Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, pawelb91 napisał:

Dzisiaj ryterska powtórka, zdjęć nie dodaję bo było identycznie jak wczoraj.
Za to nagrał się filmik z kilkoma skrętami. :)

 

 

Można oglądać w nieskończoność! Mega! Strzelam, że jeździsz sportowo (tyczki) ? Nic nigdy o tym nie pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FerraEnzo napisał:

Można oglądać w nieskończoność! Mega! Strzelam, że jeździsz sportowo (tyczki) ? Nic nigdy o tym nie pisałeś.

Na tyczkach akurat nie... Dwa razy po godzinie na Słotwinach 2 sezony temu jeździłem. A tak to jeżdżę swobodnie po stokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czarna góra i niestety pierwszy nieudany wyjazd w tym sezonie (na 24). Warunki jak to przy takiej pogodzie - muldy, połacie lodowe + dużo ludzi ze względu na ferie. Problemem jest jednak ogromna ilość kamieni na stoku i płaty gołej ziemi w żaden sposób nieoznakowane. Wydaje mi się, że ogólnie polityka ośrodka nie jest najlepsza?

Całą relacja w temacie

 

16735077_1875909286022568_117011041_o.jpg

16735364_1875909196022577_1359530601_o.jpg

16735475_1875909272689236_1957641529_o.jpg

16735736_1875909209355909_1948349771_o.jpg

16763589_1875909246022572_747656907_o.jpg

16804880_1875909192689244_1577465415_o.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zachęcony wpisem kolegi z wczoraj udałem się przed pracą na szybki rozruch w Wiśle - Skolnity

Jakie było moje zdziwienie gdy o 7.55 na parkingu górnym nie było prawie miejsc !!!

Przy kanapie czekało ze 20 osób, reszta się ubierała - myślę - kurcze, tyle ludzi tu dawno nie było a co będzie później ?

Miałem rację, z biegiem czasu ludu przybywało. Na szczęście kolejki max 1 minuta a często 15-30 sekund ale na trasie , zwłaszcza niebieskiej robiło się miejscami tłoczno. Dodając do tego szkółkę dziecięcą można stwierdzić że jak na Skolnity był to tłok.

Warunki z rana genialne - równo, twardo. Jak to niestety jednak bywa z upływem czasu i wzrostem temperatury pogarszały się z minuty na minutę. Gdy po 10-tej kończyłem poranny karnet w dwóch miejscach na niebieskiej wychodziły lodowe placki. Na czerwonej spokój ale wynikało to z mniejszej ilości narciarzy. Gdy robiłem ostatni zjazd i tam zaczynał się już ruch.

Pogoda rewelacyjna tylko mogłoby być tak z 5 czy 8 stopni na -

Generalnie dobrze że uciekłem - takie jazdy z samego rana są idealne.

Wchodząc na stok warunki oceniłbym na 5, schodząc o 10 na 4 i 4+ czerwona.

O 10.30 na stoku +4st, pod Czantorią +6st

Kiepsko to widzę...

20170216_102006.jpg

Edytowane przez paypal
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana Kamieńsk.. na twardo :).

W centralnej Polsce za dnia ostatnio na plusie, za to w nocy mroźno. Chwilę przed 9 meldujemy się na Górze Kamieńsk, już na starcie widać, że jest twardo :).
Powiedziałbym, że pierwsza godzina jazdy była po trasie twardszej niż na FIS'ach w Polsce :).

IMAG1493.thumb.jpg.9f0b2d2897b72b6c585051fcdf1ceb03.jpg

IMAG1495.thumb.jpg.e0168ad938af2e61b1c0f3e170076c69.jpg

IMAG1499.thumb.jpg.971b33c0c2eaa2f54915b7bf51d5bb93.jpg

G0252789.thumb.jpg.e605fe5031385b7d745b790a7d11804f.jpg

Po godzinie już puściło i niezbyt ostre slalomki mogły lepiej wciąć się w śnieg. Pełna lampa, wiosenny klimat.
O 11:30 nagle pojawiają się kolejki do orczyka i krzesła, i to takie na 5 minut czekania. "Ukochane" ferie mazowieckie. Nie pozostało w takim razie nic innego tylko wracać do pracy.

IMAG1510.thumb.jpg.d34dd8df877c13513d62165bf71b62d3.jpg

IMAG1512.thumb.jpg.d635eaf52c115d2f410a7ca13bb7c9bc.jpg

IMAG1519.thumb.jpg.29a782fa8dadd519370d2222235cfdae.jpg


Kolejny narciarski dzień zdecydowanie na plus, zima w tym roku rozpieszcza.

Pozdrowienia!

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cieslag napisał:

Czy zima ma się już ku końcowi?

W lutym tak ,ale liczę na 7-10 dni zimowe (ze średnią tem.poniżej zera) w marcu. Za nami już mniej mroźna noc bo tylko -2 do -6 w Beskidzie śląskim ,a teraz wiosennie bo np. w Wiśle  prawie +9 w cieniu. Grunt jest mocno zmrożony i nad samym gruntem jest około zera ,ale nadchodzą, po kilku dniach chłodniejszych ,dni z opadami deszczu i bez mrozu w nocy.http://www.wetteronline.de/wetter/szczyrk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być Czantoria, ale ze względu na odbywające się tam zawody i dużą ilość samochodów na parkingu przed godziną ósmą, udałem się na Skolnity.

Warunki dobre, choć stok dość szybko puszczł i robiło się miękko. Niebieska trasa jak zwykle z większą frekwencją. Na czerwonej udawało się bez problemu zaliczyć czysty przejazd. W górnym odcinku czerwonej, leżało kilka niewielkich kamyków.

