Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.11.2017 o 20:25, Jasiek napisał:

Na Slovaki zima. Zaraz za granicom -3 i śnieg na drodze. Serpentyny na Zuberecu też białe ale posypane. Patrząc na prognozy myślę że sezon bedzie szybciej. 

Tylko czy ONI, Bosy znaczy to zauważą że już można...

Mysle ze Bossy zauwazaja takie rzeczy szybciej niz narciarze, bo im oprocz frajdy daje to jeszcze $$$. Pytanie tylko czy oplaca im sie tak wczesnie otwierac, moze jednak poza kilkoma zapalencami maja zbyt male oblozenie zeby to bylo oplacalne.

Mialem kiedys na ten temat dyskusje z miejscowym na temat jednego francuskiego osrodka, gdzie mimo super warunkow sniegowych i juz przygotowanych tras! bossy otwieraly zaledwie 10-20% tras, na weekedny wiecej, ale generalnie czekali do polowy grudnia z otwarciem wiekszosci (nawet nie calosci) tras.

Takze tutaj mimo dobrych warunkow, nasze oczekiwania niekoniecznie musza sie spotkac z oczekiwaniami bossow, sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladac w praktyce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czysta, biznesowa logika. :D W pierwszych tygodniach grudnia frekwencja w ośrodkach narciarskich wynosi przeciętnie ok. 30 do 40 % frekwencji z lutego, kiedy ośrodki są najbardziej oblężone. Dodatkowo właściciele oferują wtedy zniżkowe karnety np. na Chopoku za 22 EUR za 1 dzień zamiast 35 EUR w sezonie (najtańsza dostępna opcja na Gopassie ). Który więc z bossów, przy zdrowych zmysłach, nie chcąc dopłacać do biznesu, otworzy kilka tras w ośrodku Jasna Chopok np. 18 listopada, kiedy frekwencja wyniesie max. 10%?? :) Koszty utrzymania  nartostrad, wyciągów i wynagrodzeń dla obsługi będą podobne w listopadzie, grudniu, styczniu czy lutym. Pozdrawiam.

Edytowane przez tobiasz7777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do końca znacie specyfikę Chopoka? 

Obsługa tam jest! włącza i wyłącza żółwia, biedronkę i Funitela co pół godziny! i jeżdżą przez około 10-15min czy ktoś jest czy nie! 

A więc koszta dla TMRu to wrzucenie na trasę trzech ratraków 1 raz dziennie do góry i na dół!

Ja nie twierdzę że trzeba odpalić cały Chopok ale dla zapaleńców? Pretakarska... ze szczytu do Prehiby!

A wśród Slovaków miejscowych to grupa około 200-300 osób, narkomanów narciarstwa. O nas Polakach nie wspomnę! 

Poza tym prestiż ośrodka!!!!  reklama że "MY JUŻ JEŹDZIMY! - BEZCENNE!!!!!!!!" tym bardziej że za darmo bo matka natura sypnęła im na maxa! 

PS. tak jak już pisałem mam zamiar spędzić tam... :rolleyes: dużo dni! ale nie wiem czy będzie chciało mi się pisać... bo Ci co tam jeżdżą to będą wiedzieli a dla kogoś co pisze na forum tylko po to żeby wykazać się swoim poetyckim polotem albo krytyką dla krytyki... to nie, nie ja! 

PS2. Dziś Czesi i Slovacy mieli święto. To co widziałem... to TMR szybko wybuduje kolejne koleje! Mega odzysk nadwyżki budżetowej z rynku!

PS3. i jak mi doradził @shuger to mój ostatni wpis na czas... do odwołania!  Bawcie się dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co podniecać aktualnymi mapkami :D:D Od kilku dni sypie a jeśli nie nasypie  to „dosypią” co robią na bieżąco i ruszą zgodnie z planem  :D My z @moloo jesteśmy 3.12 a potem w następny weekend więc jakby ktoś miał ochotę się spotkać to dajcie znać :) Jak nie będzie odzewu to nasze  forum chyba nie ma sensu ......:( 

 

 

Edytowane przez bolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę (z synem). Przyjeżdżamy 01 grudnia wieczorem i jesteśmy do 04 grudnia włącznie.

Jakby ktoś się chciał zabrać, będę miał 2 wolne miejsca w aucie. Z Warszawy ruszamy w piątek około 12:00.

Pozdrawiam

K.M.

p.s.

Do sezonówek na Szczyrk dostaliśmy darmowe skipassy to żal byłoby nie skorzystać.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...