Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa rzecz to jakaś kanapa 6 os. w Biłej ...nie znam (?) - ponoć jakaś mikra ta górka (?).

Możesz nie znać.

Jest to jak jedziesz i widzisz Beskid(to musisz znać) to ok 1 km dalej w tym samym masywie mył od lat stok z orczykiem. Od paru lat jest nieczynny, ale jak był czynny to naprawdę fajna jazda tam była z kilku powodów, stok jest średniej długości, czyli ok 1 km i średniej szerokości(zupełnie przyzwoita szerokość), mało kto o nim wiedział, więc w niedzielę nawet było tam bez kolejek, na tamte czasy był bardzo dobrze oświetlony, na tyle dobrze że na dzień dzisiejszy mogło by to świetlenie konkurować z znacznie młodszymi instalacjami.

Był jeden mankament, ja zawsze o tym mówiłem że to jest jak nie skończona inwestycja, a ten mankament to oczywiście znamienna sprawa dla Szczyrku, brak jakiegokolwiek naśnieżania, a potok przepływa 30 m od stoku:biggrin:.

Ale 6 os kanapa na tym stoku to będzie rzeź:eek:, no chyba że te kanapy będą na linie co 200 metrów:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co powiedziałem w innym miejscu: powaliło ich z oddaniem Richterowi 10h gruntów.

Ale 6 os kanapa na tym stoku to będzie rzeź:eek:, no chyba że te kanapy będą na linie co 200 metrów:tongue:

Z tym nachyleniem jeśli pozostaną, to będzie rzeź i rzeźnia.

Aż przyjadę POPATRZEĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te wszystkie krzesła przecież cała radość w wyjeździe na narty to pojeździć sobie wyciągiem orczykowym czując śnieg pod nartami. A jeśli chodzi o region biła beskidek beskid to jestem za. Byłby to nowy dosyć duży region do jazdy na nartach. Ale żeby tam powstały połączone ze sobą wyciągi od beskidka w głąb doliny do beskidu ponoć takie są plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 2011 i 2012 Czesi postawili 12 kanap.

Z tego 4 nowe i 8 "złomów".

W tych 8 była jedna kanapa wyprzęgana i 7 niewyprzęganych, w tym chyba 2 dwójki.

Z tego co mówiono i pisano, to ta szczyrkowska trójka to kanapa wyprzęgana, czyli nie taka bardzo stara.

Ot tak parę danych do przemyślenia... :smile:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że "działalność" forumowa głównie oznacza pisanie - na czytanie nikt czasu nie ma ;):)

A poważniej: ten sam film masz kilka postów wcześniej, w dodatku ze streszczeniem :)

W latach 2011 i 2012 Czesi postawili 12 kanap.

Z tego 4 nowe i 8 "złomów".

W tych 8 była jedna kanapa wyprzęgana i 7 niewyprzęganych, w tym chyba 2 dwójki.

Tadeusz, nie znam czeskich ośrodków, nie śledzę ich rozwoju itd. Rachunek ekonomiczny, relacje inwestycja-zwrot też raczej w sferze mniemanologii.

Co do rachunku ekonomicznego - pewnie wielka nowa kanapa może generować większe wpływy, ale starsza z demobilu pewnie jest dużo tańsza ...nie mam pojęcia jak to wychodzi.

Wiem natomiast, że masa polskich inwestycji to przerost formy nad treścią. Za duże, zbyt wydajne wyciągi na te małe górki, krótkie stoki i przede wszystkim wąskie trasy.

Bez trudu wskażę takie miejsca w Małopolsce (bo to znam) gdzie zamiast "czwórek", "szóstek" wystarczyła by "dwójka" z korzyścią dla jakości jazdy, bezpieczeństwa itp.

Ot tak parę uwag do przemyślenia... :rolleyes::

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby w uzupełnieniu do wypowiedzi "gajowego01" chcę dodać, że z budową starego wyciagu z demobilu, jest podobnie jak ze sprowadzaniem uzywanych aut. Jak się nie ma wystarczająco duzo kasy, to na nówki "beemwice" się nie porywa! Natomiast co się tyczy przerostu potencjału wyciągów w stosunku do warunków terenowych i rzeczywistych potrzeb, mam takie spostrzeżenie. Nawet jak wybuduja 4 osobową kanapę to jej przepustowość rzeczywista nie jest znacząco wieksza od 2 czy 3 osobowej. Jakoś tak się składa, że my bardzo lubimy jeżdzić na kanapie w gronie rodziny czy znajomych. Czekamy więc na siebie, przestawiamy się w kolejce do wyciagu, przepuszczamy krzesła i często zasiadamy pojedynczo czy we 2 osoby na 4 osobowej kanapie. Taka moda!

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Wiem natomiast, że masa polskich inwestycji to przerost formy nad treścią. Za duże, zbyt wydajne wyciągi na te małe górki, krótkie stoki i przede wszystkim wąskie trasy......

Najlepszym tego przykładem jest Istebna – Złoty Groń.

Jak był orczyk, to były kolejki pod wyciągiem, ale na trasie było znośnie.

