Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

To może i ja wtrącę słowo, wczoraj do 17:00 piękne słońce, później lał deszcz, który aktualnie przymarzł (jestem w Białce). Sprawdź też czy jutro nie będzie mocno wiało, bo wówczas warunki mogą być raczej nieciekawe pomimo zapowiadanego słońca. 

Dla mnie Kasprowy to magiczna góra - należy się jej szacunek. Przy ładnej pogodzie i dobrych warunkach - pięknie. Przy mgle, silnej śnieżycy, lodzie - trzeba uważać. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wierzyć PKLowej pogodzie dla Kasprowego czy sprawdzić gdzieś indziej(jeśli tak to gdzie najlepiej?)? Na sobotę pokazują chmurkę, 4st.C i 1,6m/s wiatru. Na niedzielę chmurka ze słoneczkiem, 5,9st.C i 3,4m/s. To chyba nie za duży wiatr.

Jak najbardziej można, na Kasprowym jest tez stacja meteo :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czepek napisał:

była tam jakaś pizzeria chyba. To dalej istnieje???

Tak, jest tam restauracja i Pizzeria. Ale jakbyś chciał spróbować coś innego, to polecam "Kotlet Kasprowy" - Oscypek zawinięty w pierś z kurczaka. Mniam! ;)

 

12 minut temu, czepek napisał:

Czy można wierzyć PKLowej pogodzie dla Kasprowego

Jak najbardziej można, całkiem dobrze się sprawdza. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pogodą to się troszku wygłupiłem. Na najprostsze rozwiązania czasem ciężko wpaść i nie przyszło mi do głowy, że przecie na górze siedzą fachowcy od pogody(Mamad by się mógł czepić więc lepiej napiszę-zajmujący się zawodowo pogodą). Do niedzieli "daleko" ale biorąc pod uwagę obecną prognozę wybralibyście zachmurzoną sobotę czy niedzielę z małym słoneczkiem ale większym wiatrem? Ten skipass  kupiony online można mieć na telefonie czy trzeba wydrukować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czepek napisał:

Czy można wierzyć PKLowej pogodzie dla Kasprowego czy sprawdzić gdzieś indziej(jeśli tak to gdzie najlepiej?)? 

Można jak najbardziej ale można sobie sprawdzić jeszcze na przykład tu:

https://www.mountain-forecast.com/peaks/Kasprowy-Wierch/forecasts/1987

fajny serwis o pogodzie w różnych górach świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jak najbardziej ale można sobie sprawdzić jeszcze na przykład tu:

https://www.mountain-forecast.com/peaks/Kasprowy-Wierch/forecasts/1987

fajny serwis o pogodzie w różnych górach świata

Korzystam ale tylko dla porównania, niestety ale często prognoza się nie sprawdza od Mountain forecast i to dość mocno.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czepek napisał:

zachmurzoną sobotę czy niedzielę z małym słoneczkiem ale większym wiatrem?

Chyba jednak sobotę, bo jeśli wiatr będzie przekraczać 15m/s, to krzesła mogą nie jeździć! Na niedziele prognozują wiatr w porywach ok. 20 m/s w Zakopanym, więc u góry może być jeszcze gorzej. Według prognoz, oba dni będą podobne, jeśli chodzi o słońce. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa bilety dla ekipy żona i syn na 10 na jutro są. Skipass 4h na 10:20 na jutro jest. Oczywiście, że rozsądniej byłoby kupić cały dzień za 130zeta, ale tak się umówiliśmy z żoną i tak już musi zostać. Zupełnie bez sensu jest to, że ja mam wjechać o 10:20 i tu może być mega zgrzyt z żoną(troszku nie lubi kolejek, co ciekawe jeździ na nartach), ale inaczej się w tym systemie PKLowskim nie dało. Wolałem kupić przez sieć cokolwiek niż stać w jakiejkolwiek kolejce. Raz w życiu tam byłem i oczywiście stałem w legendarnej kolejce do kolejki więc za wszelką cenę chce tego tym razem uniknąć. Jest jakaś szansa, że pojedziemy razem?

Jeszcze raz dzięki ze wszelkie porady, informacje i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione, zapłacone, pozamiatane. Mam słabe doświadczenie z kolejką do kolei więc wolałem nie ryzykować. Moja żona coś wspominała o krokusach, które mają zakwitnąć. Jak miłośnicy krokusów przypomną sobie o Kasprowym(w sensie takim, że jak już się napatrzą na krokusy to wymyślą inne atrakcje) to może być tłoczno.

Na razie jestem mega nakręcony na ten wyjazd.

Postaram się wrzucić jakieś fotki po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, fafek said:

Moim zdaniem kupno online nie ma obecnie większego sensu, szczególnie jeśli się chce od rana jeździć.

Nie pamiętam kiedy ostatnio stałem w kolejce będąc przed godz 9 w Kuźnicach.

A ja ostatni raz byłem w rejonie Kasprowego 2 lata temu i kolejki, owszem widziałem. Potworne.

Zdaje się, że wciąż tak jest, że jeśli jest ładna pogoda w weekend to kolejka do kolejki to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa bilety dla ekipy żona i syn na 10 na jutro są. Skipass 4h na 10:20 na jutro jest. Oczywiście, że rozsądniej byłoby kupić cały dzień za 130zeta, ale tak się umówiliśmy z żoną i tak już musi zostać. Zupełnie bez sensu jest to, że ja mam wjechać o 10:20 i tu może być mega zgrzyt z żoną(troszku nie lubi kolejek, co ciekawe jeździ na nartach), ale inaczej się w tym systemie PKLowskim nie dało. Wolałem kupić przez sieć cokolwiek niż stać w jakiejkolwiek kolejce. Raz w życiu tam byłem i oczywiście stałem w legendarnej kolejce do kolejki więc za wszelką cenę chce tego tym razem uniknąć. Jest jakaś szansa, że pojedziemy razem?

Jeszcze raz dzięki ze wszelkie porady, informacje i wskazówki.

Nie pojedziecie razem, omijasz normalna kolejkę i podchodzisz z boku, gdzie Pan ochroniarz wpuszcza na konkretne godiziny.

 

Poinformuj żonę, ze musi sie tylko przesiąść na stacji pośredniej i dalej do góry ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...