Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

A tak na serio to ktoś sprzeda jako PKC 200 akcji to spadnie do 130 pln :) i będzie po "Wyszczale"

Te 130 to dalej sporo więcej niż rok temu a jak będzie kolejnych kilku chętnych na karnety to zobaczymy następne wystrzały tak jak w 2016. Górnej granicy też nie ma.  Wiadomo, że jest to pompowanie przed zimą i nie ma co na to zwracać uwagi ani liczyć potencjalnych zysków/strat. Grunt, że spółka rok do roku idzie do przodu i to nawet pomimo średnich nastrojów na giełdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner ja rozumiem, że dla Ciebie praca, którą wykonują piloci może sie wydawać mało efektowna, ale to co oni robią to jest właśnie klasa mistrzowska, osobiście jestem tym ludziom jak i Tobie wdzięczny, że mogę tak blisko domu, dzięki waszej pracy i zaangażowaniu, spędzać czas tak jak lubię.

 

P.S. Nie zapominaj o bezwładności wiropłatów, ich masie i nieprzychylnych wiatrach, piloci dużo ryzykują podczas tych pozornie prostych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sariensis, ale ja absolutnie nie umniejszam zasługi pilotów. Wiem, jak ciężko jest trafić na dobre warunki pogodowe a czasami z nimi walczyć, gdy się nagle zmieniają. Zawsze jestem pod wrażeniem, jak celnie podlatują czy to z betonem, czy z elementami podpór. Może niejasno się wyraziłem, ale miałem na myśli tylko to, że lanie betonu nie jest wizualnie dużym postępem, dlatego nie wzbudziło to sporego zainteresowania na forum (co innego temat rozjechanego psa, który stał się chyba "najciekawszym" wątkiem tego lata).

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2018 o 20:59, leitner napisał:

Z tego, co słyszałem, w tym roku na Hali ma powstać restauracja kontenerowa tymczasowa. A jak będzie, to zobaczymy :) 

Restauracja w kontenerze, chciałbym to zobaczyć :)

 

 

Bieńkula

Cytat

 

Na ten sezon Bieńkula będzie dostępna?

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Restauracja w kontenerze, chciałbym to zobaczyć :)

<ciach>

 

Też jestem ciekaw jak to wyjdzie. Z kontenerów/prefabrykatów można teraz cuda stawiać. Od wielu lat jeżdżę na rajdy samochodowe. W WRC zespoły muszą przewozić tzw. strefy serwisowe pomiędzy poszczególnymi rajdami, a czasem nawet relokować się w ramach jednego rajdu z miejsca na miejsce. W przeciwieństwie do wyścigów na torach nie ma tutaj boksów i zaplecza toru. Jest jakiś tam plac/parking i trzeba sobie w warunkach polowych radzić. Zwykle więc zespoły przywoziły mniej lub bardziej skomplikowane namioty. Zespoły z dużymi budżetami - taki VW - zaczęły kombinować z czymś bardziej WOW. Wszystkich jednak przebił Hyundai, który na każdy rajd przywozi w zasadzie budynek - wygląda to jak budynek małego dealera tych samochodów. Stawiają to w jeden-dwa dni. Da się. Wygląda to tak:

image.thumb.png.25f7bc8a19ba70e9e3baa71eab71bc2d.png

 

Takie coś mogliby na hali postawić:

image.png.bbdb7acb807777d14820d9a0f78c770e.png

Przypomniałem sobie zresztą teraz, że pod Chopokiem na Luckach TMR w kontenerach zrobił toalety i punkty sprzedaży karnetów i kasy. Wiem, że takie rzeczy łatwiej zrobić niż restaurację i akurat na Luckach wygląda to - powiedzmy sobie szczerze - średnio - ale jakby się Słowacy przyłożyli, to może to naprawdę fajnie wyjść.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner w Żorach od 20 lat funkcjonuje szkoła zbudowana z kontenerów. Budownictwo modułowe jest szybkie, nasi sąsiedzi produkują do tego typu obiektów bardzo fajne płyty podłogowe, nie mart sie nie będziesz chodził po blaszanej podłodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sariensis napisał:

Budownictwo modułowe jest szybkie

Potrafię sobie wyobrazić zbudowanie docelowej restauracji na Hali Skrzyczeńskiej tą techniką. Potrzebny byłby śmigłowiec o większym udźwigu albo zwiększenie liczby modułów kosztem ich rozmiaru. Na plac budowy moduły trafiają w znacznym stopniu wyposażone odpada koszt pracownika delegowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownicy delegowani są tak czy siak tylko montaż (budowa) trwa znacznie krócej, moduły można stawiać nawet do 3 pięter bez konieczności zmniejszania konkretnych modułów, sceptykom od razu odpowiem, że wiatr tego nie zdmuchnie, co juz wielokrotnie testowano, w obiektach jest bardzo ciepło i przyjemnie.

 

Kontenery nie są aż tak ciężkie jak się może wydawać (brak np ścian bocznych, bo moduły się łączy) , na plac budowy są transportowane na naczepach niskopodłogowych, myślę,że podobne ciężary już były w SMR podnoszone.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, surfing napisał:

Bieńkula

 

Bieńkula będzie dostępna jak spadnie śnieg - w poprzednim nie spadł, więc była zamknięta :) 

Co do kontenerów, to jeśli będą one takie piękne, jak tu wstawiacie, to fantastycznie. Tak jak napisał @Cosworth240 - na Lućkach tak średnio to wygląda. Zdziwiłbym się trochę, gdyby restauracja na Hali wyglądała o wiele lepiej (o ile w ogóle powstanie w tym roku).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, surfing napisał:

Raczej zrobią bufet przy kontenerze, na szczęście gastronomia nie związana z SMR znacząco podniosła poziom i z głodu nie zginiemy. Na Bieńkulę raczej bym nie liczył , chyba że spadnie 1,5m śniegu.

Pisali, ze otworzą jak spadną 2m :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...