Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie , tyle że znowu wchodzi ekonomia . Chciałem dzisiaj pojeździć z żoną i wybraliśmy BSA bo tam można kupić karnet na 4 godziny . Nie mam kondycji na cały dzień więc szkoda mi kasy na pełny karnet . I w dodatku na "coś" co jest w rozsypce , trasy nie naśnieżone ,wyciągi niepootwierane. Jako konsument nie dostaję pełnej oferty za pełną opłatę......... .
Dla mnie to pewna forma oszustwa .
Ja mam za free, jest super. Poza tym sprawdza się teraz stare forumowe powiedzenie: byle było 5cm śniegu, a jest sporo więcej :)

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, leitner said:

Na wszystkich trasach - 1, 3, 3a, 4, 4a, 7, 10 warunki świetne jak na dzisiejszą pogodę. (...). Sporo przetarć i gdzieniegdzie kamienie (niemal na każdej trasie).

Leitner czegoś tu nie bardzo rozumiem. Skoro jest sporo przetarć i gnieniegdzie kamienie to warunki są świetne ?

Pytam, bo może jutro tam podjechałbym i tak na prawdę nie wiem co mam myśleć o tym co było dzisiaj z Twojego opisu sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner czegoś tu nie bardzo rozumiem. Skoro jest sporo przetarć i gnieniegdzie kamienie to warunki są świetne ?
Pytam, bo może jutro tam podjechałbym i tak na prawdę nie wiem co mam myśleć o tym co było dzisiaj z Twojego opisu sytuacji.
Chodzi mi o to, że prawie wszystkie przetarcia dało się ominąć. Z kamieniami różnie to bywało. Praktycznie mieli okazję. 4 niecałych dni do naśnieżania w ciągu miesiąca - jak na tak krótki czas to było nieźle.
Warunki świetne jak na taką pogodę. Porównując do normalnej pogody warunki były dostateczne.

O wiele lepiej wyglądał FIS na Skrzycznem.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leitner czegoś tu nie bardzo rozumiem. Skoro jest sporo przetarć i gnieniegdzie kamienie to warunki są świetne ?
Pytam, bo może jutro tam podjechałbym i tak na prawdę nie wiem co mam myśleć o tym co było dzisiaj z Twojego opisu sytuacji.
@andy-w coś tam chrupnie ci pod nartą, coś uda ci się ominąć. Rano po ratrakach będzie pewnie ok, ale od 11,00 pewnie ciężko bez strat.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, toppaner napisał:

Pani Iwona z info centrum na moje nalegania robi się coraz bardziej opryskliwa ,próbując spychologii odesłania mnie do kas.

Nie odpuszczam już zaczynam nie prosić lecz się domagać otwarcia toalet i słyszę ten sam argument -pracują wszyscy od 8.30.

 

 

Wygląda na to, że coś im się pokićkało: image.png.e14316863fad8f445eece4a1bb498c11.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku z SMRu xD Na trasach na razie puściutko. U góry zmrożony śnieg , dół już puszcza. Kanapa na pośrednie na razie nie chodzi :( Przetarcia jak zawsze ale da się jeździć. Tylko ta końcówka 3 i 1 ...masakra  po prostu ! >:(:/

FF2225CE-CE3F-4205-895A-61CF3D1846FD.jpeg

A5664768-2C4F-4508-881B-5DC112EF5120.jpeg

E8205FCF-A8A7-47A4-94A9-20544CB6644E.jpeg

AB4B37F1-5420-4C57-A6C6-29AB17228F63.jpeg

  • Like 5
  • Haha 2
  • Confused 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lomax napisał:

Nie tak jest to, że na tablicach podają, że 10-ka jest czynna. Tylko jak tam wjechać? :)

Mało tego. Podawali, że kanapa B2 jest czynna, a nie była... 

Czyli: tak słuchamy waszych uwag i... dalej nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jasiek napisał:

@bolec czyli rozumiem, że na jutro "żużlówki"? 

Jasiek - teoretycznie tak ale trasy są na tyle szerokie że łatwo znaleźć linię zjazdu. Gdzieniegdzie postawione takie coś jak poniżej. Aktualne warunki : jest miooodzio :D:D  Wszystkio puściło , śnieg marcowy ale nie aż tak bardzo ....Pytam każdego na kanapach jak się podoba i wszyscy mega zadowoleni . Więc opinia którą za chwilę wyrażę nie jest odosobniona - Najlepszy warun w tym sezonie!!  :D:D Jeździmy z kumplem z bananami na twarzach. Właśnie „na siłę „ zrobiliśmy przerwę xD

0C6AAF7C-BA2A-49D8-BF24-C73E722D0038.jpeg

  • Like 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zamieszczam tu relację (gdyby ktoś nie czytał na innym forum), bo nie miałem jak się zalogować:

Jeździłem przez 2 dni - w ten "słoneczny" (sobotę) dotarłem do Szczyrku jak słońce już zachodziło, a drugiego dnia (niedziela) jeździłem od 9 do 12 - pogoda nie zachęca (drobny deszcz aż po szczyt Skrzycznego).

Niezłe warunki i równe trasy utrzymywały się na górnych odcinkach tras 3, 4, 7 - idealnie szeroko i niezbyt tłoczno. Im niżej, tym gorzej - trasy stają się stromsze i łączą się w jedną, gdzie zaczyna się walka o przetrwanie na brązowym śniegu (głównie końcówka 3-ki). W wielu miejscach małe i niegroźne kamienie.

