Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, sstar napisał:

Kiedyś były muldy stad nazwa i kult, a teraz...

To to ja wiem. Byłem tam raz w życiu przed modernizacją i muldy mnie wtedy przerosły. No ale teraz? Bez jaj. Co roku wielkie wydarzenie, że Golgotę otwierają. W zeszłym sezonie zabrałem córę pierwszy raz do Szczyrku, no i jej opowiadam, że przejedzie się legendarną Golgotą. Przejechała się i mnie zapytała, czy to już i czy jestem pewny, że o to chodziło;)

Edytowane przez tresor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tresor napisał:

To to ja wiem. Byłem tam raz w życiu przed modernizacją i muldy mnie wtedy przerosły. No ale teraz? Bez jaj. Co roku wielkie wydarzenie, że Golgotę otwierają. W zeszłym sezonie zabrałem córę pierwszy raz do Szczyrku, no i jej opowiadam, że przejedzie się legendarną Golgotą. Przejechała się i mnie zapytała, czy to już i czy jestem pewny, że o to chodziło;)

Co to znaczy przerosły? Dosłownie? Odpuściłes? PS wiesz ze wszystko zależy od warunków. Ja na Szrenicy kiedyś jechałem sam Lola pani mnie nie chciała wpuścić na krzesło i jak zjechałem to się przeżegnałem i spakowałem szczęśliwy narty do bagażnika 

ps dziewczyny są dzielne ich trasa nie przerasta moja tez szybko na czerwona w CzG potem na czarna ja jej zeslizg prawiono pokazuje na ściance a ta kręci jak szalona i trza gonic

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sstar napisał:

Co to znaczy przerosły? Dosłownie? Odpuściłes? PS wiesz ze wszystko zależy od warunków. Ja na Szrenicy kiedyś jechałem sam Lola pani mnie nie chciała wpuścić na krzesło i jak zjechałem to się przeżegnałem i spakowałem szczęśliwy narty do bagażnika 

Nie odpuściłem, po prostu przejechałem raz i zmyłem się gdzie indziej, bo przyjemności żadnej z tego nie było:). Fakt, że jeździłem gorzej niż teraz, no ale do dzisiaj pasjonatem jazdy na muldach nie jestem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tresor napisał:

Nie odpuściłem, po prostu przejechałem raz i zmyłem się gdzie indziej, bo przyjemności żadnej z tego nie było:). Fakt, że jeździłem gorzej niż teraz, no ale do dzisiaj pasjonatem jazdy na muldach nie jestem:)

Ja przez skitury dowiedziałem się ze nie jestem pasjonatem wielu różnych rodzajów śniegu i lodu oraz rodzajów tras lub ich braku no ale z braku laku dobra i mulda, tak wiec oczekiwania mam jakby mniejsze, a czas przyjezdzania na poranny sztruks czy beton i gonienia do upadłego po pustym z różnych przyczyn bezpowrotnie minal

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hextor napisał:

Hej, wybieram się w poniedziałek na Ferie do Szczyrku z dziećmi. Na którym parkingu najlepiej zostawić auto tak pomiędzy 9 a 10 godzina? 

O tej godzinie szukaj pierwszego wolnego (pewnie tylko prywatne płatne), a nie wybieraj który lepszy.

Chcesz za free, to max do 8 "u Kowalskiego"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jack78 napisał:

O tej godzinie szukaj pierwszego wolnego (pewnie tylko prywatne płatne), a nie wybieraj który lepszy.

Chcesz za free, to max do 8 "u Kowalskiego"

U Kowalskiego to ten pod Gondola? O 8 to pewnie będziemy mieć budzik ustawiony, trzeba się zebrać, śniadanie zjeść zapakować sprzęt do auta. Nie po to biorę urlop, żeby wstawać skoro świt :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hextor napisał:

U Kowalskiego to ten pod Gondola? O 8 to pewnie będziemy mieć budzik ustawiony, trzeba się zebrać, śniadanie zjeść zapakować sprzęt do auta. Nie po to biorę urlop, żeby wstawać skoro świt :)

Tak to ten.

