Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja się cieszę, że spadło te 30 cm śniegu po świętach i miałem okazję pojeździć w Szczyrku 4 dni :). Potencjał jest i na pewno wrócę. A teraz patrzę na prognozę pogody i w wielkopolsce ma być zimniej niż w Beskidach. Tam chyba faktycznie jest wulkan jak ktoś napisał wcześniej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piszcie relacje i dołączajcie zdjęcia bo dzięki nim mogę sam ocenić czy warto czy nie warto jechać. Ogólnie dla mnie są bardzo pomocne :D Pewnie dla innych również. A to że sobie ponarzekamy, no cóż taki naród :D

To że są subiektywne to chyba wiadomo. Jednego cieszy metrowy pasek białego a innego 1 metr pokrywy śnieżnej. Z tego też powodu jeszcze w SMR nie byłem i kolejek Wam robił nie będę. Czekam na zimę której raczej się nie doczekam więc inne ośrodki wchodzą teraz w grę.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wtrącę trzy grosze po trzydniowej wizycie w Szczyrku. No cóż pogodę mamy jaką mamy. Wziąłem zapobiegliwie stare narty, więc kamole nie groźne. Po dwóch dniach nie wyglądały tak źle, jednak sobota to już inne warunki ślizgi zorane jak po frezarce. Czwartek i piątek wyjeździłem się konkretnie.Dobrze, że nie było ludzi. Możliwe było momentami zrobienie paru fajnych skrętów. W sobotę zrobiliśmy przejazd ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne nawet było trochę słoneczka to i widoki piękne, tylko mało zimowe.Bardzo fajna wycieczka. Po tym objechaliśmy jeszcze po razie tam gdzie się dało i poddaliśmy się. Dużo zwężeń nawet siatki poustawiane. Robiło się momentami ciasno. Za miesiąc Alpy a ryzyko jakiegoś ała wzrastało moim zdaniem bardzo.  Dla mnie ośrodek jest zarąbisty i na pewno tam wrócę nie raz. tylko dajcie trochę zimy. Trasy przecudne. Nie wiem jak teraz z temperaturami bo u mnie dziś rano -6.Ale jak nie przymroziło to chyba już nie ma po czym śmigać. W sobotę było 10 na plusie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z jazdy biorąc pod uwagę taką pogodę. A i jeszcze byliśmy w piątek na BSA. Zjechaliśmy raz i wystarczy. Ja nie wiem z czego oni ten śnieg robią to raz no i sama górka nie spodobała mi się i tyle.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk przegrywa, Białka wygrywa? Raczej nie! Wygrywa Pitztal i Soelden!

 
Kamera%2BSolisko1.png
Live ze strony szczyrkowski.pl
Na stronie szczyrkowski.pl możemy przeczytać następujący komunikat narciarski:

 
„Warunki na trasach są trudne. Czynne trasy to 4, 4a, 7 oraz 10. Ze względu na wyłączenie tras numer 1 oraz 3 Gondola kursuje jedynie w celu komunikacji parkingu z Halą Skrzyczeńską. Tym samym informujemy, że jazda wieczorna została wstrzymana do odwołania.”
 
Na kamerze w Szczyrku na dziś - delikatnie mówiąc - nie widać tłumów:
Kamera%2BSolisko2.png
Live ze strony szczyrkowski.pl
 
