Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Audi ,Porsche Skisack


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma jakieś Audi z oryginalnym worem na narty? Kupiłem auto kombi,w którym będę woził w środku między siedzeniami 4-5 par nart,chcę na nie kupić jakiś pokrowiec,i widzę wielką ilość takich,pochodzących z Audi  i Porsche na niemieckim ebay,ale nikt nie pisze,ile nart tam wchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pokrowiec (AUDI). Nowy, kupiony na polskim Allegro za całe 100 zł. Wkładam tam Mastery, SL, AM, narty żony, syna i córki + kijki. Jest to dość pakowne, ogranicza Cię tak naprawdę wielkość dziury między siedzeniami.  Mogę sprawdzić model o ile, jest na wszywce. Są chyba różne wielkości tych pokrowców.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, moruniek napisał:

Sprawdziłem, model 5UC 32/15 cokolwiek miałoby to oznaczać. Wymiar 190 na 40 na 22 cm. Najdłuższe narty jakie wiozłem miały 195 i weszły.

Ja nie mam dziury,która by była przeszkodą,bo kupiłem Citroena C5 kombi,więc będą jeździć między siedzeniami,chodzi mi o to,czy wejdzie 4-5 par,bo przeważnie tyle wożę?

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w C5 III kombi miałem otwór na narty w którym mieściły się 3-4 pary nart, z większą ilością był problem bo klinowały się wiązania o tenże otwór. Teraz z Nissanie X-trail mogę złożyć oparcie środkowego siedzenia i nie ma problemów z miejscem. Musiałem też dokupić przejściówkę do pasów bezpieczeństwa bo ta końcówka z Audi nie chciała pasować. 

p.s.

Jak ten pokrowiec pasuje do Citroena mogę sprawdzić na początku przyszłego tygodnia kiedy odbiorę auto od mechanika (jeździ nim aktualnie moja żona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złożę,jak Ty,pół siedzenia,to każdy pasuje,chodzi mi tylko o pojemność,bo z tą końcówką pasa sobie poradzę.Otwór w oparciu oczywiście mam,ale wyraźnie za mały na moje zestawy długich nart...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Jak złożę,jak Ty,pół siedzenia,to każdy pasuje,chodzi mi tylko o pojemność,bo z tą końcówką pasa sobie poradzę.Otwór w oparciu oczywiście mam,ale wyraźnie za mały na moje zestawy długich nart...

Kup Superba Kombi. Wchodzi 210cm i 6 par.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moruniek napisał:

Ja w C5 III kombi miałem otwór na narty w którym mieściły się 3-4 pary nart, z większą ilością był problem bo klinowały się wiązania o tenże otwór. Teraz z Nissanie X-trail mogę złożyć oparcie środkowego siedzenia i nie ma problemów z miejscem. Musiałem też dokupić przejściówkę do pasów bezpieczeństwa bo ta końcówka z Audi nie chciała pasować. 

p.s.

Jak ten pokrowiec pasuje do Citroena mogę sprawdzić na początku przyszłego tygodnia kiedy odbiorę auto od mechanika (jeździ nim aktualnie moja żona).

wchodzi ci 6 par nart do x-traila między siedzeniami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Kup Superba Kombi. Wchodzi 210cm i 6 par.

Pozdrowienia

Może nie Suberba od razu, ale ja mam pokrowiec dedykowany do Skody, bardzo solidnie wykonany z klamrami do zapięcia pasa. Wchodzi swobodnie pięć par nart z kijami. Najdłuższe jakie wiozłem to 193 cm. W moim XC70 idealnie całość wpasowuje się w przestrzeń powstałą po położeniu oparcia środkowego siedzenia (kanapa dzielona na trzy części - bardzo dobre rozwiązanie). Cztery osoby jadą sobie swobodnie z nartami w środku bez plecaka na dachu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lokiec3 napisał:

Może nie Suberba od razu, ale ja mam pokrowiec dedykowany do Skody, bardzo solidnie wykonany z klamrami do zapięcia pasa. Wchodzi swobodnie pięć par nart z kijami. Najdłuższe jakie wiozłem to 193 cm. W moim XC70 idealnie całość wpasowuje się w przestrzeń powstałą po położeniu oparcia środkowego siedzenia (kanapa dzielona na trzy części - bardzo dobre rozwiązanie). Cztery osoby jadą sobie swobodnie z nartami w środku bez plecaka na dachu.

