Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Stusi napisał:

Tak wszyscy narzekali a hałdy śniegu na trasach z Wierchu Pośredniego też rosną, więc od najbliższego weekendu zapowiada się całkiem nieźle.

To pewnie ten źle zaprojektowany oraz niewydolny system naśnieżania o którym tu się rozpisywali eksperci  😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jusik2002 napisał:

To pewnie ten źle zaprojektowany oraz niewydolny system naśnieżania o którym tu się rozpisywali eksperci  😉

No a z czego się cieszyć? Z tego, że 70% ośrodka ruszy dopiero na ferie? Ludzie kupujący sezonówki oczekują, żeby pojeździć w grudniu, w styczniu przed feriami czy potem w marcu.

No chyba, że mamy cieszyć się z małych rzeczy jak to śpiewa pewna Sylwia. Efekt jest taki, że w poprzednim sezonie spędziłem 18 dni narciarskich w Szczyrku + 6 dni narciarskich na Chopoku. W tym sezonie spędziłem 3 dni w Szczyrku, odczucia mam takie, że o 3 dni za dużo. Za to pierwszy raz byłem przez 5 dni w Dolomitach, a teraz w sobotę ruszam na Zillertal Arenę. Ja mam ambicję by porządnie pojeździć i nie lubię być dymany na kasę, ale Ty jak tam wolisz...

PS. Tak, tak było ciężko. Zima kiepska itd. To zrobić zimą trasy rowerowe i tyle. Po co tyle zachodu.

Edytowane przez ski89
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ski89 napisał:

No a z czego się cieszyć? Z tego, że 70% ośrodka ruszy dopiero na ferie? Ludzie kupujący sezonówki oczekują, żeby pojeździć w grudniu, w styczniu przed feriami czy potem w marcu.

No chyba, że mamy cieszyć się z małych rzeczy jak to śpiewa pewna Sylwia. Efekt jest taki, że w poprzednim sezonie spędziłem 18 dni narciarskich w Szczyrku + 6 dni narciarskich na Chopoku. W tym sezonie spędziłem 3 dni w Szczyrku, odczucia mam takie, że o 3 dni za dużo. Za to pierwszy raz byłem przez 5 dni w Dolomitach, a teraz w sobotę ruszam na Zillertal Arenę. Ja mam ambicję by porządnie pojeździć i nie lubię być dymany na kasę, ale Ty jak tam wolisz...

PS. Tak, tak było ciężko. Zima kiepska itd. To zrobić zimą trasy rowerowe i tyle. Po co tyle zachodu.

W grudniu to w Polsce jeździ ekstremalnie mała ilość ludzi oczywiście może w weekend jest inaczej. W styczniu gdyby nie potężna odwilż która była to by jeździło to co otworzą dopiero na ferie. Co do dymania to nie interesują mnie Twoje preferencje a Ci co kupują sezonówki doskonale wiedzą jaka jest polityka TMR i to ich sprawa. 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Kamera jest po lewej gdzieś tu , a Ty stałeś po prawej na 1 blisko ul.Zwalisko.

Tak właśnie, aby przekroczyć ulice musiałem zdjąć narty bo to na wiosnę było, dzięki za przypomnienie jej nazwy i lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jusik2002 napisał:

W grudniu to w Polsce jeździ ekstremalnie mała ilość ludzi oczywiście może w weekend jest inaczej. W styczniu gdyby nie potężna odwilż która była to by jeździło to co otworzą dopiero na ferie. Co do dymania to nie interesują mnie Twoje preferencje a Ci co kupują sezonówki doskonale wiedzą jaka jest polityka TMR i to ich sprawa. 

Z powodu tej "ekstremalnie małej ilości ludzi" kolejki w Białce dziewiątego grudnia były piętnastominutowe. Tydzień później szesnastego miałem nieprzyjemność wystać pod Kotelnicą czterdzieści minut żeby się dostać na górę (chyba mój osobisty rekord jak do tej pory).  

 

 

20231216_120012.jpg.8c8f2fbde18eeaebc7f81c6b6d622192.jpg

  • Like 5
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wolcjusz napisał:

Z powodu tej "ekstremalnie małej ilości ludzi" kolejki w Białce dziewiątego grudnia były piętnastominutowe. Tydzień później szesnastego miałem nieprzyjemność wystać pod Kotelnicą czterdzieści minut żeby się dostać na górę (chyba mój osobisty rekord jak do tej pory).  

 

 

20231216_120012.jpg.8c8f2fbde18eeaebc7f81c6b6d622192.jpg

No właśnie a to był weekend. A co było w tygodniu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jusik2002 napisał:

No właśnie a to był weekend. A co było w tygodniu ? 

Nie byłem w tygodniu, ale jeśli była choć jedna piąta tego co w weekend, to akurat tyle, żeby dało się sensownie jeździć, bo szesnastego już się nie dało. Ja wiem że właścicieli ośrodków interesuje zysk bo to nie są instytucje charytatywne, ale gdzieś jest balans pomiędzy liczbą narciarzy która pozwala zarobić właścicielowi i sensownie pojeździć narciarzom.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Co do dymania to nie interesują mnie Twoje preferencje a Ci co kupują sezonówki doskonale wiedzą jaka jest polityka TMR i to ich sprawa. 

