Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

I ... bardzo dobrze, że zostały zdemontowane. Coraz mniej mi pasuje takie narciarstwo, gdzie na 1 górę wjeżdżają ... trzy wyciągi. Jeden konkretny wystarczy. Już i tak źle się w Szczyrku czasem jeździ (dużo ludzi na trasach), większe ich zatłoczenie to byłaby katastrofa. Przykład Białki (gdzie na Kotelnicy jest jak na Krupówkach) widać został dostrzeżony.

A do tego zrobi się więcej miejsca do zjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewangelizator napisał:

dla mnie byle było połączenie pomiędzy COS a SON, no  i śnieg... i będzie dobrze :D

BTW ktoś z lokalesów szczyrkowskich  jest w stanie podpowiedzieć w sprawie inwestycji w accomodation w Szczyrku?

Zależy w jakim standardzie szukasz. Jeżeli nie szukasz 5* hotelu to przy COS masz pensjonat np Zbójnik, Kaprys w akceptowalnych cenach. Polecam także ten ze zdjęcia poniżej, korzystałem z niego kilkukrotnie gdy wykańczałem swoje mieszkanie.

Jezeli szukasz czegoś w wyższym standardzie to w odległości 450 m od dolnej stacji COS sąsiad wynajmuje ten apartament:

http://www.booking.com/Share-Hpts7W

 

D6FFE4FE-8B10-4E06-8535-1D22CF769038.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ewangelizator napisał:

dla mnie byle było połączenie pomiędzy COS a SON, no  i śnieg... i będzie dobrze :D

BTW ktoś z lokalesów szczyrkowskich  jest w stanie podpowiedzieć w sprawie inwestycji w accomodation w Szczyrku?

W poprzednim wpisie podałem miejscówki noclegowe, a ty szukasz apartamentów pod inwestycję. Mój developer rozpoczyna kolejną inwestycję przy ul. Jodłowej. Szukaj „Apartamenty Skrzyczne” 

https://www.otodom.pl/oferta/komfortowe-apartamenty-z-widokiem-na-skrzyczne-ID3IZHC.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2018 o 21:01, JC napisał:

Lanovky podają błędną przepustowość. Będzie 2400!

Dziwnie niska wydaje mi się przepustowość 2000, ale takie info jest też na banerze na Zbójnickiej Kopie (foto z wczorajszej wycieczki). Mam jednak nadzieję, że będzie jak mówisz, czyli 2400.

SAM_2998.thumb.JPG.19bab2bba04ae2daa72c12c7057c4747.JPG

A tak przy okazji - trasa 3a jest już wykańczana. Cały czas jest równana. Przejazd od strony COS na przebudowany fragment trasy będzie wygodny po lekkim spadku mimo, że nowa część została nieco podniesiona. Na Małym Skrzycznem jest już wytyczona trasa nowego wyciągu narciarskiego i są montowane stojaki na lance. Trasa jest bardzo szeroka - ciekawe czy będzie cała naśnieżana. Tak czy inaczej lance będą dość często, także nie powinno być problemu z przygotowaniem choć połowy szerokości. Na dolnej stacji nowej kolei jest wylewany beton. Jest już przywiezione koło linowe oraz elementy konstrukcyjne stacji - niedługo zostaną zapewne montowane. Na czerwonej jedynce są przygotowane bele siana/słomy do przygotowania nawierzchni. Ponadto zrobiono porządny drenaż. 

  • Like 5
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku dziś burza, zdążyłem tylko podejść kawałek Golgotą. Przy okazji przeglądania zdjęć tak mnie tknęło, żeby zmierzyć nachylenie Golgoty na jednym z bardziej stromych odcinków. 90 stopni minus 70 = 20 stopni nachylenie stoku. Mało jak na taki postrach narciarzy. Co się dzieje w kotłach o nachyleniu 45 stopni. Dla mnie pozostaje to tylko w sferze marzeń, choć może jeszcze kiedyś ......

