Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Patrzę z niepokojem na kamerki... Te się nie otwierają, ale na miniaturkach widać co trzeba, tj. jak szybko znika śnieg... O.o

Obecnie chyba nawet na szczycie pada deszcz! To samo na Kasprowym.

Oby warunki się nam nie spieprzyły do 1 maja - wtedy chyba będzie najpiękniejsza pogoda. 9_9

No właśnie ... co z majowym weekendem - mieliśmy jechać piątek - sobota, ale wygląda to coraz gorzej - nawet nie wygląda, bo kamerki od wczoraj nie działają.

Faktycznie najlepiej wygląda niedziela :)

Może trzeba zmienić plany.

Powtarzając pytanie @johnny_narciarz - ktoś będzie ? - Jasiek Ty wiem - będziesz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, moloo napisał:

nawet nie wygląda, bo kamerki od wczoraj nie działają.

Właśnie patrzę na Łomnicę i tam też nie działają...

Ale tam warunki są tylko na czarnulce.

Za to na Szczyrbskim niby więcej tras przejezdnych. Tylko czy oni jeszcze planują otwarcie tegoż? 9_9

PS. Szkoda, że Rohace nie są na sprytnym karnecie. Nie wiem czy oni tam nie przetrwają z lepszymi warunkami, no i bliżej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

A czy temat tego wątku to "Jasna Chopok - tylko superlatywy"? A podtytuł: "Kto ma inną opinię, tego trzeba objechać"?

C'mon ....

Czytajmy ze zrozumieniem :D Na forum każdy ma prawo do przedstawiania swoich opinii nawet tych najbardziej negatywnych ale SWOICH, tak aby odczyt prezentowanych treści był klarowny. Mi też nie wszystko podoba się na Chopoku i jak będę miał ochotę to napiszę co o nim myślę ale zaprezentuję SWOJE stanowisko , pod którym się podpiszę" ja @bolec " :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, jasne, że nie - ale treść tej opinii - narzekanie na Liptovsky - to tak jakby pojechac do Szczyrku i mieszkac w Bielsku, albo na Pilsko i mieszkac w Żywcu i pisać, że nie czuć klimatu gór, a dookoła sklepy, korki i zakłady przeysłowe... Podobnie jak z brakiem klimatu i widoków na skały - będąc przy Pilsku i Szczyrku - tam też brak klimatu, bo przecież skały to Tatry jakieś 70-100km w linii prostej, a jedyne co widać to pagórki i jeziora - w sumie to tam bardziej jest jak na Mazurach niż w Górach...
Argument o płatnej jeździe po sztruksie przed otwarciem ośrodka - kretynizm roku, godny Janusza biznesu. Zresztą można z niego wywnioskować, że sztruks na Chopoku to tylko przed 8, a później już zaorane. Cena 100 euro wypożyczenia sprzętu w ich wypożyczalni za 5/6dni, wychodzi 80pln dziennie - czyli cena jaką można trafić w wielu polskich wypożyczalniach. Zresztą sam autor pisze, że gdzie indzie taniej - czyli jest wybor - bierzesz tam gdzie Ci pasuje.
Krytyka dla samej krytyki, zero merytorycznych, zasadnych argumentów.

Nie twierdzę, że Chopok jest idealny, bo nie jest i jak każdy ośrodek - nawet te alpejskie - ma swoje wady.
 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie @gregor_g4  - po to jest wątek, aby była polemika. Ktoś ma swoje zdanie, Ty masz swoje i wszystko jest OK dopóki opinie, argumenty, spostrzeżenia itp. są wymieniane kulturalnie. Hejtowanie czyjegoś posta tylko dlatego, że ma się inną opinię na temat jakiegoś ośrodka, pachnie "fanboystwem".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WojtekM napisał:

No właśnie @gregor_g4  - po to jest wątek, aby była polemika. Ktoś ma swoje zdanie, Ty masz swoje i wszystko jest OK dopóki opinie, argumenty, spostrzeżenia itp. są wymieniane kulturalnie. Hejtowanie czyjegoś posta tylko dlatego, że ma się inną opinię na temat jakiegoś ośrodka, pachnie "fanboystwem".

Najpierw poczytaj ten wątek, a później się wypowiadaj... tyle tu krytyki że kilka ośrodków można by obdzielić. Po drugie jak już chciał żeby temat był hot mógł to wrzuić za 2 tygodnie jak wyciągi zamkną. Teraz w tym burdelu już w ogóle nie znajdziemy spójnych informacji o weekendzie majowym!

