Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś mam tak w tym sezonie, że jak jedę pośmigać na polskich stokach to zawsze wybieram Skolnity:) 

Dzisiaj ludzi bardzo dużo (jak na tą stację) prawie każde krzesełko jechało pełne. Większość ludzi kierowała się jednak na trasę niebieską, więc na czerwonej można było pojeździć. Kolejek do wyciągu brak, przynajmniej do godziny 11 kiedy to ewakuowałem się już do domu.

Trochę o warunkach. Spodziewałem się, że będzie twardo i zabrałem slalomkę. To nie był jak się okazało najlepszy wybór. Stok od samego rana z mięką górną warstwą, która szybko zmieniała się w "cukrowe odsypy", a pod spodem twardo w niektórych miejscach lodowo, głównie na początku trasy czerwonej. Coś szerszego pod butem byłoby zdecydowanie lepszym wyborem:cool:

 

IMG_0602.JPG

IMG_0603.JPG

IMG_0604.JPG

IMG_0628.JPG

IMG_0615.JPG

IMG_0633.JPG

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, wid said:

Trochę o warunkach. Spodziewałem się, że będzie twardo i zabrałem slalomkę. To nie był jak się okazało najlepszy wybór. Stok od samego rana z mięką górną warstwą, która szybko zmieniała się w "cukrowe odsypy", a pod spodem twardo w niektórych miejscach lodowo, głównie na początku trasy czerwonej.

IMG_0603.JPG

IMG_0604.JPG

 

 

 

 

a mi to wygląda na idealne warunki po slalomki, czegoś nie kumam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjątkowo nie na nartach, więc pozwolę sobie na to by Was trochę od desek oderwać i zaprosić na relację z zimowego spływu kajakowego Radomką :) 

Pełny opis, masa zdjęć w relacji pod linkiem:

Temperatura -3, warunki śniegowe - słabe... ;) 

DSC01237.JPG

Dużo lodu...

DSC01262.JPG

Marboru na lodowej trasie :D 

DSC01305.JPG

A na tej - raczej luz...

DSC01318.JPG

Sporo zwałek, ale można je spokojnie minąć :) 

DSC01350.JPG

Na trybunach ważne osobistości... ;) 

DSC01360.JPG

Pozdrowienia od Ekipy:

G0030113.JPG

Zapraszam do odwiedzin mojego kajakowego wątku pod powyższym linkiem :)

Pozdrawiam

marboru

 

Edytowane przez marboru
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś byłem w Myślenicach. Jako że dotarłem tam przed 14 to na te pore warunki były ok. Widać że większość ludzi wybiora trasę numer 1. Trasa druga była jeszcze zlodzona. Niestety nie otworzyli jej jeszcze na całej szerokości bo brakuje śniegu. No i ratrakowy mógł by się bardziej na niej postarać bo nie było całkiem równo. Ogólnie polecam jak ktoś umie jeździć! Szkoda tylko że już nie działa ok system.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Plywak napisał:

 

a mi to wygląda na idealne warunki po slalomki, czegoś nie kumam :D

 

Z góry wygląda to na idealny warun ale było miękko i cukrowo z wierzchu i momentami w tym "tępym" śniegu narta przestawała jechać. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, ja absolutnie nie twierdzę, że warun był zły. Czy, że nie dało się jeździć na slalomce. Uważam tylko, że narta szersza sprawowałaby się dzisiaj lepiej.

Edytowane przez wid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj duże wydarzenie na dolnośląskich stokach. Zieleniec odwiedziły przy okazji zawodów Fat Bike w Górach Stołowych, Skionlinowe Gwiazdy - Dżonka i Johnny_Narciarz. Koniecznie z Anią musieliśmy skorzystać z okazji i się z nimi spotkać na tutejszych, licznych trasach narciarskich. Jak na Zieleniec do tego niedzielę i ferie byłem zaskoczony brakiem tłoku przy większości wyciągów (z wyjątkiem Nartoramy). Do tego piękna słoneczna pogoda, bezwietrznie i ciepło. W tak doborowym towarzystwie jeździło się świetnie, a czas spędzony na nartach minął niestety błyskawicznie. Wpadliśmy jeszcze do Baru Na Stoku u Werki na małe jedzonko i w drogę do domu. Mamy nadzieję, że szybko powtórzymy spotkanie w tym gronie, a może jeszcze liczniejszym ...

