Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Lexi napisał:

Podejrzewam ze u mnie będzie podobnie - zostały jeszcze dwa karnety na Groń.

Już ogłosili, że od jutra zamykają:). Na razie do odwołania, ale wątpię w powrót w tym sezonie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel_ts napisał:

To jest igranie ze zdrowiem, trasa zjazdowa na koniec dnia jeszcze może ujdzie dla w miarę sprawnych narciarzy, kto nie czuje się na siłach jedzie krzesłem. No ale są jeszcze ferie więc nie zamykamy, klient łyknie bo nie ma alternatywy (wyjazd zagraniczny to czas dojazdu i koszty) to samo było w styczniu w zeszłym roku.

CG zmieniła ustawienia kamer kilka dni temu, by nie było widać tragicznej sytuacji na dole

Których kamer zmieniła ustawienie CG? Dół Luxtorpedy i dół Żmiji jest cały czas taki sam obraz  od początku sezonu. Stok dla dzieci przy Efce jest jedynie obraz stały a jeszcze niedawno obraz się przesuwał, akurat pokazuje kiepskie warunki przy Efce ( 1 zdjęcie dół Luxtorpedy, 2 dół Żmiji, 3 Efka):

 

 

Screenshot_2024-02-22-15-32-16-324_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-22-15-32-58-310_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-22-15-38-50-944_com.android.chrome.jpg

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, ZdolnyŚlązak said:

Których kamer zmieniła ustawienie CG? Dół Luxtorpedy i dół Żmiji jest cały czas taki sam obraz  od początku sezonu. Stok dla dzieci przy Efce jest jedynie obraz stały a jeszcze niedawno obraz się przesuwał, akurat pokazuje kiepskie warunki przy Efce ( 1 zdjęcie dół Luxtorpedy, 2 dół Żmiji, 3 Efka):

 

Screenshot_2024-02-22-15-38-50-944_com.android.chrome.jpg

Obracał się, a teraz jest stały nie pokazując miejsc, które były wytopione jak jeszcze się obracała na górze i dole tej trasy, nie wspominając o tym co za orczykiem i na drugiej stronie krzesła ...

 

obserwuję od kilkunastu dni, bo chciałem jeszcze na weekend wyjechać, ale może nie być po co - niestety jedyny "sensowny" ośrodek z dojazdem dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawel_ts napisał:

Obracał się, a teraz jest stały nie pokazując miejsc, które były wytopione jak jeszcze się obracała na górze i dole tej trasy, nie wspominając o tym co za orczykiem i na drugiej stronie krzesła ...

 

obserwuję od kilkunastu dni, bo chciałem jeszcze na weekend wyjechać, ale może nie być po co - niestety jedyny "sensowny" ośrodek z dojazdem dla mnie

No ja akurat "trasy" przy Efce nie obserwuje i się tam nie zapuszczam, oby się w CG udało utrzymać te przy Luxtorpedzie i Żmiji bo patrząc jak pada ośrodek za ośrodkiem może nie być za ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pilsku dziś 23-02-2024 ok. 0°C, opad śniegu (kilka cm) w górach do godziny ok. 16. Poniżej Hali Miziowej mokry śnieg i deszcz.

 

W nadchodzący weekend jeszcze będzie się dało pojeździć w miarę dobrych warunkach, na trasach z Pilska i Kopca do Miziowej.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Dlatego od jutra zamknięte. Już ogłosili.

Prognozy pokazują powrót zimy do Kasiny 7 marca. Tyle, że te prognozy są całkiem z czapy. Jak przyszło ocieplenie to pokazywały powrót zimy w połowie lutego, później pod koniec lutego. Następnie w pierwszym tygodniu marca, a teraz w drugim. Gdy termin ochłodzenia się zbliża, to nagle zmieniają na ocieplenie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Hextor napisał:

Prognozy pokazują powrót zimy do Kasiny 7 marca. Tyle, że te prognozy są całkiem z czapy. Jak przyszło ocieplenie to pokazywały powrót zimy w połowie lutego, później pod koniec lutego. Następnie w pierwszym tygodniu marca, a teraz w drugim. Gdy termin ochłodzenia się zbliża, to nagle zmieniają na ocieplenie. 

Za to na Hintertuxie dzisiaj dostawa zgodnie z planem. Dolny parking na 1500 mnpm.

IMG-20240223-WA0000.thumb.jpg.fcb2c76355ddf76895ca7a0283703f01.jpg

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Prognozy pokazują powrót zimy do Kasiny 7 marca. Tyle, że te prognozy są całkiem z czapy. Jak przyszło ocieplenie to pokazywały powrót zimy w połowie lutego, później pod koniec lutego. Następnie w pierwszym tygodniu marca, a teraz w drugim. Gdy termin ochłodzenia się zbliża, to nagle zmieniają na ocieplenie. 

Mówiłem: oni biorą pod uwagę prawdopodobieństwo. Skoro tydzień pod rząd było nadzwyczaj ciepło jak na luty (+10), to już najpóźniej za tydzień musi przyjść gwałtowne ochłodzenie. Potem minął kolejny tydzień z +10, więc tym razem już na pewno będzie to ochłodzenie... i tak dalej.

