Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

"1. SON SA wyemituje nowe akcje o wartości ok. 7,5 mln zł (po 10 zł za jedną akcję), które będzie mogła zakupić grupa do 300 podmiotów gospodarczych, działających w Szczyrku. Ilość podmiotów gospodarczych uprawnionych do zakupu akcji ograniczona jest względami prawnymi." - ja się już nie łapie :tongue::wink:

2. Pieniądze ze sprzedaży nowych akcji będą mogły zostać przeznaczone jedynie na modernizację wyciągów (budowa kanapy na Julianach), co zostanie przegłosowane przez Walne Zgromadzenie SON SA przy uchwalaniu emisji tego pakietu akcji" - ludziska - "pomożecie...???" - czyli od tego zależy przyszłość nowej(?), pierwszej kanapy na Julianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład z innej branzy, ale podobny.

Była fabryka ciężarówek. Produkowała także dla wojska, wiec musiała być w ciagłej gotowości ( technicznej i pracowniczej). Wojsko nie odbierało zamówionych samochodów. Rosły długi. Fabryka trzymała ludzi i była gotowa do produkcji. Wyemitowała akcje i zamieniła je za długi dostawców materiałów, podatki, za media, a także rozdała pracownikom. Po pewnym czasie znalazła się agencja która zaczęła skupować te akcje. Pan prezydent dostał jako auto służbowe nowego mercedesa i namawiał aby sprzedawać akcje. Sam dał przykład. Akcje sprzedawano za 10% wartości, a nawet mniej. Po roku społeczeństwo dowiedziało się, że nowym właścicielem fabryki jest Zasada. Ten nie zrobił nic i za jakiś czas opylił toto.

Oby w przypadku SON chodziło jedynie o pozyskanie kasy na wkład własny do projektów pomocowych. Podobno nie ma dwóch identycznych sytuacji, ale kto wie? Za 10% to jest pokusa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy ta kanapa powstanie na Julianach, Czyrnej, czy Solisku. Chodzi o to, że gość ściemnia od lat, a nawet na tutejszym forum znajdują się ludzie, którz mu przyklaskują.

Też go popierałem ,ale przestałem. Facet,, klyci i cygani'' nas wszystkich.Przyszłość SON bardzo niepewna a lubię tam jeździć:mad::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z szczyrkowski.pl

"W dniu jutrzejszym uruchamiamy wyciągi w Solisku! Czynna będzie Golgota oraz trasa nr 7 na odcinku Suche - Solisko. Jeździmy od 9:00 do 20:00. Warunki narciarskie dobre. Zapraszamy!"

Jak tak patrzę na kamerki i ilość śniegu + "pacipia" wystające to gdzie tam są dobre warunki ? A może za młody jestem i się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z szczyrkowski.pl"W dniu jutrzejszym uruchamiamy wyciągi w Solisku! Czynna będzie Golgota oraz trasa nr 7 na odcinku Suche - Solisko. Jeździmy od 9:00 do 20:00. Warunki narciarskie dobre. Zapraszamy!"Jak tak patrzę na kamerki i ilość śniegu + "pacipia" wystające to gdzie tam są dobre warunki ? A może za młody jestem i się nie znam :)
E no "w rajstopach coś drgnęło":rolleyes::

Bez tytuĹu.jpg

Maszyny poszły w las:biggrin:Pozdrawiam

57da8234ee587_Beztytuu.jpg.2713d70f453664b00d112b7596fb555d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, mimo wszystko, że wina leży po obu stronach. Animozje to wredna rzecz i słaby doradca. Póki się nie porozumieją nic z tego nie będzie. Być może Inna Firma nie będzie miała tego obciążenia co Pan R. jednak pewności co do sukcesu nie ma.

Wart Pac Pałaca. Niestety... ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zrobię ucieczkę do przodu, do czegoś co uważam że jest całkowicie realne - ale coraz bardziej jestem przekonany, że zajmnie to JESZCZE 10-20 lat i wiąże się też ze zmianą pokoleniową...

Szczyrk ma wystarczające warunki żeby opierał swój prawdziwy rozwój i modernizację na turystyce w powiązaniu ze sportem.

Zarówno wyczynowym - czego bazą jest COS OPO Szczyrk - czyli Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, w postaci części kompleksu Skrzycznego, zespołu skoczni narciarskich i bazy treningowej z basenem i halą, która w tym roku zostaną jeszcza rozbudowana o nowy obiekt.

