Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być Chopok, ale młody ledwo wyleczył grypę, to po 3 dniach złapał anginę i dwa kilkudniowe wyjazdy w ferie do Jasnej szlag trafił :mad: Tak, że dziś wykorzystując piękną pogodę złamałem i pojechałem sam na kielecki Telegraf, który mam praktycznie pod domem. Okazało się, że w tym sezonie w weekendy są takie same ceny jak w dni powszednie, więc nie ma co narzekać, wybrzydzać, tylko biorę karnet od 10 do 13 za 40zł i przez 2 godz. 50 min. robię 29 zjazdów praktycznie non-stop. Tyle czasu tutaj to jednak nudno trochę, tak że i na slalomkach salomonkach na krechę raz sobie zjechałem osiągając wg. iSki Trackera 93 km/h, a wg SkiTrackera 87 km/h. :)

Temperatura w cieniu ok -7'c w słońcu ok 1'c, warunki bardzo dobre, śnieg szybki, miejscami ale dosłownie w kilku miejscach na niewielkiej powierzchni zaczął wychodzić lód, generalnie twardo i trochę nierówno, ale nie przeszkadzało to w jeździe, trochę tylko miejscami wytrzepały te nierówności. Mały minus dla ratrakowego, bo zostawił po sobie trochę bruzd w tym jedną na kilkanaście cm. Jednak po ok godzinie zostały one już rozjeżdżone. 

Na stoku jak na Telegraf było dość sporo narciarzy i trzeba było pilnować, żeby nie wjechać w falę zjeżdżających, a wtedy jazda choć krótka to bardzo przyjemna. Do wyciągu nie było kolejek i wszystko szło nie bieżąco. Parking pełny, a samochody stały jeszcze na długości ok 100 metrów na ulicy dojazdowej.

No i taka ciekawostka :D Z jaką prędkością poruszają się wyciągi ? Bo ten na Telegrafie ma długość 398 metrów, a czas jazdy wynosi równe 4 minuty !!! :mad: :eek::

No i na koniec kilka zdjęć z Telegrafu:

IMG_20170211_101536.thumb.jpg.c98dd9b18f135eac3876957761986f62.jpgIMG_20170211_101647.thumb.jpg.936ba44f4d79e05192b06d06b95091cc.jpgIMG_20170211_102142.thumb.jpg.bb6cd1612809254067006989e02ae00e.jpgIMG_20170211_102209.thumb.jpg.27374f0bec17c98a84ee8896950ae826.jpgIMG_20170211_111504.thumb.jpg.54d69d19585b533c3d898f1b41bbaf4b.jpgIMG_20170211_120636.thumb.jpg.0ed71ee121c47f7be1f93c490312005c.jpgIMG_20170211_120644.thumb.jpg.bb261a1fa4c634b951900c30c7c2a183.jpgIMG_20170211_120841.thumb.jpg.d92ea700e3bae09f991ad511cc6cf136.jpgIMG_20170211_120856.thumb.jpg.4faabcf5377351f5107c813f814d0c45.jpg170211telegraf.thumb.jpg.8b68efea7a8e22da30d8da65fb44a31b.jpg

Edytowane przez kmarcin
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w zeszłym tygodniu nie miałem głowy do spraw forumowych zdjęcia z weekendu na BSA :-) 
Warunki naprawdę przyzwoite pomimo tego, że pogoda nie rozpieszczała. Pierwszy raz byłem w tym kompleksie i faktycznie trzeba przyznać, że zrobiono tam kawał dobrej roboty. Plus za bardzo sympatyczną obsługę! 

Mam jakiś problem z dodawaniem zdjęć, dlatego będzie ich mało... 

DSC_1755.JPG

DSC_1753.JPG

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się wreszcie dotrzeć do Szczawnicy <3

Cześć z Was na pewno zna mój stosunek do tego miejsca, ale postaram się być jak najbardziej obiektywny (subiektywna relacja w innym dziale, po powrocie :)) 

Warunki świetne,  trasy bardzo dobrze przygotowane. Ludzi sporo, ale przepustowość na tyle duża, że tylko między 11 a 12 trzeba było kilka minut stać w kolejce do wyciągu. Koło 13 było już sporo cukru i potworzyły się zaspy w newralgicznych miejscach. Zdecydowany plus, to duży, darmowy parking. 