Tymczasem w Białce czynne są niemal wszystkie wyciągi (poza jednym) i niemal wszystkie trasy i jest na trasach do 100 cm śniegu. Zwykle narciarze najpóźniej na początku stycznia podejmują decyzje o lokalizacji wyjazdów feryjnych. Czy dziś zdecydowaliby się w ciemno jechać do Szczyrku? Chyba jednak nie! Dlaczego? Czy po prostu Szczyrk przegrywa z pogodą? Tak, ale nie tylko. W wielu aspektach Szczyrk przegrywa też sam ze sobą. Z perspektywy czasu, choć nie jest ona zbyt długa, już dziś możemy zidentyfikować kilka popełnionych przy nowej inwestycji błędów:
  • Zadufanie w wierze we własny sukces i brak elastyczności cenowej. W okresie międzyświątecznym warunki pozwalały na przyzwoitą jazdę przez maksimum 3-4 godziny. Ale takiego karnetu Szczyrk nie oferuje. Ma dla narciarza tylko jedną ofertę: albo kupujesz cały dzień za 99 zł, albo spadaj! Ponadto przy trudnych warunkach narciarskich cena 99 zł wydaje się mocno wygórowana. Ale właściciele ani nie pomyśleli o "dostosowaniu" ceny do jakości oferty w danym momencie.
  • Brak szacunku dla klienta. Trasy, które były otwarte w Szczyrku w ostatnich dniach, w warunkach alpejskich byłyby zamknięte. To, że na 2/3 trasy warunki są przyzwoite, nie oznacza, że powinno się na nią wpuszczać ludzi. A takie atrakcje, jak metrowa ścieżka dojazdu pod gondolę na trasie nr 1 oraz 100 m do zejścia ze stoku na trasie nr 3 to jakieś curiosum. W naszych warunkach brakuje jeszcze chyba świadomego klienta, który po prostu żądałby odszkodowania za zniszczone narty.
  • Brak szacunku dla klienta po raz drugi. Ubłocone parkingi to porażka. Przy tak wielkich wydatkach inwestycyjnych wypadałoby wydać jeszcze parę drobnych przynajmniej na jakiś żwirek. Już nie mówię o asfalcie lub kostce. Przecież to kosztowałoby drobne o ogólnej skali!
  • Za późno uruchomiono system naśnieżania. Można się domyślać, że problemem były pozwolenia, odbiory i inne podobne kwestie, ale wówczas nie należało robić tak mocnej akcji marketingowej.
  • Olano orczyki wobec istnienia nowoczesnych kolei, tymczasem istnieje szansa, że na powiązanych z nimi trasach (Małe Skrzyczne) warunki byłyby lepsze, niż na obecnie otwartych.

Czytaj dalej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/01/szczyrk-przegrywa-biaka-wygrywa-raczej.html
 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2018 o 20:09, Jasiek napisał:

Napiszę tak... zawsze byłem inny i może dlatego i narciarstwo czuję inaczej. Dla mnie brak warunków tzn. nie da się zjeżdżać! jeżeli się da bo jest choć metrowa ścieżka białego (lub brudnego śniegu) to jest OK. 

Do warunków i wybryków aury należy się dostosować, rodzaj nart, ubiór itd. 

NIE MA ZŁYCH WARUNKÓW! no chyba że ich po prostu nie ma! 

 

Dla starych wyjadaczy to jeszcze przejdzie. Starzy wyjadacze uczuli się jeździć w czasach, gdy nie było naśnieżania, ratraków i szerokich tras. Ważne, że DAŁO SIĘ ZJECHAĆ. Ale, przyjmij, to nie są dzisiejsze standardy.

Otwarcie wyciągu o przepustowości 3000 os./godz. oznacza, że na trasę może ruszyć morze ludzi. Dobrych narciarzy, ich żon, ich dzieci.

Oni sobie nie dadzą rady w tych warunkach. Te trasy powinny być zamknięte i kropka. GOPR nie powinien zgodzić się na wpuszczanie na nie ludzi.

A wszystko za jedyne 99 zł za dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:


Tymczasem w Białce czynne są niemal wszystkie wyciągi (poza jednym) i niemal wszystkie trasy i jest na trasach do 100 cm śniegu. Zwykle narciarze najpóźniej na początku stycznia podejmują decyzje o lokalizacji wyjazdów feryjnych. Czy dziś zdecydowaliby się w ciemno jechać do Szczyrku? Chyba jednak nie! Dlaczego? Czy po prostu Szczyrk przegrywa z pogodą? Tak, ale nie tylko. W wielu aspektach Szczyrk przegrywa też sam ze sobą. Z perspektywy czasu, choć nie jest ona zbyt długa, już dziś możemy zidentyfikować kilka popełnionych przy nowej inwestycji błędów:

