Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, WojtekM napisał:

Będzie raczej ostro. Nie wiem, czy sobie ten ON poradzi.

Oby dali radę. Takich ośrodków w Polsce potrzeba, stacji z płaskimi łączkami jest już dużo. Jeśli narciarstwo w kraju ma się rozwijać to potrzeba dobrych stoków na treningi, zawody. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sariensis napisał:

@wojgoc na bogato, ja to pierwsze kroki narciarskie stawiałem przy wykorzystaniu plastikowych min nartek z kiosku, na łysej górce osiedlowej ;), narty to było wtedy marzenie ściętej głowy :).

@Sariensis - nie wiem kiedy i w jakim wieku Ty stawiałes pierwsze kroki narciarskie, bo ja zaczynałem w połowie lat 70 ubiegłego stulecia i nie pamietam by był problem z wypożyczeniem nart czy butów - wszyscy mieli jednakowy sprzęt na stoku😋, i nie był w kolorze limonkowym😋

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojgoc napisał:

@Sariensis - nie wiem kiedy i w jakim wieku Ty stawiałes pierwsze kroki narciarskie, bo ja zaczynałem w połowie lat 70 ubiegłego stulecia i nie pamietam by był problem z wypożyczeniem nart czy butów - wszyscy mieli jednakowy sprzęt na stoku😋, i nie był w kolorze limonkowym😋

pierwsze kroki to tak w przedszkolu, jak każdy dzieciak, nartki były super, to nie jest limonkowy, tylko Elanowy - tak piszą ;), a na Redstery już mówi sie Greenstery :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Parking daleko?

Parkingów bezpośrednio przy wyciągu ma nie być bo nie ma na nie miejsca, mają być natomiast za rzeką na terenie wzdłuż lini kolejowej. Tam również miał powstać przystanek kolejowy dla narciarzy dojeżdżających pociągiem. Przy parkingu miał być zrobiony wyciąg transportowy nad rzeką, który miał wozić na polanę nad dolną stację krzesełka, tam też w planach budynki stacji oraz kilkanaście domków drewnianych na polanie. 

Z tego co się dowiedziałem od mieszkańców - bezpośrednich sąsiadów budowy, wyciągu nad rzeką na razie ma nie być, zamiast niego mają być skibusy z parkingu pod wyciąg. 

InkedPANO_20180703_130753_LI.thumb.jpg.22f39616b1bf76fb09777e325eed0909.jpg

Lokalizacja parkingu, na zielono "planowany" wyciąg transportowy.

 

2 godziny temu, ewangelizator napisał:

pogrzebałem troche w necie ale nieskutecznie

cos wiadomo kiedy ten Kicarz ma odpalić? bo chyba o tej inwestycji pisze sie od kilku lat...  ile to bedzie mniej wiecej tras?

 

W internecie jest mało informacji o budowie, większość to stare "aktualności". W okolicach 2006 roku był już pomysł, plany, (pierwsze działki podobno wykupiono już w latach 2000-2003). Wszystko miało być już gotowe w 2009 roku. Później wkroczyła "pracownia" i zaczęły się przepychanki po sądach, pozwy, odwołania itp. Wycinkę drzew przeprowadzono chyba w 2009 roku o ile pamiętam, zdążyła ona już częściowo zarosnąć sporymi krzakami i młodymi drzewami. Dopiero w zeszłym roku wycięto ponownie teren i zaczęto prace ziemne które trwały w sumie cały rok. Słupy zaczęli montować niedawno, jakiś miesiąc temu. 

Wstępne informacje są takie że planują uruchomić wyciąg krzesełkowy na najbliższy sezon, ale nie wiem czy tylko jego z główną trasą czy też drugi stok z orczykiem.
Jednak pracy jeszcze dużo i nie nastawiam się zbytnio że ruszy w najbliższym sezonie.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze pierwotny plan stacji. 
Ile z tego jest w aktualnych planach tego nie wiem. 

m3722885.thumb.jpg.e88b21bb2e5a1b6a46a6a7395916b50d.jpg

 

2 godziny temu, ewangelizator napisał:

 ile to bedzie mniej wiecej tras?

Prosto licząc, stoki będą dwa, ale tras miało być 5-6... Czyli tak po polsku - jest szeroka trasa to "wyznaczą" na mapce 2-3 trasy obok siebie 😐, (przykład BSA w Szczyrku).

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasłyszanych plotek od "dobrze poinformowanych", w Białce będą stawiać nową kanapę, pomiędzy ostatnim ich wyciągiem a Kaniówką (ma być gotowa na następny sezon), na najbliższy ma być gotowa nowa trasa. W Jurgowie modernizują system naśnieżania czarnej trasy - będzie działać od przyszłego sezonu.  

