Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co ich tłumaczy, to ogromne koszty poniesione na inwestycje i nie tyle "chęć", co konieczność maksymalnego oszczędzania. Mnie się kiedyś obiło o uszy, chyba w jakimś wywiadzie z Prezesem TMR, że ich standardem są dwie trasy przy każdej kolei linowej (w sumie dość słusznie) i do takiego stanu dążą. Jeśli są trzy (a tak jest na Pośrednim i w Czyrnej), to zaburza ich rachunek opłacalności. Tak samo przestali wiele lat temu utrzymywać trasę nr 6 w Zahradkach (Chopok), bo wystarczą 1-ka i 12-tka. Oczywiście oficjalnie odpisują, że tam nie ma naśnieżania, więc nie ma warunków. Myślę, że musimy pogodzić się z faktem, że trasy 5, 3d (Czyrna), a także trasy 9, 9a (Pośredni) zostaną oddane do użytku dopiero po wybudowaniu nowych kolei linowych.

Edytowane przez koliber
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2018 o 23:19, toppaner napisał:

 

BSA klasa sama w sobie twardo ,trzymająco bez cm lodu-przeprowadziłem się na COS ok 12.

 

 

To jest bardzo nie rzetelna ocena. Byłem w SMR dwa tygdonie temu. Zawsze zaczynałem o 8:30. Do 11 trasy były w bardzo dobrym stanie. Potem rzeczwiście duża degradacja. Ale tak jest w każdym miejscu gdzie jest duża frekwencja. Czy to Alpy, czy Masyw Czeski. Kamienie są problemem zawsze, jeśli przed sezonem były prace deniwelacyjne na trasach. Moim zdaniem od początku SMR nie miał zamiaru otwierać niczego poza tym co jest otwarte. Przejechałem się Bienkułą. Trasa nie została nawet skoszona. Z tego co mi ktoś w kolejce mówił to są tam problemy z naśnieżaniem.  SMR to projekt w trakcie budowy. Należy mieć to na uwadze. Nawet z rok nie wszystko będzie gotowe. Jak ktoś jest fanem tras na Julianach to polecam Cieńków i Nową Osadę. Taniej i można karnet kupić na 2 godziny.  

Przez ostatnie 18 lat byłem ponad 40 razy w Alpach. Poza tym, że z reguły jest super zdarzało mi się stać w masakrycznych kolejkach, jeździć po kompletnie rozwalonych trasach. W Szczyrku oczekuje się że będzie taniej, lepiej i puściej niż Alpach.  

Jak słyszę, że za Richtera było lepiej to się zżymam. Ja jakoś nie mam dobrych wspomnień z jakiegokolwiek wyjazdu do Szczyrku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jaca10 napisał:

Czy da się przejechać trasą 8a chodź oficjalnie zamknięta? 

tak, bez większych problemów. Tylko kawałek za barem Iglo jest "stromizna" i tam są przetarcia do trawy, można to spokojnie objechać bokami - stan na ostatni czwartek :) chyba się warunki nie pogorszyły od tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Honza napisał:

Jak ktoś jest fanem tras na Julianach to polecam Cieńków i Nową Osadę

Fanów jest więcej niż ci się wydaje i oni zapewne już przenieśli się do Wisły, tylko czy o to chodzi  Słowakom? To ma być ośrodek kompletny również z trasami zielonymi, na Julianach wszystko stoi gotowe zasypane śniegiem, wystarczy tylko uruchomić

Juliany jako całość są taką namiastką Białki - szerokie łatwe trasy i dużo gastronomi, takie trasy bardzo łatwo utrzymać nawet bez dośnieżania o czym wiedzą wszyscy co tam jeździli od kilkunastu lat, natomiast nie da się utrzymać bardzo stromej trasy bez naśnieżania i dlatego 6 na Zahradkach leży odłogiem.

Juliany trasa 8, dawniej zielona przechodzi na  Golgotę  bez alternatywy dalszego zjazdu zieloną 8a.

28161518_1702666493123091_81371993287418

zdjęcie Solisko Arena 22.02.2018, śniegu naturalnego 40cm

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dnia dzisiejszego SMR i COS.

Dwa słowa o COS na wstępie - reszta w wątku o COS - te poranne treningi dziś i jutro to wizyta Pana Prezydenta RP.

Dziś zastałem zupełnie inny ośrodek niż wczoraj - warunki REWELACJA. 

Trasy na Julianach przygotowane bardzo dobrze (inny ratrakowy?) - brak wyciągniętych dużych kamieni na powierzchnię, po ratrakowaniu zdążyło złapać, stok trzymał się do 13:30 w dobrym stanie.