Przejazd ze Skrzycznego nie ubity przez ratrak - dziury na pół metra z kałużami na dnie. W dodatku wiatr tak hamuje, że więcej marszu niż jazdy. 10-tka na Pośrednim w najgorszym stanie, tu dla odmiany zwłaszcza na górnym odcinku. FIS ze Skrzycznego do Jaworzyny w miarę ok.

Wczoraj tłok duży (ale nie tak ogromny jak spodziewałem się po korkach) - najdłuższe kolejki do kanapy żółtej, czyli na Halę Skrzyczeńską. W niedzielę już czekanie tylko do tej kanapy - około 5 minut.

Drobny minus - wszystkie kolejki nie jeździły na pełnej prędkości (jakieś 3,5m/s zamiast 5m/s) i wbrew zapowiedziom, nie są podgrzewane (choć inni forumowicze twierdzą, że zależy jak się trafi).

Gdy będą czynne wszystkie trasy, będzie rewelacja, bo zaprojektowany jest ośrodek wspaniale. Żadnych "wąskich gardeł", podchodzenia, wsiadanie i wysiadanie wszędzie na wygodnych, płaskich polanach, bez obchodzenia stacji wyciągów.

Śniegu poza trasami malutko - drzewa wywiane i połamane, z "Kaskady" śnieg zwiany prawie w całości - wątpię, że kiedykolwiek ruszy.

Karnety dla akcjonariuszy TMR działają też w COS i jak donoszą inni - w BSA. Skibus niezatłoczony (przynajmniej w ten drugi dzień ok. południa).

Edytowane przez koliber
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedna z moich pierwszych relacji na tym forum - głównie czytam.

Postanowiłem się wybrać do Szczyrku na sylwestra - po raz pierwszy po zmianach.

Na dzień dobry - kupno karnetu. Kupiłem na gopass i zapłaciłem przez PayU - po czym nie dostałem żadnego potwierdzenia. Po złożeniu reklamacji po 2 dniach dostałem odpowiedź, że to wina PayU i mam rozmawiać z nimi ???? - to już była sobota więc nic więcej nie ustaliłem, mimo to postanowiłem jechać.

Na miejscu byłem o 18.30 - pełno ludzi, 5 kas otwartych - ale przy kasach pusto - wszyscy czekali do centrum obsługi :). Karnet na szczęście dostałem - w sumie chyba każdy mógł dostać na hasło, że jest z reklamacji bo nie mieli żadnej listy - zapisywali tylko podane nazwiska.

Po tym wszystkim można ruszać na trasy - kolejka cały czas mniej więcej na 10 minut stania tak więc ok. Na trasach warunki jak na te pogodę całkiem fajne - mniej więcej jak w innych relacjach z niedzieli, które były tu na forum - trasy z czasem może minimalnie się degradowały ale nie było tragedii.

Teraz podsumowanie zmian:

- na plus:

  • toalety
  • nowy wyciąg
  • duży darmowy parking
  • widok o północy z Hali Skrzyczeńskiej na Bielsko cześciowo przesłonięte masywem Klimczoka

- na minus:

  • lekki chaos w organizacji - brak możliwości kupna czegoś do picia (jeden punkt z kolejką na pół godziny), do jedzenia - kolejka na 20 minut, a raczej wiedzieli ile będzie ludzi
  • przeprofilowane trasy - wydaje się, że wcześniej były ciekawsze ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia
  • tłumaczenia - naprawdę nie można zatrudnić tłumacza (chyba nawet nie trzeba tłumacza), gondola jeździ na trasie PARKOWISKO-Hala Skrzyczeńska, a angielskie elevation to po polsku - rzędna :) 
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2017 o 16:44, Piotr1 napisał:

Ja dzisiaj zrobiłem sobie rundkę cos-smr. Ondraszek zamknięta z kamieniami, fis bardzo fajna trasa ale spodziewałem się ostrzejszej. Na fis na ściankach lód. Mam wrażenie, że 1 czerwona jest bardziej stroma.

A jechałeś całą? Bo to, co jest teraz czynne, to połączenie czarnej FIS z czerwoną "Kaskadą" - akurat te łatwiejsze części obydwu tras.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czemu np. w Kasinie dało się wytyczyć dodatkową trasę pod kanapą, mimo że przecinka jest tam dość wąska, a pod kolejkami szczyrkowskimi tego nie zrobiono, choć są szersze? Chodzi mi głównie o kanapy z Soliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, koliber napisał:

A jechałeś całą? Bo to, co jest teraz czynne, to połączenie czarnej FIS z czerwoną "Kaskadą" - akurat te łatwiejsze części obydwu tras.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czemu np. w Kasinie dało się wytyczyć dodatkową trasę pod kanapą, mimo że przecinka jest tam dość wąska, a pod kolejkami szczyrkowskimi tego nie zrobiono, choć są szersze? Chodzi mi głównie o kanapy z Soliska.

Nie jechałem. Wygląda na to, że najbardziej stromy fragment zaczyna się za odbiciem na kaskadę. Czyli muszę jeszcze raz przyjechać do Szczyrku jak będzie więcej śniegu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...