Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Marboru już trochę napisał odnośnie dzisiejszych warunków w Tumlinie k/Kielc. Tak, że tylko kilka słów i kilka zdjęć ode mnie. Na dzień dobry rozczarowanie, bo stok nie był ratrakowany i to chyba drugi dzień z rzędu po tym, co widziałem na kamerkach :eek: :angry:. Byłem z synem, 2 karnety 3-godzinne po 50zł i po kilku minutach w kolejce do wyciągu jedziemy na górę. Tam spotykamy Marboru z Paulą, Mifilima, San, a gdzieś jeździ jeszcze KP, tak że spora forumowa grupka zebrała się w jednym miejscu. Ja jeżdżę jednak z synem i staram się mimo wszystko trochę też skorzystać i pojeździć po swojemu. Przez to, że stok nieprzygotowany zwłaszcza w górnej części dużo nierówności, odsypów, co trochę denerwowało. Plusem z kolei było to, że nie było minerałów i żadnych przetarć. Kolejki do wyciągu tak na ok 5-7 minut, choć tu mogę się mylić. Z kolejnych minusów to parking, który został znacznie pomniejszony w stosunku do ubiegłych lat i dziś samochody zwyczajnie nie pomieściły się, choć narciarzy nie było mimo wszystko aż tak dużo. No i ten żwir zmieszany z gliną jako podkład :angry: W Tumlinie lubię jeździć, ale dziś był mega zawód pod wieloma względami, a zwłaszcza pod kątem przygotowania stoku. Mają co poprawić, a czy poprawią to sprawdzę jutro. No i na koniec kilka zdjęć.

IMG_3396.jpg

IMG_3401.jpg

IMG_3407.jpg

IMG_3423.jpg

IMG_3424.jpg

IMG_3396.jpg.8553c3e5bd714c82b08c4357f4552ba3.jpg

IMG_3401.jpg.329af2f842da9d9aa867e522ee828eef.jpg

IMG_3407.jpg.683dd6d6b20fe67498cdc51bb146a832.jpg

IMG_3423.jpg.a9cbc5e0feeb12fe3e55f745a6964f30.jpg

IMG_3424.jpg.227c7ac210cf5101f1aa81a318f55527.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś otworzyłem sezon w Myślenicach. Mieliśmy jechać na Szklaną Górę ale zepsuł im się ratrak. Generalnie było ok, zaczęliśmy jazdę o 10.30, niestety trasa miała 2/3 szerokości a ludzi było sporo, wiec zaraz porobiły się muldy. Moim zdaniem było za gęsto, trzeba czekać aż otworzą pełną szerokość stoku, a najlepiej trasę numer 2. Ewentualnie w tygodniu pojechać po pracy :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety trasa miała 2/3 szerokości [...] trzeba czekać aż otworzą pełną szerokość stoku, a najlepiej trasę numer 2

A to im się w ogóle udaje ? Bo nie pamiętam kiedy była ostatnio otwarta trasa nr 2. Co do 2/3, to w zeszłym sezonie chyba cały czas było tyle otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś otworzyłem sezon w Myślenicach. Mieliśmy jechać na Szklaną Górę ale zepsuł im się ratrak. Generalnie było ok, zaczęliśmy jazdę o 10.30, niestety trasa miała 2/3 szerokości a ludzi było sporo, wiec zaraz porobiły się muldy. Moim zdaniem było za gęsto, trzeba czekać aż otworzą pełną szerokość stoku, a najlepiej trasę numer 2. Ewentualnie w tygodniu pojechać po pracy :)

ja byłem od 9 - 12 w sumie naprawde było ok, gora i środek to jakieś 3/5 otwartej trasy, dół to 100% szerokość stoku. fakt, ludzie dopisali ale z muldami dramatu nie było. Ja spodziewałem sie znaczne gorszych warunków. W sumie nasniezali taki stromy stok tylko 6 dni. Do 12 wyjeździłem sie i jestem zadowolony. Ale popieram, 2 trasa rozluźniła by znacznie trafic na trasie i by było mniej monotonnie zjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Groń - dzisiaj: Kilka minut po g.10 - parkujemy 2 km od ośrodka, niedaleko hotelu. Obsługa informuje, że wyżej brak miejsc.

Nie wróży to nic dobrego. Ciąg dalszy pod znakiem kolejek. Kolejka do busa. Na wyższym parkingu przesiadka do kolejnego busa.

Dalej już z górki, czyli pod górkę. Kolejka do kasy idzie sprawnie bo czynne trzy. Kolejka do WC też, a jakże.

