Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Kuźnice, sobota, 7 rano. Nie ściągnęła mnie tu na narty niewiedza ani zaburzenia umysłowe związane z wiekiem, ale zamiar uczestniczenia w Pucharze Zakopanego. Dotarłem po standardowej walce z busową logistyką, przyjechały dzieci, głównie zakopianskie, dorośli, nie tylko zakopiańscy bo także warszawscy i śląscy. Sprzedano bilety, rozdano numery i ogłoszono komunikat, że ze względu na wiatr kolejka nie pojedzie i zawody się nie odbędą, i nie ma ich gdzie przenieść, jednym słowem całe zakopiańskie narciarstwo w pigułce, vide różne posty powyżej ... 

 

 

IMG_20240203_072728.jpg

IMG_20240203_072722.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 4
  • Confused 6
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, WojtekM napisał:

Petra Vlhova zaczynała treningi w Litpovským Mikulášu. Na górkach o wysokości 700 metrów i trasach o długości łącznej 550 metrów.

Przypominam, że czarne stoją w Polsce puste - nikt tam nie trenuje. Nawet te działające.

Pewnie że chcieć to znaczy móc, tylko po co sobie utrudniać? Kiedyś guru Ski Forum, niejaki Niko130, z tego co pamiętam to swoją córkę tak wyszkolił na pagórkach w Sudetach, że startowała w Pucharze Świata [jak coś pomyliłem to proszę mnie skorygować].

Z czarnych tras w PL to na CG koło Kłodzka potrafią rozstawić tyczki, chociaż częściej trenują na czerwonej trasie D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

redaktorzyna piszący ten artykuł jest na takim samym poziomie jak ekoterroryści. czytałem jego wypociny, z nich idą główne przesłania:

- Dudu chciał stok, ale Dudu nie dostanie stoku

- jedyna możliwość szybkiego otwarcia nowego/modernizacji starego stoku to państwowy Nosal, bo inne tereny są w rękach prywatnych i nie ma szans na szybki projekt

- na Nosalu miało być wycięte w pień 3tys drzew, żeby spełnić zachciankę Dudu

Więc dalej nie będzie dostępnej ostrej trasy, żeby alpejski narybek miał stok pod nosem, a nie w Austrii. Znajomego dzieciaki z okolic Zakopanego są w narciarskim klubie sportowym i jak nie trzeba zgadywać, jadą pod 1000km w jedną stronę żeby trenować na czarnych trasach.

Ale o co chodzi ? Przecież PKL który jest w państwowych rękach wyznaczył "narodowe trasy"do treningu. Palenica,Skrzyczne, Jaworzyna,Mosorny. Po co rąbać las skoro już "niby" mamy trasy które nie są wykorzystywane do tego ? One nawet nie są do tego przygotowywane. Nosal pewnie by tak samo skończył. Bo gadanie o tym, że on nie jest dla komercji tylko dla sportu to totalna bzdura. Niech zaczną najpierw trenować na tym co jest a jak będzie to mali to zajmą się czymś nowym. 

  • Like 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Kuźnice, sobota, 7 rano. Nie ściągnęła mnie tu na narty niewiedza ani zaburzenia umysłowe związane z wiekiem, ale zamiar uczestniczenia w Pucharze Zakopanego. Dotarłem po standardowej walce z busową logistyką, przyjechały dzieci, głównie zakopianskie, dorośli, nie tylko zakopiańscy bo także warszawscy i śląscy. Sprzedano bilety, rozdano numery i ogłoszono komunikat, że ze względu na wiatr kolejka nie pojedzie i zawody się nie odbędą, i nie ma ich gdzie przenieść, jednym słowem całe zakopiańskie narciarstwo w pigułce, vide różne posty powyżej ... 

 

 

IMG_20240203_072728.jpg

IMG_20240203_072722.jpg

Na Szymoszkowej albo Harendzie sie nie dało zrobić? Tam tak nie wieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hextor napisał:

