Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, SB napisał:

Ale pieprzysz !

Jak by ten skompromitowany w Twojej wątpliwej subiektywnej ocenie nie wsadził w ten szczyrkowski bałagan swoich rąk, to przy takiej zimie by SON w ogóle nie wystartował.

Że w ogóle to za dużo powiedziane... Obstawiam że Suche i Golgotę by odpalili bez problemu.

1 godzinę temu, marek_kapica napisał:

Niektórzy nie rozumieją że nie ma zimy i warunków do naśnieżania, oni by chcieli aby Słowacy śnieg z Chopoka zwozili tirami. 

Za rok jak będzie woda - to będzie prawdziwy test.
Jeśli SMR ma trochę oleju w głowie i nie chce utopić kolejnego sezonu (a podejrzewam że ma), to rozbudowa naśnieżania przed kolejnym sezonem będzie intensywna i powstaną kolejne nitki lanc na trasach, bo obserwując zdjęcia wcale nie jest tego zbyt wiele a liczy się czas w którym naśnieżą trasy i to na całej szerokości. Wąskie naśnieżone nitki to też nie jest satysfakcjonujący efekt biorąc pod uwagę przepustowość wyciągów.
Za rok mają dorzucić kolej z Czyrnej więc na trasach w godzinach szczytu będzie straszny tłum. Bez pół metrowej pokrywy trasy nie wytrzymają, (tzn. może wytrzymają ale chyba nie o brązowy śnieg nam chodzi :D ) To dlatego na Chopoku otwierają trasy dopiero gdy są dobrze naśnieżone. Przy takiej ilości ludzi naturalny śnieg nie ma szans. To już nie te czasy. Teraz narciarstwo bardziej przypomina przemysł :/ 

Jak powinny docelowo wyglądać trasy w Szczyrku w taką zimę jak obecnie?
Tak: (Zawoja - dziś 06-01-2018)
5a50b1d697c9f_Nowyobrazmapybitowej(2).thumb.jpg.12598075c245b3a808257ff90276deda.jpg

Tego oczekuję od SMR -> Wtedy warto byłoby się wybrać :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki według mnie panujące obecnie w SON jak dla super, wiosenne narty. Nie ma też problemu z dojazdem do gondoli, zawsze można zdjąć narty. Ja to przejeżdżam bez strat. Pozdrawiam chłopaków @bolec i @keisyzrk, też im bardzo pasowało dziś. Rano po stronie Soliska w miarę równo trochę kamieni, śniegu pod dostatkiem pod samą kanapę. Po kiełbasce Jedynka, bardzo dobre warunki, mało ludzi, a dojazd, sorry za odwrócony obraz popatrzcie sami:

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Warunki według mnie panujące obecnie w SON jak dla super, wiosenne narty...

@Góral spod Skrzycznego dostałem skrętu szyi i serce trochę zabolało po czym Twoje Fishery musiały jechać :o 

Trochę żal, że zimy nie ma :( 

Choć jest szansa, że do Centrum przyjdzie mróz - a wtedy ruszy Bałtów... na razie w Bałtowie warunki niewiele gorsze niż w Szczyrku ;) 

Pozdrowienia dla Ciebie i szczyrkowskich pagórków (to od Pauli) :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Nie ma też problemu z dojazdem do gondoli

Heh :D Mamy inną definicję określenia "Nie ma problemu" :D Wąska nitka śniegobłota przecinająca drogę asfaltową to jest problem bo nigdy nie wiadomo czy następny raz jeszcze się przejedzie czy trzeba będzie odpinać narty i iść po błocie. :/ 
Z resztą sam widok takiego błota jest jak dla mnie mocno zniechęcający...
Swoją drogą ta droga asfaltowa przecinająca trasę nr 1 mam nadzieję że docelowo zniknie pod jakimś tunelem albo będzie uznana za wyłączoną z ruchu...
Bo droga samochodowa przecinająca trasę to chyba tylko Szczyrkowski patent... :D 

Edytowane przez shuger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł budowy wyłącznie kolei z samego dołu wraz z likwidacją górnych orczyków wydawał mi się ryzykowny ale myśle sobie nowoczesne naśnieżaniexD załatwi problem,

teraz widać wyraźnie, że nie załatwi, będzie konieczność budowy krótszych wyciągów w górnych partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, shuger napisał:


Bo droga samochodowa przecinająca trasę to chyba tylko Szczyrkowski patent... :D 

W Dolinie Zillertal ( Eggalm o ile dobrze pamiętam ) oraz SkiWelt Wilder Kaiser jest kilka miejsc gdzie są drogi dojazdowe do posesji...

Edytowane przez miraz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne osoby zarzucają tutaj @mamad złe prognozy i śmieją się z jego powiedzenia "bajkowa zima". Myślę, że spokojnie można pośmiać się też z osób, które w temacie SON piszą "warunki super". Jeśli dla was 0,5m przejście po śniego-błocie to są super warunki...