Przygotowanie_tras.jpg

10_rano.jpg

10_rano_cd.jpg

Te nowe armaty to Supersnow (ta ustrzelona na Golgocie).

Nowe_armaty.jpg

Golgota bardzo dobrze przygotowana.

Golgota.jpg

7 na której rano były zawody (dzieci) w dobrym stanie, mili panowie, którzy rozstawiali tyczki pozwoli się przejechać po trasie. 

Zawody_na_7_cd.jpg

Zawody_na_7.jpg

7_z_g_ry.jpg

1 przygotowana dobrze, z wyraźnym oznaczeniem końca trasy.

1_przygotowana.jpg

1_cd.jpg

oznakowanie_ko_ca_1.jpg

"Ścianka" na 3 wyraźna poprawa od sytuacji z grudnia.

cianka_na_3_wyra_nie_poprawiona.jpg

Dojazd do gondolki też ok.

dojazd_do_gondoli.jpg

Zjazd z Małego Skrzycznego też na przyzwoitym poziomie, kolejka do oryczyka też umiarkowana.

kolejka_na_orczyk.jpg

zjazd_z_Ma_ego_Skrzycznego.jpg

Kolejka na Solisku choć wygląda na dużą, jest na 5-7 minut stania (bardzo duża poprawa od grudnia).

kolejka_na_Solisku.jpg

10 trzymała się dobrze do końca dnia, choć ludzi wyraźnie więcej niż wczoraj.

10_koniec_dni_dalej_ok.jpg

Dziś to był zupełnie inny ośrodek jeżeli chodzi o warunki, przygotowanie tras niż w dniu wczorajszym, choć ludzi dziś było więcej to trasy trzymały się bardzo dobrze (brak kamieni wielkości piłki tenisowej, jedynie jakaś drobnica). Informacja dla niektórych, to nie jest tak że ja się czepiam (naprawdę jestem od tego daleki), krytykuję jedynie wtedy gdy ktoś zasługuje na krytykę ale też chwalę jak jest za co.

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 13
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, surfing napisał:

Fanów jest więcej niż ci się wydaje i oni zapewne już przenieśli się do Wisły, tylko czy o to chodzi  Słowakom? To ma być ośrodek kompletny również z trasami zielonymi, na Julianach wszystko stoi gotowe zasypane śniegiem, wystarczy tylko uruchomić

Juliany jako całość są taką namiastką Białki - szerokie łatwe trasy i dużo gastronomi, takie trasy bardzo łatwo utrzymać nawet bez dośnieżania o czym wiedzą wszyscy co tam jeździli od kilkunastu lat, natomiast nie da się utrzymać bardzo stromej trasy bez naśnieżania i dlatego 6 na Zahradkach leży odłogiem.

Juliany trasa 8, dawniej zielona przechodzi na  Golgotę  bez alternatywy dalszego zjazdu zieloną 8a.

 

zdjęcie Solisko Arena 22.02.2018, śniegu naturalnego 40cm

Tam akurat zrobili rzecz moim zdaniem karygodną. 8 z Hali Pośredniej przechodzi albo w 11 (Golgotę) albo na lewo w zjazd na 8a (pięknie wyratrakowany i oznaczony), który kończy się przy knajpach. Nie ma tam żadnej informacji, że za 300 metrów koniec trasy. Taki początkujący zjedzie do knajp i co ? Jedzie dalej ale nie ma kompletnie umiejętności by zjechać dalej i wrócić na 10 (bo stok już kompletnie nieprzygotowany). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MAIKEL 1977 napisał:

Zobaczymy czy lekcje odrobią po skończeniu całej inwestycji,  popełniają dużo błędów, widocznie wszystko i wszyscy muszą się dotrzeć żeby było lepiejO.o,  a  za pana R.  na którego dużo osób tu z forum psioczyło według mojej oceny na dzień dzisiejszy było lepiej narciarsko;)

Rozumiem że byłeś wtedy i teraz i porownujesz?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę testy nart Völkl-a.

"Po raz kolejny 24 lutego marka Völkl zaprasza na bezpłatne testy nart z kolekcji 2018/2019 w najlepszych ośrodkach narciarskich w Polsce! ..."

https://www.szczyrkowski.pl/zaplanuj-pobyt/wydarzenia/

https://www.voelkl.com/pl/aktualnosci/voelkl-winter-tour-wyrusza-w-trase/

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z innej beczki, 2-4 marca chcę zjawić się w Szczyrku, macie może namiary na jakieś fajne kwatery? bo to co jest w necie to szok!!! ceny straszne i w większości wszystko pozajmowane, oj coś czuję że moja radość z modernizacji SON-u była nieuzasadniona bo jak tak dalej będzie (tłumy i ceny) to będzie mój ostatni sezon w Szczyrku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Masz duży  problem z myśleniem, czy potrzebujesz jakiejś pomocyO.o

No takim kamerkowym wizjonerem nie jestem. Akurat z twojego kamerkowego ogladania Szczyrku narciarsko się poprawiło. Nowe kamery, wyciagi, nasniezania, oświetlenia więc nie narzekaj bo grzeszyszxD za pana R. Tego nie miałeś, a i kolejki były dłuższe.

