Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 23/24


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

No niech Wam będzie, na nizinach temperatura wróci z ok. +16 do +9 w tych dniach, więc może gdzieś wysoko w górach spadnie mokry śnieg.

Pogoda długoterminowa Wrocław. Długoterminowa prognoza - Onet

A tu ciekawostka z Zakopanego:

"W Zakopanem temperaturę mierzymy od 1911 roku, a w Tatrach od 1938 roku. W tym roku w Zakopanem średnia dobowa temperatura lutego wynosi 4,4 stopnia powyżej zera. To jest niemal o 8 stopni więcej, niż powinno być o tej porze roku, na podstawie danych średniej wieloletniej"

Padł rekord w Zakopanem. Takich temperatur górale nie widzieli - WP Wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Słotwiny nie wiadomo czy dotrwają do weekendu, info z ich FB:

Ze względu na dużą ilość zapytań odnośnie weekendowej jazdy, ostateczny komunikat opublikujemy dzisiaj popołudniu. (01.03.2014) 

Obecnie nasza ekipa sprawdza sytuację na stoku, chłopaki łatają dziury, migrujemy śniegiem w miejsca, gdzie jest konieczność. Warunki nie są zadawalające, aczkolwiek walczymy. 💪

🙌 Przypominamy, że Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego prosimy o wyrozumiałość odnośnie naszych decyzji.

Miłego dnia 🐧💚

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinn napisał:

Dzień dobry

Gdyby były wątpliwości czy w Wiśle  się da

My dziś rodzinnie od rana tłuczemy tyczki na Siglanach

IMG_3924.jpeg

A do jutra wytrwają? Bo mamy w planie albo Pilsko, albo Siglany. Bo niebogacie to wygląda - chociaż nie tragicznie.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marekbtl napisał:

A do jutra wytrwają? Bo mamy w planie albo Pilsko, albo Siglany. Bo niebogacie to wygląda - chociaż nie tragicznie.

pozdro

Bez problemu będą kręcić

Warunki bardzo dobre jak na 7 stopni z rana , bez przetarć choć oczywiście miękko.

Ja dziś kończę jazdę w Bedkidach

Mam zaległości w turach no i oczywiście Alpy spokojnie jeszcze z 2 miechy 🤭

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, jeżeli właśnie poddał się Master w Tyliczu (przerwa od jutra) i wszystko wskazuje, że podda się Arena na Słotwinach, to oznacza, że to już koniec:). Wiadomo, że będzie jeszcze hulała Białka i tu znakomicie widać, co znaczą lata budowania know-how śniegowego, zgromadzona na renomie kasa i (nie ukrywajmy) sprzyjający klimat. Nikt do nich nie ma startu w Polsce i okolicach, bo przecież na Słowacji jest dobrze tylko w znacznie wyżej położonych stacjach. 

Niektórzy się dziwią, że np. Jurgów odpuszcza. Przecież biorąc pod uwagę to jak wygląda stan stoku, naśnieżanie trzeba zacząć u nich od nowa. Naprawdę uważacie, że w marcu zjedzie się tam jeszcze tyle ludzi, że choćby trochę się ta inwestycja zwróci? I nie, w przyszłym tygodniu nie wraca zima. Na razie z prognoz wynika, że przez kilka dni pogoda będzie typowa dla początku marca. Lekki mróz w nocy, lekki plus w dzień. Czyli w nocy trochę naśnieżysz, a w dzień trochę ci spłynie:). 

A wiecie, że tegoroczny luty na południu Polski jest tylko odrobinę chłodniejszy od kwietnia 2021 r.?:) Taki to miesiąc właśnie przeżyliśmy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stusi napisał:

Świeradów też kończy sezon. Tak jak myślałem całe to snow factory za bardzo im się do niczego nie przyda 😝

Już w tygodniu byli zamknięci, a ratraki zwozily armatki ze stoku.

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanie Kasprowy, Białka, Karpacz, Jaworzyna Krynicka (trasa nr 2 wygląda całkiem nieźle, górne 3 i 7 też).

Na Hali Skrzyczeńskiej już tylko kilkumetrowa wstęga ze śniegu, a na Czarnej Górze błoto przy dojeździe do dolnej stacji (chyba, że trasy C i D wyglądają lepiej).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Zieleniec jeszcze też walczy. Miałam jechać w weekend, ale mi się odechciało, jak popatrzyłam na kamerki i prognozy. Raczej już dla mnie koniec sezonu, bo następny wolny weekend mam po świętach.

Pobliska Czarna Góra chyba jeszcze chce powalczyć o lepsze warunki:

Norwescy synoptycy zapowiadają mróz #naCzarnej! Oni znają się dobrze na niskich temperaturach, więc trzymamy mocno kciuki, aby prognoza się sprawdziła ❄️ Gdy tylko przymrozi, ekipa Snow Crew od razu zabiera się za dośnieżanie 😀

Ważne️ 
Na ten moment otwarte trasy to B, C i D.
Od poniedziałku godziny otwarcia ośrodka ulegają zmianie - w tygodniu zapraszamy Was od 9:00-17:00.

FB_IMG_1709303140619.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Pobliska Czarna Góra chyba jeszcze chce powalczyć o lepsze warunki:

Norwescy synoptycy zapowiadają mróz #naCzarnej! Oni znają się dobrze na niskich temperaturach, więc trzymamy mocno kciuki, aby prognoza się sprawdziła ❄️ Gdy tylko przymrozi, ekipa Snow Crew od razu zabiera się za dośnieżanie 😀

Ważne️ 
Na ten moment otwarte trasy to B, C i D.
Od poniedziałku godziny otwarcia ośrodka ulegają zmianie - w tygodniu zapraszamy Was od 9:00-17:00.

FB_IMG_1709303140619.jpg

Dlatego jak naśnieża to melduje się w kolejna niedziele z rana na CG.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

"Norwescy synoptycy", "norweska kula', grimson, to Ty im chyba te teksty piszesz??😉

Ja używam przeważnie sformułowania „norweska szklana kula”. To nie ja, jakby co. Widocznie ktoś z CG czyta to forum i czerpie inspiracje.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

No i mówiłem, że 20-ty raz prognozują "powrót zimy" i znów to samo - już widać, że te prognozy stopniały niczym śnieg. Na nizinach w najchłodniejszym dniu ma być +10 (Wrocław), a w Karpaczu +6 (wg prognozy na Onecie).

Na CG dalej w nocy ma być -4st C i niżej, co gwarantuje włączenie armat.

Mam niecny zamiar wyprowadzić moje GS na poranny spacer w kolejną niedzielę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 21:24, moruniek napisał:

Wy tu o nartach prawicie a ja od 3 dni obserwuję w swojej okolicy stada ropuch. One owszem wędrują ale nigdy w lutym. Dziś widziałem pierwszego zaskrońca. Te pojawiają się ale dopiero w kwietniu.

Te całe Krokusy to już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...