Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze to mnie zdziwiliscie, ale bo jataki debil jerstem albo juz nie wiem co. 2 dni jezdzilem od 8.30 juz na parkingu Biela put. Jezdzilem codziennie do 15.30. 

Jestem amator ale napisze od strony amatora:

1. buty przy kaloryferze cala noc na maksa odkreconym az gorace a rano na parkingu kazdego dnia bylem w wypozyczalni zeby mi opalarka rozgrzewali. 

2. Trasy jak dla mnie mega. 1 dzien w piatek wiadomo Chopok ze wzgledow technicznych stal przez pogode wiec wyjezdzilem doslownie wszystkie niebieskie i czerowne trasy. dla mnie bomba ! drugiego dnia wczorajszego w sobote nie porownuje - WYMARZONA POGODA caly czas slonce. Wiatr tylko na szczycie ale juz na trasie obojetnie jakiej sie jechalo to doslownie zero ! nawet ktos w gondoli rzucil - ale dzis cieplo!  Jak chopok otworzyli i pojechalem na te druga strone gdziejest stacja kosodrevina.. cos pieknego. Te trasy dlugie na tyle kilometrow, kolejki wcale nie byly dlugie ( 2 razy moze 3 stalem z 8min przez cale 2 dni) 

Nie wiem czy wy takie zmarzluchy bo ja amatorski stroj ( termiczne spodnie i bluzka) na to spodnie narciarskie i polar i kurtka. Kominarka obowiazkowo i google ( ktore cholera mi parowaly do godziny ok 10-11 kazdego dnia )

3. Przerw nie robilem duzo ( sobota pieknie wiec tylko 1 piwko i czekolada ) we wietrzny piatek 2 razy do restauracji zawitalem na piwko nawet nic cieplego :) chyba adrenalina ze tak swietnie jest mnie trzymala :)

4. Ciezko umyslowi scislemu opisywac co i jak wiec jak ktos ma konkretne pytanie moge z mojej amatorskiej strony opisac wrazenia. 

5. dzis wracam do Polski i tylko jazda autostrada i przejazd przed Zilina az do Zwardonia.Super sie jechalo w czwartek tamtendy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga nr 18 za ktora trzeba miec winiete. Wczoraj jechalem do GINO PARADISE w Besenovej. DObrze sie jedzie mozna po 90km/h gnac. Caly czas nie ma autostrady ale oprocz tdwoch platnych kawalkow wlasnie chyba lacznie maja ponad 30 km przez wiaski do Zwardonia slowackie jedzie sie przepisowo 50km/h i zadne zawieszenie czy tam dziury nic nie widzialem w czwartek. a przypomne ze w Polsce w czwartek autostrady lezaly ! po 40km/h jechalismy na autostradzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie kolego nie znam. Widze tez co google pokazuje tylko potrzebna tu jest nie tylko dystans i srednie predkosci ale przede wszystkim warunki na drodze co umozliwiaja. Ja nie jechalem przez Korbielow a tez chcialem bo google naturalnie mi pokazal w domu jak planowalem ta trase. Jednak przyroda za mnie zdecydowala i wolalem w Polsce jechac ciagle S1 i droga nr 1.  az do granicy jest super. Pozniej slowackie wioski gdzie mowie zadne serpentyny i dziury i lod.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matifcb napisał:

kurcze to mnie zdziwiliscie, ale bo jataki debil jerstem albo juz nie wiem co. 2 dni jezdzilem od 8.30 juz na parkingu Biela put. Jezdzilem codziennie do 15.30. 

Jestem amator ale napisze od strony amatora:

1. buty przy kaloryferze cala noc na maksa odkreconym az gorace a rano na parkingu kazdego dnia bylem w wypozyczalni zeby mi opalarka rozgrzewali. 

...wyjezdzilem doslownie wszystkie niebieskie i czerowne trasy.

Ja mam grzałki i co z tego. 70-80 km/h i -20... i buty nie przemarzną? No to fajnie.

A co to są niebieskie? ? a to ta dojazdówka do parkingu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2017 o 08:15, szplukasz napisał:

 

O dziwo wczoraj Lukowa chodziła ale stał funitel. Ktoś wie dlaczego? Szare krzesło z Zachradek też stawało co minutę 

