Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki byl watrun dzis w Szczyrku ?
Artur w tej chwili pewnie są bardzo dobre warunki. Zacznij rano w Cos-ie i przenieść się potem do SON. Kolejki 5-7min przy 2,5km trasach to odpoczynek. Odespię to wpadnę z młodym na obiad i pośmigać koło 11,00. Sorry, że nie od rana ale miałem ciężki tydzień a ma być jeszcze zimniej. Właśnie młody mi nie daje spokoju.
310928f8dac1c282f5e8cdf4465f37b0.jpg

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, artix napisał:

A jaki byl watrun dzis w Szczyrku ?

Na SMR było ok., ludzi więcej niż wczoraj, 1 wyłączona bo zawody, mocno przeszkadzała mgła. Trasy przygotowane bardzo dobrze. Na COS na czerwonej ludzie padali jak muchy, na ściance żywy lód. Czarna rano była wyłączona pod trening kadry, dodatkowo lana wodą, by była szybsza.   

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek_kapica napisał:

Jakie są ich aktualne plany? 

Póki co wiem, że jedyną pewną nową koleją linową na następny sezon będzie kanapa z Hali Skrzyczeńskiej pod Małe Skrzyczne (w związku z tym zapewne powstanie też nowy orczyk/talerzyk na Małe Skrzyczne - stare na 99% pójdą do likwidacji). Mają też zbudować część restauracji, ale o tym niewiele wiem. Nie słyszałem, żeby zrezygnowali z modernizacji Golgoty i trasy z Małego Skrzycznego, więc pewnie trochę je "poprawią" (poszerzenie + niestety nowe naśnieżanie). Aczkolwiek te informacje są sprzed sezonu, więc być może coś się zmieniło. 

Nie jest tajemnicą, że TMR wydzierżawił czeski ośrodek Jested - tam też jest potrzebna kasa ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chrumcia napisał:

a z czyrnej nie miała byc kanapa na hale na przyszły sezon? i jakiś łącznik z Małego na Duże zeby wrocic?

Łącznik małego z dużym jest ściśle powiazany z kanapą z hali na małe, więc będzie. Kanapa z Czyrnej i Juliany pewnie w przyszłym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik małego z dużym jest ściśle powiazany z kanapą z hali na małe, więc będzie. Kanapa z Czyrnej i Juliany pewnie w przyszłym roku.
 
Kanapa z Czyrnej na halę (+gondola) to koniec jazdy w Szczyrku... będzie można widoczki pooglądać, bo zjechać się nie da....
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, mig12345 napisał:
2 godziny temu, Ostek napisał:
Łącznik małego z dużym jest ściśle powiazany z kanapą z hali na małe, więc będzie. Kanapa z Czyrnej i Juliany pewnie w przyszłym roku.
 

Kanapa z Czyrnej na halę (+gondola) to koniec jazdy w Szczyrku... będzie można widoczki pooglądać, bo zjechać się nie da....

Nie sądzę, myślę że więcej ludzi niż w tym roku już nie będzie, a choćby było to zatłoczy się niebieska, na wieczornej czerwona pusta jest. Jeśli by powstała ta kanapa to na pewno i czarna trasa będzie poszerzona i przeprofilowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie sądzę, myślę że więcej ludzi niż w tym roku już nie będzie, a choćby było to zatłoczy się niebieska, na wieczornej czerwona pusta jest. Jeśli by powstała ta kanapa to na pewno i czarna trasa będzie poszerzona i przeprofilowana. 
Oj.... Będzie 2x więcej ludzi na trasach, bo taka bedzie wydajność wyciagow i ci co teraz stoją w kolejkach (całkiem sporych) znajdą się na trasach. A czy będą one 2x wieksze/szersze - odpowiedz jest prosta. Dodam, że niebieskiej juz teraz nie da się bardziej zatłoczyc. .. ;-) ;-)
Wieczorna jazda mnie nie interesuje.
No ale bądźmy dobrej myśli....... ;-)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig12345 napisał:

Kanapa z Czyrnej na halę (+gondola) to koniec jazdy w Szczyrku... będzie można widoczki pooglądać, bo zjechać się nie da

Wczoraj córka była na wieczornej jeździe w Szczyrku (SMR) . Była w Szczyrku pierwszy raz i chyba ostatni. Gondola jej się bardzo podobała ,ale tłum na niebieskiej trójce już nie. W poniedziałek sam ocenię zmiany po modernizacji SMR.. Trzeba w nadchodzącym tygodniu pojeździć bo mrozy maja trwać raptem 6 dni i w połowie marca może być z jazda na nartach (oprócz Pilska i trasy FIS w COS) spory problem. 

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mig12345 napisał:

Oj.... Będzie 2x więcej ludzi na trasach, bo taka bedzie wydajność wyciagow i ci co teraz stoją w kolejkach (całkiem sporych) znajdą się na trasach. A czy będą one 2x wieksze/szersze - odpowiedz jest prosta. Dodam, że niebieskiej juz teraz nie da się bardziej zatłoczyc. .. ;-) ;-)
Wieczorna jazda mnie nie interesuje.
No ale bądźmy dobrej myśli....... ;-)

Może jak zrobią kanape z Czyrnej, to mniej więcej śladem starych orczyków zrobią nową trase. Byłyby wtedy 2 trasy tylko do kanapy.

