Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, R0BERT napisał:

No widzisz, trzeba było od razu pisać, że nie masz pojęcia o sytuacji.

Nielegalna rozbudowa rozpoczęła się w 2009 roku, być może jesteś zbyt młody, by to pamiętać.

Widzę, że także z rysiami jesteś na bakier, one oprócz ludzi bez nart, boją się też tych na nartach, wolą mieszkać w lesie, nie na trasie zjazdowej.

Ale nie piszmy o sobie, chętnie poznam zdanie o tym artykule, także Twoje. Info dla Wojtka, to nie ja pisałem ;)

 

http://dzikiezycie.pl/archiwum/2015/stycz-2016/czarny-gron-historia-jeszcze-prawdziwsza

Oczywiście, że Cię nie przekonam ale przynajmniej i nie jest to moim celem. Celem jest prowokowanie Cie do pisania co pokazuje w jaki sposób manipulujesz informacjami i jak ograniczony punkt widzenia przedstawiasz. Przytoczony artykuł to podobna retoryka. 

Tak się składa, ze z wykształcenia jestem przyrodnikiem więc zapraszam do dyskusji - jedne warunek - tylko merytoryka i źródła naukowe a nie jacyś kosmici OK?

Rozumiem, że przez ponad 30 lat do momentu modernizacji ośrodek trasy itd. nie przeszkadzał "dzikiemu życiu".

Ty zacząłeś od szerzenia nieprawdy koleś.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, R0BERT napisał:

Nie wiem czym manipuluję, linkuję artykuły z netu, jedyne co masz przeciw to jakiś bełkot nawiedzonego.

Zero argumentów.

Ale OK, koleś, opisz ten "ośrodek" sprzed 2009 i napisz co to ma do rzeczy?

 

Ty zarzuciłeś mi niewiedzę więc Ty opisz - tylko dokładnie bo zweryfikuję dokładnie bo go znam.

Ty pisałeś o tym, że ryś nie lubi mieszkać na trasach narciarskich - twierdzisz więc, że przed 2009 tras narciarskich tam nie było?

Piszesz, że " Jakby ktoś znał okolicę, przeszedłby się zimą, zanim powstał ten geszeft, to widziałby np. masę śladów rysia " - to znaczy widziałeś te ślady, byłeś tam czy tak sobie piszesz jakieś zasłyszane głupoty?

Pozdro

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, WojtekM napisał:

Ale ja zapytałem o aktualną inwestycje, nie o historie. 

Cześć

Wojtek z tego co wiem w najbliższym czasie (dwa lata) większych inwestycji w infrastrukturze narciarskiej w samym Czarnym Groniu nie będzie. Nie znaczy to, że takich planów na przyszłość nie ma lub zostały zarzucone. Inwestor kupując ośrodek miał koncepcje bardzo rozbudowanej stacji narciarskiej. Czy te plany są realnie do zrealizowania w naszych warunkach nie jestem w stanie powiedzieć. To trochę podobna sytuacja jak z Wierchomlą. Pomysły powstały w innych realiach prawnych (Natura 2000). I jedna i druga koncepcja dotyczyła modernizacji i rozbudowy infrastruktury już istniejącej więc z ptk widzenia środowiskowego zniszczenia już zostały dokonane. Oczywiście można było zwinąć liny a stoki i inną infrastrukturę pozostawić do zarośnięcia w imię idei ochrony tylko jaki to ma sens?

Ochrona środowiska w krótkoterminowej skali czasowej ma sens jedynie jeżeli jej skutki rozpatruje się w takiej skali czyli - w skrócie - nie chce wyciągów bo chce żeby tam było ładnie i nie było ludzi.  Z punktu widzenia historii a zwłaszcza przyszłości świata żywego nie ma to żadnego znaczenia. Ewolucja sobie poradzi tak jak poradzi sobie bez problemu z nami i naszym niszczycielskim (tylko, że to już raczej problem filozoficzny czy na pewno) wpływem.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, R0BERT napisał:

Stary wyciąg pamiętam, ślady rysi widziałem, a Ty dalej się ośmieszasz idąc w zaparte w obronie tego bezprawia.

zero argumentów

Szkoda na Ciebie czasu.

Jak widać chodzi ewidentnie chodzi Ci tylko i wyłącznie o nową inwestycję  a nie o ochronę czegokolwiek. Oczywiste zakłamanie. Dokładnie o to mi chodziło. 

Powinieneś się cieszyć, że w ogóle ktoś tutaj poświęca Ci czas kochany. Czy jest ktoś o podobnych zapatrywaniach czy jesteś jedynym kosmitą? Poczekajmy i sprawdźmy...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gerald napisał:

Czy ktoś kojarzy co ze Stacją Narciarską Kicarz w Piwnicznej zdrój? Widziałem w niedziele już postawione słupy wyciągu. Natomiast prace ślimaczą się tam od zeszłego roku.

Masz może jakieś zdjęcia?
Miałem się tam wybrać sprawdzić postępy ale w ten gorąc to nie ma opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawelb91 napisał:

Masz może jakieś zdjęcia?
Miałem się tam wybrać sprawdzić postępy ale w ten gorąc to nie ma opcji.

Nie mam.

Jechałem autem do Suchej Doliny (Kosarzysk), i widziałem to z drogi.