No bo trzeba przyznać, że nawet gdy jest bardzo upalne lato, to przynajmniej raz na tydzień przyjdzie jakaś ulewa i ochłodzi się z +35 na +20, a ta zima jest wyjątkowa - cały czas jest ciepło i ani jednego dnia poniżej +8. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, koliber napisał:

Mówiłem: oni biorą pod uwagę prawdopodobieństwo. Skoro tydzień pod rząd było nadzwyczaj ciepło jak na luty (+10), to już najpóźniej za tydzień musi przyjść gwałtowne ochłodzenie. Potem minął kolejny tydzień z +10, więc tym razem już na pewno będzie to ochłodzenie... i tak dalej.

No bo trzeba przyznać, że nawet gdy jest bardzo upalne lato, to przynajmniej raz na tydzień przyjdzie jakaś ulewa i ochłodzi się z +35 na +20, a ta zima jest wyjątkowa - cały czas jest ciepło i ani jednego dnia poniżej +8. 

Dokładnie. Tygodniowa silna odwilż się zdarza, ale cały luty grubo powyżej zera to wydarzenie wyjątkowe. I był gdzieś wątek karnetów/voucherów. Stacje też powinny - moim zdaniem - przyjąć, że nie mamy do czynienia z normalną zimą. Proste stwierdzenie: mieliście czas, jest dalece odległe od uczuć narciarzy. Czasem, aby pojechać gdzieś konkretnie, trzeba załatwić urlop, mieć ogólnie czas, możliwości i czasem kwaterę (zależy skąd dokąd). To nie takie banalne, że jak konkretnie 20 grudnia był śnieg, to mogliście lecieć na szczudłach. Stanowisko: kupiłeś, masz pecha, do mnie nie dociera.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, koliber napisał:

Mówiłem: oni biorą pod uwagę prawdopodobieństwo. Skoro tydzień pod rząd było nadzwyczaj ciepło jak na luty (+10), to już najpóźniej za tydzień musi przyjść gwałtowne ochłodzenie. Potem minął kolejny tydzień z +10, więc tym razem już na pewno będzie to ochłodzenie... i tak dalej.

No bo trzeba przyznać, że nawet gdy jest bardzo upalne lato, to przynajmniej raz na tydzień przyjdzie jakaś ulewa i ochłodzi się z +35 na +20, a ta zima jest wyjątkowa - cały czas jest ciepło i ani jednego dnia poniżej +8. 

To po co robić takie prognozy skoro mają sprawdzalność 0%? Jak by rzucali monetą to by było 50%. Tylko wkurzają ludzi i się ośmieszają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Narciarz ze Śląska said:

Dokładnie. Tygodniowa silna odwilż się zdarza, ale cały luty grubo powyżej zera to wydarzenie wyjątkowe. I był gdzieś wątek karnetów/voucherów. Stacje też powinny - moim zdaniem - przyjąć, że nie mamy do czynienia z normalną zimą. Proste stwierdzenie: mieliście czas, jest dalece odległe od uczuć narciarzy. Czasem, aby pojechać gdzieś konkretnie, trzeba załatwić urlop, mieć ogólnie czas, możliwości i czasem kwaterę (zależy skąd dokąd). To nie takie banalne, że jak konkretnie 20 grudnia był śnieg, to mogliście lecieć na szczudłach. Stanowisko: kupiłeś, masz pecha, do mnie nie dociera.

u nas jest chyba inny model biznesowy, kiedyś miałem karnet w Alpach 5z6 (z góry planowałem wyjazd konkretnego dnia w środku pobytu), tak się złożyło, że wiało na lodowcu i był zamknięty innego dnia niż mój planowany wyjazd, skorzystałem tylko z 4 dni, więc oddając karnet, nie było tłumaczenia "miał pan czas", dostałem 1 dniowy karnet do wykorzystania przez rok tylko na podstawie ustnego wytłumaczenia - "nie miałem możliwości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Dokładnie. Tygodniowa silna odwilż się zdarza, ale cały luty grubo powyżej zera to wydarzenie wyjątkowe. I był gdzieś wątek karnetów/voucherów. Stacje też powinny - moim zdaniem - przyjąć, że nie mamy do czynienia z normalną zimą. Proste stwierdzenie: mieliście czas, jest dalece odległe od uczuć narciarzy. Czasem, aby pojechać gdzieś konkretnie, trzeba załatwić urlop, mieć ogólnie czas, możliwości i czasem kwaterę (zależy skąd dokąd). To nie takie banalne, że jak konkretnie 20 grudnia był śnieg, to mogliście lecieć na szczudłach. Stanowisko: kupiłeś, masz pecha, do mnie nie dociera.

Jak dla mnie, mimo płaczu nad słabym sezonem, nie widzę powodu, że stację powinny oddawać pieniądze/przedłużać karnety. Kupione wcześniej karnety są w cenach promocyjnych - te obniżki uzasadniają ryzyko, jakie się ponosi nie znając przyszłości, co do warunków nadchodzącego sezonu. Można kupować karnety w dniu wyjazdu i wiedzieć, jak wygląda stok, ale wtedy nie ma bonusu kwotowego. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania karnetów na Black Friday, sezonówek itp. Wola kupującego - ryzyko kupującego.

Edytowane przez Redster
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Redster napisał:

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania karnetów na Black Friday, sezonówek itp.

Nikt nikogo nie zmusza do zamieszczania informacji "bezproblemowe zwroty" a taka formuła jest..a skoro jest to ma działać..

 

4 godziny temu, sstar napisał:

O dwa karnety będziesz się z ludźmi szarpał?

Nie bardzo mi sie chce..(chyba że dla zasady)....pisałem raczej o tym że jeśli nie zrobią czegoś sensownego to w przyszłym sezonie ludzie już tak ochoczo nie wywalą kasy do przodu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...