Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MarioJ napisał:

Co sądzicie o nowej inwestycji w Zieleńcu ? Dla mnie to koszmar.

Hotel na stoku, ale to chyba zepsuje atmosferę przytulnego Zieleńca.

22853285_360126797825022_2303758943846077557_n.jpg.ca33cc6ecf4a12e5c1df6aa9d3383db2.jpg29542295_356054708232231_4652012624750831717_n.jpg.d012b792d3fbbbb8156d361b35d420ca.jpg

Tam jest juz jeden “hotel” na stoku-Nartorama, w niczym nie przeszkadza I nie psuje widoku a ten z grafik wyglada duzo lepiej, szczerze mówiac w Zieleńcu brakuje bazy noclegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
13 minut temu, leitner napisał:

Ubiegłeś mnie :) Wybierasz się do Karpacza na otwarcie kolei (nawet jeśli nie jutro)?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

Jest plan na długi weekend majowy, żeby pokręcić się między Szrenicą a Śnieżką.9_9

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marionen napisał:

Jutro otwarcie nowego wyciągu w Karpaczu na Kopę

 

Dnia 17.10.2017 o 17:10, surfing napisał:

Widziałem ten reportaż i nie było to lanie betonu a zbrojenie wykopu pod stację, to jest miesiąc za późno aby zdążyć jeszcze w tym roku.

Nawet TMR nie postawi kanapy w 2 miesiące, realny termin nowy wyciąg na Kopę  2018r.

Cudów nie ma, potrzebne są min.4 miesiące na postawienie wyciągu, trochę niepoważne było to obiecywanie otwarcia na grudzień 2017

Screenshot_2017-09-13-22-37-33.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
8 godzin temu, WojtekM napisał:

Ale konkretnie - co robią? Pytam, bo nie wiem jakie są plany tej rozbudowy. Jakieś nowe trasy, kanapy?

Na razie przygotówka. Dziwię się, że są osoby broniące tego szemranego interesu, choć powyższa mnie nie dziwi, już zdążyłem poznać.

 

" Trwa procedura zmiany MPZP, w którym pod wyciągi, trasy narciarskie i zabudowę usługowo-turystyczną przewidziano kilkadziesiąt hektarów lasów i polan śródleśnych - a to wszystko na terenie Parku Krajobrazowego, w bezpośredniej bliskości rezerwatu przyrody Madohora i obszaru Natura 2000 Beskid Mały. Dom rysi, wilków, niedźwiedzi 1f43a.png🐺1f43b.png🐻1f98a.png🦊ma się zmienić w lunapark rozrywki1f631.png😱. Nowe inwestycje chce budować Czarny Groń - firma, która w 2009 nielegalnie rozbudowała ośrodek i przy milczącej zgodzie policji i nadzoru budowlanego użytkuje go do chwili obecnej - pomimo, że nie został on zalegalizowany. Niestety, o przyrodę tego miejsca nie upomniały się ani Lasy Państwowe, ani RDOŚ w Krakowie1f44e.png👎1f44e.png👎1f44e.png👎. Dlatego to my - miłośnicy przyrody i tych pięknych gór - musimy stanąć w obronie Beskidu Małego "

  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, R0BERT napisał:

Na razie przygotówka. Dziwię się, że są osoby broniące tego szemranego interesu, choć powyższa mnie nie dziwi, już zdążyłem poznać.

<ciach>

Czyli wynika z tego, że ON stara się o zdobycie wszelkich niezbędnych uzgodnień i dokumentów. To działanie legalne póki co i chyba w tym sensie Czarny Groń należy chwalić, bo jak rozumiem przy stawianiu pierwszego Doppelmayr'a najpierw pojawiła się kanapa a potem działali w stronę uzyskania niezbędnych dokumentów, które zresztą chyba obecnie mają i dlatego działają.

Zakładam, że @R0BERT jako osoba związana z Pracownią, chcecie zadbać o interes przyrody i bardzo dobrze, takie Wasze prawo, tak samo jak prawem inwestora jest staranie się o realizację własnych interesów. Jedni się chcą rozbudować inni są temu przeciwni, a w trakcie procesu administracyjnego odpowiednie organy wyjaśnią kto ma rację... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, R0BERT napisał:

Na razie przygotówka. Dziwię się, że są osoby broniące tego szemranego interesu, choć powyższa mnie nie dziwi, już zdążyłem poznać.

 

🐺🐻🦊😱👎👎👎

No to może przypomnij kiedy się poznaliśmy... i sugeruje zacząć się ogarniać.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Czyli wynika z tego, że ON stara się o zdobycie wszelkich niezbędnych uzgodnień i dokumentów. To działanie legalne póki co i chyba w tym sensie Czarny Groń należy chwalić, bo jak rozumiem przy stawianiu pierwszego Doppelmayr'a najpierw pojawiła się kanapa a potem działali w stronę uzyskania niezbędnych dokumentów, które zresztą chyba obecnie mają i dlatego działają.

Zakładam, że @R0BERT jako osoba związana z Pracownią, chcecie zadbać o interes przyrody i bardzo dobrze, takie Wasze prawo, tak samo jak prawem inwestora jest staranie się o realizację własnych interesów. Jedni się chcą rozbudować inni są temu przeciwni, a w trakcie procesu administracyjnego odpowiednie organy wyjaśnią kto ma rację... 

Wyraźnie nie mają, sądząc z tekstu, który zacytowałem, jeśli masz inne dane, chętnie je poznam.