Odpal sobie link który umieściłem. Wygląda to tak jak na tym zdjęciu w tym artykule, tyle że stoją słupy (bez lin). Nie wygląda na to żeby coś się tam działo.

A cóż...taki gorąc będziemy mieli pewnie do września? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaczynam żyć dopiero od jesieni, jak co roku. 

Ale żeby nie był off topic, na Słotwinach Arenie w Krynicy trwają jakieś prace ziemne w połowie głównego stoku, czyżby spłaszczanie przełamania terenu które tam się znajduje??? (tak obstawiam). Jeśli tak, to nigdy już tam się nie wybiorę. Dlaczego zawsze wszystko trzeba psuć i przerabiać na ośle łączki? Aktualnie jest tam już niezbyt ciekawie, a po spłaszczeniu byłaby totalna łączka "białczańska" 😡😡😡

71200825_Zrzutekranu(1169).thumb.png.b81a295b3259914c33033050c677771d.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pawelb91 napisał:

Ale żeby nie był off topic, na Słotwinach Arenie w Krynicy trwają jakieś prace ziemne w połowie głównego stoku, czyżby spłaszczanie przełamania terenu które tam się znajduje??? (tak obstawiam). Jeśli tak, to nigdy już tam się nie wybiorę. Dlaczego zawsze wszystko trzeba psuć i przerabiać na ośle łączki? Aktualnie jest tam już niezbyt ciekawie, a po spłaszczeniu byłaby totalna łączka "białczańska" 😡😡😡

To chyba dawno nie byłeś w Białce i nie masz porównania ;)

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja dawnego ośrodka na Świeradowcu i połączenie z obecną gondolą - budowa ma potrwać 3 lata. 

https://wroclaw.tvp.pl/37403724/miliony-na-inwestycje-na-swieradowcu

Właśnie taki "niepełny" ten ośrodek się wydawał, bo niby jest gondola, ale tylko z jedną trasą, co się rzadko zdarza.

Po lewej - obecna gondola, po prawej - przecinki wzdłuż dawnych orczyków o łącznym przewyższeniu ok. 420m (600-1020 m n.p.m.). Oba szczyty dzieli w linii prostej ok. 2 km.

swieradow.jpg

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2018 o 12:25, pawelb91 napisał:

Dlatego zaczynam żyć dopiero od jesieni, jak co roku.

Haha! Szacunek kolego za ten tekst. Mam tak samo 😉

 

Dnia 13.06.2018 o 12:25, pawelb91 napisał:

Ale żeby nie był off topic, na Słotwinach Arenie w Krynicy trwają jakieś prace ziemne w połowie głównego stoku, czyżby spłaszczanie przełamania terenu które tam się znajduje??? (tak obstawiam). Jeśli tak, to nigdy już tam się nie wybiorę. Dlaczego zawsze wszystko trzeba psuć i przerabiać na ośle łączki? Aktualnie jest tam już niezbyt ciekawie, a po spłaszczeniu byłaby totalna łączka "białczańska" 😡😡😡

I tu jest pies pogrzebany. Niestety, wszystko robi się pod większość. A większość jest teraz wygodna. Jakikolwiek stromszy odcinek stoku "zabija" tą wygodę.

Lubię stare wyciągi, orczyki...cóż jakoś jeszcze przeżyję że znikają. Ale...

Nic, bardziej mnie nie wk.... jak tzw. "profilowanie stoku". Naprawdę! wiele świetnych górek tak zniszczono :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Krynicy w drugiej połowie maja. Odwiedziłem  Słotwiny, już wtedy coś na tym pierwszym stromszym odcinku grzebali. Zrobiłem nawet fotkę ale nie chciałem innym psuć "humoru" publikując ją. Widać gładko i równo to teraz w modzie. Przypominam zmniejszenie spadku na trasie głównej na Jaworzynie na końcu. Wyrównanie spadku na początku trasy nr 5 na Jaworzynie. Zmniejszenie spadku na końcówce trasy głównej w Wierchomli, choć tu to było to może i uzasadnione. Amatorom Słotwin przypominam o dawno wykonanym zmniejszeniu spadku na początku stoku. Wydaje mi się, że to miejsce gdzie teraz kopią, także było już kiedyś gładzone.   "Napisałbym" coś pozytywnego, ale nie przychodzi mi do głowy. O, nie, teraz to chyba stok Henryk  jest super!  Gdyby jeszcze był trochę szerszy. Ten stok także odwiedziłem w maju rozglądając się na górze za parkingiem dla auta, oczywiście gdy będę odwiedzał ten stok w zimie.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2018 o 23:20, Gerald napisał:

Haha! Szacunek kolego za ten tekst. Mam tak samo 😉

 

I tu jest pies pogrzebany. Niestety, wszystko robi się pod większość. A większość jest teraz wygodna. Jakikolwiek stromszy odcinek stoku "zabija" tą wygodę.

Lubię stare wyciągi, orczyki...cóż jakoś jeszcze przeżyję że znikają. Ale...

Nic, bardziej mnie nie wk.... jak tzw. "profilowanie stoku". Naprawdę! wiele świetnych górek tak zniszczono :(

Cześć

Profilowanie jest podyktowane głównie względami śnieżenia i ratrakowania a  nie wygodą większości.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...