P1294699.JPG

P1294710.JPG

P1294691.JPG

P1294752.JPG

P1294714.JPG

P1294746.JPG

P1294717.JPG

P1294750.JPG

P1294764.JPG

P1294773.JPG

P1294782.JPG

P1294801.JPG

P1294802.JPG

P1294753.JPG

P1294803.JPG

P1294809.JPG

Nawet TVN 24 jak się dowiedział, że Johnny jest w Zieleńcu, to wysłał swoją ekipę by go namierzyć! I nawet im się udało.

P1294661.JPG

P1294665.JPG

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

 

 

Edytowane przez marionen
  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki w Warszawie nadal dobre!

Niestety z Warszawy to wszędzie daleko, żeby choć przyzwoicie pojeździć na nartach. Byłem dzisiaj na Szczęśliwicach, ale... już chyba wolę biegówki. 

Znacznie lepsze krajobrazy niż smog nad stolicą, można się zmęczyć i nie trzeba zawracać po 100 m. 

Miejsce: Wawer, okolice od Marysina, Wiązowny po Falenicę. Mimo, że śnieg nie padał od tygodni to nadal się utrzymuje. Nawet w wypożyczalni straszyli, że warunki słabe, lód i korzenie. Otóż jest znacznie lepiej, w szczególności w głębszych partiach lasu śnieg jest bardzo przyjemny do biegania. Oczywiście drogi dojazdowe, często uczęszczane szlaki są bardzo twarde, miejscami całkowicie lodowe, ale znacznie więcej kilometrów nadaje się idealnie do jazdy. Jest bardzo szybko, więc wiele zjazdów jest niemalże alpejskich. Bardzo polecam oraz Wam i sobie życzę, aby nadchodzące ocieplenie jeszcze chociaż do przyszłego weekendu oszczędziło szlaki w okolicach Warszawy. 

IMG_1859.JPG

IMG_1857.JPG

IMG_1858.JPG

IMG_1864.JPG

IMG_1869.JPG

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marionen napisał:

Dzisiaj duże wydarzenie na dolnośląskich stokach. Zieleniec odwiedziły przy okazji zawodów Fat Bike w Górach Stołowych, Skionlinowe Gwiazdy - Dżonka i Johnny_Narciarz. Koniecznie z Anią musieliśmy skorzystać z okazji i się z nimi spotkać na tutejszych, licznych trasach narciarskich. 

P1294665.JPG

Pięknie!

Cała czwórka na krzesełku w telewizji :) Celebryci hahaha :)

Dzięki Mario za relację i również pozdrawiamy :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki w Warszawie nadal dobre!
Niestety z Warszawy to wszędzie daleko, żeby choć przyzwoicie pojeździć na nartach. Byłem dzisiaj na Szczęśliwicach


Jakoś się mijaliśmy - kiedy byłeś? Ja od 14. do 16.

Pełna relacja tutaj:
http://www.skionline.pl/forum/index.php?/topic/21694-Szczęśliwe-narty-nad-smogiem-

3eda663c93e16d7911f93dbabb0af194.jpg
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeździliśmy razem. Córkę zapisałem do Sporteum i oni trenują w niedziele 15:00 - 17:00 i piątki 18:00 - 20:00 (grupa sportowa). 