1733294794_nachylenieGolgoty.png.203fb22d40142b63d72e5f51719e096c.png

 

 

  • Like 5
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

W Szczyrku dziś burza, zdążyłem tylko podejść kawałek Golgotą. Przy okazji przeglądania zdjęć tak mnie tknęło, żeby zmierzyć nachylenie Golgoty na jednym z bardziej stromych odcinków. 90 stopni minus 70 = 20 stopni nachylenie stoku. Mało jak na taki postrach narciarzy. Co się dzieje w kotłach o nachyleniu 45 stopni. Dla mnie pozostaje to tylko w sferze marzeń, choć może jeszcze kiedyś ......

1733294794_nachylenieGolgoty.png.203fb22d40142b63d72e5f51719e096c.png

 

 

Darek, głęboko wierzę, że i dla Ciebie nadejdą lepsze czasy i razem na coś wejdziemy i zjedziemy z ciekawej górki...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Za pół bańki lub niewiele więcej to można dom kupić w Szczyrku.

Może nawet i taniej, zależy w jakim miejscu i stanie. Przez ostatni rok ceny nieruchomości w Szczyrku poszybowały w górę o jakieś 20%. Oceniam to na podstawie tego ile ja zapłaciłem, a ceną za identyczne mieszkanie w nowym budynku u tego samego dewelopera.

Ewangelizator szuka jednak nieruchomości pod inwestycję, czyli domyślam się pod wynajem wakacyjny, a więc z tej perspektywy apartament w budynku z kilkunastoma mieszkaniami lepiej się sprawdzi niż wolnostojący dom, który trzeba ogrzewać, opróżniać szambo, bo większość nieruchomości w Szczyrku jeszcze nie posiada kanalizacji, czy gazu. Dodatkowo operator chętniej podejmie się współpracy z właścicielem apartamentu, w którym jest kilka mieszkań pod wynajem niż właścicielem wolnostojącego domu gdzieś na zadupiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

Może nawet i taniej, zależy w jakim miejscu i stanie. Przez ostatni rok ceny nieruchomości w Szczyrku poszybowały w górę o jakieś 20%. Oceniam to na podstawie tego ile ja zapłaciłem, a ceną za identyczne mieszkanie w nowym budynku u tego samego dewelopera.

Ewangelizator szuka jednak nieruchomości pod inwestycję, czyli domyślam się pod wynajem wakacyjny, a więc z tej perspektywy apartament w budynku z kilkunastoma mieszkaniami lepiej się sprawdzi niż wolnostojący dom, który trzeba ogrzewać, opróżniać szambo, bo większość nieruchomości w Szczyrku jeszcze nie posiada kanalizacji, czy gazu. Dodatkowo operator chętniej podejmie się współpracy z właścicielem apartamentu, w którym jest kilka mieszkań pod wynajem niż właścicielem wolnostojącego domu gdzieś na zadupiu.

Niekoniecznie, nasz rząd planuje wprowadzenie ograniczeń dla apartamentów wakacyjnych, podobne do regulacji niemieckich czy hiszpański, gdzie ten biznes po prostu kuleje i nastał czas terroru władzy nad właścicielami apartamentów na wynajem krótkoterminowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kordiankw napisał:

Może nawet i taniej, zależy w jakim miejscu i stanie. Przez ostatni rok ceny nieruchomości w Szczyrku poszybowały w górę o jakieś 20%. Oceniam to na podstawie tego ile ja zapłaciłem, a ceną za identyczne mieszkanie w nowym budynku u tego samego dewelopera.

Ewangelizator szuka jednak nieruchomości pod inwestycję, czyli domyślam się pod wynajem wakacyjny, a więc z tej perspektywy apartament w budynku z kilkunastoma mieszkaniami lepiej się sprawdzi niż wolnostojący dom, który trzeba ogrzewać, opróżniać szambo, bo większość nieruchomości w Szczyrku jeszcze nie posiada kanalizacji, czy gazu. Dodatkowo operator chętniej podejmie się współpracy z właścicielem apartamentu, w którym jest kilka mieszkań pod wynajem niż właścicielem wolnostojącego domu gdzieś na zadupiu.

dokładnie taką filozofia sie kieruje, nie mam ochoty i czasu zdalnie ogarniać dom, ja nawet (na razie) nie chce dla siebie domu

