Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, JC napisał:

Teraz pod gondolą. Warunków brak

Pewnie tam jeździłeś, więc wiesz, że problem jest 50 metrów wyżej (to kwestia ustawienia kamery). Tak wyglądał stok 01 stycznia 2018 gdy go opuszczałem (obserwowałem ten fragment trasy z okien kwatery przez 5 dni i nocy). Oni próbowali poprawić to miejsce jak były warunki (zdjęcie 2 poniżej). Moim jednak zdaniem trzeba na to czasu, mamy nową trasę, luźną niezwiązaną glebę, brak mrozu, dużo osób którym wydaje się, że jeżdżą - w efekcie - problem z całą trasą nr. 3. Niestety nie wiem czy da się to trwale poprawić w tym sezonie. Ja na pewno wrócę jeszcze do Szczyrku w tym sezonie i sprawdzę. Całkowicie inną kwestią jest jednak to, że jak uważnie spojrzycie na zdjęcie nr. 2 to przy temperaturze - 5 mamy odpalone lance jedynie dolne, góra stała. Przez 5 dni jak byłem, była tylko jedna doba gdzie dało się śnieżyć, mimo to nie robili tego ma maksa, raczej tak lizali śniegiem.

3_problem.jpg

próby reanimacji poniżej (2 dni wcześniej)

tr_jka_i_5_ratrak_w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, koliber napisał:

Mnie ciekawi czemu wariant "3d" jest w tym sezonie nie dość że nie naśnieżony, to widziałem z gondoli jakieś nieprzycięte badyle na pół metra, jakby w ogóle nie mieli w planie otworzyć tego wariantu.

To jest dość problematyczna trasa - głównie przez to, że przechodzi przez prywatne podwórka. Dosłownie jedzie się między jedną jabłonką a drugą. Ciężko jest naśnieżyć ten fragment. A zresztą bez kanapy z Czyrnej utrzymanie tej trasy nie ma sensu - większość i tak zjedzie 3 do gondoli zamiast dwa razy przejeżdżać przez drogę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią taką zimę pamiętam chyba z 10 lat temu, gdy z ekipą z drugiego forum, z konieczności wybraliśmy się obczaić austriacki Hochkar, bo było to pierwsze miejsce od granic Polski, gdzie był śnieg - i to w połowie stycznia. Parking na wysokości 1460 m n.p.m., a śniegu i tak ledwo-ledwo i to sam sztuczny. Także teraz jeszcze nie jest tak najgorzej:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Przemekc1 napisał:

Takie pytanie ze względu na to, że w końcu w prognozie widać minusowe temperatury, jak wygląda stan wody w zbiorniku? Czy w trakcie kiedy śnieżenie było niemożliwe udało się uzupełnić ubytek wody po ostatnim śnieżeniu?

Zbiornik wodny napełniony około 3/4 :)

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mamad napisał:

Ja swoją oddawałem i oddam w lutym pod opieke instruktorów z BSA. Córka chwaliła i była zadowolona. Johnny pisze że nawet teraz na stoku do nauki mają idealne warunki więc może ją w najbliższym czasie zawioze to napiszę co i jak.

Chciałbym w tym samym czasie też trochę pojeździć,  a nie przepadam za BSA 😔

Ale dzięki. 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

W lutym będę z moim 4 latkiem w Pl i chciałbym oddać go na parę godzin do jakiejś szkółki.  Czy jest coś sensownego w okolicach Szczyrku? 

Szkółka w Istebnej Złoty Groń zbierała dobre opinie, a i stok mają zawsze dobrze przygotowany (jak na panujące w danej chwili warunki) -  ale nie wiem, czy dla Ciebie nie będzie tam zbyt prosto, no i nie wiadomo, czy zima w lutym dalej nie będzie przypadkiem bajkowa (wtedy już chyba tylko rower ...).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, artix napisał:

W lutym będę z moim 4 latkiem w Pl i chciałbym oddać go na parę godzin do jakiejś szkółki.  Czy jest coś sensownego w okolicach Szczyrku? 

Krasnal w Czyrnej przy parkingu, obserwowałem kiedyś przy kawie i bardzo mi się podobało http://www.eszczyrk.com.pl/kamera.php Stok idealny dla malucha, była też usypana górka i maluchy zachwycone, wyciąg też lepszy dla bajtli. Mam nadzieję że będzie na ciebie czekać Bieńkula i metr śniegu.

Co do BSA miałem odczucia podobne jak Ty, ale już się przełamałem i wpadam często na 1,5 godz,w tym sezonie to już inny ośrodek z czarną trasą, szerszym dojazdem końcowym i smacznym barem, nauka tylko na górze, instruktorzy profesjonalni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, artix napisał:

W lutym będę z moim 4 latkiem w Pl i chciałbym oddać go na parę godzin do jakiejś szkółki.  Czy jest coś sensownego w okolicach Szczyrku? 

Moje dziecko (5 lat) uczyło się w przedszkolu narciarskim Dimbo w Korbielowie, ale widzę że w Szczyrku też mają oddział (https://www.dimbo.pl/).
Mimo fatalnej pogody (była akurat odwilż) mieli przygotowane dużo śniegu i warunki były całkiem niezłe.
Syn nauczył się dobrze jeździć (5 dni po 4 godz chyba). Na koniec oczywiście turniej (slalom) i nagrody.
I jeszcze ciekawostka, jako że synek odstawał trochę od grupy, bo nauczył się wszystkiego za szybko, ostatnie 2 dni miał zajęcia indywidualne (bez żadnej dopłaty), instruktor uczył go slalomu tyłem i ostrzejszych skrętów. Polecam (nie jestem właścicielem, udziałowcem ani pracownikiem szkółki :D)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, surfing napisał:

 

Krasnal w Czyrnej przy parkingu, obserwowałem kiedyś przy kawie i bardzo mi się podobało http://www.eszczyrk.com.pl/kamera.php Stok idealny dla malucha, była też usypana górka i maluchy zachwycone, wyciąg też lepszy dla bajtli. Mam nadzieję że będzie na ciebie czekać Bieńkula i metr śniegu.

Co do BSA miałem odczucia podobne jak Ty, ale już się przełamałem i wpadam często na 1,5 godz,w tym sezonie to już inny ośrodek z czarną trasą, szerszym dojazdem końcowym i smacznym barem, nauka tylko na górze, instruktorzy profesjonalni. 

Na 1.5 godziny oczywisci tak, nawet an 4h. Ale ja mal kawalek ;) I jak juz sie przelamie ze jade do PL a nie w Alpy, to chcialbym ten czas poswiecic na cos o wyzszym poziomie.

Gdybym mieszkal 100 km od takiej gorki to byl bym co wieczor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...