Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Oprócz tego że cieszy mnie to że w szczyrku coś się "rusza", to zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego akurat inwestują w Czyrnej. Ta część ośrodka położona jest najniżej i zazwyczaj uruchamiana najpóźniej a czasami wcale. Zastanawia mnie dlaczego nie inwestują w Solisku, gdzie zazwyczaj są najdłuższej kolejki zazwyczaj?

pozdrawiam

Luce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie odpowiedź jest prosta, jak nie ma śniegu to krzesełkiem podjedziesz na najwyżej położny wyciąg do małego skrzycznego, a z Soliska musiałby być dwa wyciągi, nie mówiąc o tym że choć w Czyrnej nie byłem to jest tam lepsze zaopatrzenie no i swój parking mają, a im więcej pieniędzy dla nich tym więcej na inwestycje ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś 8:00-13:00 w Szczyrku-SON. Zimno diabelnie - rano w Czyrnej -22 stopnie, z upływem czasu robiło się coraz cieplej. Z samego rana palce u nóg i rąk cierpiały, potem już ok. Trasy przygotowane na bdb-, gdzieniegdzie przetarcia (czerwona do Czyrnej) czy nierówna powierzchnia. Frekwencja jak na weekend umiarkowana. Po 11:00 dłuższy postój na Julianach oraz na środkowym wyciągu na Małe Skrzyczne i pewnie na Czyrnej(nie było mnie tam, więc to przypuszczenie). Przy Golgocie zero stania i warunki na niej super. Dla mnie obecnie Szczyrk SON to no.1 wśród ośrodków w pobliżu Górnego Śląska, mimo tych wszystkich niedociągnięć infrastrukturalnych i organizacyjnych. Piękne jeżdżenie po 25km tras za 36,90PLN (z promocją Plusa) - pokażcie mi ośrodek z takim stosunkiem cena/jakość.

System śledzenia przejazdów wyciągami do kitu - kiedy wróciłem do domu i wpisałem nr karnetu, ten w międzyczasie już został wydany innej osobie i można było zobaczyć jedynie historię wjazdów tej osoby, historia moich wjazdow była niedostępna.

Również odwiedziliśmy wczoraj Szczyrk. Ja jeździłam z koleżanką na "2" i "4". Z rana sztruks, a potem niewiele gorzej - jak dla mnie warunki idealne. Słońce, plaża...tfu! - śnieg i bez tłumów. Na Bieńkuli warunki dobre, na górze trochę ziemi i mały kawałek, gdzie jest oblodzonie, a tak to super. Przyjechaliśmy na 8 i byliśmy do 12, więc tak jak piszę - bez tłumów. Dopiero od 11 zrobiło się bardziej gęsto. Przy wyjeździe zrobił się korek do parkingu w Czyrnej i jeszcze sznur samochodów przez cały Szczyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwudziestu latach wybieramy się z żoną do Szczyrku na sobotę i niedzielę,czy kogoś spotkamy z zacnych forumowiczów:happy:

Coś czuję,że nim ja zdecyduję czy we środę czy w czwartek nawiedzić nasz narodowy skansen narciarski,to tam zaroi się od współforumowiczów i nie tylko.

Ale to nic przybywajcie śmiało.:smile:

Mam ten komfort,że kiedy przyjadę i już na parkingu stwierdzę iż stan zgęszczenia przekracza moje dopuszczalne normy najzwyczajniej wywinę w kierunku powrotnym,jak w przeszłości niejednokrotnie już to czyniłem.

Niestety pałam nadzwyczajną awersją do stania w kolejkach za czymkolwiek i wolę nie mieć,nie być niż stać z tego powodu w kolejce.

