Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Lungo czyli Obertauern, Katschberg, Grosseck-Speiereck, Feningberg


Rekomendowane odpowiedzi

Co za pech, mój kolega też złamał nogę. Dzisiaj ściągali mu szfy, jeszcze 6 tygodni leżenia i rehabilitacja. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie kontuzje tej zimy. Przed kolejnym sezonem proponuje więcej ćwiczyć ogólnorozwojówkę i w sezon wejść z wyższego pułapu fizycznego. Nie wiem czy to pomoże, ale zapewne nie zaszkodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

A upadek wyglądał pozornie tak niegroźnie. Mała prędkość, ale bardzo nierówny i głęboki śnieg. Przykro, krótkie spotkanie i tak pechowo. emoji53.png

Dużo wypadków jest niestety przy małych prędkościach, wolna jazda nie znaczy wcale bezpieczna, nie ma reguły która by nas uchroniła przed przykrym i niespodziewanym wypadkiem. Jedyne co możemy zrobić to przygotować się fizycznie do sezonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowia życzę! Mało fajnie to wygląda... :(

33 minuty temu, mifilim napisał:

Chcieli operować dziś ale wolimy w domu.

Ja chyba jednak wolałbym tam... Przynajmniej dobrych specjalistów nie powinno brakować, nie mówiąc o standardzie.pokoju szpitalnego. W PL to może być nawet korytarz zamiast pokoju... :/ Pogadaj z Mariuszem.

To co dzieje się u nas, to jakaś porażka. Przynajmniej po ostatnich doświadczeniach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, Johny dobrze prawi. Jeśli możesz, to niech młodego zoperują na miejscu - standard opieki medycznej w Austrii na urazówce a w Polsce to niebo a ziemia. Poza tym niekoniecznie u nas syna potraktują jako nagły przypadek, więc może być różnie.

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 Z tego co wyczytałem to decyzja już podjęta wcześniej.

Co do tego czy operacja na miejscu czy u nas to odpowiedź nie jest taka oczywista. Zależy jaka operacja jaką techniką itd. Przed podjęciem decyzji dobrze to zbadać u zaufanego lekarza w kraju zasięgając najpierw wiedzy u miejscowych. 

Pewne sloganowe prawdy nie zawsze się sprawdzają.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel za wszelką cenę chce dostarczyć chorego do kraju. Po minieciu granicy Polski już go nic nie obchodzi. W Polsce sam  będziesz z synem  wystawal na korytarzach? czekał na wizytę.  Michał,  ja zdecydowanie sugerowalbym operacje w szpitalu np w Innsbrucku. Tam wiedzą jak nastawia się kości.  Skorzystaj z ubezpieczenia  lub także z karty ekuz! Tak będzie o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno. Decyzję konsultowałem z kolegą ortopedą. Już spieprzyli nastawenie. Jedziemy prosto do szpitala. Co do ubezpieczyciela to wręcz przeciwnie. Chcieli żeby operować na miejscu. Przypomnę że mam ubezpieczenie DSV a nie krajowe. Tak czy inaczej i tu i tu mogą zrobić dobrze lub spieprzyć i nie ma reguły. Inny aspekt to to że szpitale naciagaja procedury- liczy się $$$.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mifilim patrzę, patrzę na zdjęcia z prześwietlenia - to złamanie jest przy kostce? Tak to wygląda. Zastanawiam się czemu puścił but i pozwolił na taką kontuzję? Za luźny był?

Szczęśliwego powrotu do domu!

Trzymajcie się tam dzielnie :) Pozdrowienia od mojej Pauli, która się mocno przejęła złamaniem Twojego Syna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

@mifilim patrzę, patrzę na zdjęcia z prześwietlenia - to złamanie jest przy kostce? Tak to wygląda. Zastanawiam się czemu puścił but i pozwolił na taką kontuzję? Za luźny był?

Szczęśliwego powrotu do domu!

Trzymajcie się tam dzielnie :) Pozdrowienia od mojej Pauli, która się mocno przejęła złamaniem Twojego Syna.

Z tymi złamaniami jest dziwnie. Mój kolega tez złamał kość jakby w środku buta narciarskiego. Ortopeda powiedział, ze to nic nadzwyczajnego, podobno często sie tak dzieje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Synowi szybkiego powrotu do normalnego funkcjonowania.

Mozesz cos wiecej napisać jaka była diagnoza polskiego ortopedy, co zostało zrobione podczas operacji i jakie sa rokowania co do powrotu do sprawności. Co z rehabilitacja?

Edytowane przez wojgoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wojgoc napisał:

Życzę Synowi szybkiego powrotu do normalnego funkcjonowania.

Mozesz cos wiecej napisać jaka była diagnoza polskiego ortopedy, co zostało zrobione podczas operacji i jakie sa rokowania co do powrotu do sprawności. Co z rehabilitacja?

sam chciałbym to wszystko wiedzieć...O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli takie samo podejście do pacjenta jak w przypadku Pauli [mention=2786]marboru[/mention] - nóż sie w kieszeni otwiera na takie zachowanie lekarzy[emoji35]
Spokojnie spokojnie.[emoji41] Wczoraj już nie bylo operatora a dziś gadałem. Niestety uraz był gorszy niż sądzono...20180227_145308.jpg20180227_145348.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...