Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marek_kapica napisał:

Jak dla mnie te drzewo jest swoistym pomnikiem Złotego Gronia, cholernie urokliwe w zimnie, poza tym rośnie na skraju iw niczym nie przeszkadza :)

Pewnie, że w niczym nie przeszkadza. Człowiek patrzy na drzewo i wie gdzie jest :). Znak charakterystyczny tego miejsca :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwniczna-Zdrój - Kicarz

Wczoraj byłem w Piwnicznej-Zdrój.
Od ostatniej mojej wizyty na Kicarzu która była na początku lipca niewiele się zmieniło, budowa kolei jak i reszty rzeczy wydaje się że stoi w tym samym punkcie.
Otwarcie w najbliższym sezonie nierealne. Mam nadzieję, że na sezon 2019/20 się już uda.

Pod sam stok i wyciąg nie podchodziłem, ale wybiorę się tam niedługo. Załączam kilka zdjęć z widoku na przyszłą nową stację narciarską.

IMG_20180930_151458.thumb.jpg.0ce8ef84a69e27560f3a33d674698a86.jpg

IMG_20180930_165905.thumb.jpg.1143150ac8129ff6f9c42a64b5a9412b.jpg

IMG_20180930_173556.thumb.jpg.93899f181239019b71dd70ba37814c06.jpg

PANO_20180930_135028.thumb.jpg.2199e7cb61388a82fc303c6d15e00477.jpg
Kicarz po prawej stronie za iglakami.

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2018 o 12:35, WojtekM napisał:

Naśnieżanie na Złotym Groniu modernizują, ale drzewa nie modernizują. No i dobrze - bo robi im dwie trasy ;)

A czy stacja nadal "zamknie" się w jednym wyciągu (szybkie krzesło), czy trasy, gdzie kiedyś hulał orczyk też ruszą?

Czy są też w ogóle jakiekolwiek plany połączenia z Zagroniem? Mogłaby powstać z tego całkiem niezła stacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A czy stacja nadal "zamknie" się w jednym wyciągu (szybkie krzesło), czy trasy, gdzie kiedyś hulał orczyk też ruszą?

Czy są też w ogóle jakiekolwiek plany połączenia z Zagroniem? Mogłaby powstać z tego całkiem niezła stacja.

Zagron i Zloty Gron sa na jednym karnecie, ale zakladam, ze polaczenie fizyczne wyciagiem moze nastapic chyba dopiero po wykupieniu Zagronia prze ZG, ktory wydaje sie byc silniejszy z tej dwojki.

A czy ruszy orczyk? Ostatnie 2 zimy byly tak nedzne (choc bajkowe dla niektorych), ze osrodki z ledwoscia nasniezyly pod kanapami. Nie wiem jak bedzie, ale moim zdaniem bez duzej ilosci naturalnego sniegu nie uruchomia orczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zslawek napisał:

Z tego co się dowiedziałem od instruktorów pracujących w tym ośrodku orczyk od dwóch lat nie ma przeglądu i są małe szanse aby go ponownie uruchomić gdyż wymaga on modernizacji/napraw ale nie wiem w jakim zakresie.

Tam jest potencjał na poszerzenie stacji. Ale stacja jest prywatna i właściciele sami na pewno potrafią policzyć, co im się opłaca, co nie. Czy mieliby odpowiednio więcej sprzedanych skipassów w relacji do nakładów, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tam jest potencjał na poszerzenie stacji. Ale stacja jest prywatna i właściciele sami na pewno potrafią policzyć, co im się opłaca, co nie. Czy mieliby odpowiednio więcej sprzedanych skipassów w relacji do nakładów, czy nie.

Potencjał może i jest na tej górce, ale żeby chociaż uruchomić ten orczyk, wtedy trzeba byłoby zainwestować też i w naśnieżanie. Pewnie dodali wszystkie koszty i wyszło, że lepiej zostawić jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mamad napisał:

Byłeś tam w zeszłym sezonie?

Jeżdżę tam wielokrotnie kazdego roku. Oczywiscie, ze wymaga inwestycji - ktora nie zwrocilaby sie przy braku nasniezania, przy tak beznadziejnych zimach. 

Poza glowna trasa ostatniej zimy wokol ZG wszedzie wychodzila trawa, obok orczyka tez. Byles tam wgl? 

Edytowane przez WojtekM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 20:08, Góral spod Skrzycznego napisał:

Korytują wam trasę pod "S" z Rybarzowic do Buczkowic. Ja włączam się do korków już w Szczyrku albo jeszcze zanim powstaną. 

IMG_20181002_135630.thumb.jpg.f19bb082d2ba769df8822f1706cbbbc3.jpg

I tu nikt nie zmienia przebiegu trasy jak w okolicach @marboru 😉

 

Nikt nie zmienia bo panowie wcześniej zadbali o uregulowanie własnosci gruntów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jeszcze nie prawdziwe inwestycje (nowe wyciągi, trasy) ale jak się nie ma co się lubi... Piszę więc o inwestycjach w ... akcje:

Przełom pod Tatrami. Vamos repolonizacja. PFR bierze PKL

 
285x238px_20100204_7d_img_3477.jpg

Wiele było nieudanych prywatyzacji. Ale ta była szczególna. Miało być patriotycznie i lokalnie, a tu nagle jakiś egzotyczny fundusz przejął PKL, bo patriotyczne i lokalne gminy po prostu ... nie miały pieniędzy na kupno akcji, które zadeklarowały się objąć.

