Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

TMR kupił 97% akcji SONu. Szczegóły

Jacek czy ujawnianie tej wiadomości było możliwe dopiero dziś o 11:00?

Pytam bo dopiero od tej godziny zaczęto wszędzie pisać i trąbić, a gdzieś wyczytałem że porozumienie podpisali 5 marca.

PS. Forum odżyło. :applause:

Edytowane przez wojmu
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż chyba dobrze , tylko przeraża mnie potencjalna wizja tych tysięcy narciarzy ,europejskiego rozmachu a co za tym idzie i cen.

Rozwój jest potrzebny ,a nawet niezbędny tyko kończy się pewna prymitywna,nienormalna ,pozbawiona zdrowego rozsądku epoka,a przychodzi.......

I obym nie miał racji,bo dotąd to jeździłem za 40 dyszki do południa a będziemy za....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotąd to jeździłem za 40 dyszki do południa a będziemy za....

... a ja od jakiegoś czasu nie jeździłem wcale w Szczyrku,bo...

-szkoda by mi było 4 dyszek (nie 40 :wink:,ale nie będę się czepiał bo wiem,że to pomyłka),zapłacić za takie warunki jakie oferowano.

- to nie moja narciarska bajka

- bo lubię wygodnie i komfortowo

Oczywiście może być,jak pisze Mostostal,kiełbaska na papierowej tacce i jeden,trzy lub (max) pięć starych orczyków,(typu Doliny i Juliany)ale jako wyciągi łącznikowe czy jakieś tam marginalne.

Główny problem to,aby trasy były naśnieżone i "urobione" po każdym dniu przez ratraki.

Kwestia parkingów to osobny temat,ale czyste toalety to już w gestii nowego włodarza i one muszą być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyTMR ma juz cos w PL???. Bo jak dopiero na przykładzie SON zacznie poznawać polskie prawo budowlane, wodne i ochrony srodowiska to przewiduję rychła a kolejną zmiane własciciela...

Czy Ty naprawdę uważasz, że przejęcie przez firmę, która stacjami zajmuje się od lat i taką skalę inwestycji planuje się na zasadzie "o, tam jest taki ośrodek, weźmy go kupmy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacy rozwiązali problem z ekologami na kilka sposobów. Po pierwsze - tereny ośrodków narciarskich wyłączono z terenów ochronnych, po drugie - za każde jedno wycięte drzewo, muszą posadzić 4 nowe, ale przynajmniej nikt się nie czepia przed faktem. Pisał o tym niedawno jeden z głównych polskich portali. Na Chopoku podobno 390 właścicieli ziem dogadało się ze sobą. W Polsce dogadanie się dwóch jest problemem, więc sytuacja w Szczyrku faktycznie może ich przerosnąć. Choć myślę, że zdecydowana większość mieszkańców ma w tym przypadku wspólny interes, a po tej zimie dostali wystarczającą nauczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""Jako miłośnicy narciarstwa i Szczyrku przez wiele lat walczyliśmy o sprywatyzowanie ośrodka narciarskiego. Widząc potężny niewykorzystany potencjał mieliśmy pełną świadomość, że doinwestowując ten teren można z niego zrobić bezsprzecznie najlepszy ośrodek narciarski w Polsce, z którego radość i korzyść będą mieli narciarze, gmina Szczyrk i inwestorzy. Nie mieliśmy natomiast świadomości, że po sprywatyzowaniu ośrodka napotkamy na tak duży opor zarówno Radnych jak i Gminy jako nowego właściciela gruntów znajdujących się na terenie ośrodka. Mimo dobrej woli z naszej strony i znacznie korzystniejszych warunków współpracy z właścicielami gruntów jaką proponowaliśmy w porównaniu do GAT, nie mieliśmy możliwości zrealizowania swoich planów inwestycyjnych. Burmistrz wraz z Radnymi nigdy nie wykazali zrozumienia i biznesowego podejścia do tego przedsięwzięcia, które dla miasta Szczyrk i lokalnych przedsiębiorców mogło przynosić znaczne korzyści finansowe.

Podejmując decyzje o sprzedaży ośrodka czujemy żal, że kolejny raz urzędnicze decyzje, uniemożliwiły prowadzenia biznesu na którym zyskiwać i zarabiać mogli wszyscy. Jednocześnie dziękujemy prywatnym właścicielom gruntów i Lasom Państwowym, za bezproblemową współpracę.