3 godziny temu, Sariensis napisał:

Niekoniecznie, nasz rząd planuje wprowadzenie ograniczeń dla apartamentów wakacyjnych, podobne do regulacji niemieckich czy hiszpański, gdzie ten biznes po prostu kuleje i nastał czas terroru władzy nad właścicielami apartamentów na wynajem krótkoterminowy.

możesz dokładniej wyjaśnić o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ewangelizator napisał:

dokładnie taką filozofia sie kieruje, nie mam ochoty i czasu zdalnie ogarniać dom, ja nawet (na razie) nie chce dla siebie domu

możesz dokładniej wyjaśnić o co chodzi?

Chodzi o to, ze w wielu krajach Europy wprowadzono zakazy wynajmu krótkoterminowego, tłumacząc takie działanie dobrem  mieszkańców, hałasem burdami i innymi, wymyślonymi przez lobby hotelarskie powodami, nasz rząd rownież zapowiada tego typu działania na rzecz wielkich korporacji, które tracą sporo kasy dzięki rosnącej popularności apartamentów wakacyjnych. Poszukaj regulacji w Berlinie, Barcelonie, Ibizie, Majorce itp. Głównie walczy sie, podobnie jak z Uberem, z Airbnb, oczywiście efekty sa zupełnie odwrotne, mieszkańcy tracą dobre dochody z obsługi apartamentów, restauracje tracą masę klientów, ale hotele maja znowu tania sile robocza i turystów na AI, oczywiście ostatecznie wygrywają wielkie korporacje, w ty, nie ma ani odrobiny racjonalizmu i działań pro społecznych, mogę nawet śmiało powiedzieć, ze sa to regulacje uderzając głównie w lokalne społeczności, ale lobby hotelarskie jest silne ;). Uważaj gdzie inwestujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewangelizator napisał:

możesz dokładniej wyjaśnić o co chodzi?

W turystycznych regionach wielu krajów Europy ludzi zwyczajnie nie stać na nieruchomości, bo ceny wywindowane są przez kupujących na wynajem. W dodatku brakuje mieszkań, bo wszystko kupowane jest na wynajem pod turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewangelizator napisał:

dokładnie taką filozofia sie kieruje, nie mam ochoty i czasu zdalnie ogarniać dom, ja nawet (na razie) nie chce dla siebie domu

możesz dokładniej wyjaśnić o co chodzi?

U nas założenie jest takie by najem krótkoterminowy traktować jako pozarolniczą działalność gospodarczą. Co oznacza konieczność jej rejestrowania, opłacenia składek na ZUS, prowadzenia księgowości itp. Do tego przychodu nie rozliczysz stawką ryczałtową z najmu tylko na zasadach ogólnych. 

Oczywiście każdy przypadek jest inny, niemniej jednak takie wytyczne dostają aktualnie dyrektorzy izb skarbowych. 

Przepraszam za off-topic.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

Chodzi o to, ze w wielu krajach Europy wprowadzono zakazy wynajmu krótkoterminowego, tłumacząc takie działanie dobrem  mieszkańców, hałasem burdami i innymi, wymyślonymi przez lobby hotelarskie powodami, nasz rząd rownież zapowiada tego typu działania na rzecz wielkich korporacji, które tracą sporo kasy dzięki rosnącej popularności apartamentów wakacyjnych. Poszukaj regulacji w Berlinie, Barcelonie, Ibizie, Majorce itp. Głównie walczy sie, podobnie jak z Uberem, z Airbnb, oczywiście efekty sa zupełnie odwrotne, mieszkańcy tracą dobre dochody z obsługi apartamentów, restauracje tracą masę klientów, ale hotele maja znowu tania sile robocza i turystów na AI, oczywiście ostatecznie wygrywają wielkie korporacje, w ty, nie ma ani odrobiny racjonalizmu i działań pro społecznych, mogę nawet śmiało powiedzieć, ze sa to regulacje uderzając głównie w lokalne społeczności, ale lobby hotelarskie jest silne ;). Uważaj gdzie inwestujesz.

