Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce nie będzie różnicy czy się będzie jechało na Słowację czy do "polskich" ośrodków...

Będzie...będzie...

Nie wyhaczą Cię u nas policjanty, tak jak słowaccy

W knajpach u nas porządnie zjesz, a oni o gotowaniu to mają ponęcie żadne:stupid:

Na stokach nie usłyszysz najgłupszego języka świata

A przede wszystkim będziesz jeździć na nartach a nie lyżować:biggrin:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie...będzie...Nie wyhaczą Cię u nas policjanty, tak jak słowaccyW knajpach u nas porządnie zjesz, a oni o gotowaniu to mają ponęcie żadne:stupid:Na stokach nie usłyszysz najgłupszego języka świataA przede wszystkim będziesz jeździć na nartach a nie lyżować:biggrin:
Ale jedną potrawę mają świetną: buchta parena :smile:

2015-01-12-22-44-20--1859426311.jpeg

2015-01-12-22-44-20--1859426311.jpeg.b843efea7c642d20fab2aabbe0426bfe.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od samej nazwy jest niedobrze:eek:, a ta posypka to co to popiół z petów?:applause:

Nie krytykuj, nie krytykuj!!! Jak tak dalej pójdzie to o takiej buchcie zapomnisz! Będziesz musiaL przyzwyczaić się do macy! ( i gęsiego smalcu) :smile:

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wiecie cos nt wyciągu w Suchej Górze obok Zawoji - mieli tam budować i nic nie slychać

Na Policach?

W rezerwacie przyrody?

Nie czytałeś o tym przypadkiem 1 kwietnia?

W Polsce w Lesie to budować może tylko Ksiądz.

A rezerwaty, to niedługo będą ogrodzone murem na 6 metrów i wstęp będzie miała tam tylko 1 osoba z brodą.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Policach?

W rezerwacie przyrody?

Nie czytałeś o tym przypadkiem 1 kwietnia?

W Polsce w Lesie to budować może tylko Ksiądz.

A rezerwaty, to niedługo będą ogrodzone murem na 6 metrów i wstęp będzie miała tam tylko 1 osoba z brodą.

wydaje mi sie ze sucha gora nie jest w rezerwacie można dojść do Policy ( o to zbocze rozbil sie kiedys samolot lot u) i słyszałem o takich planach nie wiem czy z polaczeniem ze stokiem w zawoji czy to jest mozliwe ale to chyba sporo dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

http://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/?extent=536278.854167,190925.520833,553185.729167,200053.645833&mapNr=0&projection=EPSG:2180&styleMask=113113113013113113113113

Swoją drogo po co?

Wyciśnijmy najpierw max z tego co już jest częściowo zagospodarowane - Pilsko, Skrzyczne.

Trzeciej dużej stacji w tym regionie nie trzeba - na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zawsze zastanawiałem sie jak jest łączona lina w takich kanapach. Nigdy jakiegoś zgrubienia sie nie dopatrzyłem.

To się nazywa "splot długi" (w odróżnieniu od splotu krótkiego, który powoduje pogrubienie liny) i jest stosowany wtedy, gdy splatana lina ma przechodzić przez jakieś krążki lub bloki. Polega on na stopniowym zastępowaniu pokrętek (żył) jednej liny, pokrętkami drugiej splatanej liny.

Zaplatanie (szplajsowanie) takiego splotu widać na filmie z budowy kolejki Ried na Kronplatzu:

Montażysta filmu pomylił tam jednak kolejność operacji i szplajsowanie przedstawił jako czynność przed wciągnięciem liny nośnej na podpory, podczas gdy w rzeczywistości jest to ostatnia operacja wykonywana na linie przed jej nałożeniem na koło napędowe stacji.

Edytowane przez Chris_M
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa "splot długi" (w odróżnieniu od splotu krótkiego, który powoduje pogrubienie liny) i jest stosowany wtedy, gdy splatana lina ma przechodzić przez jakieś krążki lub bloki. Polega on na stopniowym zastępowaniu pokrętek (żył) jednej liny, pokrętkami drugiej splatanej liny.

Zaplatanie (szplajsowanie) takiego splotu widać na filmie z budowy kolejki Ried na Kronplatzu:

Montażysta filmu pomylił tam jednak kolejność operacji i szplajsowanie przedstawił jako czynność przed wciągnięciem liny nośnej na podpory, podczas gdy w rzeczywistości jest to ostatnia operacja wykonywana na linie przed jej nałożeniem na koło napędowe stacji.

myślę ze to było łączenie 2 kawałków liny bo były 2 bebny a kolej ma ponad 4 km .- szkoda tylko tych drzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...