Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

@AuthorMasz sporo racji, zwłaszcza co powinno się z górą zrobić.

Moim zdaniem:
I etap
1. Uruchomić Buczynkę i naśnieżanie na niej
2. Zrobić parking na dole w Korbielowie i skibusy pod wyciąg
II etap
3. Nowe krzesło na Szczawiny
4. Krzesło Szczawiny - Miziowa
5. Naśnieżanie Miziowa w dół
i w kolejnych latach
7. Poszrzenie trasy 5 poniżej Szczawin
8. Fajne połączenia Buczynka - Szczawiny i Miziowa - Buczynka
9. Kiedyś nowe orczyki podwójne na górze

Byłby fajny, kameralny ośrodek narciarski.

Edytowane przez pipasss
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, pipasss said:


Byłby fajny, kameralny ośrodek narciarski.

To wlasnie droga do utraty jego kameralnosci, vide SMR. Aby zachowac obecna "kameralnosc" wystarczy uruchomic to co juz jest, plus orczyk na Kopiec, poprawic nasniezanie, naprawic czarnucha i ew. wymienic krzeslo na Szczawiny na delikatnie szybsze. Wtedy osrodek wroci do stanu sprzed 6/7 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Plywak napisał:

To wlasnie droga do utraty jego kameralnosci, vide SMR. Aby zachowac obecna "kameralnosc" wystarczy uruchomic to co juz jest, plus orczyk na Kopiec, poprawic nasniezanie, naprawic czarnucha i ew. wymienic krzeslo na Szczawiny na delikatnie szybsze. Wtedy osrodek wroci do stanu sprzed 6/7 lat.

W punkt . Też tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Sapient napisał:

Czyli zanim się to zrealizuje to cofnie się kolejne 10 lat. 

Po zrealizowaniu tych założeń napłynie masa narciarzy którzy nie są mile widziani przez lokalne społeczenstwo. Takie małe inwestycie nie ma sensu trzeba iść z rozmachem postawić gondole i ze 2 nowe krzesła 6 osobowe.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Author napisał:

Dokładnie jak wyżej napisane. Tam ktoś robi konkretną krecią robotę. Do tej pory nie tylko ja miałem takie podejżenia ale po ostatnich jazdach w tym grożbie blokad czyli całkowitej plajty mam pewność, że tak jest. Ilu to jest ludzi nie ma znaczenia bo są szalenie niebezpieczni dla każdego inwestora. Nikt tam nie zaryzykuje władowania sporych funduszy z takim ryzykiem. 

A dlaczego ew. nowy inwestor miałby się obawiać podobnych protestów w przyszłości? Te protesty nie są przecież bez celu - są spowodowane trwającym od kilku lat marazmem, a raczej rozbudzonymi nadziejami i obietnicami bez pokrycia. Jakoś w innych ośrodkach do nich nie dochodzi, bo i nie ma powodu. Gdy obecny inwestor nabył "Pilsko", obiecywał budowę kilku nowych kolei, a tak naprawdę wybudował jedną krótką i drugą "dla ozdoby", więc ludzie (i narciarze, i właściciele pensjonatów) mają powody by czuć się oszukanymi.

Odnośnie zmian, to popieram, że zbyt dużo robić nie trzeba - uruchomić "Buczynkę", wymienić orczyki na Miziową na kanapę (wraz doprowadzeniem czarnej trasy do stanu używalności) i minimalnie poszerzyć 6-tkę przed dojazdem na Płaj (bo w pozostałych miejscach jest trawers, więc byłoby trudno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, koliber napisał:

Odnośnie zmian, to popieram, że zbyt dużo robić nie trzeba - uruchomić "Buczynkę", wymienić orczyki na Miziową na kanapę (wraz doprowadzeniem czarnej trasy do stanu używalności) i minimalnie poszerzyć 6-tkę przed dojazdem na Płaj (bo w pozostałych miejscach jest trawers, więc byłoby trudno).