Po dziesiątej zaczyna przybywać ludzi, co jest sygnałem do ewakuacji.

IMG_0976.JPG

IMG_0979.JPG

IMG_0980.JPG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na Jaworzynie:
Podklad lodowy plus 2-3 cm nowego sniegu z mniejszymi czasami srednimi obsypami , kolejek brak , na trudniejszych trasach pusto !!!!
a50f85c8a4bc88ee2481321f6bb60daa.jpg
396befa5cdb4f4e8e85ae1c972aec8e1.jpg

Wysłane z mojego myPhone Q-Smart LTE przy użyciu Tapatalka



Byłem, dla mnie słabizna, lepiej w knajpie siedzieć...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 18:26, wid napisał:

Miała być Czantoria, ale ze względu na odbywające się tam zawody i dużą ilość samochodów na parkingu przed godziną ósmą, udałem się na Skolnity.

Warunki dobre, choć stok dość szybko puszczł i robiło się miękko. Niebieska trasa jak zwykle z większą frekwencją. Na czerwonej udawało się bez problemu zaliczyć czysty przejazd. W górnym odcinku czerwonej, leżało kilka niewielkich kamyków.

Po dziesiątej zaczyna przybywać ludzi, co jest sygnałem do ewakuacji.

IMG_0976.JPG

IMG_0979.JPG

IMG_0980.JPG

Forumowicze, czy na Skolnitach można parkować na tym górnym parkingu ? Jutro się tam wybieram i tak się zastanawiam czy warto podjechac pod górke :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Forumowicze, czy na Skolnitach można parkować na tym górnym parkingu ? Jutro się tam wybieram i tak się zastanawiam czy warto podjechac pod górke :-) 

Tak na Skolnitach możesz parkować na górnym parkingu. Możesz też zaparkować na dole i wjechać busem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chory w domu leżę, a moja druga połowa zwana "Różowymi Portkami" śmiga w Szwajcarii Bałtowskiej z Expatem i Gosią.

Ponieważ w nocy nie było kompletnie mrozu, a teraz trochę pada - Hero zostały w domu, a Paula jeździ dzisiaj na swoich starych Lavach :)

Udało mi się ją nawet złapać na kamerze...

...kontrola musi być - czy na narty pojechała, czy na jakichś Chłopów :D 

2017-02-19.thumb.png.375a0a3e4852f044e495038a5b2b8dea.png

Mimo pogody warunki są dobre, a narciarzy nie tak mało, jak można było się spodziewać.

Zadowolenie z ruchu na świeżym powietrzu jest :) 

PS. I właśnie widzę, że jakieś narty testuje - ciekawe co wzięła? Stajnia Volkl się rozstawiła z deskami do wypróbowania. 

Edytowane przez marboru
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marboru napisał:

9

...kontrola musi być - czy na narty pojechała, czy na jakichś Chłopów :D 

Mój sąsiad mawiał,  "Psu, kuniowi i kobicie,  nie wierz ku..a całe życie! "   Ps. Tez zastanawiam  się czy nie  pojechać popróbować Volkle. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bumer napisał:

Mój sąsiad mawiał,  "Psu, kuniowi i kobicie,  nie wierz ku..a całe życie! "   Ps. Tez zastanawiam  się czy nie  pojechać popróbować Volkle. 

Przed chwilką dzwoniła - mówi, że masakra z ludźmi już jest. Pod krzesłem się już nie da jeździć - uciekają pod orczyki, tu trochę luźniej.

Popatrz na kamerki - nie wiem, czy warto teraz tam jechać?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bumer napisał:

Ps. Tez zastanawiam  się czy nie  pojechać popróbować Volkle. 

Przemyśl, czy na Telegra nie skoczyć - właśnie dostałem fotki i info od kmarcina.

Telegraf Kielce - warunki narciarskie.

Cytuję Marcina: "jest super! warunki super!"

Ludzi tak jak widać:

1.thumb.jpg.a2a6b5a40638f42daba41f1ee6379a42.jpg

Mgliście a na trasie? Drugi cytat:

"...trochę nierówno przy wysokim słupie - ale krzywdy nie dam sobie zrobić".

2.jpg.717a27fc88eb741029e8b04731e3f786.jpg

I ostatni cytat:

"...dobrze mi się jeździ, znam każdy kawałek, a też jeżdżę tak trochę na pół gwizdka i nie ryzykuję. No ale Michał (mifilim) też zna Telegraf i dupa (nawiązanie do tegorocznej kontuzji na tym stoku)."

Także jak widać - parcie nizinnych narciarzy na stoki jest :) 

Warunki są dobre.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten komfort, że mogę jeździć "na tygodniu". Teraz jak są ferie, gdy jest piękna pogoda, to w Baltowie ok. godz. 11 tez schodzi się sporo ludzi. W kolejkach nie stoi się długo,  ale depcza po nartach i na stoku trzeba mieć oczy dookoła głowy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miały być Skolnity a jakoś ściąglo mnie na BSA. 79km do pokonania 7.40 na miejscu auto na górnym parkingu.  Karnet 2 godzinny i jazda.  Byłem tam pierwszy raz, wrażenia ok. Jedynie nie fajny dojazd do dolnej stacji, fajne nachylenie trasy. Myślę że fajny ośrodek żeby pojeździć z rana przed feriami i po feriach. Ludzi przed 10 zaczęło przybywać ale praktycznie bez kolejek. Restauracja spoko,  dobre jedzenie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...