Nie wiem, skąd pomysł, że jestem z Pracowni, po prostu mierzi mnie sposób powstania tego ośrodka. To esencja czasów poprzednich, kto ma kasę, temu wolno wszystko i jest ponad prawem. Ale niektórzy nazywają to ogarnianiem, smutne i obrzydliwe.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, R0BERT napisał:

Wyraźnie nie mają, sądząc z tekstu, który zacytowałem, jeśli masz inne dane, chętnie je poznam.

Nie wiem, skąd pomysł, że jestem z Pracowni, po prostu mierzi mnie sposób powstania tego ośrodka. To esencja czasów poprzednich, kto ma kasę, temu wolno wszystko i jest ponad prawem. Ale niektórzy nazywają to ogarnianiem, smutne i obrzydliwe.

Nie niektórzy tylko ja. Ogarnianie nie dotyczy inwestycji tylko Ciebie i Twojego sposobu myślenia upośledzonego niewiarygodnymi źródłami, teoriami spiskowymi i błędnymi wnioskami. Dla Ciebie każda osoba, która się dorobiła i inwestuje w taki czy inny sposób jest podejrzana i w tym szkopuł niestety. Czarny Groń to znakomita inwestycja zrobiona dla ludzi - tych, którzy z niej korzystają i tych, którzy dzięki jej istnieniu maja pracę, ruch w regionie, więcej środków itd. To oczywiście jest dla Ciebie mało ważne a dokładanie do tego wszystkiego debilnego stwierdzenia "esencji czasów poprzednich" (jakich?) świadczy o głębokiej frustracji i ograniczeniu.

 

Pracownia wynaturzyła pozytywne idee ochrony przyrody wykorzystując je do własnych nie mających nic wspólnego z realną ochroną przyrody celów. To podobna sytuacja jak słynny białowieski kornik - wynaturzenie wszystkich idei do tego sprzeczne z jednoznacznymi naukowymi opracowaniami tematu.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - widzę, że trzeba poczekać na jakieś oficjalne informacje o inwestycji na Czarnym Groniu. Bo tutaj nikt nie wie - co nie przeszkadza niektórym być chyba na tak (co nie dziwi, bo inwestycje cieszą, jeżeli nie mamy o nich złych informacji), a niektórym zdecydowanie na nie (co już dziwi w przypadku braku informacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury!

Lejesz wodę. Brudną.

Pozdrawiam

R0BERT

😀

 

Teraz serio, sytuacja wokół tego ośrodka śmierdzi od dawna i trzeba być ślepcem, albo umoczonym, żeby bronić sposobu powstania, tego nadzwyczaj potrzebnego społeczeństwu :D ośrodka. Polecam google, jakby ktoś miał wątpliwości.

Nie jestem żadnym ekooszołomem, ale korzystam z gór cały rok, nie tylko na nartach. Oglądanie wszędzie słupów z linami to przesada. Rowerem na górę potrafię wjechać sam, nie muszę dupy wszędzie kolejką wozić. Zagarnianie kolejnych połaci dotąd spokojnych okolic, w sytuacji gdy wiele wyciągów świeci pustkami, jest dla mnie smutne.

Jakby ktoś znał okolicę, przeszedłby się zimą, zanim powstał ten geszeft, to widziałby np. masę śladów rysia.

Ale kogo obchodzi ryś, co nie, Mietku?

 

 

 

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, R0BERT napisał:

Bzdury!

Lejesz wodę. Brudną.

Pozdrawiam

R0BERT

😀

 

Teraz serio, sytuacja wokół tego ośrodka śmierdzi od dawna i trzeba być ślepcem, albo umoczonym, żeby bronić sposobu powstania, tego nadzwyczaj potrzebnego społeczeństwu :D ośrodka. Polecam google, jakby ktoś miał wątpliwości.

Nie jestem żadnym ekooszołomem, ale korzystam z gór cały rok, nie tylko na nartach. Oglądanie wszędzie słupów z linami to przesada. Rowerem na górę potrafię wjechać sam, nie muszę dupy wszędzie kolejką wozić. Zagarnianie kolejnych połaci dotąd spokojnych okolic, w sytuacji gdy wiele wyciągów świeci pustkami, jest dla mnie smutne.

Jakby ktoś znał okolicę, przeszedłby się zimą, zanim powstał ten geszeft, to widziałby np. masę śladów rysia.

Ale kogo obchodzi ryś, co nie, Mietku?

Czyli to musiało być jakieś 40 lat temu. Zazdroszczę zdrowia bo z prostego rachunku wynika, że musisz być po 60 skoro pamiętasz czasy przed powstaniem ośrodka.

Co do rysia to unika od przede wszystkim człowieka a nie jego wytworów więc nie szwendaj się po górach i go nie strasz. :)

Mnie ryś obchodzi ale preferuje myślenie racjonalne a nie ideologiczno-politykierskie.

Nie jestem Mietek a mylić się w ten sposób pozwalam tylko nielicznym...

 

 

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, trzeba było od razu pisać, że nie masz pojęcia o sytuacji.

Nielegalna rozbudowa rozpoczęła się w 2009 roku, być może jesteś zbyt młody, by to pamiętać.

Widzę, że także z rysiami jesteś na bakier, one oprócz ludzi bez nart, boją się też tych na nartach, wolą mieszkać w lesie, nie na trasie zjazdowej.

Ale nie piszmy o sobie, chętnie poznam zdanie o tym artykule, także Twoje. Info dla Wojtka, to nie ja pisałem ;)

 

http://dzikiezycie.pl/archiwum/2015/stycz-2016/czarny-gron-historia-jeszcze-prawdziwsza

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...