Funitel ze względu na oblodzenie lin zatrzymali bo im podobno wagoniki się ślizgały. Wróciłem dziś rano. Mróz masakryczny. Ludzi dużo w czwartek i w piątek. W sobotę spoko. Swoją drogą wywalili kupę kasy na tego funitela. No i co z tego, że pojedzie przy wietrze 100 km/h. Jak jeździ pusty. W czwartek wjechałem na górę z kumplem i tak jak wysiedliśmy tak od razu wsiedliśmy z powrotem do wagonu. Oczywiście wagony tego dnia puste. Wszyscy jeździli niżej. A w piątek nie chodził bo oblodzenie. Wczoraj dopiero od południa odmrozili. Ale ogólnie podoba mnie się ta góra. Chociaż ......ach te Alpy. Raz skosztujesz i nie ma odwrotu. Koszty takie same poza dojazdem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem w sobote bylo zimno , na gorze -22, ale jak sie dobrze czlowiek ubral to jezdzenie jak na styczen bylo rewelacyjne. w zeszlych latach bylo znacznie wiecej lodowisk. Ja tam lubie jak jest zimno, gorzej faktcznie z tymi kolejkami, raz nie chodza przez wiatr, a raz przez mroz, na lomnicy tez gora przez dlugi weekend nie chodzila i na czarnulce nie dalo sie pojezdzic

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2017 o 15:05, mig12345 napisał:

Ta sama kontrukcja była na Javorovym kolo Trzynca. Dopiero w polowie lat 90tych wymianiono krzesełka na proste, dalej pojedyncze... reszta kontrukcji nośnej i stacji nawrotnych pozostała bez zmian. Wspaniały zabytek, z funkcjonalnością gorzej....

 

 

Na Śnieżkę od czeskiej strony też się wjeżdżało krzesłami bokiem, z kilkanaście lat temu. Potem chyba zamknęli i dopiero niedawno postawili tam nowa gondolę.

A na Chopok od południowej strony raz mi się udało tymi krzesłami wjechać (II odcinek - od Kosodreviny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Śnieżkę od czeskiej strony też się wjeżdżało krzesłami bokiem, z kilkanaście lat temu. Potem chyba zamknęli i dopiero niedawno postawili tam nowa gondolę.

A na Chopok od południowej strony raz mi się udało tymi krzesłami wjechać (II odcinek - od Kosodreviny).

Dzisiaj po drodze z Mostów wstąpiłem na Javorovy (Oldrzychowice).

Wyciąg nie działał, nie było nawet kogo zapytać czy to stan permanentny czy też tylko wynik arktycznych temperatur....wyjazd trwający prawie 20 min byłby niezłym hardkorem. ..

Pozostało zrobić kilka foteka7773bca4c7a481435d21b596125430d.jpgee12a51edf476c3452bc613c1a3a762b.jpg1a273ec5985962b37c71d830023a70f9.jpgbd8dd9629b877b9e05ade0fab40d461e.jpg1f221b05c8aaf5606df0c40397212884.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracałem przez Rozembarok - Dolny Kubin - Oravski Podzamok - Nanestovo (czyli dookoła serpentyn)

Droga spoko czarna, zero problemów i zero opłat. 

Najgorszy odcinek niestety w Polsce, odcinek od granicy do Żywca.

Dzisiaj było piękne jeżdżenie. Warunki rewelacyjne. Zero ludzi na trasach i pod wyciągami. Nawet do Funitela wchodziło się z biegu! 

Niestety znów sypały się koleje: Krupova - Kosodrevina i Koliesko - Lukowa. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do Bydgoszczy dojechalem w 9h.. czestochowa masakra. Wszystko inne bez problemu.

 

PS ah tego Chopoka to chyba szybko nie pobije.. chyba ze te alpy ktos wspominal. Musze porownac jak cenowo wychodzi takie 4-5 dni. Jak wspominalem ja amator i czuje jednak uda nawet po takich 2 dniach jezdzenia :) czlowiek nieprzyzwyczajony. Nie wiem czy jest sens jechac na takie alpy na 3 dni zjezdzania.. Bylem w Innsbrucku, W Ritten we wloszech, w Czechach juz nie pamietam gdzie i to przy opkazji wyjazdow wiec narty trwaly dzien tylko. Mysle nad takim wyjazdem na pare dni w Alpy..

Edytowane przez Matifcb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chcialam zameldowac ze wrocilismy z 5-dniowego szalenstwa (26.12-30.12) cali i zdrowi i zrozumialam, dlaczego ludzie tak kochaja narty - BYLO SUPER! :)

Mimo nie najlepszej pogody na poczatku pobytu (2 dni sypalo i wialo) ostatnie 2 dni ze sloncem okazaly sie fenomenalne. Jako poczatkujaca zalozylam ze wezme kilka lekcji a w necie znalazlam jeszcze przed wyjazdem oferte Winter Passion (link ponizej) i to byl strzal w dziesiatke! Pomyslalam wiec ze podziele sie z poczatkujacymi ta informacja:

http://www.jasna.sk/en/ski-school-and-rental/ski-school/winter-passion-new/

Spodziewalam sie, ze bedzie jakas mala grupka, ale okazalo sie ze instruktorow mieli chyba wiecej niz chetnych, wiec mialam swietnego instruktora (Marian) na wylacznosc :)