Na Szymoszkowej albo Harendzie sie nie dało zrobić? Tam tak nie wieje

Wszystko zależy od przygotowania i woli organizatorów.\W zeszłym roku z Pucharem Zakopanego było dokladnie tak samo.Organizator-Urząd Miasta Zakopane .Pamiętam też jedne zawody sprzed kilku lat,organizator zarezerwował Harendę jako stok rezerwowy,znając loteryjną specyfikę Kasprowego,i wszystko odbyło się na niej,z niewielkim tylko opóźnieniem.Organizator-SITN...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Kuźnice, sobota, 7 rano. Nie ściągnęła mnie tu na narty niewiedza ani zaburzenia umysłowe związane z wiekiem, ale zamiar uczestniczenia w Pucharze Zakopanego. Dotarłem po standardowej walce z busową logistyką, przyjechały dzieci, głównie zakopianskie, dorośli, nie tylko zakopiańscy bo także warszawscy i śląscy. Sprzedano bilety, rozdano numery i ogłoszono komunikat, że ze względu na wiatr kolejka nie pojedzie i zawody się nie odbędą, i nie ma ich gdzie przenieść, jednym słowem całe zakopiańskie narciarstwo w pigułce, vide różne posty powyżej ... 

 

 

IMG_20240203_072728.jpg

IMG_20240203_072722.jpg

Jedno słowo- MASAKRA.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Niech zaczną najpierw trenować na tym co jest a jak będzie to mali to zajmą się czymś nowym. 

I o to chodzi. W samej Wiśle/Ustroniu są pusty Stożek i pusty Poniwiec.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WojtekM napisał:

I o to chodzi. W samej Wiśle/Ustroniu są pusty Stożek i pusty Poniwiec.

Dokładnie a chcą jeszcze Kaskadę... Stozek jak nic powinien podpisać umowę w PZN i udostępniać im swoją czarnule. Tam ten warun by się utrzymywał najdłużej ale .... Gdzie Ci trenujący  ? Na Klepki pojechali czy gdzie ??  😉

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Stożku za każdym razem jak byłem w tym roku to rozstawiali tyczki i ktoś trenował. W zasadzie chyba Stożek jeszcze dzięki klubom funkcjonuje, bo była to dominująca grupa na stoku. A że ludzi mało to szło skorzystać jak nikt nie jeździł😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grimson napisał:

redaktorzyna piszący ten artykuł jest na takim samym poziomie jak ekoterroryści. czytałem jego wypociny, z nich idą główne przesłania:

- Dudu chciał stok, ale Dudu nie dostanie stoku

- jedyna możliwość szybkiego otwarcia nowego/modernizacji starego stoku to państwowy Nosal, bo inne tereny są w rękach prywatnych i nie ma szans na szybki projekt

- na Nosalu miało być wycięte w pień 3tys drzew, żeby spełnić zachciankę Dudu

Więc dalej nie będzie dostępnej ostrej trasy, żeby alpejski narybek miał stok pod nosem, a nie w Austrii. Znajomego dzieciaki z okolic Zakopanego są w narciarskim klubie sportowym i jak nie trzeba zgadywać, jadą pod 1000km w jedną stronę żeby trenować na czarnych trasach.

haha dopiero teraz zobaczylem artykul. Czyli tytul byl kretynski w linku, ale w rzeczywistosci jednak za malo, wiec w artykule trzeba bylo dorzucic Dudu i zly PiS :)🙂

No ale dzieki temu chlop uwierzyl ze przyroda uratowana, takze trafiony zatopiony.

jako ze bylem ostatnio po wielu latach w zakopcu, to widzialem na wlasne oczy jak sie tam przyrode szanuje. Patodeweloperka na kazdym kroku, aby tylko jak najwiecej turystow przyjac i ogolic z kasy. o cenach nawet nie bede pisal. A zachowanie tych ludzi na szlakach i w samym zakopanym , delikatnie mowiac, pozostawia wiele do zyczenia.

Takze zaryzykuje teze, ze gdyby powstal wyciag na nosalu, to narciarze jednak bardziej uszanowali by przyrode niz ci "krupowkowi turysci" ruszajacy na szlaki napic sie piwka i zostawic tam smieci.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Turnplayer napisał:

Patodeweloperka na kazdym kroku, aby tylko jak najwiecej turystow przyjac i ogolic z kasy. o cenach nawet nie bede pisal. A zachowanie tych ludzi na szlakach i w samym zakopanym , delikatnie mowiac, pozostawia wiele do zyczenia.

Patodeweloperka to miejscowi ...z drugiej strony "turyści" to w 99% przyjezdni - wniosek: Zakopane generuje patologie bez względu na pochodzenie i wyznanie polityczne...zalecenia: ogrodzić i zalać betonem w pi.....

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WojtekM napisał:

Petra Vlhova zaczynała treningi w Litpovským Mikulášu. Na górkach o wysokości 700 metrów i trasach o długości łącznej 550 metrów.

