Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Cała ta historia pokazuje jak ryzykownym interesem są inwestycje w 'zimę' w PL i okolicy.

Ja bym zaryzykował stwierdzenie (o ile te pogłoski się potwierdzą), że to jednak pewna sprawiedliwość dziejowa, patrząc na historie "przekształceń własnościowych" tego ośrodka...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON na koniec sezonu 2013/2014???Zdecydowałem się na SON bo w tym sezonie nie byłem a drugi powód to lekki mróz w nocy w nocy z niedzieli na poniedziałek w rejonie Beskidu śląskiego. Nie tylko tam bo w Rudzie śląskiej o szóstej rano w poniedziałek 24.lutego było –3 stopnie co jest rzadkością w bieżącym miesiącu. Na miejscu czyli w SON od 09:55 do 13:50. Jazda z kilkoma przerwami w godzinach 10:30-13:30. Jako mało wymagającemu narciarzowi turystyczno-rekreacyjnemu wystarczył karnet punktowy za 52 zł. Warunki meteo : wiatr słaby ,zachmurzenie umiarkowane, temperatura na Solisku od +2 o 10-tej do +5 o 13:20 czyli ,,chłodno ‘’ jak na tegoroczny luty. Warunki narciarskie. Tory pod orczykami przygotowane dostatecznie. Trasa nr 10 na ,,Julianach” warunki dobre ,czyli wystarczająca ilość twardego śniegu ,trochę lodu i po 12-tej sporo ,,cukru lub kaszy ”. Na tej trasie mało przetarć i nieliczne kamyki. Tam można było sobie pojeździć . Warunki zadowalające na trasie numer 8 na ,,Julianach ‘’ oraz Golgocie czyli przetarć niezbyt dużo a kamyków niewiele i oczywiście ,, cukier i kasza ” na lodzie. Mając szerokie narty na Golgocie w tych warunkach jechało mi się dobrze. Otwarta też jest trasa 7 aż od Hali skrzyczeńskiej ,na którą nie radzę wjeżdżać bo w kilku miejscach duże braki śniegu , za to sporo kamyków i kamoli. Zrobiłem błąd i pierwszy zjazd to właśnie tam uczyniłem. Omijać tą trasę.!!! Reszta tras nieczynna a naturalnego śniegu ślady. O pogodzie napiszę innym razem. Jeszcze parę dni ,,pociągną’’ Wyjazd , jak zwykle udany a narty tylko nieznacznie uszkodzone. Fotki poniżej

juliany.jpg

20140224382.jpg

20140224384.jpg

20140224387.jpg

20140224396.jpg

20140224397.jpg

20140224398.jpg

juliany.jpg.9578c1e11916542ae88327ff61e5349c.jpg

20140224382.jpg.e909bdeb348b902b867e107c7216b302.jpg

20140224384.jpg.aab0a0a0acf9d7f56739e7fe20306b35.jpg

20140224387.jpg.7aecdcd764c39cd03333d21a8a82cd7e.jpg

20140224396.jpg.f5919efff7a1c72bec20dee27b925e4e.jpg

20140224397.jpg.9c4f0cd3583f7faefec93730244c9141.jpg

20140224398.jpg.fb4979c9b24991e1e4043fb5ec983981.jpg

Edytowane przez janek57
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janku za relację. W tym roku miałem ochotę odwiedzić Szczyrk i pojeździć na wszystkich trasach, ale plany trzeba będzie przełożyć na przyszły rok.

Zima najwyraźniej się kończy, z tego co widzę w relacjach, najlepsze warunki są w małych ośrodkach i na Kasprowym.

Oby nas w marcu aura jeszcze pozytywnie zaskoczyła, czego życzę wszystkim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janku za relację. W tym roku miałem ochotę odwiedzić Szczyrk i pojeździć na wszystkich trasach, ale plany trzeba będzie przełożyć na przyszły rok.

Mieliśmy podobnie... na pewno następny sezon zostanie nam wynagrodzony :rolleyes::

Zima najwyraźniej się kończy, z tego co widzę w relacjach, najlepsze warunki są w małych ośrodkach i na Kasprowym.

Oby nas w marcu aura jeszcze pozytywnie zaskoczyła, czego życzę wszystkim.

Cały czas miałam taką nadzieję, ale powoli coraz mniej w to wierzę :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas miałam taką nadzieję, ale powoli coraz mniej w to wierzę :frown::

Nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się tym co jest.

U mnie na nizinach, w niedzielę było tak: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17945-Polska-warunki-narciarskie-2013-2014?p=192098&viewfull=1#post192098

...ale taki wspaniały wiosenny czas na nartach szybko się niestety kończy :frown::

Pozostają nam Alpy i nasz Kasprowy - gdzie mam nadzieję, że kolejny raz w tym sezonie pojeżdżę...po cichu liczę nawet, że Goryczkową zrobią - ale to plany raczej na kwiecień :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima najwyraźniej się kończy, z tego co widzę w relacjach, najlepsze warunki są w małych ośrodkach i na Kasprowym.

Oby nas w marcu aura jeszcze pozytywnie zaskoczyła, czego życzę wszystkim.