Ku mojemu zaskoczeniu okazalo sie ze lepiej jezdzi mi sie bez kijkow, ktore wczesniej uwazalam za niezbedna czesc wyposazenia. Przejechalam wszystkie trasy ktore wymieniliscie jako naprostsze czyli Biela Put, 10, 14 i 5. Bardzo szkoda bylo wyjezdzac, zwlaszcza ze zaczynalam juz rezygnowac z zachowawczej jazdy plugiem zeby poczuc szybkosc :)

W ramach refleksji po moim debiucie narciarskim, mam kilka pytan: 

1. Czy oblodzone stoki, zwlaszcza trasy niebieskie, zdarzaja sie we wszystkich osrodkach narciarskich? Przyznam ze drugiego dnia na Biela Put czyli naprostszej trasie bylo tak slisko i nieprzyjemnie, ze po lekcji odpuscilam sobie jezdzenie. bo dla poczatkujacej narciarki jazda na lodzie to totalny stres a nie fun...

2. Jesli zdecyduje sie wrocic na Chopok, mozecie polecic jakis hotel/apartamenty w bezposredniej odleglosci od Biela Put lub Bhrliska? Widzialam hotel 'Druzba' przy Biela Put i 'Grand' przy 10, ale moze znacie jeszcze inne miejsca, w odleglosci 5 min piechota? Ski busy to byla masakra, wiec tego doswiadczenia juz nigdy nie powtorze (straszny tlok, kilka razy nawet sie nie zatrzymal, mala czestotliwosc kursowania).

3. Jesli nie Jasna to gdzie znajde osrodek z dlugimi, dobrze przygotowanymi (bez lodu) niebieskimi trasami, bez przesadnych kolejek i najlepiej sloneczna pogoda? W Alpach albo Dolomitach? Jakies konkretne fajne miejsca na wyjazd (samodzielnie albo z biurem)?

4. Bardzo marzly mi dlonie, mimo iz temperatura oscylowala jedynie pomiedzy -9 a -3... Wobec czego musze kupic mega cieple rekawice na kolejne 'lyzowanie' - w necie widzialam jakies obco dla mnie brzmiace marki typu Marmot, Haglofs... Poradzcie prosze czego mam szukac tak aby skostniale dlonie juz sie nie powtorzyly.

Ogromne podziekowania za wszystkie wskazowki przed wyjazdem! - okazaly sie bardzo cenne i pomocne, dlatego licze na kolejne ;) 

 

 

 

20161230_101205.jpg

20161230_120740.jpg

P_20161230_120011.jpg

20161230_101149.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ioana said:

1. Czy oblodzone stoki, zwlaszcza trasy niebieskie, zdarzaja sie we wszystkich osrodkach narciarskich? Przyznam ze drugiego dnia na Biela Put czyli naprostszej trasie bylo tak slisko i nieprzyjemnie, ze po lekcji odpuscilam sobie jezdzenie. bo dla poczatkujacej narciarki jazda na lodzie to totalny stres a nie fun...

To niestety grudniowo-styczniowy standard na Chopoku. Najfajniejsze warunki są w marcu i kwietniu. Miałem jechać w grudniu na Chopok, ale przypomniałem sobie warunki z poprzednich lat, poczytałem bieżące relacje i zdecydowałem się na Łomnicę i Szczyrbskie i było elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ioana napisał:

Hej,

Chcialam zameldowac ze wrocilismy z 5-dniowego szalenstwa (26.12-30.12) cali i zdrowi i zrozumialam, dlaczego ludzie tak kochaja narty - BYLO SUPER! :)

Mimo nie najlepszej pogody na poczatku pobytu (2 dni sypalo i wialo) ostatnie 2 dni ze sloncem okazaly sie fenomenalne. Jako poczatkujaca zalozylam ze wezme kilka lekcji a w necie znalazlam jeszcze przed wyjazdem oferte Winter Passion (link ponizej) i to byl strzal w dziesiatke! Pomyslalam wiec ze podziele sie z poczatkujacymi ta informacja:

http://www.jasna.sk/en/ski-school-and-rental/ski-school/winter-passion-new/

Spodziewalam sie, ze bedzie jakas mala grupka, ale okazalo sie ze instruktorow mieli chyba wiecej niz chetnych, wiec mialam swietnego instruktora (Marian) na wylacznosc :)

Ku mojemu zaskoczeniu okazalo sie ze lepiej jezdzi mi sie bez kijkow, ktore wczesniej uwazalam za niezbedna czesc wyposazenia. Przejechalam wszystkie trasy ktore wymieniliscie jako naprostsze czyli Biela Put, 10, 14 i 5. Bardzo szkoda bylo wyjezdzac, zwlaszcza ze zaczynalam juz rezygnowac z zachowawczej jazdy plugiem zeby poczuc szybkosc :)

W ramach refleksji po moim debiucie narciarskim, mam kilka pytan: 

1. Czy oblodzone stoki, zwlaszcza trasy niebieskie, zdarzaja sie we wszystkich osrodkach narciarskich? Przyznam ze drugiego dnia na Biela Put czyli naprostszej trasie bylo tak slisko i nieprzyjemnie, ze po lekcji odpuscilam sobie jezdzenie. bo dla poczatkujacej narciarki jazda na lodzie to totalny stres a nie fun...