Dlatego już nie kupuję tej sezonówki. Już 2. sezon z rzędu jeżdżę na Wiślańskim i jestem zadowolony. Trasy krótsze, ale inne kwestie rekompensują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lexi napisał:

Dziś Koziniec z @marekbtl - warunki akceptowalne do dobrych. Stan śniegu układa sie w strefie stanów średnich.

Pogoda OK ..

Marki ™

F73FB99E-6228-4577-BF46-5AFF3BEE840C.thumb.jpg.771fb1d1f2c40865d77f2ac388c0ab4e.jpg

059CCBEA-6A7B-4FB1-9EC9-6F73F45F2E23.thumb.jpg.dda7877b6e05b1235e43dabfacba4fef.jpg

5B558F10-B7D1-449F-9C8C-1257701916BE.thumb.jpg.df61a81e97bbf2165be66b6718c5cdd8.jpg

Dzięki za ponowne wspólne szusy. Rano petarda była jak na zdjęciu. Potem się zachmurzyło. Widoczność bardzo dobra, ale płaskie światło koszmarne. Na szczęście tylko na wypłaszczeniu dawało w kość. GS Kastle to dla mnie rewelacyjna … hybryda. Z Marasem możemy się zmieniać sprzętem bo mamy skorupy nieomal identyczne. Na Podhalu, mimo iż to teoretycznie luźny tydzień TŁUMY NARCIARZY. Ale jakoś daliśmy radę, prawie wkręciliśmy się na unifikację III wieku😉.

A srana było tak:

IMG_3270.thumb.jpeg.07897acab63a444e8533b59e21c703f8.jpeg

pozdro

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lexi napisał:

Dziś Koziniec z @marekbtl - warunki akceptowalne do dobrych. Stan śniegu układa sie w strefie stanów średnich.

Pogoda OK ..

Marki ™

F73FB99E-6228-4577-BF46-5AFF3BEE840C.thumb.jpg.771fb1d1f2c40865d77f2ac388c0ab4e.jpg

059CCBEA-6A7B-4FB1-9EC9-6F73F45F2E23.thumb.jpg.dda7877b6e05b1235e43dabfacba4fef.jpg

5B558F10-B7D1-449F-9C8C-1257701916BE.thumb.jpg.df61a81e97bbf2165be66b6718c5cdd8.jpg

Pieknie. To może zagadka. Najbardziej biały szczyt na fotce to... ? Taki najlepszy na narty, na oko.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

23 minuty temu, sstar napisał:

Pieknie. To może zagadka. Najbardziej biały szczyt na fotce to... ? Taki najlepszy na narty, na oko.

Koszysta?... z niej bym może zjechał może śmigiem  - wiem że na klepisku jest passe..

Edytowane przez Lexi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lexi napisał:

:D

Koszysta?... z niej bym może zjechał może śmigiem  - wiem że na klepisku jest passe..

Myślałem o szczycie położonym bardziej w lewo, znaczy na wschód... ps a propos Koszystej, fotka, szedłem kiedyś na Waksmund jak Oppenheimer z Rudą strumieniem; nawiasem mówiąc Oppenheimer zdobywcą szczytu, o który pytam, zimowym, na nartach...

F0DD31A6-D0E2-41D7-812A-F8A40AEBDF4E.jpeg

EA64EC06-408F-4953-A6DB-C90B20EDF65C.png

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marionen napisał:

To musi być Kasprowy Wierch😉 co wygrałem...

Z cyklu sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;-) ps podpowiem: Pierwsze wejście zimowe: 1912, 25 marca - Mieczysław Świerz, Stefan Komornicki, Józef Lesiecki, A. Loria, Leon Loria, Józef Oppenheim, Witold Świerz i trzech towarzyszy (na nartach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sstar napisał:

Z cyklu sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;-) ps podpowiem: Pierwsze wejście zimowe: 1912, 25 marca - Mieczysław Świerz, Stefan Komornicki, Józef Lesiecki, A. Loria, Leon Loria, Józef Oppenheim, Witold Świerz i trzech towarzyszy (na nartach).

Byles jednym z 3 towarzyszy na Szerokiej?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jeeb napisał:

Byles jednym z 3 towarzyszy na Szerokiej?

A ty piszesz książkę o historii zdobywania Tatr? Za odpowiedź dostajesz pół punktu. Za szeroko. PS. Nie, byłem pierwszym wejściem. Ale jak wymienisz tych trzech towarzyszy z imienia i nazwiska to uznam, że jednak coś o tych Tatrach wiesz, dostaniesz drugą połówkę, będziesz mógł wypić. No chyba, że to ty byłeś jednym z nich i próbujesz sobie przypomnieć, kto był z tobą... dlatego pytasz.

https://drytooling.com.pl/baza/gory/6348-szeroka-jaworzynska#google_vignette

89845BF2-8036-4094-BBA7-76B951BBA128.jpeg

38BC824C-CF71-44B3-A0CF-78C6D680EF1D.png

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

Ale jak wymienisz tych trzech towarzyszy z imienia i nazwiska to uznam, że jednak coś o tych Tatrach wiesz, dostaniesz drugą połówkę

Atos, Portos i Majonez... Janek liczy na 0.75...po połówce to nawet nie przepija...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...