Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za błyskawiczną pomoc :)

Mamy już rezerwację w "Apartmany Limba" oddalonych o ok. 5km i będziemy codziennie dojeżdżać. Trochę więcej ceregieli, ale damy radę. 

Co do instruktora, to chciałbym żeby córy pojeździły pod okiem instruktora, ale jak im o tym opowiadam, to słyszę tylko "ale ja chcę z tobą tata... " 

I co ja teraz mam zrobić ? :$ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

W sumie nie wiem, czy to już było na forum. Takie info o planach rozbudowy Chopoka można znaleźć na stronie TMRu:

http://tmr.sk/dla-mediow/informacje-prasowe/the-resort-of-jasna-nizke-tatry-has-introduced-its-development-plan-/ 

W skrócie - wygląda na to, że plany zakładają przede wszystkim poszerzenie oferty noclegowo-gastronomicznej. W ciągu 5-lat ma powstać jeszcze kolejka z Bielej Put na Priehyba. O dalszych inwestycjach kolejkowych mowa w tekście o perspektywie "więcej niż 5 lat" - Krupova-Derese i Otupne. Mówią też o poszerzeniu niebieskich tras i rozbudowie systemu naśnieżania. Wygląda więc na to, że raczej będą dopieszczać to co już jest bez jakiejś znaczącej rozbudowy ośrodka pod względem oferty tras. 

No, ja bym to nazwał znaczną rozbudową. A przynajmniej wystarczającą. Niedługo nie będzie tam gdzie wytyczać nowych tras, bo cały teren jest już zagospodarowany. Poszerzenie 5-ki powinno ruszyć jako pierwsze, bo już przed tym sezonem zdaje się wystąpiono o pozwolenie i nawet miało to zostać zrobione przed zimą (na razie poszerzono 12-tkę o ten "lej" po lewej stronie i 1a o zlikwidowany orczyk). Niebieska trasa z Lukovej w kierunku Brhliska też by się bardzo przydała, bo wciąż mało jest łatwych tras na Chopoku. Na południu też się kroi trasa oplatającą 33-kę, jak widać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leitner napisał:

Info wraz z zaznaczonymi przeze mnie nowymi trasami i kolejami wstawiłem stronę wcześniej 

Dotknęła mnie jakaś pomroczność jasna ;-) Czytam ten wątek uważnie, a Twojego posta nie dojrzałem. Dzięki. Swoją drogą - jednak jakieś tam trasy mają powstać z tego co widzę na mapkach, które są w zlinkowanych przez Ciebie materiałach. Wygląda to ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w Pavcinie (pod Chopkiem) i nie ma tragedii -11 wiatr w normie.

Za to drogi... (czytaj: serpentyny) horror.ale Mikulasz i okolice Chopka czarne!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak i tak dobry wynik jak na te warunki. 

Na górne parkingi (1,2) spoko dojedziesz i zaparkujesz. Tylko po co? jutro ma wiać a więc prawdopodobnie Lukowa będzie stała  i pozostanie Ci tylko tramwaj! 

ale... knajp na Biela Put jest zdecydowanie więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o wrażenia z wczoraj? Zmarzluchem nie jestem ale taki mróz mnie przerasta. 2-3 zjazdy i trzeba iść  do baru się  ogrzać. Teraz zamiast się szykować do wyjścia to leżę w łóżku a pogoda piękna, zero chmur. Tylko ten okropny mróz-24 stopnie. Może na 11 wpadnę  na Chopok zjechać parę razy ale nie wczesniej. 

Ps. Trasy były calkiem nieźle przygotowane, trochę lodu, mało ludzi ale czy to ma jakieś znaczenie w taki mróz ?

O dziwo wczoraj Lukowa chodziła ale stał funitel. Ktoś wie dlaczego? Szare krzesło z Zachradek też stawało co minutę 

Edytowane przez szplukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mam kilka pytań - cały czas się uczę tej góry, a poza tym nawet jak się jej już nauczę to i tak góry uczą nas całe życie :

- te orczyki na Chopoku z obu stron - północ i południe - to czekają na rozbiórkę ? czy one kiedykolwiek są czynne ?