Do tego dochodzą ogromne jak na polskie warunki, świetne tereny dla narciarstwa rekreacyjnego w postaci SON czyli Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego Czyrna-Solisko, które kuleją z dwóch podstawowych powodów - starych wyciągów i zerowego wykorzystania terenów w lecie - rowery i inne formy rekreacji.

Trzecia rzecz która jest piętą achillesową, to jest mała ilość atrakcji np. na kiepską pogodę - czyli np. kompleks basenów rekreacyjnych z dodatkowymi funkcjami.

Czwarta to zapadające w ruinę obiekty (docelowo patrząc jest kompletnie nieistotne czyją są jeszcze teraz własnością !) typu: Beskidek, Skalite, Dom Turysty, Włókniarz i jeszcze coś się znajdzie. Do tego wielkościowo pomijalny, ale symbolicznie znamienny przykład obecnej niemocy - rdzewiejąca pozostałość po stacji benzynowej w samym centrum Szczyrku !

Połączenie tego wszystkiego w jeden organizm czyli m.in. SON+COS dałoby strukturę o jakże wymownej nazwie SOS Szczyrk ! - Szczyrkowski Ośrodek Sportu !!

wg mnie - mówię to wszystko bardzo na serio, wszyscy w Szczyrku muszą w końcu przestać sobie świadomie i nieświadomie utrudniać życie i biznes, tylko zewrzeć szyki i zrobić coś przy czym Białka będzie tylko małą myszką...

Ale tak jak zacząłem to wymaga chyba już prawie na pewno zmiany pokoleniowej.

Do tego jest finansowo niemożliwe zmodernizowanie całości bez dopływu kapitału z zewnątrz, jaki by on nie był. tu nie chodzi o zabetonowanie całości tylko nowoczesny ale zrównoważony rozwój - czyli wzory na zachodzie a nie wschodzie.

Kto i w jakim stopniu z takiego mechanizmu będzie czerpał profity w zależności od stopnia udziałow, to jest tylko kwestia rachunkowości i systemu rozliczeń elektronicznych - ale wtedy wszyscy by grali do jednej bramki.

Nie odkrywam żadnej Ameryki - recepta jest sprawdzona w połowie kurortów Europy i nie tylko.

Gościa/turysty/klienta kompletnie nie będzie interesowało kto jest czego właścicielem, jak się zmieniały udziały i przepływ kapitału. Jest sporo chętnych na włożenie pieniędzy w Szczyrk - ale nikt tego nie zrobi bez uporządkowania spraw i woli współdziałania.

Wszystko co mam wrażenie że być może się zacznie dziać w tym roku, to będą takie małe testy i przymiarki do czegoś takiego, co prędzej (10 lat) lub później (20 lat) musi nastąpić - innego wyjścia nie ma.

W taką stronę zmierza świat - konsolidacja.

Nie zrobi tego Szczyrk - nie ma sprawy, prędzej czy później zrobią to inne miejscowości.

Brak zmian w planie miejscowym? czy mała ilość wody do naśnieżania? (bo nie ma zbiorników!) to są tak naprawdę duperele - realnie do rozwiązania w rok, dwa lata - jak się chce, bo kapitał się znajdzie jak się zacznie od spraw podstawowych.

Ja wierzę że się jeszcze tego doczekam.

A to wszystko teraz, to są tylko takie malutkie ruchy, przedbiegi - typu szukanie 7.5 mln na budowę jednej niewyprzęganej kanapy - bo to jest niestety DOPIERO POCZĄTEK etapu przejściowego - nie dla SON, tylko dla całego Szczyrku.

Dziekuję jeżeli ktoś doczytał do końca, starał się zrozumieć istotę mojego wywodu i zdobędzie się na komentarz.

Edytowane przez matei
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% się zgadzam z Tobą.

Tylko jeden przykład.

Cóż mnie jako gościa/klienta ośrodka narciarskiego obchodzi czyj jest np.parking i skąd właściciel ma kasę na jego odśnieżanie i utrzymanie.

Ważne żeby był bezpłatny (nie znaczy darmowy),i dobrze utrzymany.

Niech sobie właścicielem będzie jeden z mieszkańców Szczyrku.

Tylko niech mnie nie "szarpie za rękaw" i nie wyciąga ręki po piątaka czy dychę.Niech te same albo nawet lepsze grosiki dostanie od rzeczonego i przykładowego SOSu czy innego ustrojstwa zarządzającego regionem.