Zapłacisz 30-50zl za prywatny parking to następnego dnia będzie motywacja to wstawania wcześniej 😆, lub jazdy busami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tresor napisał:

Nie odpuściłem, po prostu przejechałem raz i zmyłem się gdzie indziej, bo przyjemności żadnej z tego nie było:). Fakt, że jeździłem gorzej niż teraz, no ale do dzisiaj pasjonatem jazdy na muldach nie jestem:)

No tak tylko wtedy muldy były wszędzie i jak nie potrafileś jeździć w muldach to po prostu nie potrafiłeś wcale. Golgota była specyficzna bo słonko potrafiło zeszklić pięknie cały stok i pozostawało po bokach bardzo niewiele ..tak w sam raz do ciasnego śmigu. Dodaj do tego że mało kto miał ostre krawędzie bo wszyscy jeździli ześlizgiem a nikt prawie nie serwisował nart. Ostatni raz jak tam byłem było nas dwóch na całym stoku...potem musiałem urlop wziąść bo na nogach na drugi dzień nie mogłem ustać... 80' lata.

Inne stoki sławne dawniej z fajnych muld to Kasina i Gąsienicowa (oczywiście pisze o "moich" górkach)....bo tam wiesz ...CG to na pewno HoHo.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack78 napisał:

Tak to ten.

Zapłacisz 30-50zl za prywatny parking to następnego dnia będzie motywacja to wstawania wcześniej 😆, lub jazdy busami.

Bus w sumie jest opcja, bo mam przystanek obok hotelu, ale wstawać wcześniej nie zamierzam. 50 zł za parking to jakaś przesada. 

 

[QUOTE] Inne stoki sławne dawniej z fajnych muld to Kasina i Gąsienicowa (oczywiście pisze o "moich" górkach)....bo tam wiesz ...CG to na pewno HoHo.. [/QUOTE] 

W Białce jest też taka czerwona trasa na której zawsze są muldy. Jest za stroma dla większości, a łączy dwie części ośrodka. Pełno tam strażników muld :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

No tak tylko wtedy muldy były wszędzie i jak nie potrafileś jeździć w muldach to po prostu nie potrafiłeś wcale. Golgota była specyficzna bo słonko potrafiło zeszklić pięknie cały stok i pozostawało po bokach bardzo niewiele ..tak w sam raz do ciasnego śmigu. Dodaj do tego że mało kto miał ostre krawędzie bo wszyscy jeździli ześlizgiem a nikt prawie nie serwisował nart. Ostatni raz jak tam byłem było nas dwóch na całym stoku...potem musiałem urlop wziąść bo na nogach na drugi dzień nie mogłem ustać... 80' lata.

Inne stoki sławne dawniej z fajnych muld to Kasina i Gąsienicowa (oczywiście pisze o "moich" górkach)....bo tam wiesz ...CG to na pewno HoHo.. :)

Nie przeczę, że nie umiałem jeździć. Tak było:)

No ale co do meritum, to ja rozumiem, że lata 80-te, kotwica, muldy, narty polsport, wielka wyprawa, górnicza brać na stoku itp. Ale teraz ta trasa nie ma sobie nic ciekawego, kompletnie. W samym Szczyrku niemal wszystko poza trasą ze Zbónickiej Kopy jest ciekawsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tresor napisał:

Nie przeczę, że nie umiałem jeździć. Tak było:)

No ale co do meritum, to ja rozumiem, że lata 80-te, kotwica, muldy, narty polsport, wielka wyprawa, górnicza brać na stoku itp. Ale teraz ta trasa nie ma sobie nic ciekawego, kompletnie. W samym Szczyrku niemal wszystko poza trasą ze Zbónickiej Kopy jest ciekawsze. 

Wierze Ci że tak jest .. ale od tamtej pory jechałem tamtędy tylko raz.. w lecie.. mam tylko wspomnienia. :)

A co do umiejętności - z racji tego że nic nie było przygotowane umięjętności musiały być bardziej wszechstronne (niż teraz) żeby sobie pojeździć i mieć z tego radochę.

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hextor napisał:

O 8 to pewnie będziemy mieć budzik ustawiony, trzeba się zebrać, śniadanie zjeść zapakować sprzęt do auta. Nie po to biorę urlop, żeby wstawać skoro świt :)

Takie rzeczy najbliżej Szczyrku, to np. https://www.dietauplitz.com/, przypuszczam, że pobyt i skipasy niewiele droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Hextor napisał:

U Kowalskiego to ten pod Gondola? O 8 to pewnie będziemy mieć budzik ustawiony, trzeba się zebrać, śniadanie zjeść zapakować sprzęt do auta. Nie po to biorę urlop, żeby wstawać skoro świt :)

to są narty!!! a nie jakieś popierdółki (np. Malediwy) tu się wstaje o 5 aby być o 7.30 na parkingu i pierwszy w kolejce :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, DMM napisał:

to są narty!!! a nie jakieś popierdółki (np. Malediwy) tu się wstaje o 5 aby być o 7.30 na parkingu i pierwszy w kolejce :)

 

Pewny nie jestem, ale wydaje mi się że częściej jeździłem na nartach na wieczornej jedzie niz w dzień. A zaczynać o 8 rano to mi się udało mniej niż 5 razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hextor napisał:

 

Pewny nie jestem, ale wydaje mi się że częściej jeździłem na nartach na wieczornej jedzie niz w dzień. A zaczynać o 8 rano to mi się udało mniej niż 5 razy. 