Myślę, że dyskusja ciekawa, ale proponuję, aby któryś z adminów przeniósł ją do osobnego wątku, bo sprawa nie dotyczy bezpośrednio SMR/SON, a z drugiej strony pewnie sporo osób będzie miało ochotę temat rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ewangelizator szuka jednak nieruchomości pod inwestycję, czyli domyślam się pod wynajem wakacyjny, a więc z tej perspektywy apartament w budynku z kilkunastoma mieszkaniami lepiej się sprawdzi niż wolnostojący dom, który trzeba ogrzewać, opróżniać szambo, bo większość nieruchomości w Szczyrku jeszcze nie posiada kanalizacji, czy gazu. Dodatkowo operator chętniej podejmie się współpracy z właścicielem apartamentu, w którym jest kilka mieszkań pod wynajem niż właścicielem wolnostojącego domu gdzieś na zadupiu.

To zależy co kto planuje. W takim domu, może mieć kilka a czasem nawet kilkanaście pokoi na wynajem więc potencjalnie dochód większy. Tylko tak jak piszesz, musiałby mieszkać na miejscu i tego pilnować lub kogoś do tego zatrudnić. W tym drugim przypadku musiałby to być raczej większy obiekt a wtedy inwestycja też będzie znacznie większa.

Koszt nowego apartamentu to 8k zł za m2, koszt domu w średnim stanie to 3k za m2. Moim zdaniem ta różnica jest zbyt duża i wskazuje na przewartościowanie apartamentów.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sariensis napisał:

Niekoniecznie, nasz rząd planuje wprowadzenie ograniczeń dla apartamentów wakacyjnych, podobne do regulacji niemieckich czy hiszpański, gdzie ten biznes po prostu kuleje i nastał czas terroru władzy nad właścicielami apartamentów na wynajem krótkoterminowy.

Te ograniczenia już są. Prowadząc wynajem wakacyjny, trzeba posiadać firmę i trzeba odprowadzać podatek 18%, nie ma możliwości odprowadzania podatku zryczałtowanego w wysokości 8,5%. 

To ciekawe co piszesz o Hiszpanii, bo mam dwóch kolegów którzy kupili w Hiszpanii apartamenty i bardzo sobie chwalą tamte przepisy, że są bardzo przejrzyste. Żeby nie było jeden z nich ma porównanie, bo miał dwa apartamenty w Zakopcu i twierdzi że nasze przepisy podatkowe mają się nijak do tych hiszpańskich. Tamte są o wiele przejrzystsze i przyjazne podatnikowi.

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisze o ograniczeniach, tylko o zakazach a to duża różnica, nie wiem gdzie koledzy maja apartamenty, ale w wielu regionach turystycznych z Barcelona na czele, ograniczenia sa faktem, może dopytaj dokładnie jak i co bo chyba wiem lepiej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o znanych i popularnych  miejscach, gdzie ochoczo przyjmowano pieniądze i podatki inwestorów a teraz po prostu robi sie ich w konia, czy na na pewno ta Hiszpania taka wspaniała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sariensis napisał:

Pisałem o znanych i popularnych  miejscach, gdzie ochoczo przyjmowano pieniądze i podatki inwestorów a teraz po prostu robi sie ich w konia, czy na na pewno ta Hiszpania taka wspaniała?

Jeden z kolegów w tym roku dokupił drugi apartament, coś w tym jest. Dodam, że obaj kupili je od banku za cenę mojego apartamentu w Szczyrku, wykończone i z umeblowaną i wyposażona kuchnia. Obaj planują na emeryturze wyprowadzić się do Hiszpanii na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na życie w Hiszpanii, obcokrajowiec musi mieć bardzo duuuzo pieniędzy, zewsząd można od „miłych” Hiszpanów, usłyszeć  ze musisz zapłacić za to, tamto, owo i Siamto, a oni najchętniej by polezeli na plaży :), przypomnę tylko, ze jest to krak z rekordowym bezrobociem i bardzo lewicowym rządem, który bardzo dużo obiecuje i chętnie sięga po cudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...