Przypominam, że czarne stoją w Polsce puste - nikt tam nie trenuje. Nawet te działające.

Czarne przede wszystkim są zamknięte!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

to w końcu otworzą czy nie otworzą bo nie wiem czy się cieszyć czy smucić?

Możesz się cieszyć. Czy otworzą czy też nie to i tak nie będzie tam jeździł. Tyłu mamy trenujących w Polsce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

A to temat o Warunkach Narciarskich czy Warunkach Zabudowy ???

Ja dzisiaj stereo - dwie kobity i ja - lew salonowy, kot nad koty. Rusin na przełamanie po ostatnim dzwonie Żony. Rys w psychice - brak. Jest dobrze. Ludzi wieczorem ciągło na Podhale ... szkoda gadać. Ale na Rusinie pustki. Dzisiaj na Porsche do 13.00. Ludzi brak. Warun - PETARDA, nowe gogle z szybą S0 (S2 też jest dobra, da się jeździć, a mam jeszcze S1) - PETARDA, Kastle PX 71 - PETARDA, ino głośne, jak odpuszczałem z gazu to strzelały z wydechu 😉. Rano płaskie światło, nawet twardo, potem wyszło trochę lodu w innym kolorze, kontrast się polepszył, było kolorowo. Zmiękło, śnieg ciapowaty - w chuj dobry, do kolan miałem mokre spodnie. Dzięki porsche zjechałem na tej górce blisko 40km w 8h, a że było ciepło, to komórka mi nie padła. Stara kanapa też zaliczona 13.00-16.00. Dla mnie, a raczej dla nas świetne warunki, brakowało tylko słoneczka, ale @Lexi nie przyjechał i cudu w Bukowinie nie było. Może to słabe górki, ale to urok Podhala, niemniej jednak jeszcze się tam nie zawiodłem jeśli chodzi o frekwencję w sobotę feryjną. Puchy i jeszcze raz puchy. Szybki śnieg, był ogień. Nawet mnie deczko nogi bolą. Najgorzej w samochodzie, co się obie nagdakały że za szybko .... Na powrocie -20min niż przewidział google. Yanosik rządzi. Nie napiszę ile jechałem, bo pomyślicie, że jestem jeb...ty. A tak nie jest. Ino prędki jestem.

pozdro

Takie tłumy - jak zwykle w sobotę feryjną.

Rusin_03_02_2024_2.thumb.jpg.dbf55ccec751e662c9bc9043f2e3a1f9.jpg

Ecie pecie i dupeczki w komplecie - córka dalej umiera jeździć - dziwne bo od pewnego czasu mieszka w Warszawie ;), Anżej maczał w tym palce ???

Rusin_03_02_2024_3.thumb.jpg.68bb1ea1767b610c93c754d3c982ec62.jpg

Moje z prawej, zajebiste niestety Żony z lewej. 

Rusin_03_02_2024_4.thumb.jpg.a1305d8c524fb4d8fe1f4e2b5b3ce18f.jpg

 

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marekbtl napisał:

Cze

A to temat o Warunkach Narciarskich czy Warunkach Zabudowy ???

Ja dzisiaj stereo - dwie kobity i ja - lew salonowy, kot nad koty. Rusin na przełamanie po ostatnim dzwonie Żony. Rys w psychice - brak. Jest dobrze. Ludzi wieczorem ciągło na Podhale ... szkoda gadać. Ale na Rusinie pustki. Dzisiaj na Porsche do 13.00. Ludzi brak. Warun - PETARDA, nowe gogle z szybą S0 (S2 też jest dobra, da się jeździć, a mam jeszcze S1) - PETARDA, Kastle PX 71 - PETARDA, ino głośne, jak odpuszczałem z gazu to strzelały z wydechu 😉. Rano płaskie światło, nawet twardo, potem wyszło trochę lodu w innym kolorze, kontrast się polepszył, było kolorowo. Zmiękło, śnieg ciapowaty - w chuj dobry, do kolan miałem mokre spodnie. Dzięki porsche zjechałem na tej górce blisko 40km w 8h, a że było ciepło, to komórka mi nie padła. Stara kanapa też zaliczona 13.00-16.00. Dla mnie, a raczej dla nas świetne warunki, brakowało tylko słoneczka, ale @Lexi nie przyjechał i cudu w Bukowinie nie było. Może to słabe górki, ale to urok Podhala, niemniej jednak jeszcze się tam nie zawiodłem jeśli chodzi o frekwencję w sobotę feryjną. Puchy i jeszcze raz puchy. Szybki śnieg, był ogień. Nawet mnie deczko nogi bolą. Najgorzej w samochodzie, co się obie nagdakały że za szybko .... Na powrocie -20min niż przewidział google. Yanosik rządzi. Nie napiszę ile jechałem, bo pomyślicie, że jestem jeb...ty. A tak nie jest. Ino prędki jestem.

pozdro

Takie tłumy - jak zwykle w sobotę feryjną.