Ile to "niezbyt dużo" będzie kosztowało? Czy stabilizacja osuwiska w ogóle jest możliwa? Kiedy zwrócą się ewentualne nakłady?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fredek321 napisał:

Czy stabilizacja osuwiska w ogóle jest możliwa? Kiedy zwrócą się ewentualne nakłady?

Cześć

Oczywiście, ale wszystko zależy od szczegółowych badań. Koszty mogą być bardzo wysokie, niestety.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koliber napisał:

A dlaczego ew. nowy inwestor miałby się obawiać podobnych protestów w przyszłości? Te protesty nie są przecież bez celu - są spowodowane trwającym od kilku lat marazmem, a raczej rozbudzonymi nadziejami i obietnicami bez pokrycia. Jakoś w innych ośrodkach do nich nie dochodzi, bo i nie ma powodu. Gdy obecny inwestor nabył "Pilsko", obiecywał budowę kilku nowych kolei, a tak naprawdę wybudował jedną krótką i drugą "dla ozdoby", więc ludzie (i narciarze, i właściciele pensjonatów) mają powody by czuć się oszukanymi.

A z kąt wiesz o przyczynach poza finansowych tych obietnic? Ktoś tam tymi koparkami i spychaczami operował i stało się to co się stało czyli zaczęło ruszać osuwisko. Ci ludzie nie protestowali przeciw unowocześnieniu tego miejsca tylko, że im złe ekologi nie pozwalają na wycinanie dziesiątek i więcej hektarów lasu. Domyśl się co oni tam chcieli mieć a to nie jest takie proste albo w ogóle nie wykonalne. Przyjdzie inwestor z dobrymi chęciami i kasą ale wstrzyma go kwestia geologii tej góry, aparat państwa w postaci choćby RDOŚ i tak dalej. Pisałem w zeszłym roku, że jak ktoś jest niedowiarkiem to niech pochodzi po okolicy Miziowej i zobaczy w lesie ile tam jest skał i co jest metr a nawet czasem niej pod systemem korzeniowym świerków. Jest system łupków a dalej lita skała. Osuwisko nie powstało przy ładnej suchej pogodzie tylko jak ziemia namokła jak gąbka. Zaczęło to wszystko ruszać po tej skale w dół. Ciężki sprzęt, który tam pracował to były nie małe pieniądze i poszły dosłownie w błoto. Potem wszystko zdechło i finał jest taki jak widać. Nie wierzycie chyba, że nie ma lub nie było bogatego inwestora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Author napisał:

A z kąt wiesz o przyczynach poza finansowych tych obietnic? 

Jaka poza finansowymi może być przyczyna braku uruchomienia Buczynki? Nawet jakby coś było nie tak z wyciagiem, to Tatralift mając pewność otrzymania zapłaty, by to poprawił. Widać, że CTE nie chce wydawać pieniędzy, z tylko im wiadomych powodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pipasss napisał:

Jaka poza finansowymi może być przyczyna braku uruchomienia Buczynki? Nawet jakby coś było nie tak z wyciagiem, to Tatralift mając pewność otrzymania zapłaty, by to poprawił. Widać, że CTE nie chce wydawać pieniędzy, z tylko im wiadomych powodów. 

Nikt tak naprawdę do końca nie wie o co chodzi - ale zupełnie spekulując i na szybko to poza forsą pomiędzy CTE a Tatralift, może jest problem z papierkami administracyjnymi (np. odbiorami), mogą być problemy techniczne np. związane z wyciągiem, ale nie tylko, może np. problem po stronie ośrodka np. problem z prądem; może być problem z gruntami, ich dostępnością, dzierżawą itd.; problemem jest oczywiście brak śniegu i brak zaplecza do jego wytworzenia (wody, rurociągów itd.).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Cosworth240 napisał:

problemem jest oczywiście brak śniegu i brak zaplecza do jego wytworzenia (wody, rurociągów itd.).   

