Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Chatka Puchatka dzisiaj w Bieszczadach :happy: Jak widać pięknie... i oby zima przyszła tak szybko jak poszła.

12604676_1537149339911125_3601740226510216492_o.jpg

No i oby odwilż u nas odpuściła, bo Ruscy się zbroją a u nas, w szczególności na nizinach po wodzie... :frown::

12644719_1074289312601375_6521563638724884688_n.jpg?oh=79ca85edd1e3c80643088ed7bd10de42&oe=5745D31B

...ale może ze wschodu coś chłodnego przyjdzie?

Janek wrócił, to i mam nadzieję zimę ze sobą z Alp przywiózł.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chatka Puchatka dzisiaj w Bieszczadach :happy: Jak widać pięknie... i oby zima przyszła tak szybko jak poszła.

12604676_1537149339911125_3601740226510216492_o.jpg

No ta Chatka Puchatka niesamowicie w zimowej scenerii wygląda, zwłaszcza w porównaniu ze Świeradowem.

Być tam w tym momencie byłoby fantastyczne (oczywiście Bieszczadach).

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnopolska raczej nie jest mi potrzebna:) nawet tyska mnie nie interesuje:) tylko górska typowo górska z 1,5 metra śniegu i - 12 stopni:)
Beskidzkie trasy znajdują się między 400-1200m.n.p.m. (Pilsko troche wyżej). Nie jest mozliwa sytuacja ,że w Tychach bedzie +5 stopni a na Czantorii w tym samym czasie -12C, bo będzie tam wtedy około 0 stopnia.Beskidy to nie Alpy gdzie w Aoscie połozonej na wysokosci 400m.npm. było +10 stopni a na wysokosci 3480m.n.p.m -10C (Plateau Rosa). Za małe góry mamy:frown::Może w Tatrach nasypie więcej śniegu i otworzą trasy na Kasprowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś coś napisać o warunkach okolica Ustroń, Wisła ? Czy na Czantorii da się pojeździć ? Jest szansa na zimę jeszcze w tym roku ????

Byłem w niedzielę na Kiczerze w Wiśle Jaworniku. Warunki były dobre, trochę miękko, ale temperatura wahała się między 1 a 3 stopnie. Z tego co podawało beskidzkie GOPR, to Kiczera miała jedne z lepszych warunków ostatnio.

Co do niebieskiej trasy, którą ostatnio otworzyli (ponownie ; ), to jest ona poprowadzona podobnie jak w latach 80 tych, z tą różnicą, że kiedyś przecinka przez las była węższa i chyba wyżej poprowadzona.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek w Szklarskiej jazda w deszczu i wszystko płynęło. Dzisiaj 02.02 od rana padało, w południe przestało, temperatura na plusie, dalej wszystko płynie. Wyciągi stoją ze względu na duży wiatr. Na Puchatku woda i jak w nocy dzisiaj nie przymrozi to nie wiem czy w środę będzie po czym jeździć....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek w Szklarskiej jazda w deszczu i wszystko płynęło, jak w nocy dzisiaj nie przymrozi to nie wiem czy w środę będzie po czym jeździć....

Miałem w planie pojeździć tam po 15, ale coś czuję że pojeździć to będę musiał chyba na rowerze:frown:: , chyba że zdarzy się jakiś cud :stupid::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica - SłotwinyJestem od niedzieli w Krynicy. Dotarłem na 18:00, więc jedyna słuszna decyzja – Słotwiny. Nigdy jednak tam nie byłem i do tego padł mi tel., a miałem spotkać się z kolegą. Wsiadam szybko na wyciąg i się rozglądam. Kolegi brak, ale 300 m dalej drugi wyciąg, którego nie widziałem z dołu. Pytam kilku osób jak tam dotrzeć, ponieważ nie widać oświetlonego połączenia. I ZONK: Druga trasa należy do konkurencyjnej stacji. Cudownie. Polska: zamiast się połączyć, konkurują. II ZONK: Skoro mam karnet na 2 godziny to trzeba go jakoś wykorzystać. Sprawdzam slotwiny.pl. Wynik: dramat. Nie mogę sobie przypomnieć tak źle utrzymanej trasy. Nie ma przetarć, trasa szeroka, ale (nie mogłem uwierzyć) cała to jeden wielki lód. Nie twardy śnieg. Mam worldcup-ki świeżo po serwisie, ale nie jestem w stanie utrzymać się na krawędzi. Permanentny uślizg. Dużo ludzi się poddaje. Walczę, myślę, że to moja wina. Wydłużam skręt, ale nic – zsuwam się (ale byłem wściekły). Jedna z osób wskazała mi ścieżkę przez las, która prowadziła mnie do drugiej trasy („fantastycznie”: 300 m lasem bez oświetlenia, w oddali tylko światło, które mnie kierowało oraz kontury drzew). Docieram w ten sposób do Słotwiny Azoty. Trasa na tym samym zboczu, ale lodu brak, twardo i równo i kolega się odnalazł. Następnego dnia znowu Słotwiny Azoty. Śniegu dużo, przygotowana tylko jedna trasa czerwono-niebieska, ale naprawdę można się wyszaleć i slalom ustawić. Po nocy z samochodu odśnieżam 5-10 cm świeżego śniegu, w ciągu dnia też pada. Na tyle było dobrze, że postanawiam powrócić na stok o 18:00 (16:00-18:00 przerwa techniczna – dobrze pomyślane, bo trasa zdąży się utwardzić/zmrozić). Około 19:00 zaczyna padać deszcz. Mimo wszystko zabawa jest rewelacyjna. Ludzi garstka, warunki b. dobre. 3/4 trasy: twardo, końcówka: puszcza. Zdjęcia z rana. Ludzi tak mało, że podczas drugiego wjazdu mogę obserwować nienaruszony ślad z pierwszego przejazdu.