Zwrócę uwagę, ze w zeszłym roku było dosyć podobnie. W lutym wydawało się, że to już definitywny koniec zimy, a potem zima wróciła i zrobiły się całkiem dobre warunki.

Może i w tym roku tak będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się tym co jest.

U mnie na nizinach, w niedzielę było tak: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/17945-Polska-warunki-narciarskie-2013-2014?p=192098&viewfull=1#post192098

...ale taki wspaniały wiosenny czas na nartach szybko się niestety kończy :frown::

Pozostają nam Alpy i nasz Kasprowy - gdzie mam nadzieję, że kolejny raz w tym sezonie pojeżdżę...po cichu liczę nawet, że Goryczkową zrobią - ale to plany raczej na kwiecień :happy:

To jeszcze "u Ciebie" jako tako, a taka Istebna to już gorzej wygląda, a i reszta pozostawia wiele do życzenia. I teraz pytanie: ma to być przyjemność z jazdy czy jazda dla samego zjechania (walka o przetrwanie i najmniejsze uszkodzenie nart) ... wolę opcję nr 1, choć niedosyt ogromny :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę uwagę, ze w zeszłym roku było dosyć podobnie. W lutym wydawało się, że to już definitywny koniec zimy, a potem zima wróciła i zrobiły się całkiem dobre warunki.

Może i w tym roku tak będzie?

Właśnie tym żyłam cały styczeń i większość lutego... zostało 3 dni na powrót zimy, a tu wygrażają się jej definitywnym końcem :sorrow:

Chyba trzeba pomyśleć jednak o jakimś weekendzie poza krajem :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę uwagę, ze w zeszłym roku było dosyć podobnie. W lutym wydawało się, że to już definitywny koniec zimy, a potem zima wróciła i zrobiły się całkiem dobre warunki.

Może i w tym roku tak będzie?

Zwróć uwagę, że w zeszłym roku cały grudzień i styczeń elegancko mroziło i mimo odwilży w lutym, dało się jeździć. W obecnym sezonie zima jeszcze się nie zaczęła (były jedynie krótkie epizody na początku grudnia i pod koniec stycznia). Nie widzę więc analogii :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że w zeszłym roku cały grudzień i styczeń elegancko mroziło i mimo odwilży w lutym, dało się jeździć. W obecnym sezonie zima jeszcze się nie zaczęła (były jedynie krótkie epizody na początku grudnia i pod koniec stycznia). Nie widzę więc analogii :smile:

Słuszna uwaga .Tak było . Żeby nie przytaczać zbyt dużo danych to tylko powiem tyle ,że zima obecna przypomina bardzo ciepła zimę 2006/2007 ,po której nastąpiła tylko odrobinę chłodniejsza zima 2007/2008 . Szczególnie odnosi się to porównanie do południa Polski i do tego jest tu od 3 miesięcy sucho (około 50-60 procent średniej).Ciepłe zimy często występują seriami:mad:: Zeszłoroczny marzec był wyjątkowo zimny bo o 4,5 stopnia zimniejszy od nomy (Katowice) i szansa na podobny w tym roku jest to około 1 procent. Marzec powinien być w normie tzn .średnia taka sama jak mijający luty czyli plus 3-4 stopnie. Kilka dni mroźnych i śnieżnych powinno być ,ale wtedy to S.N. mogą być pozamykane za wyjątkiem może Kasprowego Wierchu, ale tam ja się nie wybieram.S.T.K.:biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie panowie, jestem nowy na tym forum - znajduje od kilku lat dobre informacje tutaj i zdecydowałem sie zarejestrować. Naprawdę był okres dobrej pogody, niestety klimat jak klimat. Za rok pewnie będzie kolejna wariacja, albo tez w tym roku będzie śnieg w maju :)

____________________

Zajmuje sie praca przy - kostka granitowa oraz interesuje sie pojeciem maut

Edytowane przez Lukasz50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na zeszłą zimę chyba narzekać nie możemy.... Ja jeszcze 10 kwietnia jeździłem na nartach w mikrostacji narciarskiej Paczoskowo (12km od Gdańska) i śniegu było ponad pół metra! Wieżyca, Elbląg śmigały jeszcze do pierwszych dni maja! To był sezon sezonów. Najstarsi kaszubscy górale spod Wieżycy tak długiego sezonu nie pamiętali. W górach o ile pamiętam też niczego sobie było... !

Cóż... fortuna kołem się toczy. Po dwóch potężnych zimach musiało nieco odpuścić.

Ja w tym roku nawet nie zamontowałem bagażnika na narty. Szczyrk odwiedziłem tylko online, mimo, że miałem zaklepane 2 tygodnie. Ale jechać 650km po to żeby w błocie się taplać... Szkoda kasy. Ostatni raz nie byłem na nartach w górach w 1981r po wybuchu stanu wojennego. Masakra, ale jakoś nie żałuję. Całe moje narty w tym roku to dosłownie kilka godzin w Sopocie na Łysej... ;-))

[video=youtube;Zcuga3RN5sI]

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...