Najbardziej oblegana trasa familijna. Na Szafranówce ludzie rozkładali się na całej szerokości trasy, więc gęsto było tylko w kolejce. Jedynka praktycznie cały czas luźna (bywało, że przejrzałem całą trasę i nie spotkałem nikogo). 

Poniżej kilka zdjęć :)

DSC_1806.JPG

DSC_1805.JPG

DSC_1801.JPG

DSC_1801.JPG

DSC_1799.JPG

DSC_1797.JPG

DSC_1796.JPG

DSC_1795.JPG

DSC_1794.JPG

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Szczawnicy jazda od 9 do 11 z uwagi na Mistrzostwa Świata :)

O 8:50 na parkingu 4 samochody.  Trasy przygotowane perfekcyjnie,  sztruksik,  mało ludzi,  piękne warunki. Koło 10 zaczęło się już pojawiać więcej ludzi, na trasie się to rozkładało, ale na mostku już mocno się przytykało. O 11, jak schodziłem,  było już trochę cukru, parkingi już mocno zapełnione i... długa kolejka do kasy, więc pewnie teraz jest prawdziwa kulminacja. 

DSC_1815.JPG

DSC_1816.JPG

DSC_1814.JPG

DSC_1809.JPG

DSC_1818.JPG

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na Szczyrk. Parkuję tradycyjnie na Julianach, przed ósmą jest już kilka samochodów. 

Warunki rano bardzo dobre, jest twardo i "sztruksowo". Kręcimy się chwilę na Julianach i zjeżdżamy Golgotą. Tam warunki ok, choć ludzi więcej niż na pośrednim i zaczyna się już pojawiać niewielka ilość cukru. Wjeżdżamy na Małe Skrzyczne, podziwiamy widoki (pogoda petarda). Potem chwilę kręcimy się na Bieńkuli, jest fajnie, tylko na samym początku jedno przetarcie i w środkowej części kilka niegroźnych kamyków. Jeszcze kilka zjazdów od akwarium do dołu i teleportacja na Juliany.

Po dziesiątej ludzi zaczyna przybywać, kolejki do orczyków wydłużają się, więc ewakuujemy się do domu. 

W mijanych po drodze Wiślańskich ośrodkach "rzeźnia". Parkingi pękają w szwach, a stoki widziane z dołu to istny armagedon. Na Nowej Osadzie parking pełny (również dolny), a i tak od strony centrum stoi korek samochodów czekających na wjazd. Niedzielny okołopołudniowy korek ciągnący się od rogatek Ustronia, to też już chyba norma. Żona mówi, że żal jej ludzi tkwiących w takim korku, mi jakoś specjalnie nieB|

IMG_0849.JPG

IMG_0851.JPG

IMG_0853.JPG

IMG_0868.JPG

IMG_0873.JPG

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś jest mi jest wstanie powiedzieć gdzie aktualnie lepsze warunki do jazdy cały dzień od otwarcia do zamknięcia - Czarna Góra czy Zieleniec. Nigdy nie byłem w tamtej części Polski. Planuję wtorek jeździć cały dzień, w środę 4/5 godzin. Gdzie zacząć?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bianchi napisał:

Cześć,

Czy ktoś jest mi jest wstanie powiedzieć gdzie aktualnie lepsze warunki do jazdy cały dzień od otwarcia do zamknięcia - Czarna Góra czy Zieleniec. Nigdy nie byłem w tamtej części Polski. Planuję wtorek jeździć cały dzień, w środę 4/5 godzin. Gdzie zacząć?

Dzięki!

Kolega jest obecnie w Czrnej Górze, mówi że ludzi multum i stoki mocno betonowe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znajomi, którzy zaczynają dopiero przygodę z nartami, niestety namówili mnie na wyjazd na...Klepki. Próbowałem wyciągnąć ich na Skolnity, ale - jako że to dopiero ich drugi wypad na narty - uznali, że tam będzie im łatwiej i nie dali się namówić. A ja głupi, w zasadzie za namową syna, który chciał pojeździć z kumplem -  zgodziłem się...

Ludzi już praktycznie od 8 masakrycznie dużo i z każdą godziną coraz więcej. Warunki przyzwoite, z rana dosyć twardo, ale z czasem stok zaczął trochę puszczać. Narciarsko wyjazd raczej kiepski, ale za to pogoda super i zawsze to lepsze, niż siedzenie w domu.