IMG_1161.jpg

IMG_1164.jpg

Wieczór.

IMG_1170.jpg

IMG_1161.jpg.65a3976430119f89ce942cc121428960.jpg

IMG_1164.jpg.293d5d33d603bf50d25ed24f5132dac0.jpg

IMG_1170.jpg.abd6b992848f04e9a6221973b57d6c2a.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słotwiny - ważna informacje

Parking na dole (8 zł) i konieczność podejścia około 300 m pod górę – wątpliwa przyjemność. Natomiast do wyciągu prowadzi asfaltowa droga, jednak przy parkingu postawiony jest znak zakazu wjazdu. Na górze jest jednak parking na około 50 samochodów (może trochę mniej). Koszt 5 zł. Parkingowy mówi, że kiedy on tam jest mamy ignorować zakaz wjazdu. Mam nadzieję, że policja tego nie kontroluje (chyba mają jakiś cichy układ, ponieważ policja jest obecna na stoku, ale z nartami na nogach i nie wystawia mandatów kierowcom). Korzystajcie koniecznie, ponieważ podejście to niezła rozgrzewka, którą jednak wolę zaplanować sobie sam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica cd. - Dwie dolinyNastępny dzień miał być już na Jaworzynie, ale uległem rodzinie i jedziemy odwiedzić Dwie doliny. Czuć, że w nocy nie było mrozu. Krawędź kroi zbyt głęboko, trasy szybko niszczeją. Śnieg robi się bardzo mokry. Przygotowany snow park. 2 duże hopy bez śniegu, a 2 mniejsza i powiedzmy średnia w bardzo dobrej kondycji – twarde równe wybicie i takie samo lądowanie, zabawa przednia, ale byłem jedyną osobą, która korzystała – dziwne. Na rail’e nie wjeżdżam, więc się nie wypowiadam. Śnieg się topi, ale do koca ferii mazowieckich wystarczy i myślę, że bez uszczerbku na ilości przygotowanych tras.

IMG_1178.jpg

IMG_1186.jpg

IMG_1187.jpg

Jutro Jaworzyna już na 100%.

IMG_1178.jpg.224d9d613bb019aad5485fc529443ecf.jpg

IMG_1186.jpg.1f1968d77e713f231d66c82c5dc464d3.jpg

IMG_1187.jpg.57d9beb1e9fea94d841a8c5421e4d87f.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking na dole (8 zł) i konieczność podejścia około 300 m pod górę – wątpliwa przyjemność. Natomiast do wyciągu prowadzi asfaltowa droga, jednak przy parkingu postawiony jest znak zakazu wjazdu. Na górze jest jednak parking na około 50 samochodów (może trochę mniej). Koszt 5 zł. Parkingowy mówi, że kiedy on tam jest mamy ignorować zakaz wjazdu. Mam nadzieję, że policja tego nie kontroluje (chyba mają jakiś cichy układ, ponieważ policja jest obecna na stoku, ale z nartami na nogach i nie wystawia mandatów kierowcom). Korzystajcie koniecznie, ponieważ podejście to niezła rozgrzewka, którą jednak wolę zaplanować sobie sam.

Może ktoś zorientowany wyjaśni sprawę tego parkingu. Czytałem tu na forum, że dojazd do parkingu jest już dozwolony. Jak byłem tam oststnio obie drogi prowadzące do w/w parkingu były oznakowane znakami zakaz ruchu. Jedna dodatkowo miała szlaban. Kiedyś rozmawiałem z byłym właścicielem CN Azoty a ten stwierdził, że cały problem z dojazdem wywołał konkurent, ten z dołu. To on monitował u władz, że narciarzy mu autami porozjeżdżają. Ustawiono więc znaki.

Obecnie zmienił się właściciel Azotów. CN Azoty słały się Słotwiny Areną, wybudowano chodnik wzdłuż drogi dojazdowej, której nawierzchnię też poprawiono, ale czy właściciele wyciągów się dogadali, nie wiadomo? Raczej nie!

Będąc tam ostatnio wjechałem na samą górę, na parking koło knajpy i hotelu. Była to sobota, jak się okazało dzień łowów dla straży miejskiej. Przypadkowo spotkany kierowca/narciarz poinformował mnie o obławie. Sidła zakłada się na dole, żeby nikt nie uciekł. Zamyka się szlaban, zastawia drogę boczną koło GOPR. Straż wędruje do góry i łoi, podobno po 300 zł!!! Przerwałem więc jazdę na nartach, szybko zdjąłem buty i rozpocząłem ucieczkę. Płotki sobie odstawiłem, pojechałem dalej, a tam szlaban. Dobrze, że nie było zbyt dużo śniegu, a i auto takie trochę terenowe mam, poszedłem więc na skróty, po nieczynnym stoku, przez rowy, po podwórkach!!!

Udało się zaoszczędzić 300 zł. Tylko po co mi takie stresy skoro ośrodek Słotwiny Arena ma swój parking? Dla kogo?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...