Teraz do Szczyrku ciągnie mnie nadzwyczajna ilość śniegu,jak i to,że nie ma kolejek (podobno)do wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki na trasach w SON dzisiaj dość ciężkie ze wzgledu na świeży kopny śnieg. Już praktycznie o 9 byl poligon na trasach. Lecz tutaj jest to spowodowane aura i ciągle padającym sniegiem. Myślę że w większości ośrodków tak bylo gdyż żeby mieć ladny twardy sztruksik potrzbena jest fajna temperatura poniżej -7/-10 - to wtedy są zacne warunki, a przy takich opadach i temperaturze jak dzis jest to normalne że bedzie miekko, muldziasto i ciezko. Swoją drogą zaobserwowałem ciekawą zależnośc. Jak są mega dobre warunki, twardo sztruks czyli przeważnie podczas mrozów ludzi brak czyt: brak kolejek. Gdy temperatura podnosi sie w okolice -5 - 0 stopni, wszyscy się zjeżdzają robią sie kolejki, przy takiej temperaturze snieg jest miękki i robia sie muldy i potem powstaja niepochlebne opinie dla osrodkow w szczegolnosci SON gdzie oni nic z tym nie zrobia ze sa takie temperatury, a wiekszosc jezdzi gdy jest takowa temperatura. A wracajac do tematu. W lesie jest bajka :) Jak się zakopałem to po klatke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to była totalna porażka.

Ludzi masa i do tego zepsute wyciągi z Czyrnej. Na 4 wyciągi zepsute były dwa a potem słyszałem, że trzeci padł.

Na jednym spadła lina. Drugi był nieczynny z powodu niewiadomego. Także stałem w Czyrnej ze 40 min co przelało czarę goryczy. Po wyjeździe na Halę i Małe Skrzyczne pojechaliśmy do domu.

Ostatnie 2-3 tygodnie rozpieszczały nas warunkami pogodowymi, a i SON dawał radę dzięki pięknej zimie. Dzisiejszy dzień obnażył dziadostwo tego ośrodka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to była totalna porażka.

Ludzi masa i do tego zepsute wyciągi z Czyrnej. Na 4 wyciągi zepsute były dwa a potem słyszałem, że trzeci padł.

Na jednym spadła lina. Drugi był nieczynny z powodu niewiadomego. Także stałem w Czyrnej ze 40 min co przelało czarę goryczy. Po wyjeździe na Halę i Małe Skrzyczne pojechaliśmy do domu.

Ostatnie 2-3 tygodnie rozpieszczały nas warunkami pogodowymi, a i SON dawał radę dzięki pięknej zimie. Dzisiejszy dzień obnażył dziadostwo tego ośrodka.

Byłem w czwartek. Obecne warunku tzn.nadmiar śniegu plus przestarzałe wyciągi pokazały rzeczywisty poziom SON-u . Minie ze dwa lata i się poprawi (nowa kanapa albo dwie). Trasy mają najlepsze w Beskidach. W weekendy na 31 wyjazdów na narty (dalej początkujący) byłem 5 razy i więcej raczej nie będę . Mam pracę ,w której wolne wypada mi często w dni robocze a wtedy na stokach luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze dopołudnie w SON miał dwa oblicza.Z jednej strony niezłe warunki na trasach mimo odwilży.Z drugiej strony zostało obnażone całe dziadostwo SON.Nie działały 2 z 4 wyciągów z Czyrnej. Na jednym spadła lina z rolek, a drugi stał z niewiadomego powodu.Narciarzy było bardzo dużo więc kolejka do wyciągu w której niestety stałem była na ok 40 min do 1 godz.Po jednokrotnym odstaniu swojego wyjechałem jeszcze na Małe Skrzyczne skąd zjechałem do Soliska i zabrałem się do domu.Myślę, że nasze zachwyty na warunkami w SON w ostatnich 2-3 tygodniach były możliwe tylko z powodu wspaniałej zimy, ale dzisiejszy dzień rozłożył SON na łopatki.

180220122123[1].jpg

180220122130[1].jpg

180220122125[1].jpg

180220122126[1].jpg

180220122127[1].jpg

57da8156a0987_1802201221231.jpg.5e04044880dcf178b24318043c70855e.jpg

57da8156a9ca7_1802201221301.jpg.e677f4b83e82befd0f6e98a783111e15.jpg

57da8156b618b_1802201221251.jpg.bea8cd22f44e6dde10dba84955318522.jpg

57da8156bea35_1802201221261.jpg.fbaf32888d12f410caa6b75aafd9f7c7.jpg

57da8156dbdeb_1802201221271.jpg.e6205ff43339fc77ece331515a5c4f7d.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze pamiętam ten widok.

Drabiny,gumofilce,jakieś dziwne wrzaski i porykiwania w dziwnym narzeczu językowym.

I ta niepewność ,...ruszy nie ruszy.Uda się tę linę nałożyć czy nie,a jak się uda to kiedy.