  • Zadufanie w wierze we własny sukces i brak elastyczności cenowej. W okresie międzyświątecznym warunki pozwalały na przyzwoitą jazdę przez maksimum 3-4 godziny. Ale takiego karnetu Szczyrk nie oferuje. Ma dla narciarza tylko jedną ofertę: albo kupujesz cały dzień za 99 zł, albo spadaj! Ponadto przy trudnych warunkach narciarskich cena 99 zł wydaje się mocno wygórowana. Ale właściciele ani nie pomyśleli o "dostosowaniu" ceny do jakości oferty w danym momencie.
  • Brak szacunku dla klienta. Trasy, które były otwarte w Szczyrku w ostatnich dniach, w warunkach alpejskich byłyby zamknięte. To, że na 2/3 trasy warunki są przyzwoite, nie oznacza, że powinno się na nią wpuszczać ludzi. A takie atrakcje, jak metrowa ścieżka dojazdu pod gondolę na trasie nr 1 oraz 100 m do zejścia ze stoku na trasie nr 3 to jakieś curiosum. W naszych warunkach brakuje jeszcze chyba świadomego klienta, który po prostu żądałby odszkodowania za zniszczone narty.
  • Brak szacunku dla klienta po raz drugi. Ubłocone parkingi to porażka. Przy tak wielkich wydatkach inwestycyjnych wypadałoby wydać jeszcze parę drobnych przynajmniej na jakiś żwirek. Już nie mówię o asfalcie lub kostce. Przecież to kosztowałoby drobne o ogólnej skali!
  • Za późno uruchomiono system naśnieżania. Można się domyślać, że problemem były pozwolenia, odbiory i inne podobne kwestie, ale wówczas nie należało robić tak mocnej akcji marketingowej.
  • Olano orczyki wobec istnienia nowoczesnych kolei, tymczasem istnieje szansa, że na powiązanych z nimi trasach (Małe Skrzyczne) warunki byłyby lepsze, niż na obecnie otwartych.

Czytaj dalej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/01/szczyrk-przegrywa-biaka-wygrywa-raczej.html
 

 

- W Białce tak na parkingu uwaliłem siebie, dzieci, samochód błotem, że już dawno tam brudny nie byłem. Parkingi pod Kotelnicą toną w błocie. O Ile w Szczyrku inwestycja jest nowa, o tyle w Białce ten stan rzeczy trwa znacznie dłużej;

- ten cały lament nad Szczyrkiem w obecnej sytuacji pogodowej, w sytuacji kiedy tam jeszcze przed chwilą rządzili budowlańcy jest śmieszny;

- jeszcze śmieszniejsze jest porównywanie Szczyrku do Białki. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 12:15, Stary bywalec napisał:

Jeżeli kogoś uraziłem swoim postem to przepraszam,naprawdę. Rozumiem co to PASJA . Ale pasjomat nie może twierdzić ani nawet sugerować że ci inni, mniej związani z danym tematem są....... no właśnie kim . Cieniasami ? Nie, tak nie można . Ja jestem np. pasjonatem żeglarstwa (mam swój jacht) , zegarków ( mam ich kilkanaście ) , trekingu ( lubię długie trasy z sakwami) i nie uważam że ten kto ma 1 zegarek i to kwarcowy jest gorszy ode mnie. Nie, po prostu nie ma takich potrzeb  a ja nie wmawiam mu że to coś nienormalne ze nie ma drugiego, trzeciego, czwartego ......... . Bo może to już nie byłaby pasja ale obsesja .

Panowie , podziwiam Was że potraficie do zabójstwa kochać narciarstwo , że potraficie dawać z siebie radość ze jeździcie nawet po błocie i kamolach ( zabarwionych białym kolorem) . Ale uwierzcie że to co Wam przynosi radochę innych odstręcza ( warunki na trasie)

Kolego, z funkcjonującymi tu miłośnikami nart alternatywnych nie podyskutujemy. A ja mam wrażenie, że przez pazerność Szczyrk stracił wielu klientów. Powinni te trasy po prostu zamknąć i ogłosić, że do czasu poprawy warunków pogodowych warunków narciarskich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Kolego, z funkcjonującymi tu miłośnikami nart alternatywnych nie podyskutujemy. A ja mam wrażenie, że przez pazerność Szczyrk stracił wielu klientów. Powinni te trasy po prostu zamknąć i ogłosić, że do czasu poprawy warunków pogodowych warunków narciarskich nie ma.