Zauważyłem też, że w wypożyczalniach musiało zabraknąć kiji. Praktycznie co drugi na stoku jeździł bez nich. Zjawisko to jakoś nasila się w czasie ferii. Musielibyście widzieć co działo się w kolejce, kiedy nawzajem masakrowali swoje narty. Niestety przy okazji także moje...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bianchi napisał:

Cześć,

Czy ktoś jest mi jest wstanie powiedzieć gdzie aktualnie lepsze warunki do jazdy cały dzień od otwarcia do zamknięcia - Czarna Góra czy Zieleniec. Nigdy nie byłem w tamtej części Polski. Planuję wtorek jeździć cały dzień, w środę 4/5 godzin. Gdzie zacząć?

Dzięki!

Jak planujesz cały dzień i bierzesz pod uwagę tylko warunki na stoku, nie uwzględniając profili ośrodków, to zdecydowanie wybierz Zieleniec. Czarna Góra bardzo szybko się degraduje, szczególnie przy nowym krześle, bo jego przepustowość jest za duża dla dostępnych obok tras, a ilość ludzi nie mających alternatywy w postaci dłuższej niebieskiej trasy wali tam tłumnie, bez względu na umiejętności, co wiadomo jak się kończy.

Byliśmy kilka dni w tym tygodniu w CG, a większość narciarskiego czasu spędziliśmy w Czechach, gdzie warunki śniegowe o niebo lepsze, dodatkowo do odwiedzania Czech skutecznie zachęcała nas nieustająca mgła w CG, ale akurat w najbliższych dniach ta chyba nie grozi.

Edytowane przez artkas
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć weekendowo w Istebnej, przejazdem przez Wisłę i Szczyrk

Zagroń - kolejki na 5 minut, mokro, woda, dużo odsypów, warunki na 3+

Wisła - korki, parkingi pełne - dawno nie widziałem tylu ludzi. Korek od ronda w stronę Ustronia

Szczyrk - popołudniu orczyki w Czyrnej na bieżąco, przy Golgocie tak samo.

Przejazd powrotny przez Szczyrk zajął nam 45 minut...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota 11.02 jada wieczorowa w Tylicz-Ski. Nie wiem co mnie podkusiło żeby jechać wtedy na narty -  chyba tylko piękna pogoda. W kierunku Krynicy sznur samochodów w boksami i nartami na dachu. Po przyjeździe na miejsce, parking pełny i widać po nr rej. samochodów ze zaczęły się ferie w mazowieckim (same WZ, WE, WU itp.). Kolejka do kolejki ok. godziny 17:00.

58a15e00cf8bf_20170211_1703311.thumb.jpg.85d10de3d7976d09741dea5775e09a44.jpg

Od dawna nie stałem w tak długiej kolejce :o. Stok o tej porze z odsypami - konieczne ostre krawędzie. Do czasu zakończenia ferii trzeba odpocząć od nart O.o

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcinn napisał:

Często tam przejeżdżam a nigdy nie było czasu zajrzeć

Ps. A swoją drogą co Was tam skusiło przeszło 300 km od domu  :)

Cześć, skusiły nas Gorce i szczyt Korony Gór PL.Turbacz....a niedzielna poranna jazda na nartach w Rabce,to rozgrzewka przed Lubomirem...Najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego. :) Ogólnie ,lubimy się tak włóczyć po Polsce9_9

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skusiły nas Gorce i szczyt Korony Gór PL.Turbacz....a niedzielna poranna jazda na nartach w Rabce,to rozgrzewka przed Lubomirem...Najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego. [emoji4] Ogólnie ,lubimy się tak włóczyć po Polsce[emoji16]

 

Jak jesteście w okolicach Rabki, to zaglądniecie na MaciejowaSki, też fajne miejsce - co prawda orczyk, ale górka już znacznie dłuższa i można fajnie pojeździć, a z tamtąd do schroniska na Maciejowej nie daleko.

Czyli jesteście na moich górkach.[emoji106] Choć to nie prawdziwe góry jest tu naprawdę co robić i i do tego szykuje się wam piękna pogoda.

 

 

Pozdrawiam

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...