Prosto w dół to by chyba była czarna. Pamiętam też jak jeździłem leśną ścieżką między 1 i 5. Było zawsze z górki, więc na niebieską trase się nadaje.

Edytowane przez SPGöral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marek_kapica napisał:

Jakie są ich aktualne plany? 

 

12 godzin temu, leitner napisał:

Póki co wiem, że jedyną pewną nową koleją linową na następny sezon będzie kanapa z Hali Skrzyczeńskiej pod Małe Skrzyczne (w związku z tym zapewne powstanie też nowy orczyk/talerzyk na Małe Skrzyczne - stare na 99% pójdą do likwidacji). Mają też zbudować część restauracji, ale o tym niewiele wiem. Nie słyszałem, żeby zrezygnowali z modernizacji Golgoty i trasy z Małego Skrzycznego, więc pewnie trochę je "poprawią" (poszerzenie + niestety nowe naśnieżanie). Aczkolwiek te informacje są sprzed sezonu, więc być może coś się zmieniło. 

Nie jest tajemnicą, że TMR wydzierżawił czeski ośrodek Jested - tam też jest potrzebna kasa ;) 

Pewnie jeszcze coś COS swojego wprowadzi... ostatnio mieli chyba nawet spotkanie w kwestii inwestycji z burmistrzem. Przyszły sezon 2018/19 może być interesujący :) 

Edytowane przez kemot06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ratrak napisał:

https://www.facebook.com/ziembull/posts/1746832698670818?pnref=story

To ta słynna jakość TMR? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak tylko zobaczyłem ostatnio wpis, że zawody na 1, od razu pomyślałem o kamorach. Tak jak pisałem we wtorek wszystkie trasy spoko, za wyjątkiem 1, tam kamieni naprawdę sporo. Co prawda nie wiem skąd takie głazy, bo raczej były drobne, luźne w dużej ilości. Pierwszy wjazd w jedynkę na pełnym gazie był szokujący bo kamienie były wszędzie, trasa pusta i co z tego jak trzeba było bardzo uważać żeby nart nie uszkodzić. 

Ale zjechaliśmy parę razy po już znanym torze bez kamieni i nart nie porysowaliśmy. Co innego jak wyznaczyli ci tyczki i masz cisnąć na maxa. Lepiej nie trafić w bramkę czy uszkodzić narty jak pan z FB ??O.o

No niestety brak profesjonalizmu widać w wielu aspektach, ale ja aktualnie oceniam SMR na -4. Naprawdę da się fajnie pojeździć, bez kolejek. Za to w przyszłym sezonie te niedoróbki powinny być poprawione i będzie się żyło lepiej. 

My patrzymy przez pryzmat warunków, z punktu widzenia biznesowego SMR jest kurą znoszącą złote (dosłownie) jajka. Myślę, że takich pieniędzy jak oni w tym sezonie nie zarobi żaden ośrodek, może Białka. Słowacy pewnie to zauważą i wyciągną wnioski. 

A czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nie ma taśm pod wyciągami na Solisku? Dla mnie to największa żenada tego ośrodka, większa niż to kartoflisko kamienne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ratrak napisał:

Pod wyprzęganymi kolejami z reguły nie stosuje się taśm, kolej w momencie wsiadania jedzie na tyle wolno, że nie ma takiej potrzeby.

Gdyby były taśmy jak na chopoku to ciemna masa przesuwala by się znacznie szybciej. A tak stoją jak p. i krzesełkiem wjezdzaja po 3-4 osoby. Nie mowiac już o ciągłym wyłączeniu wyciagu, bo ludzie nie potrafią ogarnąć pewnych zasad.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2018 o 18:21, moruniek napisał:

W sobotę testy nart Völkl-a.

"Po raz kolejny 24 lutego marka Völkl zaprasza na bezpłatne testy nart z kolekcji 2018/2019 w najlepszych ośrodkach narciarskich w Polsce! ..."

https://www.szczyrkowski.pl/zaplanuj-pobyt/wydarzenia/

https://www.voelkl.com/pl/aktualnosci/voelkl-winter-tour-wyrusza-w-trase/

Rano udało mi się dostać takie - moje subiektywne odczucie -  fajne, stabilne, dynamiczne :)

 

20180224_094034.thumb.jpg.c3dff53999dc48ec0f11c8f181f16c36.jpg

 

20180224_094037.thumb.jpg.9073e579620e1973e385a238b399c066.jpg

Po godzinie takie  -   hmmm jakieś takie.... nijakie

20180224_095948.thumb.jpg.5dbb98fbaa25295a2f1bd061f095f5cf.jpg

a okolo 11:00 byly juz tylko takie puste stojaki O.o>:(:(

 

20180224_111942.thumb.jpg.7c1c5a34b9b95709cf5d0ab749c8244a.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez christof
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...