- Jasiek jak serpentyny, piszesz, że horror - wybieram się w przyszły weekend - piątek sobota - i nie wiem czy innej drogi nie wybrać ?

- moja żona twierdzi, że jak była pod Chopokiem w 1998 to krzesła jechało bokiem :) szczerze wyśmiałem ją, ale zadzwoniła do swoich rodziców i to potwierdzili, faktycznie tak było, ma ktoś jakieś zdjęcia :) ludzie Ci co zjeżdżali na dół byli ustawieni tyłem do tych co wyjeżdżali - jak to technicznie było rozwiązane ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, moloo napisał:

- moja żona twierdzi, że jak była pod Chopokiem w 1998 to krzesła jechało bokiem :) szczerze wyśmiałem ją, ale zadzwoniła do swoich rodziców i to potwierdzili, faktycznie tak było, ma ktoś jakieś zdjęcia :) ludzie Ci co zjeżdżali na dół byli ustawieni tyłem do tych co wyjeżdżali - jak to technicznie było rozwiązane ?

Ano :D

Krzesełko było wyprzęgane i wsiadało się bokiem z odpiętymi nartami które wsadzało się do koszyczka. 

http://www.lanovky.sk/img.php?id=7028

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moloo napisał:

Cześć, Mam kilka pytań - cały czas się uczę tej góry, a poza tym nawet jak się jej już nauczę to i tak góry uczą nas całe życie :

- te orczyki na Chopoku z obu stron - północ i południe - to czekają na rozbiórkę ? czy one kiedykolwiek są czynne ?

- Jasiek jak serpentyny, piszesz, że horror - wybieram się w przyszły weekend - piątek sobota - i nie wiem czy innej drogi nie wybrać ?

- moja żona twierdzi, że jak była pod Chopokiem w 1998 to krzesła jechało bokiem :) szczerze wyśmiałem ją, ale zadzwoniła do swoich rodziców i to potwierdzili, faktycznie tak było, ma ktoś jakieś zdjęcia :) ludzie Ci co zjeżdżali na dół byli ustawieni tyłem do tych co wyjeżdżali - jak to technicznie było rozwiązane ?

Cześć

To była absolutnie abstrakcyjna konstrukcja. Krzesła wyprzęgane z takim śmiesznym daszkiem, które jechały bardzo rzadko. Najśmieszniejsze było to, że jak się podjeżdżało to wiatr zawsze wiał w twarz. Nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego w ten sposób zaprojektowano ten wyciąg nie uwzględniając statystyk pogodowych. Tam była jeszcze - może jest - TatraPoma 3, która też była zabawna bo nie wyprzęgana a szybka. :)

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Matifcb napisał:

i jak wrazenia po 1 dniu ?

Chopok to wredna góra :) piękne słońce: -24 i wiatr na szczycie 29m/s (dwa razy się odważyłem) ale w sumie zanim zamarzłem to do 11 zrobiłem 22 km (bez baru) 

Jak to pisze Johnny: nie ma złej pogody jest tylko zły ubiór! :) ale niestety byty  nie wytrzymują takich temperater + szybkość zjazdu! masakra. 

Dziś nie było wiatru ale na dole -24 a na szczycie -28. Chłopcy z obsługi mówili że w nocy na szczycie było -36 ale dzisiaj zanimzamarzłem i 12 - 36km jest moc... trasy REWELACJA! i rano mało ludzi... (nie wiem dlaczego)

 

7 godzin temu, moloo napisał:

... Jasiek jak serpentyny, piszesz, że horror - wybieram się w przyszły weekend - piątek sobota - i nie wiem czy innej drogi nie wybrać ?

Tak jak pisze @szplukaszDziury lodowe! zero posypki kamyczkowej! i tak chyba zostanie do roztopów. Szkoda auta. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szplukasz napisał:

O dziwo wczoraj Lukowa chodziła ale stał funitel. Ktoś wie dlaczego? Szare krzesło z Zachradek też stawało co minutę 

Rozmawiałem z obsługą i mówili że przez wiatr stało południe a Funitel przez mróz w wilgoć. Siadała szadź na wszystkim i miał takie silne opory (zimny smar na kołach, napięta lina itd) że wywalało zabezpieczenia. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...