Po wybudowaniu kanapy, kolejki pod wyciągiem zostały, ale za to na trasie jest ścisk jak diabli.

Po prostu zjeżdża się tam o wiele więcej luda i klops.

Pewnie się tu wielu narażę, ale brak kanapy na polskich stokach jest dla mnie plusem ośrodka.

Powoduje to zupełny brak zainteresowania danym ośrodkiem, a tym samym małą ilość narciarzy.

Ja tak mam, że wolę się „pomęczyć” na starym orczyku ale bez „tłoku na stoku”, niż wozić się super kanapą aby potem zjeżdżać w ścisku po za wąskich trasach, które są niestety normą w naszym kraju.

Pozdrawiam wszystkich narciarzy kanapowych:wink:.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasne że należy budować wyciągi o dużej przepustowości tam gdzie jest odpowiednia chłonność stoków a w polsce z tym niekiedy ciężko ale chcemy mieć wyciągi takie jak w alpach no to już inna bajka. Jedynie może są mniejsze kolejki skoro duza przepustowosc ale na stoku za duzo narciarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do rachunku ekonomicznego - pewnie wielka nowa kanapa może generować większe wpływy, ale starsza z demobilu pewnie jest dużo tańsza ...nie mam pojęcia jak to wychodzi.

...

W rachunku ekonomicznym SON musi uwzględniać, że tę starą trójkę zostawił im w spadku GAT. Jakoś muszą ją wykorzystać, a to miejsce jest chyba dla niej optymalne.

Ciekawe, czy jeszcze w tym roku na niej pojeździmy??? :smile:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rachunku ekonomicznym SON musi uwzględniać, że tę starą trójkę zostawił im w spadku GAT. Jakoś muszą ją wykorzystać, a to miejsce jest chyba dla niej optymalne.

Ciekawe, czy jeszcze w tym roku na niej pojeździmy??? :smile:

Tadek

w zasadzie coś takiego mozna postawić w 3 miesiące... Sądząc jednak z zorientowania p. R w temacie - chyba nie będą to tegoroczne miesiące.....:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwego parku rozrywki brakuje tak naprawdę w całym regionie Pl-Cz-Sk, więc to bardzo dobry pomysł.

Wracając do inwestycji narciarskich - wg mojej wiedzy lista wygląda następująco:

- Zieleniec - kanapa 6-osobowa "Nartorama"

- Kamienica k/Stronia Śl. - kanapa 4-osobowa "Bolesławów"

- Lądek Zdrój - ???

- Ustroń - kanapa 6-osobowa na Poniwcu

- Ustroń - naśnieżanie na "dwójce" z Czantorii

- Szczyrk - kanapa 4-osobowa na Hali Pośredniej

- Szczyrk - kanapa 4-osobowa na Skrzyczne (II odcinek)

- Szczyrk - kanapa 6-osobowa w Biłej

- Poronin - kanapa na Galicową Grapę

- Muszyna - całoroczny stok

- Małe Ciche - druga kanapa w górnej części stoku (???)

- Strbske Pleso (Słowacja) - nowa trasa w dolnej części

- Łomnica (Słowacja) - gondola 15-osobowa Start-Skalnate Pleso + nowe warianty tras

- Jasna (Słowacja) - kanapa 6-osobwa z Luczek na trasę "5" + drobne modyfikacje tras

Inwestycje mniej prawdopodobne:

- Karpacz - kanapa 4-osobowa na Kopę

- Czarna Góra - kanapa 6-osobowa

- Przyłęków - kanapa w ośrodku "Piast"

- Brenna - kanapa 4-osobowa na Świniorkę

- Wisła Jawornik - kanapa 4-osobowa na Rówienkach

- Wisła Jawornik - kanapa 4-osobowa na Kiczerę

- Korbielów - ???

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzCyrk x 3!!!

Uwierzę jak zobaczę choć jedno!!!O ile się nie mylę,COS już plan na ten rok "wykonał" i tego krzesła nie będzie. Teraz czekam na tłumaczenia Richtera,a następnie dowiemy się,że masyw Beskidka jest cenniejszy przyrodniczo niż całe Dolomity. :stupid: Szanse widzę tylko dla jednej "poważnej" inwestycji - gondolki!Jak ktoś już zaczął się cieszyć,to szybko dodaję,że chodzi o gondolkę dla... pielgrzymów rzecz jasna! :tongue:

Czy ktoś już wspominał o nowych inwestycjach drogowych-dojazdowych do SzCyrku?Dróg nie przybyło,za to miejsc "mobilnych" fotoradarów tak!Radzę patrzeć na znaki oraz "budzik",bo będziemy mieć koszmary! :tongue:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to juz gdzieś było wstawione -Krzesło na Kaniówkę nielegalne!: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/780826,postawili-wyciag-bez-pozwolenia-na-budowe,id,t.html?cookie=1

było ;)

a w Białce podobnież były plany na jakiś wyciąg i trasy, które umożliwią przejazd z Kotelnicy na Kaniówkę, powrót niestety busem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...