1 i 3 nie nadają się do jazdy ponieważ są pozbawione dojazdu do gondoli. 5km/h po wąskiej, usypanej łopatą ścieżce to nie jest dojazd dla klientów, tylko jakiś ostatni akt desperacji właściciela ośrodka. Pewnie nikt nie przyjedzie 150km na jazdy po czymś takim. Dla mnie te trasy są do zamknięcia i tyle w temacie. Pozostałe trasy w SON też pewnie ledwo działają, a ich szerokość przejazdu zmniejsza się z każdą godziną.

Gdyby nie było zdjęć, przeczytał bym opinie typu "warunki super", pojechał 270km z Łodzi i zobaczył takie gówno to bym się lekko ****** na formumowicza. Zaklinanie rzeczywistości. Dobrze, że są zdjęcia i mogę sam ocenić jakość warunków we własnej skali.

  • Like 4
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Warunki w dole z tego co widać to tragedia. Jeżeli za coś takiego trzeba płacić 99zł bez gopass to sorki ale to już jest chamstwo w biały dzień.

A szczytem dla mnie był wczorajszy dzień i odwołanie o 19 jazdy nocnej. Parę godzin wcześniej zapraszali na fejsie na szusowanie. To jest normalne ??? Człowiek wsiada w auto z myślą że sobie coś pojeżdzi a tu niespodzianeczka.

Obudżcie się tam w tym TMR bo twierdzicie że słuchacie ludzi a tak naprawdę macie ich w du...e.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne osoby zarzucają tutaj [mention=7034]mamad[/mention] złe prognozy i śmieją się z jego powiedzenia "bajkowa zima". Myślę, że spokojnie można pośmiać się też z osób, które w temacie SON piszą "warunki super". Jeśli dla was 0,5m przejście po śniego-błocie to są super warunki...

1 i 3 nie nadają się do jazdy ponieważ są pozbawione dojazdu do gondoli. 5km/h po wąskiej, usypanej łopatą ścieżce to nie jest dojazd dla klientów, tylko jakiś ostatni akt desperacji właściciela ośrodka. Pewnie nikt nie przyjedzie 150km na jazdy po czymś takim. Dla mnie te trasy są do zamknięcia i tyle w temacie. Pozostałe trasy w SON też pewnie ledwo działają, a ich szerokość przejazdu zmniejsza się z każdą godziną.

Gdyby nie było zdjęć, przeczytał bym opinie typu "warunki super", pojechał 270km z Łodzi i zobaczył takie gówno to bym się lekko wkurwił na formumowicza. Zaklinanie rzeczywistości. Dobrze, że są zdjęcia i mogę sam ocenić jakość warunków we własnej skali.
Przecież właśnie o to chodzi, żeby was z daleka nieco zniechęcić, jest nam za ciasno. :)

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5090]Góral spod Skrzycznego[/mention] dostałem skrętu szyi i serce trochę zabolało po czym Twoje Fishery musiały jechać [emoji33] 
Trochę żal, że zimy nie ma [emoji20] 
Choć jest szansa, że do Centrum przyjdzie mróz - a wtedy ruszy Bałtów... na razie w Bałtowie warunki niewiele gorsze niż w Szczyrku [emoji6] 
Pozdrowienia dla Ciebie i szczyrkowskich pagórków (to od Pauli) [emoji3] 
Nie jeżdżę na Fisherach, nie ma na to warunków. Obecnie tylko szutrówki. Tamte czekają na wasz przyjazd w drugiej połowie lutego, kiedy jak to@mamad twierdzi spadnie metr śniegu.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie już dzisiaj pojeżdżone :) Wyczuwam pewną nerwowość w tym wątku.  Co do warunków to napiszę zatem wprost : są BAAARDZO TRUDNE  ! Kto nie chce poniszczyć nart, nienawidzi muld do kolan etc - stanowczo odradzam przyjazd do Szczyrku do czasu jak nie napada !!  To że kilku kolesi (piszę o nas co dzisiaj byli) podobało się uznajcie za  "nasz problem" :D Przy okazji dziękuję za mile spotkanie z @Góral spod Skrzycznego z bratem i @keisyzrk . Można oczywiście siedzieć w domu i narzekać na cały świat albo wybrać się na śnieg godząc się na wszystkie niedogodności jakie dzisiaj były z tym związane (bo wiedziałem jednak gdzie jadę)- wybrałem drugą opcję. Spędziłem parę godzin w miłym towarzystwie , pojeździłem troszkę i to jest dla mnie radość z jednak niezmarnowanego dnia. Objeździliśmy z Krzyśkiem wszystkie trasy wraz z zamkniętą/dziewiczą trójką, którą mieliśmy dzisiaj na wyłączność - oczywiście ostatnie 20 metrów "z buta". Jeździliśmy z @keisyzrk na bliźniaczych nartach i nie odniosłem dzisiaj żadnych strat - poniżej zdjęcia ....ale to pewnie wynik tego ,że  "głupi ma zawsze szczęście"  :D:D