Przecież np. w takim SkiAmade te parkingi nie są darmowe (choć są bezpłatne)

Płacimy to w karnecie/skipasie i wkurzamy się raz (jeden raz) przy zakupie skipasa zżymając się,że taki drogi.

A nie co dziennie podjeżdżając na parking gdzie wita nas machający nachalnie,cuchnący gorzałką pan właściciel,który nawet nie machnął łopatą aby dobrze odśnieżyć teren.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% się zgadzam z Tobą.Tylko jeden przykład.Cóż mnie jako gościa/klienta ośrodka narciarskiego obchodzi czyj jest np.parking i skąd właściciel ma kasę na jego odśnieżanie i utrzymanie. Ważne żeby był bezpłatny (nie znaczy darmowy),i dobrze utrzymany.Niech sobie właścicielem będzie jeden z mieszkańców Szczyrku.Tylko niech mnie nie "szarpie za rękaw" i nie wyciąga ręki po piątaka czy dychę.Niech te same albo nawet lepsze grosiki dostanie od rzeczonego i przykładowego SOSu czy innego ustrojstwa zarządzającego regionem.Przecież np. w takim SkiAmade te parkingi nie są darmowe (choć są bezpłatne)Płacimy to w karnecie/skipasie i wkurzamy się raz (jeden raz) przy zakupie skipasa zżymając się,że taki drogi.A nie co dziennie podjeżdżając na parking gdzie wita nas machający nachalnie,cuchnący gorzałką pan właściciel,który nawet nie machnął łopatą aby dobrze odśnieżyć teren.
Cały ten mój wywód nie był generalnie o Solisko Arena, - ale dla przykładu w tej koncepcji wzięliśmy pod uwagę istniejące rozrzucone po Solisku mniejsze parkingi i je zachowaliśmy - więc taki system obsługi/własności/zysków dokładnie mógłby mieć miejsce w każdym miejscu gdzie jest kilka właścicieli małych osobnych parkingów na jednym terenie.Racja, tutaj już nawet ten elementarny problem pominąłem - niestety to jest smutne, ale dalej tak z tym standardem obsługi i zachowaniem jeszcze się zdarza (oczywiście nie na każdym parkingu w Szczyrku) - a ja ich nazywam Obsługą lotniskowca:

k-bigpic.jpg

US_Navy_050118-N-4757S-023_Lt._James_Keating_signals_crew_members_during_a_testing_of_the_Mobile.jpg

k-bigpic.jpg.e1a05a5c47417a1f934b92fc775856ad.jpg

US_Navy_050118-N-4757S-023_Lt._James_Keating_signals_crew_members_during_a_testing_of_the_Mobile.jpg.a27363918c7e8c16b503a34e8f3dec8d.jpg

Edytowane przez matei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk ma niewątpliwie potencjał,by doszlusować do czołówki stacji narciarskich,ale wszystko rzeczywiście zależy od ludzi i pieniędzy...Cały ten potencjał siły nabywczej ludności i przyzwoitego areału i konfiguracji terenu jest obciążeniem,bo wymaga nakładów porównywalnych z TMR w Tatrach słowackich,z perspektywą odzyskania po wielu latach.

Przykładem są działania niby poważnego inwestora,jakim jest grupa Zasada w Świeradowie i na Magurze Małastowskiej, które,robione bez żadnej wizji,ad hoc,doprowadziły

do zamrożenia kapitału i zamrożenia stacji na wiele lat,z której to sytuacji i tu i tu nie widać wyjścia.

Jest przepaść między segmentem małych stacyjek rodzinnych z 1-2 wyciągami,z małymi nakładami inwestycyjnymi i zminimalizowanymi kosztami bieżącymi a kombinatami,jak Białka ,Jaworzyna i w tym segmencie stacji średnich jest najtrudniej.I jedne i drugie mają szanse dobrze funkcjonować,ale między nimi nie ma nic.Wyjątkiem są na przykład Kluszkowce,gdzie systematyczne inwestycje,ale bez szaleństw,polityka marketingowa-przemyślana strategia ciągłej organizacja zawodów masowych i Prezes Staszel jeżdżący z łopatą czy workiem salmiaku i dbający osobiście o trasy wykreowały to COŚ.

Ale Szczyrk ma niestety dla siebie potencjał większy,jedyną drogą byłoby dołączenie do klasy Białki i Jaworzyny i tu tylko branżowy inwestor jak TMR czy PKG z górą pieniędzy i wieloletnią strategią mógłby temu podołać i to,gdyby znalazł sposób na dywersantów wewnętrznych i zewnętrznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...