmiana rządu wpłynie na to co się będzie działo w COS Szczyrk, ale EWENTUALNE (nic na ten temat nie wiem i to czysta spekulacja) odejście osoby głównego sternika, która miała pomysł na rozwój ośrodka nie napawałaby mnie optymizmem. Nie wchodząc w tematy polityczne, z dotychczasową władzą niekoniecznie mi było po drodze, ale oddać im muszę, że sport nie był traktowany po macoszemu i subiektywne wrażenie mam takie, że było więcej inwestycji w sport (może był to też wynik dobrej koniunktury gospodarczej, ale nie chcę tego roztrząsać tutaj).

Z pozytywnych wieści przetargowych z COS Szczyrk:

- COS próbuje pozyskać maszynę do produkcji śniegu w dodatnich temperaturach - (ma to być mobilna instalacja, ale w ogłoszeniu mowa, że chodzi o możliwość nasnieżenia skoczni narciarskich); jedyną ofertę złożył DemacLenko - https://bip.cos.pl/4972/dostawa-mobilnej-maszyny-do-produkcji-sniegu-w-temperaturach-dodatnich ; widzę, że oferta jest powyżej założonego budżetu - zobaczymy, czy zatem dojdzie do podpisania umowy;

- COS próbuje pozyskać "duży" ratrak - otwarcie ofert 1.12 - https://bip.cos.pl/4970/dostawa-duzej-maszyny-snieznej-ratrak-do-przygotowania-tras-narciarskich - to już raczej coś co posłuży przede wszystkim narciarzom; w zeszłym roku też był kupiony nowy Pisten Bully

- trwa inna inwestycja narciarska - czyli remont instalacji naśnieżania na hali Jaworzyna; przetarg wygrał TechnoAlpin, więc można być raczej spokojnym o jakość tych prac: https://bip.cos.pl/4876/remont-instalacji-nasniezania-tras-narciarskich-na-hali-jaworzyna-w-cos-opo-w-szczyrku

- jak wiemy, od jakiegoś czasu buduje się nowa kanapa (wartość z podatkiem VAT coś 53 mln PLN) i orczyk wraz z infrakstrukturą (wartość z podatkiem VAT ok. 15 mln PLN).

Z negatywnych wiadomości:

- PADŁ duży stosunkowo przetarg na przebudowę i rozbudowę instalacji naśnieżania; tutaj SuperSnow wnosił sporo odwołań w ramach trwającego postępowania (jasne ich prawo, więc cieżko to negatywnie oceniać); natomiast w efekcie tak się to postępowania przedłużyło, że COS jest unieważnił: https://bip.cos.pl/4755/rozbudowa-osrodka-w-obrebie-masywu-skrzycznego-przebudowa-i-modernizacja-systemu-nasniezania-tras-narciarskich-kaskada-widokowa-fis-ondraszek - i to pokazuje realia rozbududowy takiego COS - zapewne mieli kasę do wydania ALE w roku 2023; ponieważ tak się to przedłużyło i nie ma jak tych środków wydać w tym roku budżetowym, to efekcie zapewne całe postępowanie w łeb; więc najpierw jest bieganie po ministerialnych korytarza i błaganie o kasę; jak kasa w końcu jest; to trzeba ogłosić przetarg; potem jest korowód - odwołań, wniosków o zmianę SWZ itd. itd. - a na końcu może uda się zmieścić ze wszystkim przed końcem roku, bo kończy się perspektywa budżetowa; jak się nie uda, to znów trzeba zacząć bieganie od początku...

W sumie można oczywiście narzekać, ale co roku grube miliony COS Szczyrk z budżetu pozyskiwał i inwestował; warto sobie poprzeglądać jak to wygląda i historycznie wyglądało ( https://bip.cos.pl/41/szczyrk )  i ile przetargów się tam ogłasza, nieraz wydaje się na pierdoły, ale bez nich to nie będzie funkcjonowało. Tu nie chodzi o jakieś peany i łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu, ale akurat mam z różnymi przetargami do czynienia służbowo mam, także tymi ogłaszanymi przez COS Szczyrk i osobiście uważam, że akurat ta jednostka przygotowuje je dość rzetelnie i wyróżnia się na plus w stosunku do innych publicznych, w tym COSów, czy Gmin. 

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marekesz napisał:

 

Chyba się nie mylisz. Armaty stoją odłogiem, więc raczej FIS nie ruszy. Kaskada w zamian? Wątpliwe, bo wtedy nie było by tych armat tam, gdzie teraz marzną. Pytanie czy uruchomią Ondraszka. Ktoś był na miejscu lub zna sytuację? Na górze Ondraszek poszerzony? Na Jaworzynie sytuacja wyklarowana? Już nie pytam, czy ten nowy orczyk będzie, ale czy trasa przejezdna.

Odpowiadam na pytania:
1) Poszerzenie Ondraszka góra - nie;
2) Sytuacja wyklarowana na Jaworzynie - nie.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...