Chcesz krytykować? Przyjedź, zobacz i pisz co chcesz. Teraz możesz jedynie oceniać subiektywne opinie innych którzy byli i widzieli w przeciwienstwie do ciebie. 

Tylko tyle i aż tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moruniek napisał:

W sobotę testy nart Völkl-a.

"Po raz kolejny 24 lutego marka Völkl zaprasza na bezpłatne testy nart z kolekcji 2018/2019 w najlepszych ośrodkach narciarskich w Polsce! ..."

https://www.szczyrkowski.pl/zaplanuj-pobyt/wydarzenia/

https://www.voelkl.com/pl/aktualnosci/voelkl-winter-tour-wyrusza-w-trase/

Sprawdzałem w Czarnej Górze, warto się wybrać na takie testy, a narty mają świetne i zorganizowani są perfekcyjnie, gorąco polecam...

OI001034.thumb.jpg.7c1f42456e9489f2d0a27310f37eb72b.jpg

OI001028.thumb.jpg.a7a2f2dab4fe825594450936a6646855.jpg

OI001023.thumb.jpg.aa5b4c8a2a75633ac6571b17d33f0c3d.jpg

OI001015.thumb.jpg.672448b7b9918600396c2f430b1126e8.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, shower napisał:

ja z innej beczki, 2-4 marca chcę zjawić się w Szczyrku, macie może namiary na jakieś fajne kwatery? bo to co jest w necie to szok!!! ceny straszne i w większości wszystko pozajmowane, oj coś czuję że moja radość z modernizacji SON-u była nieuzasadniona bo jak tak dalej będzie (tłumy i ceny) to będzie mój ostatni sezon w Szczyrku

Zależy, czego oczekujesz. Z czystym sumieniem polecam Gronik http://gronik-szczyrk.pl przy czym nie jest to miejsce najtańsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, shower napisał:

ja z innej beczki, 2-4 marca chcę zjawić się w Szczyrku, macie może namiary na jakieś fajne kwatery? bo to co jest w necie to szok!!! ceny straszne i w większości wszystko pozajmowane, oj coś czuję że moja radość z modernizacji SON-u była nieuzasadniona bo jak tak dalej będzie (tłumy i ceny) to będzie mój ostatni sezon w Szczyrku

Całkiem niezłe pokoiki, byłem i to w trackie ferii Śląskich 55 zł/os. W marcu pewnie taniej. Przystanek skibusa pod oknem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marcin007 napisał:

Myślałem, że w ferie warszawskie był tłok, ale po tym co widzę teraz na kamerkach muszę zrewidować tamto podejście :) Pozdrawiam wytrwałych

Wbrew pozorom jest luz. Bylem w smr do 11:00. Stalem do kanap max 5 minut, gondoli zero kolejki, prosto do bramek. Teraz jestem na cos i kanapa 5 minut, orczyk i talerzyk pusto. Czarna trasa do dolin ideal, jescze sztruks jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heya, mam małe pytanko do wszystkich tutejszych wróżbitów (mamad):

Planuję wyjazd do Sczyrku i mam albo opcje 16.3-21.3 albo 26.3-30.3. Druga opcja ma plus że jedna osoba więcej mogłaby do grupy dołączyć.

Zastanawiam się jak to będzie z pogodą. Chciałbym w większości jeździć po SONie, też troche w COS i BSA ale nie tylko tam. Tak patrzyłem na ostatnie lata i w 2017 SON kończył koło 16. Marca, też z powodu przebudowy. W 2016 kończył w ostatnim tygodniu marca. W 2015 10. Kwietnia. W tamtych latach koniec lutego był chyba dużo cieplejszy niż teraz. Jakie są szanse że z powodu mrozów w przyszłych 2 tygodniach sezon 2018 będzie się trzymał dłużej? Wydaje mi się że dobre warunki na 16.3 są prawie gwarantowane, ale jak z ostatnim tygodniem marca? Jak dodatnie temperatury przyjdą dopiero w drugim tygodniu marca, czy można wtedy na pewno powiedzieć że większość tras jeszcze będzie otwarta w ostatnim tygodniu? Nowy system naśnieżania chyba też jakoś pomoże?