Rusin_03_02_2024_2.thumb.jpg.dbf55ccec751e662c9bc9043f2e3a1f9.jpg

Ecie pecie i dupeczki w komplecie - córka dalej umiera jeździć - dziwne bo od pewnego czasu mieszka w Warszawie ;), Anżej maczał w tym palce ???

Rusin_03_02_2024_3.thumb.jpg.68bb1ea1767b610c93c754d3c982ec62.jpg

Moje z prawej, zajebiste niestety Żony z lewej. 

Rusin_03_02_2024_4.thumb.jpg.a1305d8c524fb4d8fe1f4e2b5b3ce18f.jpg

 

 

I bardzo dobrze ze takie puchy... Ludzie wystawiają  opinie pazernym góralom.  Niech jeszcze bardziej podnoszą ceny to będą się sami bawić w swoich pensjonatach, hotelach i stokach. Obecnymi cenami przebili Alpy a w swych gronach dalej marudzą i gadają ze tanio mają 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2024 o 13:13, WojtekM napisał:

Wydadzą na to pieniądze Polaków. I choćby nie wiem ile ich wydali, to i tak Alp tam nie zrobią, a tylko zaorają niewielki kawlątek wysokich gór, które mamy. 

Co zrobią ? Zaorają ? Dziś tam nie stoi wyciąg od kilkudziesięciu lat ? , który służy od obsługi kultowej trasy narciarskiej. 

Kolejny raz wykazujesz się kompletną niewiedzą. I to nawet gorzej, niż u 5 latka. Blokowanie tej inwestycji doprowadzi kiedyś do tragedii. Niestety. 

 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Kuźnice, sobota, 7 rano. Nie ściągnęła mnie tu na narty niewiedza ani zaburzenia umysłowe związane z wiekiem, ale zamiar uczestniczenia w Pucharze Zakopanego. Dotarłem po standardowej walce z busową logistyką, przyjechały dzieci, głównie zakopianskie, dorośli, nie tylko zakopiańscy bo także warszawscy i śląscy. Sprzedano bilety, rozdano numery i ogłoszono komunikat, że ze względu na wiatr kolejka nie pojedzie i zawody się nie odbędą, i nie ma ich gdzie przenieść, jednym słowem całe zakopiańskie narciarstwo w pigułce, vide różne posty powyżej ... 

 

 

IMG_20240203_072728.jpg

IMG_20240203_072722.jpg

No jak nic!  Nosal nie jest potrzebny🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turnplayer napisał:

haha dopiero teraz zobaczylem artykul. Czyli tytul byl kretynski w linku, ale w rzeczywistosci jednak za malo, wiec w artykule trzeba bylo dorzucic Dudu i zly PiS :)🙂

No ale dzieki temu chlop uwierzyl ze przyroda uratowana, takze trafiony zatopiony.

jako ze bylem ostatnio po wielu latach w zakopcu, to widzialem na wlasne oczy jak sie tam przyrode szanuje. Patodeweloperka na kazdym kroku, aby tylko jak najwiecej turystow przyjac i ogolic z kasy. o cenach nawet nie bede pisal. A zachowanie tych ludzi na szlakach i w samym zakopanym , delikatnie mowiac, pozostawia wiele do zyczenia.

Takze zaryzykuje teze, ze gdyby powstal wyciag na nosalu, to narciarze jednak bardziej uszanowali by przyrode niz ci "krupowkowi turysci" ruszajacy na szlaki napic sie piwka i zostawic tam smieci.

Une tu piszo, że jak się wymieni wyciąg kilkudziesięcioletni na nowoczesny i bezpieczny to ZAORA SIĘ NASZE KOCHANE TATERKI. Kasprowy, gdzie i tak nie wjedzie więcej narciarzy/turystów, niż limit dzienny. Czy UN wie jaki jest limit narciarzy/turystów na Kasprowym ? 

A miliony Januszy i Grażyn w Tatrach w sezonie wiosenno-letnim nie orze przyrody bardziej ? 😂🤣🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...