W dobie kiedy płaciło się za konkretne przejazdy to pikuś.

Teraz przy karnetach czasowych to już jest jakaś masakra.

Karnety czasowe mają sens jak nie ma kolejek do wyciągów,w naszych realiach nie są one chyba najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Nie wiem jak jest teraz bo nie bywam.Ale jeśli byłaby opcja karnet czasowy czy punktowy.Ja wybrałbym punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w SON karnet punktowy i za niewykorzystane punkty kasa zwraca pieniądze. Ja tam zawsze kupuję karnety punktowe bo powoli jeżdżę a punkty ważne chyba kilka sezonów. Tego nie jestem pewien.Może tylko do końca sezonu. Za 50 zł trzy godzinki spokojnej jazdy i nie wkurzam się na chwilowe awarie.Byłem trzy razy ( w tygodniu) dłuższej niż 5 minut nie doświadczyłem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w SON karnet punktowy i za niewykorzystane punkty kasa zwraca pieniądze. Ja tam zawsze kupuję karnety punktowe bo powoli jeżdżę a punkty ważne chyba kilka sezonów. Tego nie jestem pewien.Może tylko do końca sezonu. Za 50 zł trzy godzinki spokojnej jazdy i nie wkurzam się na chwilowe awarie.Byłem trzy razy ( w tygodniu) dłuższej niż 5 minut nie doświadczyłem

Jeśli się wybiorę to raczej skorzystam z punktowego karnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narciarzy było bardzo dużo więc kolejka do wyciągu w której niestety stałem była na ok 40 min do 1 godz.

Po jednokrotnym odstaniu swojego wyjechałem jeszcze na Małe Skrzyczne skąd zjechałem do Soliska i zabrałem się do domu.

Myślę, że nasze zachwyty na warunkami w SON w ostatnich 2-3 tygodniach były możliwe tylko z powodu wspaniałej zimy, ale dzisiejszy dzień rozłożył SON na łopatki.

:eek: Ja na Pilsku rezygnuję,kiedy kolejka przekracza 5 min. stania... A na Buczynce kolejek brak!I warunki fajne!

Karnety czasowe mają sens jak nie ma kolejek do wyciągów,w naszych realiach nie są one chyba najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Na Pilsku to się opłaca,stoisz tylko wtedy,kiedy upierasz się jeździć na samej górze (w porywach nawet 10 min. stania) - 55zł z cały dzień + bezpłatny parking = lepiej niż w SON.

Jest w SON karnet punktowy i za niewykorzystane punkty kasa zwraca pieniądze. Ja tam zawsze kupuję karnety punktowe bo powoli jeżdżę a punkty ważne chyba kilka sezonów. Tego nie jestem pewien.Może tylko do końca sezonu. Za 50 zł trzy godzinki spokojnej jazdy i nie wkurzam się na chwilowe awarie.Byłem trzy razy ( w tygodniu) dłuższej niż 5 minut nie doświadczyłem

No to ja na Pilsku za 55zł mam 8 godzin spokojnej jazdy! :cool:: Nie płacę za parking,nie stoję w kolejkach,nareszcie można tam pojeździć do wyczerpania baterii... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę na son-ie było ok,natomiast dzisiaj porażka!!!,nie chodzi mi o warunki bo były rano bardzo dobre tylko o zaistniały incydent.Ruszamy z żoną o 8 z czyrnej (auto na kwaterze),przemieszczamy się od razu na halę pośrednią,tam kilka zjazdów,ale tylko na niebieskich bo czerwona zamknięta-zawody red bulla,więc golgotą na dół i chcemy się przedostać z suchego na skrzyczeńską i z powrotem na czyrną atu ZONK!.Z powodu wiatru nieczynne wyciągi ze skrzyczeńskiej na małe skrzyczne oraz obydwa z suchego do góry.Godzina 10.00 ,a miła pani przez megafon komunikuje że może wiatr ustanie około 14.My na solisku a auto w czyrnej,co teraz,karnet do 13,można by było wrócić na pośrednią ,ale kolejka na dole na pół godziny,więc wk....wiony biorę taryfę do kwatery ,narty do bagażnika i do domu.Ktoś w kolejce powiedział że to najstarszy skansen w europie,raczej się nie mylił...:mad::

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...