Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa trasa plus talerzyk, to trasy które zaczynają się powyżej tysiąca metrów. Tysiąc metrów wyżej to w uproszczeniu 10 st. C mniej. Biały Krzyż sięga do 934 m i  tam zazwyczaj sezon się zaczyna. Więc jeśli te dwie trasy zaczynają się jeszcze wyżej to znaczy że będziemy mieli swoisty "Biały Krzyż". Dodajmy do tego naśnieżanie. Na tych dwóch wyciągach będzie się sezon zaczynał i będzie kończył. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marionen napisał:

A latem będzie gdzie w piłkę nożną pograć (jak trawa już wyrośnie)...

Dodatkowo powstała elegancka trasa biegówkowa powyżej 1000m.

Start na Hali Skrzyczeńskiej w górę na MS dalej granią na Zbójnicką Kopę i delikatny zjazd nową trasą na Halę Skrzyczeńską :)

54 minuty temu, Zibi28 napisał:

Na tych dwóch wyciągach będzie się sezon zaczynał i będzie kończył. 

 Na tej nowej starej trasie natura zawsze zasysała min 2m śniegu (wiatry tworzą tam podciśnienie), jak dodamy do tego naśnieżanie i skalę trudności, to wreszcie możemy konkurować z Białką :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, surfing napisał:

 Na tej nowej starej trasie natura zawsze zasysała min 2m śniegu (wiatry tworzą tam podciśnienie), jak dodamy do tego naśnieżanie i skalę trudności, to wreszcie możemy konkurować z Białką :)

Możesz wyjaśnić to zasysanie?

Mi się wydaje że powietrze zasobne w wilgoć jak trafia na przeszkodę w postaci góry to nie ma wyjścia to musi się wznosić a jak się wznosi i przy okazji pozbywa się wilgoci w postaci śniegu. Z kolei z drugiej strony góry opadów raczej brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma nie wydaje tak kosmicznych pieniędzy aby mieć satysfakcję że grupa pasjonatów będzie mogła uprawiać wyczyn. Celem jest zarabianie pieniędzy, a w narciarstwie jak i w lotnictwie bazą piramida u której podstaw są początkujący. I dla nich trzeba taką infrastrukturę przygotować. Infrastruktura kosztuje krocie, a wydłużenie sezonu umożliwia przedłużenie zarabiania kasy. Śmiem twierdzić że ta nowa trasa będzie dla firmy żyłą złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christof napisał:

Mam na mysli tych którzy  wolą pojeździć  po wymagających bardziej trasach. Nasniezanie calej szerokości  1. Przygotowanie tras. Uruchomienie  5.

Oraz Golgota o której już chyba wszyscy zapomnieli a parę lat temu była to jedna z głównych tras ośrodka na której często zaczynało się i kończyło sezon

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko powstanie Kasprowy Ski Resort zapewne pojawi sie 2510 stron w jego temacie ;) a poza tym o czym tu dyskutować, może o nowych inwestycjach na Kasprowym, czy o nowym straganie z serkami na krupowkach?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to się buduje  w Szklarskiej, Hotele i Aprtamenty - aby nie skorzystać z tego w Zimie! Po czeskiej Stronie w SZ M - Czesi 60%, Holendrzy15 % i Niemcy 25% + Polacy (Hol + Niem. + Weekendy) - można to mądrze połączyć - tylko głupiec tego nie wykorzysta. w promieniu 250 km - 15 mln mieszkajacych ludzi!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, andrzej1982 napisał:

Jak Wyjdzie TMR kupno Nassfeld, to dopiero bedzie sprytna sezonówka, jak nie kupią, to nastepne obstawiam SKI ARENA SZRENICA i HARRACHOV i wspolny karnet ze Szpindlerowy Młyn oraz wspolna komunikacja - SKI BUS,

Lepiej niech się koncentrują na Nassfeld. Ani ja, ani nikt z moich znajomych za nimi nie tęskni. Mają już ośrodki w Polsce i Czechach, wystarczy...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marionen napisał:

Nie lubię zatłoczonych, prostych autostrad; lubię wąskie górskie, kręte, dziurawe i puste drogi.

Cześć

Nie ma Szczyrku, nie będzie Szrenicy itd. a my spokojnie pojeździmy sobie gdzieś za granicą. Nie martwimy się Mariusz i nic nie musimy argumentować. Ja osobiście mam to w d....

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie ma Szczyrku, nie będzie Szrenicy itd. a my spokojnie pojeździmy sobie gdzieś za granicą. Nie martwimy się Mariusz i nic nie musimy argumentować. Ja osobiście mam to w d....

Pozdrowienia

W ostateczności pozostaną skitury i freeride, a jak i tego zabraknie to zajmę się tenisem.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, leitner napisał:

Monopol nie jest dobry w żadnej dziedzinie. Poza tym tak jak napisał Marionen - ja też wolę wąskie ścieżki niż szerokie lotniska. 

Spoza Szczyrku , Chopoka i Kamieńska - nie widziałem innych Twoich relacji na tym forum, poza wąską trasą w Twoim domu na Mazurach (co było bardzo miłe i fajne do oglądania) - nie widziałem tam  - "wąskie górskie, kręte, dziurawe i puste drogi" - które wolisz, BSA, COS, SMR - nie posiadają takich tras

Edytowane przez andrzej1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marionen napisał:

Nie lubię zatłoczonych, prostych autostrad; lubię wąskie górskie, kręte, dziurawe i puste drogi.

..."lubię wąskie górskie"... - w Twoich ralacjach takich nie pokazałeś, zawody w GS - nie pasują do tych które wymieniłeś, no i wyjazdy w alpy - też na próżno szukać

..."dziurawe i puste drogi... - pokaż gdzie nie używją ratraka,

..." kręte" ... - są prawie wszędzie

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie ma Szczyrku, nie będzie Szrenicy itd. a my spokojnie pojeździmy sobie gdzieś za granicą. Nie martwimy się Mariusz i nic nie musimy argumentować. Ja osobiście mam to w d....

Pozdrowienia

Przecież, ty najbardziej uwielbiasz Szczyrk , nawet po sezonie (filmik z YT, jazda między kamieniami) - Chorągiewka?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, leitner napisał:

Monopol nie jest dobry w żadnej dziedzinie. Poza tym tak jak napisał Marionen - ja też wolę wąskie ścieżki niż szerokie lotniska. 

Monopol jest właściwie najlepszy - Infrastruktura, Ski Bus, Reklama, Lobby, Zaplecze, Parkingi, Pomoc w zakwaterowaniu, Go Pass (to monopol na skipass - ilu mamy ludzi gotowych zapłacić, forum pokazało)- bez monopolu tego nie osiągniesz. Już są plany dróg i tuneli - MONOPOL - to wymusił

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...