Starają się jeździć na czym mają. Piszą, że warunki są trudne.Ci, którzy kupili karnety roczne i godzą się mimo wszystko na jazdę w takich warunkach mogą próbować, a tak nie mieliby opcji jazdy wcale. Masz wybór - godzisz się na jazdę w takich warunkach, to jeździsz; nie chcesz jeździć zostań w domu albo jedź gdzie indziej. O co chodzi z pazernością??? Że nie zamknęli, to są pazerni??? Zapewniam Cię, że w Szczyrku wbrew wszystkiemu, gdy tylko poprawi się pogoda, będą tłumy. W kraju, w którym mamy tyle "większych" ośrodków ile mamy, gdzie Ci ludzie mają jechać??? Jak jadą do Spindla, czy na Chopok, to i tak kasa wpada do tej samej kieszeni. 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 07:29, keisyzrk napisał:

Chodzi o to, żebyś nie wnosił nic od siebie, nie warto, ja już przynajmniej skończyłem z pisaniem relacji z wyjazdów. 99% osób czytających to forum to użytkownik typu  „biorca” - to norma każdego portalu, najczęściej anonimowi, czasami zarejestrowani, ograniczający się do pozyskiwania interesujących ich informacji. Prawdziwą zakałą są „pasożyty” - rejestrują się na forum, nigdy nie podzielą się informacjami, które mogłyby być przydatne dla innych - mogliby, ale po co, nigdy nie podziękują za informację, nawet za taką, która była dla nich przydatna - no bo po co, nigdy… no właśnie nie!, czasami napiszą posta, ale tylko po to żeby skrytykować, bo przecież można to było zrobić lepiej, bardziej merytorycznie, mniej indywidualnie, oni by tak zrobili… - ale nie zrobią, no bo po co :).

Ja dzisiaj też odpuściłem nartowanie, zbyt duże prawdopodobieństwo deszczu :(

Kiedyś dość dużo pisałam na Forum, ale przestałam ze względu na panującą na nim straszną, zupełnie niepotrzebną, kłótliwość. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Szczyrk przegrywa, Białka wygrywa? Raczej nie! Wygrywa Pitztal i Soelden!

 
Kamera%2BSolisko1.png
Live ze strony szczyrkowski.pl
 
  •  

Czytaj dalej: https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2018/01/szczyrk-przegrywa-biaka-wygrywa-raczej.html
 

 

Tylko z jednym się zgodzę: problem karnetów na kilka godzin.
Poza tym prezentujesz żenującą postawę roszczeniowego egoisty.
 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2018 o 11:11, Mitek napisał:

Myślę, że troszkę generalizujesz (...)

 

Dnia 7.01.2018 o 11:05, shuger napisał:

Jak ktoś już wrzuca relacje, to oczekuje się obiektywizmu w doborze zdjęć i opisie. Tylko tyle i aż tyle.

 

1 godzinę temu, Maria napisał:

Kiedyś dość dużo pisałam na Forum, ale przestałam ze względu na panującą na nim straszną, zupełnie niepotrzebną, kłótliwość. 

