Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Idzie wybudować wyciąg w 4 miesiące. 

 

Lepiej opłacał by się wyciąg z Jontka ponieważ z buczynki na miziowa jest 1,44km a z jontka na mizowa 2,5km.

A czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje mb kanapy? To nie jest 20 m tylko 1km dłuższy wyciąg. Pasuje też aby sie nie tłuc na górę 20 minut, więc szybki.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hextor napisał:

No właśnie nie, jestem pewien że na Miziowej widziałem armatki i mini zbiornik na wodę jeszcze w czasach GATu. Skoro wtedy dostali zgodę, to być może teraz można by się na to powołać. Tam jest wysoko, więc można by zrobić tak jak na Skrzycznym, czyli jak jest śnieg to armatki się chowają i ich nie widać. 

Swoją drogą wszędzie piszemy o ekologach w liczbie mnogiej. A tak na prawdę to jest jeden facet, niejaki Ślusarczyk z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. Serio, poczytajcie artykuły o inwestycjach narciarskich z ostatnich 15 lat, to zawsze ten jeden typ jest wymieniony, cytowany albo wspomniany. 

No jest jeden...

Ale jest!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, brachol napisał:

Jak jest kasa na inwestowanie to nie takie koszty się ponosi, jak tylko chce się zarabiać na bieżąco to już inna para kaloszy

pozdro

Coraz bardziej umacniam sie w przekonianu ze "balans" to slowo klucz we wszelkich aspektach zwiazanych z narciarstwem..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko narciarstwem 

Wracając na ziemie, na Pilsku mozliwa jest aktualnie jedynie kanapa ze Szczawin na Miziową bo takie sa pozwolenia oraz informacje od własciciela ktore przekazywał Jacek. 

Jednak jesli nie zaczną rozbiórki w najblizszym czasie to na kolejny seezon pozostaną orczyki i  mozemy wrócic do planowania np gondoli z Kamiennej na szczyt ;)

 

 

Edytowane przez christof
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christof napisał:

I nie tylko narciarstwem 

Wracając na ziemie, na Pilsku mozliwa jest aktualnie jedynie kanapa ze Szczawin na Miziową bo takie sa pozwolenia oraz informacje od własciciela ktore przekazywał Jacek. 

Jednak jesli nie zaczną rozbiórki w najblizszym czasie to na kolejny seezon pozostaną orczyki i  mozemy wrócic do planowania np gondoli z Kamiennej na szczyt ;)

 

 

Coś kojarz że kiedyś chyba było pozwolenie na budowę gondoli na Maziową. Ale już jest nieważne z tom kanapą morze być identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2023 o 19:53, Narty pilsko napisał:

Idzie wybudować wyciąg w 4 miesiące. 

 

Lepiej opłacał by się wyciąg z Jontka ponieważ z buczynki na miziowa jest 1,44km a z jontka na mizowa 2,5km.

Ja bym tam widział kanapę z Buczynki na Kopiec, wzdłuż niebieskiej 6. Nie było by wtedy problemu, by się przerzucać z jednej strony ośrodka na druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie dodatkowej przecinki pod wyciąg to wg mnie opcja całkowicie nierealna. Tym bardziej, że wymagałaby wtedy też znacznego poszerzenia niebieskiej 6-tki. Nic nowego na Pilsku wg mnie nie powstanie, poza ew. krzesłem Szczawiny-Miziowa. Pytanie najważniejsze, czy udostępnią wtedy czarną trasę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, koliber napisał:

Pytanie najważniejsze, czy udostępnią wtedy czarną trasę.

Ale to pytanie jest ważne dla Ciebie i paru zapaleńców. To nie przysporzy klientów ośrodkowi. Paru przyjedzie na poranny sztruks i tyle. Czarną trasę jest bardzo trudno utrzymać w jako takim stanie. Wszędzie tak jest. Najważniejsze aby ośrodek zwabił jak największe spectrum narciarzy, a to może się udać tylko na dole ośrodka, bo są 2 krzesła - baby nie liczę, parking i jakaś infrastruktura. Trzeba tylko zapewnić bardzo dobre utrzymanie trasy głównej - bo jest długa jak na PL, reszta póki co to pobożne życzenia.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Ale to pytanie jest ważne dla Ciebie i paru zapaleńców. To nie przysporzy klientów ośrodkowi. Paru przyjedzie na poranny sztruks i tyle. Czarną trasę jest bardzo trudno utrzymać w jako takim stanie. Wszędzie tak jest. Najważniejsze aby ośrodek zwabił jak największe spectrum narciarzy, a to może się udać tylko na dole ośrodka, bo są 2 krzesła - baby nie liczę, parking i jakaś infrastruktura. Trzeba tylko zapewnić bardzo dobre utrzymanie trasy głównej - bo jest długa jak na PL, reszta póki co to pobożne życzenia.