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, moruniek napisał:

Z zasłyszanych plotek od "dobrze poinformowanych", w Białce będą stawiać nową kanapę, pomiędzy ostatnim ich wyciągiem a Kaniówką (ma być gotowa na następny sezon), na najbliższy ma być gotowa nowa trasa. W Jurgowie modernizują system naśnieżania czarnej trasy - będzie działać od przyszłego sezonu.  

Pierwsze słyszę .Przecież tam już jest orczyk . To po to by dwa lata starali się o orczyk , żeby teraz na 400 metrach robić krzesło .Wątpię .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 8.07.2018 o 20:25, moruniek napisał:

Z zasłyszanych plotek od "dobrze poinformowanych", w Białce będą stawiać nową kanapę, pomiędzy ostatnim ich wyciągiem a Kaniówką (ma być gotowa na następny sezon), na najbliższy ma być gotowa nowa trasa.

Kilka dni temu spytałem o to osobę wysoko postawioną w ośrodku. Zaprzeczyła tym informacjom. A jak będzie to zobaczymy. W przyszłym tygodniu odwiedzę Białkę na żywo pierwszy raz latem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wczoraj na zakończenie urlopu zrobiłem przejazd rowerowy po Beskidach Makowskim i Wyspowym. W tym ostatnim nie mogło zabraknąć Śnieżnicy. A tam miłą niespodzianka - na najbliższy sezon otwarty będzie -w miejsce dotychczasowego błotno-szutrowego - nowy parking betonowy. A więc koniec taplania się w błotku przy samochodach.

Edytowane przez jank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jank napisał:

Wczoraj na zakończenie urlopu zrobiłem przejazd rowerowy po Beskidach Makowskim i Wyspowym. W tym ostatnim nie mogło zabraknąć Śnieżnicy. A tam miłą niespodzianka - na najbliższy sezon otwarty będzie -w miejsce dotychczasowego błotno-szutrowego - nowy parking betonowy. A więc koniec taplania się w błotku przy samochodach.

A ja żałuję że nie wykorzystuje się potencjału linii kolejowej na tej stacji narciarskiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl już o nartach! Cz. II (ost.) - Inne górki w okolicy

 
%2528Ferie%2529%2B015.jpg
Czasem bywa mroźno - zima dwa lata temu
 
Pisałem już o Szczyrku (nowa wyprzęgana sześcioosobowa kanapa 1700 m długości i 200 m przewyższenia, długość trasy ok. 2 km i 10 proc. nachylenia) oraz o Mostach (przeniesiona niewyprzęgana czteroosobowa kanapa 550 m długości i 150 m przewyższenia, trasy 600 m długości z nachyleniem 25 proc.).

Dziś o innych inwestycjach oraz o braku inwestycji w "zasięgu" narciarza z Katowic lub Krakowa.
 

Małopolska


Buduje się zupełnie nowa wyprzęgana (a więc szybka) sześcioosobowa kanapa w miejsce starej na Słotwinach w Krynicy na jednych z dwóch (dlaczego nie ma wspólnego karnetu?) ośrodkach. Jest to związane ze zmianami właścicielskimi. Oprócz kanapy buduje się też chodnik w koronach drzew, coś znanego już z Bachledovej Doliny.

Ponadto powstaje nowy ośrodek narciarski w Piwnicznej. Nie, nie Sucha Dolina. Górka nazywa się Kicarz. Będzie czteroosobowe wyprzęgane krzesło, będą trasy, w tym takie naprawdę ostre. Inwestorzy sporo ryzykują, bo w zasięgu odległości i czasu dojazdu jest raczej tylko narciarz krakowski, a ten, jak wszyscy wiedzą, lubi tylko łagodne polanki, vide Białka. Ponadto w polskich warunkach śniegowych dużo trudniej jest utrzymać ostrą trasę. Ale pożyjemy, zobaczymy.
 

Polskie Sudety


Tu niestety słychać tylko o jednej nowości.

Czytaj więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

narciarz krakowski, a ten, jak wszyscy wiedzą, lubi tylko łagodne polanki, vide Białka

akurat tego nie wiedziałem ale dzięki za info

21 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

ruszają z budową w przyszłym roku.

Jednym słowem przepowiednia się sprawdzi

"plany znaczącego zagospodarowania Kotarza i sąsiedniej Hali Jaworowej znów ożyły. Kolejny raz zagrożona jest dzika przyroda, a plany inwestycyjne swoim rozmachem przypominają alpejski kurort"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...