Niczego nie chciałem generalizować, świadomie przerysowałem problem, z nadzieją, że być może niektórzy dostrzegą w swoich postach nieuzasadnioną, roszczeniową postawę i ją zmienią. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców SMR.
Czy myślicie, że w najbliższy weekend (piątek po południu, sobota i niedziela do południa) da się pojeździć w znośnych warunkach?
Od piątku ma mrozić, ale czy zdążą naśnieżyć (bo pół metra śniegu raczej nie spadnie)?
Pisząc znośne warunki mam na myśli jazdę na dwóch nartach po białym :D

Pozdrawiam

Edytowane przez Ptasiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców SMR.
Czy myślicie, że w najbliższy weekend (piątek po południu, sobota i niedziela do południa) da się pojeździć w znośnych warunkach?
Od piątku ma mrozić, ale czy zdążą naśnieżyć (bo pół metra śniegu raczej nie spadnie)?
Pisząc znośne warunki mam na myśli jazdę na dwóch nartach po białym [emoji3]

Pozdrawiam
Na razie znośne warunki panują tylko w Solisku. Przez znośne rozumiem posiadanie nart "gorszego sortu" aby z tych warunków korzystać. Kamienie są co rano odrzucane ale i tak pojawiają się nowe. Myślę, że do weekendu nic się nie zmieni, u nas ciągle jest na plusie, nawet w nocy. W sobotę na pewno z tych tras będę korzystał i wszystko wam naswietlę zdjęciowo.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarioJ napisał:

 

Tylko z jednym się zgodzę: problem karnetów na kilka godzin.
Poza tym prezentujesz żenującą postawę roszczeniowego egoisty.
 

Kurczę, niech będzie. Mogę nawet się z tym zgodzić. Problem w tym, że to nie ja, ale przeciętny "klient" od czasów mojej młodości się zmienił. Zmienił się radykalnie.

Kto ma rację, zobaczymy. Do końca sezonu jeszcze i daleko, i blisko (bo ferie za moment, a po feriach janusze kończą sezon). Trasy w Szczyrku są świetne. Są o wiele lepsze, niż w innym miejscach w Polsce. Ale bez takich atrakcji, jak ziemia i kamienie na trasach.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Na razie znośne warunki panują tylko w Solisku. Przez znośne rozumiem posiadanie nart "gorszego sortu" aby z tych warunków korzystać. Kamienie są co rano odrzucane ale i tak pojawiają się nowe. 

Dobrze, że zdefiniowałeś co wg Ciebie oznaczają znośnie warunki. Dzięki temu każdy sam może ocenić, czy pisać się na taką eskapadę, czy nie.

Muszę przyznać, że dla mnie te warunki są mocno nieznośne ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, shuger napisał:

Posty nie na temat - czy ktoś może je usunąć albo przesunąć do tematu o roboczej nazwie "Tu możemy się dowartościowywać" ?

A Twoj ns temat? W sumie wszystkich tylko błotem obrzucasz, więc daj sobie siana i nie nabijaj licznika, z tego co zauważyłem lubisz tak...

A co do Szczyrku to jest wrecz nie możliwe ze tam nie da się nasniezac. Przejechałem dzisiaj pół Polski i jeszcze zaraz Częstochową bylo minus trzy, mówię git może icm sie pomylił, dojechalem do domu a tu minus jeden i jeszcze 100 do Szczyrku. Szkoda.

Ale pod koniec tygodnia nadrobia stracony czas, szczerze polecam zamknąć wszystko na trzy dni a później uaktywnie moją sezonowke w polsce:) bo w tym sezonie tylko slowackiej ziemi dotknęła. Coś czuję ze jezdzimy juz do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Przecież już we wrześniu pisał że od grudnia będzie😨 dlatego co niektórzy sezonówki sobie zakupili😭😭😭😭

Kto mądry doplacil 200zl i ma tez SK a tam zima na całego od grudnia do maja. Jeszcze nigdy sezonowka mnie nie zawiodla a nie pamietam ile miałem po 10-12 dniu jezdzisz za darmo, na chopoku jeszcze szybciej. Tak wiec nic żałujxD

W przyszłym sezonie ustawicie się w kolejce, porozmawiamy w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z dniem 9.01.18 ze względu na trudne warunki narciarskie na trasach w Ośrodku obowiązuje cennik z sezonu niskiego.  

Dostępne będą trasy z warunkami trudnymi 4, 7, 10 oraz 2 koleje 6-osobowe na Solisku.

Kolej gondolowa będzie nieczynna.

Do dyspozycji narciarzy pozostaje parking przy gondoli,  skibus do Soliska kursuje co 15 min 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...