pozdrawiam

 

Generalnie masz rację że czerwone trasy trudniej utrzymać, a czarne jeszcze trudniej. Ale patrząc na Czechy, to tam jednak gestorzy ośrodków inaczej sie starają. Przykład ośrodka Pec i Dolni Morava, gdzie wielokrotnie byłem. W tych ośrodkach widać, że gestorzy starają się otwierać wszystkie trasy i mają pełne spektrum kolorów. Wiele razy tam byłem i bardzo często widziałem, jak otwarte i utrzymane były wszystkie trasy i wszystkie kolory.

A na czarnych trasach często tam ćwiczą grupy młodzieżowe i dziecięce, oczywiście to są pojedyncze przejazdy, ale jednak widoczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Ale to pytanie jest ważne dla Ciebie i paru zapaleńców. To nie przysporzy klientów ośrodkowi. Paru przyjedzie na poranny sztruks i tyle. Czarną trasę jest bardzo trudno utrzymać w jako takim stanie. Wszędzie tak jest. Najważniejsze aby ośrodek zwabił jak największe spectrum narciarzy, a to może się udać tylko na dole ośrodka, bo są 2 krzesła - baby nie liczę, parking i jakaś infrastruktura. Trzeba tylko zapewnić bardzo dobre utrzymanie trasy głównej - bo jest długa jak na PL, reszta póki co to pobożne życzenia.

pozdrawiam

Czarna trasa z Miziowej to nie jest typowa czarna, a raczej trasa niebieska z jedną króciutką ścianką, którą - w razie chęci otwarcia - i tak musieliby trochę "ściąć" i wykonać jakieś roboty terenowe po tym, co z niej zostało po tym osuwisku. Poza tym nie wszystkie trasy czarne są rzadko uczęszczane: czarne trasy na Chpoku (7-ka, 33a, 32), FIS na Skrzycznem, Kasprowy, Łomnica itd. Nie mierzcie wszystkiego miarą Bieńkuli, czy Golgoty, bo te trasy są wybitnie nie zachęcające - bardzo monotonne, ukryte w lesie (brak widoków), często zlodzone, a Szczyrk stał się miejscem dla "weekendowych" narciarzy. A te wyższe góry z reguły przyciągają pasjonatów. Poza tym trasa będzie dobrze widoczna z kanapy, a to zawsze zachęca i sprawia wrażenie, że jest tą "główną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, koliber napisał:

Czarna trasa z Miziowej to nie jest typowa czarna, a raczej trasa niebieska z jedną króciutką ścianką, którą - w razie chęci otwarcia - i tak musieliby trochę "ściąć" i wykonać jakieś roboty terenowe po tym, co z niej zostało po tym osuwisku.

Cześć.

Nie będę się wypowiadał, bo pewnie masz rację.

11 minut temu, koliber napisał:

Szczyrk stał się miejscem dla "weekendowych" narciarzy. A te wyższe góry z reguły przyciągają pasjonatów.

Sam sobie odpowiedziałeś, w jaki sposób trzeba ożywić stację. Nie ma innego sposobu. Na ON musza przyjeżdzać narciarze wszelkiej maści, nie tylko pasjonaci. Wówczas może coś się ruszyć i Pilsko wróci do żywych. Bez pieniędzy nie będzie inwestycji, a że stacja jest zapuszczona, do grube miliony trzeba tam wyłożyć. Tylko musi być perspektywa poprawy. Więc moim zdaniem trzeba dać ludziom cukierek w postaci solidnie przygotowanej Buczynki - która zbiega do parkingu, na dole jest wystarczająco szeroko, aby coś zrobić dla milusińskich oraz początkujących, a główna trasa jest dość szeroka i posiada 2 kanapy. Trzeba tylko zadbać o naśnieżanie i utrzymanie trasy we wzorowym stanie. Wówczas ludzie będą przyjeżdżać. Szczypta reklamy i się uda. Górę i drugą część robić w miarę możliwości prawnych/finansowych z czasem. Ponadto jeśli stacja zacznie żyć, to łatwiej jest przeforsować nawet trudne sprawy na poziomie gminnym.

pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, christof napisał:

I nie tylko narciarstwem 

Wracając na ziemie, na Pilsku mozliwa jest aktualnie jedynie kanapa ze Szczawin na Miziową bo takie sa pozwolenia oraz informacje od własciciela ktore przekazywał Jacek. 