2.png

3.png

4.png

Edytowane przez bolec
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się napisać, że mi się podobało, ale mi się zawsze podoba, kiedy jeździ się w towarzystwie ludzi „pozytywnie, narciarsko zakręconych”, dzięki @bolec i @Góral spod SkrzycznegoSam ośrodek powinien być już moim zdaniem zamknięty, to nie są warunki dla każdego, osoby słabiej jeżdżące narażają na uszkodzenie nie tylko swoje narty, inni będą przeklinali moment, kiedy wpadli na pomysł przyjechania do SMR. Dzisiaj miłym zaskoczeniem czerwona 1-ka i zamknięta 3-ka, fakt, dół to tragedia, ale ku mojemu zaskoczeniu ślizgi po całym dniu jazdy tylko z jedną małą ryską. Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie na temat warunków do jazdy, lub ich braku… Jedni „wyrażają”, inni jeżdżą. Ja wolę jeździć, pasuje mi taki podział :).

IMG_3980.JPG

IMG_6710 2.JPG

IMG_3517.JPG

IMG_9260.JPG

IMG_6802.JPG

IMG_8601.JPG

IMG_4088.JPG

IMG_1059.JPG

IMG_3639.JPG

IMG_4959.JPG

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keisyzrk napisał:

Aż boję się napisać, że mi się podobało, ale mi się zawsze podoba, kiedy jeździ się w towarzystwie ludzi „pozytywnie, narciarsko zakręconych”, dzięki @bolec i @Góral spod SkrzycznegoSam ośrodek powinien być już moim zdaniem zamknięty, to nie są warunki dla każdego, osoby słabiej jeżdżące narażają na uszkodzenie nie tylko swoje narty, inni będą przeklinali moment, kiedy wpadli na pomysł przyjechania do SMR. Dzisiaj miłym zaskoczeniem czerwona 1-ka i zamknięta 3-ka, fakt, dół to tragedia, ale ku mojemu zaskoczeniu ślizgi po całym dniu jazdy tylko z jedną małą ryską. Każdy ma prawo wyrażać swoje opinie na temat warunków do jazdy, lub ich braku… Jedni „wyrażają”, inni jeżdżą. Ja wolę jeździć, pasuje mi taki podział :).

I wydaje mi się, że właśnie o takie relacje dużej ilości osób chodzi - zwłaszcza korzystających z forum od nie dawna - napisanie wszystkiego … zarówno plusów jak i minusów …

Wiadomo każdy ma swoje upodobania i jeden lubi jeździć na twardym, inny na miękkim … ale wydaje mi się, że taka relacja powinna zawierać oprócz swoich odczuć i peanów na temat swojej jazdy i tego w jakich to warunkach sobie radzę, również informacja dla innych … Tak jak to dzisiaj napisałeś …

Po ubiegłym roku wiem, że relacje @Jasiek muszę brać z przymrużeniem oka, bo wiem już jaki warun @Jasiek lubi – zwłaszcza, że kilka dni byłem na Chopoku w tym samym czasie co on i w większości wyjazdów miałem inne odczucia – choć zdarzały się też podobne. Dlatego w którymś poście napisałem mu, żeby napisał relację też pod innych :) 

To samo dotyczy @keisyzrk – byliśmy w ubiegłym sezonie kilka razy na nartach i wiem, że właśnie takie miękkie warunki jak obecnie na SMR są dla niego …

Ale …

Pisanie, że warunki są „zajebiste” w momencie, gdy jest wiele przetarć, kamieni, są trasy którymi na całej szerokości nie da się zjechać na dół lub nawet wcale do końca zjechać, śnieg jest ciężki …. to pisanie pod siebie. Oczywiście, można i tak, ale dla niektórych te warunki są idealne, ale dla innych trudne – no chyba, że tu na forum sami wirtuozi jazdy narciarskiej są :) 

Poza tym nie wszyscy mają kilka par nart – jedne na takie warunki, drugie na inne i jeszcze dodatkowo „szutrówki”. Nie wszyscy też zmieniają narty co trzy, dwa czy nawet co sezon – dla tych „zjechanie” nart na przetarciach czy kamieniach może stanowić jakiś tam problem …

Odnoszę również wrażenie, że niektórzy chcą udowodnić, że jak już pojechali na SMR czy gdzie indziej to chodźmy nie wiem jakby nie było to przecież „ja tam byłem, ja to wybrałem i nie mogło być źle” ... Inni też udowadniają, że "mnie tam nie ma to jest bee ... "

Takie mam odczucie …

Nie oceniam warunków na  SMR, bo w tym roku jeszcze nie byłem i – szczerze – choć lubię miękko to szybko się nie wybieram …

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak... zawsze byłem inny i może dlatego i narciarstwo czuję inaczej. Dla mnie brak warunków tzn. nie da się zjeżdżać! jeżeli się da bo jest choć metrowa ścieżka białego (lub brudnego śniegu) to jest OK. 