Chyba z niedziel na razie zrezygnuję, bo oczekiwanie do wyciągów zabija we mnie już całą radość. Stok jest krótki - wiadomo, ale góra-dół to czas 11 minut (10 skrętów co 11 minut, niecały jeden na minutę - leniwiec ma lepsze statystyki). No i oczywiście nie pozwalają im wówczas ustawić tyczek. Najbliższe odwiedziny więc Szczęśliwic to piątek 18:00 - 20:00. Zazwyczaj pierwszą godzinę jeżdżę z na nartach (wczoraj tylko narty, bo biegówki były wcześniej), a drugą biegam wokół górki (tradycyjnie, bo w parku śniegu brak, 4 okrążenia = 10 km). Działam z hasłem na ustach AKTYWNA WARSZAWA ;) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowaliśmy nową kolej na Słotwinach.
Kanapa jest oczywiście mega wygodna, chociaż bez podgrzewanych siedzeń, ale przy słońcu nie stanowi to żadnego problemu. W pierwszą niedzielę ferii małopolskich najdłużej staliśmy 4 min sam wyjazd nie zajmuje wiele więcej. Trasy dobrze przygotowane, otwarta nawet trasa "dookoła świata" z pięknym widokiem na Jaworzyne.
Na stoku Słotwinka zero ludzi wszystko idzie na bieżąco a sztruks utrzymuje się nawet do 12 (otwarty od 8).

ee2a580c18c2eb79532364fce08498c2.jpg

d510387040a7c144b1d8f09f2e075b1f.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.01.2017. Wisła-Skolnity. W godzinach 11:30-14:30. Warunki. Pogoda:bezchmurnie, temperatura od -3 do 0 po mroźnej nocy (11-12 stopni mrozu), wiatr w górnej części trasy umiarkowany ,w porywach dosyć silny. Na trasach warunki dobre (4 w skali 1-6). Za dużo zmrożonego śniegu i grudek lodowych w górnej części czerwonej, trochę odsypów i lodowych ,,placków'' na niebieskiej. Bez kolejek ,ale trochę narciarzy na niebieskiej było ( sporo uczących się dzieci i dorosłych z instruktorami i bez). Na czerwonej luźno .

Byłem ze starszą córka ,która na nartach jeździła pierwszy raz od lutego 2012! Obiecała ,ze będzie jeździć co najmniej 2-3 razy w roku co i tak jest zdecydowanie za mało żeby robić postępy. Podejrzewam ,ze następny raz na nartach będzie znowu za 4-5 lat. Wczoraj jej się podobało. Zjechała 10 raz w ciągu trzech godzin. Ja spokojnie 14 razy z kilkoma dłuższymi przerwami. (posiłek, grzaniec ,fotki) Wyjazd bardzo udany, chociaż przypadło mi  dodatkowo taszczyć drugą parę nart w autobusie i załadowanie  się z całym sprzętem do pociągu w Tychach:dwie pary nart w pokrowcach, buty narciarskie jedna para,spory plecak z akcesoriami narciarskimi i ,,żarciem''. Córka mieszka w Pszczynie to tam się dosiadła.To by było na tyle. Byłem 5 razy w tym sezonie na Skolnitym i zawsze było narciarsko bardzo udanie.

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolnity 30.01.17-dokończenie.Moje córki to ,,świąteczne narciarki'' bo ,,niedzielne'' jeżdżą na narty 4-7 razy w roku. Młodsza jest na nartach 1-2 razy w roku. O Karolinie już napisałem, Ważne ,że wczoraj jej się podobało a fotki już na fejsie) . W tym roku obie były ze mną na nartach i z tego powodu jestem szczęśliwy. Oczywiście wyjazd zafundował córką dumny tatuś:).                                                                                                   Prognozy pogody zmieniły się na zdecydowanie bardziej zimowe po kilku dniach odwilży od piątku. To by znaczyło,że śniegu na stokach nie zabraknie ,ale opadów dalej ma być bardzo mało.Prognozy są bardzo zmienne za sytuacja baryczna niejednoznaczna (PPk w kontrze do PPm).  Kilka fotek

widoczek.jpg

201701302090.jpg

jo.jpg

k. na w..jpg

karolina.jpg

stacja.jpg

Edytowane przez janek57
poprawki
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...