Jednak jesli nie zaczną rozbiórki w najblizszym czasie to na kolejny seezon pozostaną orczyki i  mozemy wrócic do planowania np gondoli z Kamiennej na szczyt ;)

 

 

Tam jeszcze konieczna jest niwelacja gruntu trasy czarnej, bo nowe krzesło na 1 wąską trasę pójść nie może. Kiedyś mogło, ale teraz już by to nie przeszło.

Wkrótce (rok - dwa) zobaczymy, czy modernizacja ośrodka zatrzyma się na wyższych cenach, czy będzie też coś więcej.

A miałem takie marzenia...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekbtl napisał:

Cześć.

Nie będę się wypowiadał, bo pewnie masz rację.

Sam sobie odpowiedziałeś, w jaki sposób trzeba ożywić stację. Nie ma innego sposobu. Na ON musza przyjeżdzać narciarze wszelkiej maści, nie tylko pasjonaci. Wówczas może coś się ruszyć i Pilsko wróci do żywych. Bez pieniędzy nie będzie inwestycji, a że stacja jest zapuszczona, do grube miliony trzeba tam wyłożyć. Tylko musi być perspektywa poprawy. Więc moim zdaniem trzeba dać ludziom cukierek w postaci solidnie przygotowanej Buczynki - która zbiega do parkingu, na dole jest wystarczająco szeroko, aby coś zrobić dla milusińskich oraz początkujących, a główna trasa jest dość szeroka i posiada 2 kanapy. Trzeba tylko zadbać o naśnieżanie i utrzymanie trasy we wzorowym stanie. Wówczas ludzie będą przyjeżdżać. Szczypta reklamy i się uda. Górę i drugą część robić w miarę możliwości prawnych/finansowych z czasem. Ponadto jeśli stacja zacznie żyć, to łatwiej jest przeforsować nawet trudne sprawy na poziomie gminnym.

pozdrawiam

Pilsko w razie poważnej modernizacji mogłoby zakasować Szczyrk ze względu na lepsze warunki śniegowe i wyższe położenie. Ale to marzenie ściętej głowy...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Pilsko w razie poważnej modernizacji mogłoby zakasować Szczyrk ze względu na lepsze warunki śniegowe i wyższe położenie. Ale to marzenie ściętej głowy...

Cześć

No może nie marzenia, ale twarda ręka i zdecydowany inwestor potrzebny. Czy Szczyrk by zakasowało Pilsko - to nie wiem, ale na pewno byłby sensowną alternatywą. Ma warunki, położenie dobre - bo Słowacja za rogiem (jest u nas taniej, a oszczędni są) no i dojazd do Żywca ze Śląska dobry. Konkurencja w okolicy słaba. Na Słowacji jedynie w pobliżu popierdółki. W Krynicy okres między nowym rokiem a 3-Królami to Słowacy uratowali - bo Polaków było relatywnie mało.

pozdrawiam

Edytowane przez marekbtl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekbtl napisał:

Pilsko wróci do żywych.

Tylko to nic nie zmienia,Plisko nadal będzie prowincjonalnym stokiem dla swoich jakich już wiele w Polsce .

Ja,z miejsca w którym się znajduje z chęcią bym pojechał do polski na narty tylko nie mam gdzie (Szczyrk.Zieleniec itp sorry nie ma po co sobie głowy zawracać ) bliżej choć drożej jest w Alpy. 
 

Ale gdyby był taki ON od Nosala przez Kasprowy i kończyłby się u sąsiada . To pewnie nie jeden z Europy by tam pojechał.

W Zako jest już wszystko. Gościnność (choć tu każdy widzi ja inaczej) dla mnie rewelacyjna od dzieciństwa choć w ostatnich latach miasto zrobiło się takie 500+ jak to mówią moi znajomi -miasto straciło swój poziom ,ale jest nadal świetna kuchnia(ryby,mięso,sery,zupy…można wymieniać ) ,po nartach tam nikt nie będzie się nudził. Kuligi,ogniska,baseny,boczne termy ,spacery,Tatry co najważniejsze i cała masa innych aktywności .Brakuje ON niestety . Dziś to widzę,choć kiedyś ten temat  puszczałem między uszami kiedy znajomi dyskutowali. Zawsze odpowiadałem przecież macie Szymaszkową,kiedyś Gubałówka ,Harenda,Nosal… 🤦‍♂️🤣 Dziś rozumie …

Ten kraj zasluguje choć na jeden ON który przyciągnie śmietankę narciarzy. Narty od Pirenejów przez Alpy kończące w Tatrach. To było by coś . Nie lubię porównywać ale taki polskie Chamonix 😜. Taka jest prawda czy to się komuś podoba czy nie. To są fakty. A decyzje powinny iść odgórnie bo narciarstwo to pozytywna aktywność . Wiec i wspólne dobro. A Eko krzykacze niech krzyczą dalej po to są . 
 