2. Jesli zdecyduje sie wrocic na Chopok, mozecie polecic jakis hotel/apartamenty w bezposredniej odleglosci od Biela Put lub Bhrliska? Widzialam hotel 'Druzba' przy Biela Put i 'Grand' przy 10, ale moze znacie jeszcze inne miejsca, w odleglosci 5 min piechota? Ski busy to byla masakra, wiec tego doswiadczenia juz nigdy nie powtorze (straszny tlok, kilka razy nawet sie nie zatrzymal, mala czestotliwosc kursowania).

3. Jesli nie Jasna to gdzie znajde osrodek z dlugimi, dobrze przygotowanymi (bez lodu) niebieskimi trasami, bez przesadnych kolejek i najlepiej sloneczna pogoda? W Alpach albo Dolomitach? Jakies konkretne fajne miejsca na wyjazd (samodzielnie albo z biurem)?

4. Bardzo marzly mi dlonie, mimo iz temperatura oscylowala jedynie pomiedzy -9 a -3... Wobec czego musze kupic mega cieple rekawice na kolejne 'lyzowanie' - w necie widzialam jakies obco dla mnie brzmiace marki typu Marmot, Haglofs... Poradzcie prosze czego mam szukac tak aby skostniale dlonie juz sie nie powtorzyly.

Ogromne podziekowania za wszystkie wskazowki przed wyjazdem! - okazaly sie bardzo cenne i pomocne, dlatego licze na kolejne ;) 

 

 

 

20161230_101205.jpg

20161230_120740.jpg

P_20161230_120011.jpg

20161230_101149.jpg

Tak jest ze sztucznym śniegiem...szybko robi się lód i jest twardo.Jak są opady świeżego z reguły jeździ się bosko.Najbliżej Polski jest Ski Amade , jeśli chodzi o ośrodek narciarski.W nawiasie mój ulubiony jeśli chodzi o dostępność.Jak Ci marzną ręce kup sobie rękawiczki z jednym palcem tylko nie dzielone i powinno być cieplej, pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Plywak napisał:

To niestety grudniowo-styczniowy standard na Chopoku. Najfajniejsze warunki są w marcu i kwietniu. Miałem jechać w grudniu na Chopok, ale przypomniałem sobie warunki z poprzednich lat, poczytałem bieżące relacje i zdecydowałem się na Łomnicę i Szczyrbskie i było elegancko.

W tym roku na Chopoku są najlepsze warunki od 8 lat (jak tam jeżdżę). Zero lodu. Super szybki zmrożony śnieg. Ratraki wyprowadzają trasy na stół. Od 8.20 (bo tak ruszają Lucky) do 12 błysk w oku i szum w uszach! 

OK. Jak Pani @loana która uczy się jeździć i "zasuwa na Biela Put" miała lód... Może tak. Bo ja tam nie byłem.

Jeżeli mówimy o jeżdżeniu na Chopoku, to jest igła! i to nie tylko moje zdanie ale całej ekipy z którą miałem przyjemność jeździć!

Chopok to nie jest Białka i nie najlepsze miejsce do nauki jazdy. Zdecydowanie lepszym jest Łomnica. Płasko... daleko... no i fajnie! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam parę pytań wybieram się na Chopok w sumie to pierwszy wyjazd na narty w góry. Czy faktycznie gopass działa odrazu bez podchodzenia do kasy? Czy jednak trzeba coś załatwiać po zakupie przez aplikację ? 

Czym lepiej jeździć skibusem czy własnym autem? Jak wy to rozwiązujecie jadąc skibusem od razu w butach narciarskich czy nie ? W skibusach jest tłoczno ? 

Jesteśmy na poziomie początkującym wiec na początek chciałbym jakieś łatwiejsze trasy na który parking najlepiej się wybrać ? 

Jak to tez wygląda z gopass są zniżki w restauracjach rozumiem ze musze ja okazać a płatnośc mogę zrobić karta? Bo rozumiem ze na stoku można płacić kartą ? 

 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gopass dziala od razu

Ja zawsze jezde wlasnym autem zeby nie marznac czekajac na skibus ktory moze yc zaladowany po brzegi

chopok to nie miejsce dla poczatkujacych wg mnie , lepiej jechac do bialki, nie ma sensu placic 40 prawie euro zeby pojezdzic na 1 czy 2 trasach

nastoku mozna placic karta a przy znizkach trzeba miec karte gopass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...