Kanapa czwórka dolna: do 15 w zasadzie tylko kolejka wewnętrzna (między bramkami). Kanapa szóstka ok 11: 7 min stania,

w związku z czym do 14 jeździmy tylko czwórką, po 14 kolejka do szóstki na ok. 4 min.

Na trasach tłoczno, kilka interwencji GOPRu. Trasa wzdłuż czwórki zamuldzona, ale bez kamieni.

Trasa wzdłuż szóstki w dość dobrym stanie cały dzień. Niestety tłok jeszcze większy niż na czwórce.

Na poboczach, przy skraju tras sporo zgarniętego głębszego śniegu.

Uwaga: zbyt niski, niebezpieczny najazd na górną stację czwórki, w związku z czym obsługa co kilka minut informuje przez głośniki

żeby podnosić narty do góry.

Podsumowując: przez ten malutki ośrodek przewinęło się dzisiaj co najmniej kilka tysięcy narciarzy.

Jak na takie oblężenie było naprawdę nieźle, w niezbyt komfortowych warunkach, ale jednak pojeździliśmy.

Edytowane przez aurigae
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Myślenic to nie mam do nich pretensji. Widomo zima jaka jest taka jest, a Chełm to nie Kasprowy/Pilsko wiec klimat też słaby. Moim zdaniem zrobili co mogli. Dzisiaj sypiali na niebieskiej trasie j góry. Zresztą ja mialem warunki gorsze od Ciebie bo zaspałem i szusowałem od 10.30 do 13.30. Od 13 już było trochę luźnej i słońce wyszło :)

A trasa numer dwa była otwarta chyba 4 lata temu. Na pewno tamtędy jeździłem. Zresztą na facebooku pisali, ze w tym roku też otworzą jak tylko warunki pozwolą. Za to nigdy jeszcze nie widziałem otwartej trasy na dolny parking. Byla ona kiedyś otwarta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 była faktycznie otwarta pare lat temu przez 1 sezon. bardzo miło ja wspominam nawet fajniejsza niz 1 jak dla mnie. co do zjazdu na zarabie to ta trasa biegnie nad rura do śnieżenia, wiec przecinka jest, infrastruktura jest ale sens jej sniezenia jest zaden. na koncu jest tak plasko, ze trzeba sie przez 800 m odpychac kijkami bo spadek zerowy. Jest jeszcze jedna trasa ta projektowana na mapach. pare razy ja jechałem na rowerze, w sumie opcja bardzo przylosciowa, teraz to równa szeroka droga zrywkowa (szerokos na ratraka)- zjazd nia był by niesamowicie długi. ale niestety wizja wyjazdu 30 min tym starym krzesłem to chyba tylko dla koneserow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Kazimierz - Kazimierz DolnyZ Warszawy ruszyliśmy chwilę po 6 rano na miejscu bylismy o 8:00 na samo otwarcie stoku.Kto rano wstaje ma okazję pojezdzić po dobrze przygotowanym stoku bez kolejek :tongue:

rano.jpg

Miejsce bardzo fajne, ośrodek kompletny: trzy różnorodne trasy 300-500 metrów , trzy orczyki , bufet , wypożyczalnia, szkółka , darmowe toalety i parking.Zaskoczyła mnie ilośc armatek - jestem pod wrażeniem - widać profesjonalne podejście do biznesu.Dla mnie to najlepsza stacja w okolicach Puław/Lublina.Warunki bardzo dobre

WP_20160106_003.jpg

WP_20160106_007.jpg

Do godziny 10:30 jazda bez kolejek, jak kończyliśmy chwilę po 11:00 niestety wyglądało to już tak :

11.jpg

A tak powinna wyglądać każda pizza za 30 zł :biggrin: zdecydowanie uczciwa cena :wink:

pizza.jpg

( przy okazji odnalazłem nową miłość życia na stoku - nomandy blackeye :biggrin: )
to jest nas dwóch

11.jpg.cd6f8f26b9de1eac857efa7c78f2fce0.jpg

WP_20160106_003.jpg.3df572692a99b7374bb3bd40d164c2ee.jpg

WP_20160106_007.jpg.696ca34172ac578e4e4e8cea8b9516ce.jpg

pizza.jpg.820d684f7639cf24eac179393bb08589.jpg

rano.jpg.2845aa6389543c1f6b9c92c3f7fdac0d.jpg

Edytowane przez jodek1
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam, wrzucę też warunki z mojego lokalnego stoku... MALTA SKI

Krótki, bo krótki, ale śnieg pod nartami można poczuć, a jest go całkiem sporo. Nawet 2 metry nasypali z tego co piszą i pewnie w wielu miejscach tyle jest, a na pewno go nie brakuje na trasie. Poza tym ludzi dziś sporo, chwilami kolejki do wyciągów, trochę pagórków na górze, z którymi nie wszyscy sobie radzili, a cała reszta to całkiem przyjemne spędzenie czasu w świąteczny dzionek :)

IMAG1074.jpg

IMAG1076.jpg

IMAG1078.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z Kazimierza i Parchatki. Dłuższą relację wstawię jutro, bo dzisiaj nie mam już czasu na jej napisanie.