Ja planuję od niedzieli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może założyć nowy wątek - Chopok - warunki narciarskie :)

Jest taki wątek, ale aktywność - ostatnia ze stycznia.

Przerzucam tam temat warunków na Chopoku, a tutaj się sprzeczajcie.

 

Poszło - zapraszam wszystkich, którzy chcą popisać o warunkach na Chopoku :)

http://www.skionline.pl/forum/topic/14181-warunki-na-chopoku/?page=39

 

Edytowane przez moloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Najpierw poczytaj ten wątek, a później się wypowiadaj... tyle tu krytyki że kilka ośrodków można by obdzielić.

No to pojawił się kolejny krytyczny głos. Jakiś limit jest? Taki regulamin? Zalinkuj, bo nie ogarniam.

6 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Po drugie jak już chciał żeby temat był hot mógł to wrzuić za 2 tygodnie jak wyciągi zamkną.

Krytyczne opinie można wrzucać tylko po zamknięciu ośrodka? Taki regulamin? Zalinkuj, bo nie ogarniam.

Żeby była jasność - ja na Chopoku nie byłem, więc nie mam swojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, moloo napisał:

Może założyć nowy wątek - Chopok - warunki narciarskie :)

 

Rafał , nie ! :) W tym jest dużo interesujących informacji , relacji etc. :) Potraktujmy tą krótką niechlubną dyskusję jako marginalny wątek między tym pozostałym co jest naprawdę cenne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę racji autor opinii ma. Liptowski Mikulasz nie do końca można porównać z Bielskiem względem Szczyrku, bo w Szczyrku mamy chyba kilka tysięcy miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i kwaterach, a w Jasnej możemy jedynie skorzystać z drogich hoteli, więc dla większości narciarzy Mikulasz jest (z konieczności) naturalnym miejscem do spędzania czasu po nartach. A klimat miejsca na wczasy ma wg mnie duże znaczenie. Jak ktoś uważa inaczej, to niech sobie odpowie na pytanie, ile razy spędził wczasy w Nowym Targu, czy Bielsku-Białej.

Otoczenie Jasnej... kiedyś uważałem, że to jedno z najpiękniejszych miejsc: żadnych zabudowań, tyko kilka hoteli w samym środku Parku Narodowego, a trzech stron parkingu widoczne 2-tysięczniki (może nie tak postrzępione jak w Tatrach Wysokich, ale jednak skaliste). Ostatnio jednak ilość zniszczonych lasów znacznie zmieniła ten krajobraz (podobnie jak nasz, beskidzki). Do tego doszło przepełnienie stoków, które (miejmy nadzieję) się unormuje po doprowadzeniu inwestycji do końca (nowe trasy).

Idei Fresh-Ski nie bardzo rozumiem (i nie mówię tylko o Chopoku), a raczej wczesnych godzin otwierania wyciągów. Równie dobrze można by było przesunąć "normalne" otwarcie na 9:30, a Fresh-Ski za dopłatą np. od 8:30. Wtedy i Jasna by więcej zarobiła i narciarze mogliby się wyspać, a o 9:30 zastaliby prawie równiutkie trasy. I tak większość narciarzy dojeżdża na stok w okolicach 10-tej, po śniadaniu w pensjonacie w rozsądnych godzinach, a co dopiero ktoś z daleka.

Ceny karnetów faktycznie odpowiadają tym w mniejszych ośrodkach alpejskich - Chopok opłaca się wg mnie posiadaczom sezonówek i karnetów za akcje TMR. Przypuszczalnie, gdybym miał płacić normalną cenę, na 1-dniowe wypady wybrałbym coś bliżej, a na wczasy jednak Alpy (w wariancie oszczędnościowym, czyli np. mieszkanko 4-osobowe).

Edytowane przez koliber
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Do tej nowej gondoli, wg niektórych planów miałaby odchodzić odnoga trasy nr 12 - wówczas zrobi się dużo tłoczniej w jej górnej części.