Do warunków i wybryków aury należy się dostosować, rodzaj nart, ubiór itd. 

NIE MA ZŁYCH WARUNKÓW! no chyba że ich po prostu nie ma! 

Ze dojazd do kolei jest taki a nie inny? można siedzieć w domu i pier...ć przed TV i oczywiście pisać swoje opinię na podstawie zdjęć i kamer... a można przyjechać zobaczyć i fajnie się bawić! 

Dlaczego na SMR? odpowiedź jest "oczywistą, oczywistością" (cytując klasyka) bo jest sezonówka i że za darmo bo już zapłaciłem! 

Dlaczego nie COS lub BSA? 

Bo na COS jest miernota z miernoty a BSA to kopla??? 

PS. informacja dla wypasionych narciarzy z wypasionym sprzętem! (i tych co maja więcej km. niż za dużo, ja na SMR mam 140km i mam to w d... chcę pojeździć to jadę) 

NA SMR nie ma warunków do zjeżdżania pod wagoniki, pod kanapy jest lepiej. Ale... pojeździć można naprawdę dobrze i to aż do zaje... ! 

Aaaa ta informacja dotyczy tych co kumają o co chodzi w nartowaniu a nie uczą się jeździć po płaskim! bo tej drugiej części narciarzy - nie dotyczy. Dla Was Białka albo co...

Warunki są trudne albo bardzo trudne! to nie kpiny ani nie żart, dla początkujących około 11 zjazd grozi kontuzją! muldy, ciężki mokry śnieg no i już TOP1 ziemia i trawa w dolnych odcinkach. 

PS2. ale dlaczego nam lokalnym "popierdółkom narciarskim" którzy mają fioła i nie żyją jak nie jeżdżą,odbieracie przyjemność z tego żeby razem się bawić i czerpać przyjemność z tego co kochamy. Przeszkadza Wam, że możemy się razem spotykać na stoku!

Wy bawcie się w swojej piaskownicy a my w swojej!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając powyższe zdjęcia wolę jednak pierdzieć w stołek, no i napisać swoją opinię na podstawie rzeczonych zdjęć. Generalnie to, co widzę, to kicha syf i mogiła, i "zdziwko" mnie ogarnia że TMR pozwolił na to lub  nie zamknął tych tras.

Jak ktoś lubi po błocie szusować to proszę bardzo, ja tam swoich "wypasionych" nart nie zamierzam niszczyć, także macie jednego narciarza na stoku mniej :)

Pozdrawiam i miłego szusowania po biał...znaczy brązowo-błotnistym "sztruksie" :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shuger napisał:

Skoro tak wyglądało to 8 dni temu to teraz na pewno jest dużo gorzej :/ 

 

SHUHER . masz racje warunki na trasie były trudne .Podales zły opis to nie była HALA SKRZECZENSKA -   lecz zjazd z POSREDNIEGO popularne Juliany do Soliska . to jest trasa nr 10 niebieska z ominięciem dawnej GOLGOTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jasiek napisał:

No a @marboru robi takie oczy :eek:: że ja chcę wśród kolegów pojeździć... nooo dzięki!

@Jasiek Czasami po prostu nim coś napiszesz, to się zastanów. Być może Twoje przemyślenia zwyczajnie się komuś nie podobają?

Co one wnoszą na forum?

Podobnie jak język, którego używasz.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marboru napisał:

@Jasiek Czasami po prostu nim coś napiszesz, to się zastanów. Być może Twoje przemyślenia zwyczajnie się komuś nie podobają?

Co one wnoszą na forum?

Podobnie jak język, którego używasz.

Ni za bardzo kumam byłem tam, jeździłem, napisałem info dla jeżdżących i dla początkujacych... no i dla oszołomów (takich jak ja) i nie za bardzo wiem czygo nie wnoszą moje wypowiedzi? i o jaki język ci chodzi? że nie po Polsku? bo wiesz ja często na Slovaki i jak tak niekiedy już się tracę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, keisyzrk napisał:

Nie wiedziałem, że relacja ze zdjęciami może powodować tyle złych emocji, chyba faktycznie nie warto… :$

@Jasiek, @Góral spod Skrzycznego jedziecie jutro? :D

Jak Wy to i ja!

PS. szybka decyzja i pisze do kumpla że jedziemy...

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...