Dla mnie super ze są takie leniuchy 😆

Przynajmniej o 8 rano są pustki na stoku i do wyciągów 😁😁😁

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tresor napisał:

Nie przeczę, że nie umiałem jeździć. Tak było:)

No ale co do meritum, to ja rozumiem, że lata 80-te, kotwica, muldy, narty polsport, wielka wyprawa, górnicza brać na stoku itp. Ale teraz ta trasa nie ma sobie nic ciekawego, kompletnie. W samym Szczyrku niemal wszystko poza trasą ze Zbónickiej Kopy jest ciekawsze. 

Współczesne narty dużo zmieniły.

 

Golgota potrafiła zaskoczyć muldami albo lodowiskiem na środku.

Wtedy radzili sobie ci, co potrafili jechać wąsko śmigiem przy samej krawędzi.

Teraz muldy to rzadkość, a po lodzie przejedziesz na krawędzi.

 

Do tego dochodzą po prostu wspomnienia - przynajmniej dla mnie.

 

Trzeba też uwzględnić dużą poprawkę na profil Szczyrkowskiego na FB. To jedna wielka propaganda sukcesu. Widać to czasami po komentarzach zanim je skasują.

Niestety inne stacje w okolicy próbują brać z nich przykład

 

 

Edytowane przez lkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą propagandą sukcesu zgadzam się w 100% oszukują jawnie klientów np na stronie internetowej podają że trasa nr 3 pod gondolą ma 2800m i co chwilę się tym chwalą że najdłuższa oświetlona trasa itp a wg moich pomiarów ma 1900m. Na fb wyświetlają wiadomości ale nie odpisują, tak samo na e-mail 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack78 napisał:

Dla mnie super ze są takie leniuchy 😆

Przynajmniej o 8 rano są pustki na stoku i do wyciągów 😁😁😁

Na jeździe wieczornej też tłumów nie ma ;) A przyjazd na stacje o 11.00 ma też ten plus, że jazda po muldach mi nie straszna. Jedynie boje się, że będą problemy z parkingiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 22:03, Hextor napisał:

U Kowalskiego to ten pod Gondola? O 8 to pewnie będziemy mieć budzik ustawiony, trzeba się zebrać, śniadanie zjeść zapakować sprzęt do auta. Nie po to biorę urlop, żeby wstawać skoro świt :)

Ustaw budzik na 6, resztę dośpisz na parkingu. Spakuj się poprzedniego wieczoru

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Panowie. Dzisiaj ludu od zarypania, ale o 9 rano były miejsca na drugim parkingu u Kowalskiego. Płatne parkingi np. na Solisku to koszt 20 zł, a nie 50 zł. Jedyne z czym się zgadzam to że jazda najlepsza z rana od 8:30 kiedy większość sobie śpi. Ja odsypiam o 14-18 kiedy inni męczą się na muldach lub w korkach powrotnych do domu. 
 

PS. Odradzam niedziele w SMR. Same rejestracje SB i odcinek 1km do apartamentu wracałem 55 minut, a wyjechałem o 15:10 :) 

PS2. Boskie warunki na zamkniętych trasach: Bieńkuli, Sportowej 1 oraz 9/9a na Julianach! Piękna zabawa w puchu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack78 napisał:

1?? Przecież tam armatki nie chodziły nawet 5 minut, a naturalnego chyba aż tyle nie mają , żeby zasypać rowy poprzeczne.

Planują otwarcie w sobotę, to jeszcze jest kilka nocy na naśnieżanie. Aby tylko wystarczyło wody, bo temperatury będą sprzyjać naśnieżaniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 06:13, jack78 napisał:

Tak to ten.

Zapłacisz 30-50zl za prywatny parking to następnego dnia będzie motywacja to wstawania wcześniej 😆, lub jazdy busami.

Wydaje mi się, że na Solisku biorą 15, może 20!

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wydaje mi się, że na Solisku biorą 15, może 20!

W zeszłym roku 20 na tym niższym parkingu. Albo za darmo w tym powyżej Golgoty, którego nikt nie pilnuje i nie zawsze odśniezony,  tylko trzeba wtedy zejść ok 200 metrów w dół.  Nie wiem jak w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...