Nowym właścicielom będziemy kibicowali i wierzymy że uda im się stworzyć w Szczyrku prawdziwą stolicę zimowego szaleństwa. Apelujemy tez do gminy Szczyrk - Burmistrza i Radnych aby tym razem wykazali więcej dobrej woli i pozwolili na prawdziwy renesans ośrodka w Szczyrku. Wierzymy ze nowym właścicielom uda się zrealizować to czego nam się nie udało ""

Cytat ze strony szczyrkowskiego. Ciekaw jestem ile jest w tym prawdy a ile kłamstw aby obronić swoje dobre imię i zwalić problemy na innych.

Też mi będzie trochę przykro. To prawda orczyki były męcząca w szczególności jeśli chodzi o snowboard ale miały swój klimat. Jazda między ośnieżonymi drzewami, walka na nierównościach pod orczykami, zawierane znajomości podczas jazdy.

I ceny dobre na studencką kieszeń. Nic - trzeba szybko skończyć studia i iść do pracy aby było stać mnie na nowy szczyrk ;)

Szkoda że nie mam jakiejś większej gotówki bo można by to wykorzystać i samemu założyć biznes w szczyrku bo okolica pewnie się rozwinie.

Edytowane przez viruss3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tym razem się udało. Szczyrk zasługuje na to żeby przestać być skansenem. Czy jednak taka kanapa na Golgocie nie zaludni tego stoku w sposób uniemożliwiający bezpieczny zjazd? A kanapa na Małe Skrzyczne? - troche mam obaw przed totalnym ukanapowieniem ośrodka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda szczyrku,teraz będą tłumy słabych narciarzy na drogich nartach:sorrow::stupid:a teraz czapka i ołówki RULES:biggrin:

nie tak do końca, tych z drogim sprzętem będzie sporo, ale tych słabszych, aż tak dużo nie powinno być

SON to nien taka ośla łączka jak BT

przede wszystkim powinni poszerzyć stare trasy i zrobić nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa na Golgocie, kanapa na M. Skrzyczne najlepiej z Soliska, Kanapa w miejsce długiego orczyka z Czyrnej na Halę S. no i osławiona już kanapa na Julianach. Dobrz by było, żeby na Julkach choć jeden orczyk zostawili. To wydaje się plan minimum. Wątpię, żeby TMR szybko połączył SON z Brenną.

Ideałem byłoby wielkie przedsięwzięcie grupowe SON + COS + Beskid + Brenna + Szyndzielnia.

zapomnij - dalismy sobie wcisnąc Nature 2000 i jest juz 'po ptokach'. Trzeba by kolejnego cudu ;)

Czy Ty naprawdę uważasz, że przejęcie przez firmę, która stacjami zajmuje się od lat i taką skalę inwestycji planuje się na zasadzie "o, tam jest taki ośrodek, weźmy go kupmy"?

Nie . Uprzedzam tylko, że kasa to stanowczo za mało by coś w naszych gorach postawić... Przykładów jest 'do woli'....

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycje warte ponad 120mln złotych !!!

Mobilnie Jacek

Ja bym nie siał takiego hurraoptymizmu. Są Polacy, którzy chętnie zainwestowali by nawet 1 miliard w stacje narciarską, ale oni tak samo jak TMR chcą zainwestować, a nie utopić pieniądze.

Poczekałbym rok, dwa. Bo jeszcze okaże się, że obecny stan jest całkiem na rękę Słowackim ośrodkom.

Tatry Mountain Resorts to właściciel Chopoka :) Szczyrk pewnie będzie na super skipas'ie :) czyli jeździmy nie tylko na 7 słowackich stacjach ale wreszcie w Polsce :) i to blisko nas!

Ciekaw jestem co zostanie najpierw do skipassu wyrównane: Poziom usług, ilość inwestycji, czy poprzestaną wstępnie na samych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry Mountain Resorts to właściciel Chopoka :) Szczyrk pewnie będzie na super skipas'ie :) czyli jeździmy nie tylko na 7 słowackich stacjach ale wreszcie w Polsce :) i to blisko nas!