Prosiłbym o waszą ocene w % na szanse otwartych tych tras po 26.3:

Golgota:

Trasy do Czyrnej:

Małe Skrzyczne i przejazd z COSu 3a:

Suche 4 i 7:

Ondraszek:

Kaskada:

Doliny:

Przejezdność COS do dołu:

Ja niestety doświadczeń z marcowym Szczyrkiem nie mam, więc pytam tych którzy mają i pamiętają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SPGöral napisał:

Heya, mam małe pytanko do wszystkich tutejszych wróżbitów (mamad):

Planuję wyjazd do Sczyrku i mam albo opcje 16.3-21.3 albo 26.3-30.3. Druga opcja ma plus że jedna osoba więcej mogłaby do grupy dołączyć.

Zastanawiam się jak to będzie z pogodą. Chciałbym w większości jeździć po SONie, też troche w COS i BSA ale nie tylko tam. Tak patrzyłem na ostatnie lata i w 2017 SON kończył koło 16. Marca, też z powodu przebudowy. W 2016 kończył w ostatnim tygodniu marca. W 2015 10. Kwietnia. W tamtych latach koniec lutego był chyba dużo cieplejszy niż teraz. Jakie są szanse że z powodu mrozów w przyszłych 2 tygodniach sezon 2018 będzie się trzymał dłużej? Wydaje mi się że dobre warunki na 16.3 są prawie gwarantowane, ale jak z ostatnim tygodniem marca? Jak dodatnie temperatury przyjdą dopiero w drugim tygodniu marca, czy można wtedy na pewno powiedzieć że większość tras jeszcze będzie otwarta w ostatnim tygodniu? Nowy system naśnieżania chyba też jakoś pomoże?

Prosiłbym o waszą ocene w % na szanse otwartych tych tras po 26.3:

Golgota:

Trasy do Czyrnej:

Małe Skrzyczne i przejazd z COSu 3a:

Suche 4 i 7:

Ondraszek:

Kaskada:

Doliny:

Przejezdność COS do dołu:

Ja niestety doświadczeń z marcowym Szczyrkiem nie mam, więc pytam tych którzy mają i pamiętają. :)

Druga opcja ma dwie wady, wchodzisz w termin świąteczny, po drugie to już duża loteria odnośnie warunków, raczej bym na nie nie liczył (i jechał tylko na pogodę) - nie widziałem zgromadzonych zapasów śniegu w hałdach na tak zwane ciężkie czasy (no może obok jedynki jedna hałda) a tylko te ośrodki wytrzymają, które mają zapas śniegu (Białka). 

Zeszły rok jest kompletnie niemiarodajny bo ruszali z przebudową i nieco na siłę kończyli wcześniej sezon, termin wcześniejszy dużo bardziej realny.

Teraz mają mróz ale śniegu nie produkują mocno na zapas, więc na utrzymanie tras o które pytasz bym raczej nie liczył - raczej czynne będą 1, 3, 4 i może 10 (chyba, że jednak będą chcieli ruszyć z budową kanapy i przebudową całych Julian).

Na utrzymanie Golgoty bym jednak nie liczył zarówno w pierwszym jak i drugim terminie. 3a to naturalny opad śniegu bez sztucznego naśnieżania więc raczej nie (chyba, że spacerowo). COS trudno coś powiedzieć, na razie warunki bardzo dobre, mikroklimat plus wysokość. Doliny raczej padną. COS do dołu - bez szans (oficjalnie są cały czas zamknięte).  

To oczywiście takie moje gdybanie, ja prawdopodobnie w Szczyrku będę od 16 do 18 marca.   

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SPGöral napisał:

Prosiłbym o waszą ocene w % na szanse otwartych tych tras po 26.3:

Golgota:

Trasy do Czyrnej:

Małe Skrzyczne i przejazd z COSu 3a:

Suche 4 i 7:

Ondraszek:

Kaskada:

Doliny:

Przejezdność COS do dołu:

Ja niestety doświadczeń z marcowym Szczyrkiem nie mam, więc pytam tych którzy mają i pamiętają. :)

Moim zdaniem:

Przejazd z COS trasą 3a - na 95%

Golgota  na 70%

Trasy z Hali S. do Soliska - na 70%

Trasy z Hali do Czyrnej - na 60%

FIS/Kaskada do Jaworzyny - na 80%
Onraszek do Jaworzyny - na 60%

COS do samego dołu - 1%:)

Doliny - nie mam pojęcia, śnieg może być, ale pewnie wyłączą orczyki z braku ludzi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...