Kazimierz

Byłem od 15:30 do 18:30.

Warunki bardzo dobre. Ludzi sporo. Po 17:45 luźniej. Przetarć nie było. Lodu też nie widziałem.

52c85d7206eeb63a0e38652a4765b9ef.jpg

Parchatka

19:30 - 20:45

Na niebieskiej warunki bardzo dobre, bez lodu, śnieg idealny - taki jak przy wielodniowym mrozie.

Na czerwonej z jednej strony lód. Ludzi garstka (od 3 do 15)

8a58748ff620a5de3ad40c0f0baf129a.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczęty tym razem na Małym Rachowcu w Zwardoniu. Pięciogodzinny karnet rodzinny i jazda na okrągło praktycznie bez kolejek do kanapy. Przerwa na ratrakowanie o 16:00 to tez dobra opcja - a powinien to być stały punkt programu we wszystkich stacjach. Naśnieżenie poprawne, choć pojawiały się drobne minerały. Duża odległość od aglomeracji śląskiej sprawia że jest tu o wiele mniej narciarzy niż np w Wiśle. Z mojego domu Cieńków to 90 km, Zwardoń -140 :) Ogólnie ciekawy stok z potencjałem rozbudowy. Mam na myśli Duży Rachowiec - trasa jest, orczyk jest tylko śniegu brak........ Kilka zdjęć na pierwszym nieczynna trasa:

IMG_1506.jpg

IMG_1515.jpg

IMG_1526.jpg

IMG_1531.jpg

IMG_1506.jpg.7b71f099b2a0d95b5110a9aa82b261e4.jpg

IMG_1515.jpg.0f0be29113bb4b6868552b5460b7b50b.jpg

IMG_1526.jpg.30fb148177ca6f7d1662de53f3991f8f.jpg

IMG_1531.jpg.bf27cdeb96b859ad1ff650321101756e.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów :)

Nie widziałem żadnego postu dotyczącego Góry Kamieńsk, a właśnie otwarła podwoje dla narciarzy.

Jak wspomniałem stacja jest otwarta od wczoraj. Wybrałem się tam w godzinach wieczornych - wcześniej ilość ludzi, którą widziałem na kamerce przerażała :(.

Jeździłem od 19 do samego końca - 21:00. Bałem się, jak będzie wyglądać trasa - na razie jest otwarta tylko jedna część stoku, po prawej stronie kanapy. Ale okazało się, że stok przetrzymał nawał narciarzy wzorowo. Lekkie odsypy, ale o muldach nie można było mówić. Pod luźniejszą luźniejszą warstwą twardy, ubity śnieg. Dla mnie bomba :) Kolejki - od 19:30 jazda góra-dół. Ilość narciarzy na stoku - w normie, dało się pojeździć. Karnet kosztował mnie 45 PLN. Jak na wieczorne nartowanie prawie pod domem - do przyjęcia.

Zdjęcia - niestety bakteryjka w telefonie za bardzo zmarzła i odmówiła posłuszeństwa. Postaram się coś wrzucić następnym razem.

Czekam na otwarcie trasy nr 2 - szerokiej, bardziej stromej na górze. Będzie jeszcze ciekawiej :)

Następna wizyta w piątek wieczorem :)

Pozdrawiam

M

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 była faktycznie otwarta pare lat temu przez 1 sezon. bardzo miło ja wspominam nawet fajniejsza niz 1 jak dla mnie. co do zjazdu na zarabie to ta trasa biegnie nad rura do śnieżenia, wiec przecinka jest, infrastruktura jest ale sens jej sniezenia jest zaden. na koncu jest tak plasko, ze trzeba sie przez 800 m odpychac kijkami bo spadek zerowy. Jest jeszcze jedna trasa ta projektowana na mapach. pare razy ja jechałem na rowerze, w sumie opcja bardzo przylosciowa, teraz to równa szeroka droga zrywkowa (szerokos na ratraka)- zjazd nia był by niesamowicie długi. ale niestety wizja wyjazdu 30 min tym starym krzesłem to chyba tylko dla koneserow.

Mi po prostu nie podoba się, że na stronie jest mapka z 4 trasami, a w rzeczywistości od lat działa tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...