Tu jest nieco lepiej. Rurociągi są, jeszcze z czasów GAT, ale prawie do szczytu Buczynki sięgają. Wody jest mało, a nie ma pomp, filtrowania i napowietrzania zbiornika..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Korbielowskim forum krążą spekulacje, że Buczynka rusza na ferie. Ktoś napisał:

Cytat

Może będą robić od jutra, nie wiem, ale Tatralift będzie wykonywała tam prace, to jest pewne na 99%


Pytanie czy te prace to przygotowanie do startu, czy np. do rozbiórki wyciągu?
Osobiście uważam, że prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie, niż ta kolejka ruszy  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbym się wybrać do Korbielowa i zobaczyć te wszystkie rdzewiejące wyciągi taki vintage. Dużo czytałem o tym ośrodku oraz oglądałem filmików na YT i chciałbym tam być i przeżyć to muzeum zanim naprawdę ktoś to kupi (jeśli kupi). Niestety moi znajomi wolą bym ja z nimi jechał do Szczyrku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pipasss napisał:

Jaka poza finansowymi może być przyczyna braku uruchomienia Buczynki? Nawet jakby coś było nie tak z wyciagiem, to Tatralift mając pewność otrzymania zapłaty, by to poprawił. Widać, że CTE nie chce wydawać pieniędzy, z tylko im wiadomych powodów. 

Tylko mi w tej całej gadaninie nie chodzi o Buczynkę. Ona jest nieco z boku. Gdyby tylko chodziło o Buczynkę to nie było by specjalnie tematu. 

W jakim celu Tatralift miał by tą kolej rozbierać? No ale gdyby to już by była beka na całego. Ja w to nie wierzę więc raczej to pchną by się kręciło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Nikt tak naprawdę do końca nie wie o co chodzi - ale zupełnie spekulując i na szybko to poza forsą pomiędzy CTE a Tatralift, może jest problem z papierkami administracyjnymi (np. odbiorami), mogą być problemy techniczne np. związane z wyciągiem, ale nie tylko, może np. problem po stronie ośrodka np. problem z prądem; może być problem z gruntami, ich dostępnością, dzierżawą itd.; problemem jest oczywiście brak śniegu i brak zaplecza do jego wytworzenia (wody, rurociągów itd.).   

Ja wiem, można jeszcze 20 różnych rzeczy wymyślić, ale jakby takie były powody, to moim zdaniem byłby komunikat z CTE lub Tatralift. Trzeba użyć brzytwy Ockhmana i zostaną nam po prostu problemy finansowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tresor napisał:

No ale chwila. Na Pilsku kolejek brak, w SON luz jak w marcu na tygodniu. Gdzie w takim razie Ślązacy pojechali na ferie? W związku z wiosenną pogodą odpuścili narty? Siedzą w Alpach? Okupują Podhale i Krynicę?:) Wiślańskie stacyjki przeżywają renesans? O co chodzi?

Nie znam żadnego Ślązaka, który by w ferie na dłuższy wyjazd gdzieś w Polskę. Wszyscy za granicę, także ciepłę kraje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tresor napisał:

No ale chwila. Na Pilsku kolejek brak, w SON luz jak w marcu na tygodniu. Gdzie w takim razie Ślązacy pojechali na ferie? W związku z wiosenną pogodą odpuścili narty? Siedzą w Alpach? Okupują Podhale i Krynicę?:) Wiślańskie stacyjki przeżywają renesans? O co chodzi?

W Krynicy też pusto. Pogoda i ceny w naszych górach zrobiły swoje. Szkoda ryzykować za niewielką różnicę w cenie wiec lepiej trochę dołożyć i pojechać na pewne warunki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mysiauek napisał:

Nie znam żadnego Ślązaka, który by w ferie na dłuższy wyjazd gdzieś w Polskę. Wszyscy za granicę, także ciepłę kraje.

Rodzina siostry ,rodowitej ślązaczki jak ja (troje licealistów) . Zawsze kilka razy (2-3) w czasie ferii na polskie stoki. Teraz czekają na ,,obiecaną'' przeze mnie bardziej zimowa pogodę w przyszłym tygodniu bo w tym inne formy wypoczynku (kino, AQuapark, escape room,...). Tez czekam … na mroźniejsze noce od najbliższej niedzieli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...