W przeciwnym wypadku tłoczniej będzie na trasie Biela Put (13), która oprócz obecnej kanapy (2400 os/h) będzie obsługiwana przez nową gondolę (pewnie też ok. 2400 os/h), a 4800 os/h przypadające na jedną trasę, to już duuuża przesada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Jasnej pojawił się cennik zimowy 2017/2018. Cena podstawowa za dzień w głównym sezonie przy zakupie w kasie to 43 E, przy zakupie przez gopass 38 E . Nowością w cenniku są różne ceny w zależności od dnia zakupu.

https://www.jasna.sk/cenniky/cenniky/cennik-skipasov-201718-hlavna-sezona/

Edytowane przez aurigae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2017 o 09:13, koliber napisał:

Do tej nowej gondoli, wg niektórych planów miałaby odchodzić odnoga trasy nr 12 - wówczas zrobi się dużo tłoczniej w jej górnej części.

W przeciwnym wypadku tłoczniej będzie na trasie Biela Put (13), która oprócz obecnej kanapy (2400 os/h) będzie obsługiwana przez nową gondolę (pewnie też ok. 2400 os/h), a 4800 os/h przypadające na jedną trasę, to już duuuża przesada:)

Nie bardzo bym rozumiał, po co Ci ludzie takimi tłumami mieliby się pchać na tę trasę nr 13, bo jest dość "specyficzna". Z mojej perspektywy jeżeli Twoje przewidywanie by się sprawdziło - w co wątpię osobiście - to niech sobie tam ludzie się kłębią na tej trasie nr 13, byle nie rozchodzili się na resztę ośrodka :D

Myślę, że ta gondola ma przede wszystkim zapewnić sprawny transport z Bielej Put do Funitela i generalnie umożliwiać sprawną komunikację z resztą ośrodka. Obecnie aby dostać się pod Funitela trzeba bowiem skorzystać albo z wolnego krzesła wzdłuż trasy 13 i potem albo do biedronki (kompletnie niewydajnej) albo krzesłem na Lukovą (nie jest demonem prędkości, do tego podatne na wiatr w górnej części, często jako pierwsze jest wyłączane przy kapryśnej chopokowej pogodzie). Teraz będzie łatwiej - i do tego potoki ludzi ładniej się rozłożą. Ta gondola to bardzo dobry pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moloo napisał:

W ubiegłym roku były karnety promocyjne do 25.12 za 19,90 EUR - ciekawe czy w tym roku będą.

Coś ktoś wie w tym temacie ?

Aktualnie są tylko na baseny po 12E lub 17E z obiadem do 25.12.2017

Warto kupić sprytny karnet sezonowy na Szczyrk za 900zł, w tej cenie mamy dodatkowo 5 dni gratis na Słowacji do 25.12.2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Myślę, że ta gondola ma przede wszystkim zapewnić sprawny transport z Bielej Put do Funitela i generalnie umożliwiać sprawną komunikację z resztą ośrodka. Obecnie aby dostać się pod Funitela trzeba bowiem skorzystać albo z wolnego krzesła wzdłuż trasy 13 i potem albo do biedronki (kompletnie niewydajnej) albo krzesłem na Lukovą (nie jest demonem prędkości

Można tak założyć, że ludzie będą z tej gondoli korzystać tylko raz (rano), by dostać się na Priehybę i korzystać później wyłącznie z Funitela. Jednak ci, którzy np. zjadą czarną 7-ką do Jasnej, też będą musieli przejechać trasę "Biela Put", by wsiąść do nowej gondoli - chyba, że wybiorą dotychczasowy (mniej komfortowy) wariant wjazdu na górę. Po prostu jest to dodatkowa i kolejna już gondola, przy której brak (póki co) dodatkowej trasy.

Ale jest inna, dobra wiadomość - w końcu doczekaliśmy się znacznego poszerzenia niebieskiej 5-tki:

https://www.jasna.sk/hory/lyzovacka/novinky-zimnej-sezony-20172018/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie piszecie...

 i fajne mapki że jakaś trasa :( i jeszcze bardziej żenująca kolej!

ja czekam na to! 

d185d57c8633cddf06e76b87551bceb8.thumb.jpg.c7c0cacc8a8dd11ed6a8f5685122fde7.jpg

 

kanapa z Serdeczka na Zadne Deresze i nie potrzeba tras tylko wycięcie tych kikutów co stercza po wyłomie! 

i będzie GIT!

a jakieś objazdówki niby ścianek to ŻENADA!!! 

PS. widać że Chopok nadal idzie na górkę dla mamusiek i ....

PS2. trzeba zmienić priorytety! z tego co zobaczyłem to zdecydowanie!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...