Ciekawe czy akcjonariusze TMR będą też mieli darmowe skipassy w Szczyrku (tak jak w przypadku Jasnej i Łomnicy - dla posiadaczy min. 25 akcji). Nie wiem jak było np. ze Szpindlerowym Młynem, ale to jest trochę inny przykład, bo SM jest tylko dzierżawiony na 20 lat przez TMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku to będzie co oglądać w niedzielę po obiedzie, ja mam blisko, będę relacjonował na bieżąco postęp robót.

znając trochę polskie urzędy i prawo, to wątpię w postęp robót w tym roku, może projekty zrobią, ale w terenie wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euforię czuć w powietrzu, dawno takiej dyskusji nie było, wyjdźcie na spacer ochłonąć - jedno jest pewne, jeżeli w promieniu mieszka około 4 mln ludzi, to inwestycje będą spore, na pierwszy plan pójdzie naśnieżanie - bo bez śniegu nie ma jazdy + jedna kanapa na zachętę (pewnie z Soliska na MS), aby każdy narciarz mógł się na szczyt dostać. Później, przejście na stronę południową (te kopalniane plany jeszcze - znajdują się w B-B w UM) widziałem je u byłego właściciela (GAT w Gliwicach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie siał takiego hurraoptymizmu. Są Polacy, którzy chętnie zainwestowali by nawet 1 miliard w stacje narciarską, ale oni tak samo jak TMR chcą zainwestować, a nie utopić pieniądze.

Poczekałbym rok, dwa. Bo jeszcze okaże się, że obecny stan jest całkiem na rękę Słowackim ośrodkom.

Ciekaw jestem co zostanie najpierw do skipassu wyrównane: Poziom usług, ilość inwestycji, czy poprzestaną wstępnie na samych cenach.

Johnie z Krakowa twierdzisz,że są biznesmeni polscy, którzy zainwestowaliby jeden miliard złotych, w inwestycje narciarskie. Dlaczego więc tego nie zrobili?

Nie umieli się dogadać po polsku, lepiej po słowacku. Pisałem tu, że w Szczyrk inwestuje się po ciemku. Bliskość aglomeracji Górnego Śląska, gdzie ludzie mają jako taką pracę.

Okręg przemysłowy. To tego nawet Chopok, Słowakom nie zapewni. Czas dojazdu z Katowic to jedna godzina drogi, dzięki nowej obwodnicy Bielska.

I od razu możemy się poczuć jak w Alpach. 25 km tras mówi samo za siebie. Najdłuższy zjazd z Małego Skrzycznego, 3.5 km zadowoli nawet wybrednych narciarzy.

Dlaczego więc nikt z polskich biznesmenów, nie podjął takiego wyzwania? Każdy miał szansę. Przecież nikt z tej szczyrkowskiej ziemi nie zapisze na stale do Słowacji.

Dzięki nowej spółce, Szczyrk ma szansę na rozwój, oraz setki nowych miejsc pracy dla miejscowych. Oraz dochody z podatków zostaną w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas dojazdu z Katowic to jedna godzina drogi, dzięki nowej obwodnicy Bielska.

Chyba dawno nie jechałeś. Pokonanie tej drogi nawet w weekend rano. tak żeby być na otwarcie wyciagów, zgodnie z przepisami to minimum 1,5h.

EDIT: Sprawdziłem teraz na targeo.pl Sokolska-> Szczyrk = 1:20. Mnie od paru lat nie udało się dojechać do Wilkowic w tym czasie.

Dlaczego więc nikt z polskich biznesmenów, nie podjął takiego wyzwania? Każdy miał szansę. Przecież nikt z tej szczyrkowskiej ziemi nie zapisze na stale do Słowacji.

Bo nikomu nie chciało się użerać w Szczyrku? A Słowacy mogą zaryzykować, i jak ewentualnie zamkną SON to u nich będzie więcej ludzi|?

Dzięki nowej spółce, Szczyrk ma szansę na rozwój, oraz setki nowych miejsc pracy dla miejscowych. Oraz dochody z podatków zostaną w Polsce

Masz rację. Ale wszyscy muszą chcieć: jak w BT, jak w Jurgowie. A nie tylko wybrani.

Edytowane przez mysiauek
zamiana COS na SON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...