Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Waldek napisał:

Jeżdżąc widziałem jak dużo skiturowców maszerowało pod górę. Dziwiłem się ,ze tak wolno bo mimo wszystko to nie jest bezpieczne. Ale skoro tak wolno . Zadowolony? Tak trzymać.

tak wolno, bo pod górkę szli 😉

a serio - na mapie SMR jest nawet wyznaczony do podejścia szlak skiturowy wzdłuż trasy nr 3 i 2

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
4 minuty temu, AGnk napisał:

Hej, czy ktoś wie, jak tam teraz wygląda w Szczyrk Mountain Resort? Wysyłam dzieci na obóz narciarski od 28.01, ale prognozy nie wyglądają za ciekawie, zaczynam się zastanawiać, czy wyjazd się odbędzie. 

Jeszcze sporo czasu zostało do terminu obozu Twoich dzieci. System śnieżenia mają wydajny, wodę pewnie też zgromadzili. Tak 3-4 dni mrozu i powinno być dobrze. Pytanie tylko jak będzie z wiatrem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, moruniek napisał:

Jeszcze sporo czasu zostało do terminu obozu Twoich dzieci. System śnieżenia mają wydajny, wodę pewnie też zgromadzili. Tak 3-4 dni mrozu i powinno być dobrze. Pytanie tylko jak będzie z wiatrem ?

Długoterminowa pokazuje mrozy od 21.01., wiatr niewielki - ale to trochę jak wróżenie z fusów, średnio wierzę w prognozy, niemniej mam nadzieję, że natura przestanie się wygłupiać i zafunduje nam trochę zimy chociaż na koniec stycznia i luty.

W 2019 była podobna sytuacja w Szklarskiej - nie działał stok, jeździli na szusowanie do Harrachova. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzie to cost saving? Przecież w ferie na otwartych trasach codziennie zarabiali by ktocie. A tak to jedna czynna płaska trasa więc ludzie wybierają inne ośrodki. Co dziennie tracą gruby hajs. 

IMO to kwestia gorszego sprzętu, albo może jakieś inwersji gdzie wyżej jest cieplej niż na dole. Na stronie zresztą piszą, że będą śnieżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stusi napisał:

Ktoś był w ostatnich dniach w Szczyrku lub w okolicach?

Byłem na BSA.

Stok typowo po opadach śniegu. Miękko i odsypy. Dał radę do 12.30. Wyjeździłem się. 

Mniej wprawni narciarze trochę się męczyli w dolnym odcinku.

Do kanapy bez kolejek. 

Trzeba było uważać tylko na dole. Na zakręcie do bramek śnieg został zdarty do kostki betonowej.  Nikt z obsługi tego nie zabezpieczył i można było się niemiło zaskoczyć 

Edytowane przez lkos
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czy mi się wydaje, czy orczyki już zdemontowano. Koniec sezonu wkrótce? FIS w tym sezonie nie ruszy???

image.thumb.png.0ff93d05bc07d2ad129c0798dc8ad172.png

Masz racje, wydaje ci się. Nic nie zdemontowano, nie siej paniki. Nawet na tym screenie widać ze wiszą, tylko mocno zaśnieżone. Będą warunki, to fis będzie działać, przynajmniej górna cześć. 

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 19:31, surfing napisał:

Szkoda że dzisiaj nie zlecono pracownikom usunięcia z tras luźnych kamieni, na trasie nr. 3 jest sporo takich miejsc.

IMG_20230119_094121.jpg

 

3 godziny temu, jack78 napisał:

Jeśli ktoś zamierza jeździć w TMR, to obowiązkowo stare narty, lub unikać trasy nr.3.

IMG_20230128_091550.jpg

No i mamy efekt niepozbierania luźnych kamieni przed opadami i naśnieżaniem, ratrak zawiną je do śniegu i bez względu na jego ilość będą wychodzić takie niespodzianki.

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierają Pośredni.

Nowe informacje 

Ostatnie noce obfitują w bardzo dobre warunki do produkcji śniegu! Od poniedziałku otwieramy dla Was trasę 8 i 10 z Wierchu Pośredniego. Naśnieżamy dodatkowo czerwoną trasę nr 7. Jazda wieczorna startuje dzisiaj na trasie nr 3 i będzie odbywała się codziennie w godz. 18:00-21:00.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, korylcio napisał:

A jak wygląda sytuacja śniegowa na zamkniętych trasach z waszego punktu widzenia? Jest szansa na otwarcie większości tras na dniach czy raczej systematyczne otwieranie po naśnieżeniu danej trasy? (na bieżąco czytam komunikaty szczyrkowskiego, lecz chciałbym informacji od was).

7 śnieżą,  może za 2 dni będzie ok.

10 dolna część jest też śnieżona, u góry nie widać czy będzie to 8 (raczej tak),  czy 10.

1 cisza i pustki.

3 jest dośnieżana, bo wygląda słabo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2023 o 12:49, surfing napisał:

 

No i mamy efekt niepozbierania luźnych kamieni przed opadami i naśnieżaniem, ratrak zawiną je do śniegu i bez względu na jego ilość będą wychodzić takie niespodzianki.

Z kamieniami to jest jakiś dramat byłem 25.01.2023 i zniszczyłem sobie przez nich narty. 

Dodatkowo jak opublikowałem na fb zdjęcia realnych warunków na trasie to mnie ZABLOKOWALI także sprawa jest już wg mnie poważna ponieważ ewidentnie tuszują bardzo kiepskie i swoją już drogą niebezpieczne warunki 

 

To są zdjęcia z godziny 10 rano o 15 to już normalnie był kamieniołom xD

IMG20230125113034.jpg

IMG20230125113028.jpg

IMG20230125112915.jpg

IMG20230125112912.jpg

IMG20230125111829.jpg

IMG20230125111825.jpg

Edytowane przez Mercedes420
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jack78 napisał:

7 śnieżą,  może za 2 dni będzie ok.

10 dolna część jest też śnieżona, u góry nie widać czy będzie to 8 (raczej tak),  czy 10.

1 cisza i pustki.

3 jest dośnieżana, bo wygląda słabo.

 

7 nadal intensywnie dziś śnieżona. Poniżej info co czynne od jutra:


29.01.2023

Harmonogram od poniedziałku

Od poniedziałku tj. 30.01.2023 funkcjonujemy w następujący sposób: 

  • Kolej gondolowa A1 na Halę Skrzyczeńską 8:30-16:00 oraz 18:00-21:00 
  • Kolej kanapowa B5 na Zbójnicką Kopę 8:30-15:30 
  • Orczyk na Małe Skrzyczne 8:30-15:30 
  • Kolej kanapowa B1 z Soliska na Halę Skrzyczeńską 8:30-16:00 
  • Kolej kanapowa B2 z Soliska na Wierch Pośredni 8:30-16:00 

Dostępne trasy: 2, 3, 3a, 3b, 3c, 4, 8, 10 dolna część. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...