Pozdrawiam serdecznie 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Victor napisał:

Tylko to nic nie zmienia,Plisko nadal będzie prowincjonalnym stokiem dla swoich jakich już wiele w Polsce .

Ja,z miejsca w którym się znajduje z chęcią bym pojechał do polski na narty tylko nie mam gdzie (Szczyrk.Zieleniec itp sorry nie ma po co sobie głowy zawracać ) bliżej choć drożej jest w Alpy. 
 

Ale gdyby był taki ON od Nosala przez Kasprowy i kończyłby się u sąsiada . To pewnie nie jeden z Europy by tam pojechał.

W Zako jest już wszystko. Gościnność (choć tu każdy widzi ja inaczej) dla mnie rewelacyjna od dzieciństwa choć w ostatnich latach miasto zrobiło się takie 500+ jak to mówią moi znajomi -miasto straciło swój poziom ,ale jest nadal świetna kuchnia(ryby,mięso,sery,zupy…można wymieniać ) ,po nartach tam nikt nie będzie się nudził. Kuligi,ogniska,baseny,boczne termy ,spacery,Tatry co najważniejsze i cała masa innych aktywności .Brakuje ON niestety . Dziś to widzę,choć kiedyś ten temat  puszczałem między uszami kiedy znajomi dyskutowali. Zawsze odpowiadałem przecież macie Szymaszkową,kiedyś Gubałówka ,Harenda,Nosal… 🤦‍♂️🤣 Dziś rozumie …

Ten kraj zasluguje choć na jeden ON który przyciągnie śmietankę narciarzy. Narty od Pirenejów przez Alpy kończące w Tatrach. To było by coś . Nie lubię porównywać ale taki polskie Chamonix 😜. Taka jest prawda czy to się komuś podoba czy nie. To są fakty. A decyzje powinny iść odgórnie bo narciarstwo to pozytywna aktywność . Wiec i wspólne dobro. A Eko krzykacze niech krzyczą dalej po to są . 
 

Pozdrawiam serdecznie 

 

Nie opłaca sie...Alpy są z roku na rok coraz bliżej (szybkobieżne pociągi, samoloty, samochody), klimat z roku na rok coraz mniej sprzyja narciarstwu....Kasprowy "pociągnie" narciarsko znacznie krócej niż lodowce. ...za późno na duży ON.

Jeszcze jedno.. narciarstwo od początku pandemii przestało już być dźwignią napędową w Zakopanem -turyści zadeptują Tatry okrągły rok całymi tłumami..

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jeeb napisał:

w Chamonix nie ma Parku Narodowego a poza tym Tatry są zbyt niskie i za kilka lat już tam śniegu nawet w zimie nie będzie

Sorry ale takie argumenty do mnie nie trafiają . Nas może nie będzie ale Tatry nadal będą stały . Infrastruktura będzie nadal służyła następnym pokoleniom,pamiętaj ze nie tylko zimą ale przez cały rok . 
 

Porównanie z Chamonix odnosiło się do Zakopanego jako miasta i miejsca . A góry zostawmy z boku. Chamonix jako baza wypraw wspinaczkowych ,Zakopane jest również ta bazą.

 

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lexi napisał:

Nie opłaca sie...Alpy są z roku na rok coraz bliżej (szybkobieżne pociągi, samoloty, samochody), klimat z roku na rok coraz mniej sprzyja narciarstwu....Kasprowy "pociągnie" narciarsko znacznie krócej niż lodowce. ...za późno na duży ON.

Jeszcze jedno.. narciarstwo od początku pandemii przestało już być dźwignią napędową w Zakopanem -turyści zadeptują Tatry okrągły rok całymi tłumami..

Odnoszę wrażenie, że od co najmniej 10-15 lat wzrasta dynamicznie ilość turystów w Tatrach i praktycznie sezon trwa cały rok, pandemia pokazała, że bez nart Zakopane sobie poradzi. Białka przejęła narciarzy. Na Kasprowym w sezonie nawet przy ładniej pogodzie nie ma tłumów na krzesłach.

Kolejka na Kasprowy musi być jak i wozy do Włosienicy, jeszcze mogliby postawić jakiś wyciąg na Giewont i gitara. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...