Potem niezadowolone patriotycznie nastawione państwo rzucało wszelkie możliwe kłody pod nogi nowemu "inwestorowi", koniecznie ujętemu w cudzysłów. W cudzysłów, gdyż tak naprawdę od momentu kupna akcji, nie poczynił on żadnej poważnej inwestycji. Aż wreszcie zdecydował się na krok nadzwyczaj rozsądny: odsprzedał akcje państwowej firmie.

Więcej:

ekonomiaplussport.blogspot.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Może to jeszcze nie prawdziwe inwestycje (nowe wyciągi, trasy) ale jak się nie ma co się lubi... Piszę więc o inwestycjach w ... akcje:

Przełom pod Tatrami. Vamos repolonizacja. PFR bierze PKL

 
285x238px_20100204_7d_img_3477.jpg

Wiele było nieudanych prywatyzacji. Ale ta była szczególna. Miało być patriotycznie i lokalnie, a tu nagle jakiś egzotyczny fundusz przejął PKL, bo patriotyczne i lokalne gminy po prostu ... nie miały pieniędzy na kupno akcji, które zadeklarowały się objąć.

Potem niezadowolone patriotycznie nastawione państwo rzucało wszelkie możliwe kłody pod nogi nowemu "inwestorowi", koniecznie ujętemu w cudzysłów. W cudzysłów, gdyż tak naprawdę od momentu kupna akcji, nie poczynił on żadnej poważnej inwestycji. Aż wreszcie zdecydował się na krok nadzwyczaj rozsądny: odsprzedał akcje państwowej firmie.

Więcej:

ekonomiaplussport.blogspot.com

 

I czym tutaj się podniecać ? Nie rozumiem Twojego podekscytowania.

Obawiam się, że efektywność PFR będzie na poziomie porównywalnym z ....PGR - ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jank napisał:

I czym tutaj się podniecać ? Nie rozumiem Twojego podekscytowania.

Obawiam się, że efektywność PFR będzie na poziomie porównywalnym z ....PGR - ami.

Jeśli nie kumasz pewnej ironii, to nie mój problem. Ale Mid Europa bal się ewidentnie inwestować. Pojawienie się inwestora państwowego być może ułatwi pewne kwestie. Z drugiej strony do tej pory było tak, że co państwowe, to bez logiki, za to z totalnie rozbudowanymi strukturami i utrudnioną decyzyjnością. Zobaczymy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jeśli nie kumasz pewnej ironii, to nie mój problem. Ale Mid Europa bal się ewidentnie inwestować. Pojawienie się inwestora państwowego być może ułatwi pewne kwestie. Z drugiej strony do tej pory było tak, że co państwowe, to bez logiki, za to z totalnie rozbudowanymi strukturami i utrudnioną decyzyjnością. Zobaczymy...

 

Piszesz "zobaczymy". Ja na zarządzanie państwowe napatrzyłem się przez dobre 30 lat swojego życia i dlatego wiem co zobaczysz . Może jestem stary i pewnych spraw nie rozumiem ale odpowiedz mi proszę czy socjalizm się gdzieś sprawdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2018 o 19:45, jank napisał:

Piszesz "zobaczymy". Ja na zarządzanie państwowe napatrzyłem się przez dobre 30 lat swojego życia i dlatego wiem co zobaczysz . Może jestem stary i pewnych spraw nie rozumiem ale odpowiedz mi proszę czy socjalizm się gdzieś sprawdził?

Socjalizm długoterminowo zawsze prowadzi do ekonomicznej klęski. Ale nie każdy prywaciarz jest lekiem na całe zło. Ten nie był. Nie ma co do tego wątpliwości. Cieszą mnie dwie rzeczy: 1. pojawienie się konkurencji na rynku narciarskim, bo wyglądało na to, że TMR zmonopolizuje duże ośrodki;

2. powinny (na dzisiaj) wygasnąć pewne spory.

Ale, jak już pisałem, pożyjemy, zobaczymy. Też mam spore wątpliwości do państwowego zarządzania. Ale dziś PKL mógł być dalej fatalnie prowadzony przez MEP, mogł być kupiony przez TMR (co oznaczałoby monopol właśnie), albo przez państwo. Innych dużych graczy w okolicy po prostu ... nie ma. Nawet nasi bogacze z listy 100 są jeszcze zbyt małymi miśkami na tak duże grupy stacji i tak duże ryzyko finansowe. A tu ryzykuje państwo, czyli ja, ty, twoja ciotka i twój wujek. Jeśli wyjdzie z tego cokolwiek dobrego, super. Jeśli nie wyjdzie - i tak było do dupy. PKL narciarsko zdychał.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie inwestycje w Polsce, ale dotyczą firmy mocno zakorzenionej w naszym kraju i będącej operatorem naszego największego ośrodka narciarskiego.

czwartek, 11 października 2018

Ale się dzieje!

 
PanoramaMoell.jpg
Restauracja na lodowcu na wys. 2800 mnpm

Wydawało się, że mamy lekki zastój w przerwie między sezonami zimowymi. tymczasem ostatnie tygodnie przynoszą coraz to nowe wieści. Powstaje krzesło w Mostach, buduje się nowa kolej w Zieleńcu - to małe zmiany.

Jednak ostatnio gruchnęło dużymi. Najpierw dowiedzieliśmy się o przejęciu PKL przez PFR. A teraz mamy nową bombę. TMR wchodzi w strategiczny sojusz z operatorem lodowca Mölltal (3122 mnpm) oraz pobliskiego ośrodka Ankogel (2636 mnpm), obu z wystawą południową, czyli słoneczną. Być może nawet zamierza przejąć te ośrodki od prywatnych miejscowych właścicieli.

O tych ośrodkach pisałem jakiś czas temu:

 

 

Czytaj więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/10/ale-sie-dzieje.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...