Pozdrawiam.

Mam dokładnie ten sam patent - pokrowiec do skody superb i Volvo w moim przypadku v70. Pokrowiec solidny i dobry, choć nie do końca jestem pewien czy wejdzie 5 par nart. 4 pary wchodzą na pewno. W moim przypadku klamra nie pasuje ale ja i tak spinam wszystko pasami ze skiboxa do podłokietnika i kotw w bagażniku, wiec w razie W powinno być bezpiecznie. 

Takie wożenie nart ma plus w postaci braku problemów z oporami powietrza i jest dość wygodne ALE jednak zabiera miejsce w środku i bagażniku, wiec gdy jade w 4 osoby plus to i tak biorę boks na dach, chyba ze wypad jest krótki typu jedno- dwudniowy. Na tydzień w Alpach bym sie tak nie wybrał, bo mimo ze jeżdżę autem kombi, to nie toleruje pakowania ponad rolete bagażnika. 

Pomijając to, podobnie jak @lokiec3 polecam pokrowiec do skody superb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mifilim napisał:

ok. a w ile osób jeździsz? Ja przy 4 mam upchane na maxa i nigdy nie myślałem, żeby tak wozić narty. Do pewnego momentu mieściły sie w bagażniku na skos + kratka. Jak kupiłem dłuższe + dzieci podrosły to wożę na dachu.

Na dachu też wożę w box-ie, mam też specjalny wieszak do nart Thule, który mieści się obok box-a (jak mam mokre narty prosto ze stoku i jadę na kwaterę). W środku wiozę narty najczęściej jak jedziemy w 2 osoby, przy 4 osobach w aucie na dłuższej trasie - szkoda miejsca w bagażniku. Jak już jestem na kwaterze i mam rozpakowane bagaże, lepsze narty trzymam w środku auta, tak na wszelki wypadek, żeby nie zniknęły z box-a.

50 minut temu, Cosworth240 napisał:

W moim przypadku klamra nie pasuje ale ja i tak spinam wszystko pasami ze skiboxa do podłokietnika i kotw w bagażniku, wiec w razie W powinno być bezpiecznie. ...

Pomijając to, podobnie jak @lokiec3 polecam pokrowiec do skody superb.

Sprawdzałem ceny i ten pokrowiec od Skody potrafi być 3 raz droższy od tego do Audi, a jest to dokładnie ten sam pokrowiec tylko w innym malowaniu, więc po co przepłacać. Odnośnie klamry, kup przejściówkę uniwersalną dla kobiet w ciąży (przedłużacz pasa, adapter czy jak to tam zwał) i będzie pasował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na allegro było multum pokrowców Audi,więc nie musiałem szukać.Nie lubię nic na dachu,wiec nawet z 5 parami w 2-3 osoby w dużym kombi się zmieścimy,a jak już bierzemy 16 par,to mam podwójną podłogę w Vito i też unikam boxa...A ten C5 za mną chodził od dawna,mam fanaberię oglądać,jak się podnosi...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moruniek napisał:

 

Sprawdzałem ceny i ten pokrowiec od Skody potrafi być 3 raz droższy od tego do Audi, a jest to dokładnie ten sam pokrowiec tylko w innym malowaniu, więc po co przepłacać. Odnośnie klamry, kup przejściówkę uniwersalną dla kobiet w ciąży (przedłużacz pasa, adapter czy jak to tam zwał) i będzie pasował.

Mnie sie dostał w cenie trudnej do pobicia - w prezencie 😀 ale to ciekawe, ze ten sam pokrowiec brandowany przez audi jest tańszy niz brandowany przez Skodę. Zwykle w koncernie VAG maja nieco odwrotnie ułożone te marki...

natomiast patent z uniwersalna klamra muszę sprawdzić. Możesz mi podać jakiś link do jakiejś aukcji albo strony www z czymś takim? Będę zobowiązany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cosworth240 napisał:

Mnie sie dostał w cenie trudnej do pobicia - w prezencie 😀 ale to ciekawe, ze ten sam pokrowiec brandowany przez audi jest tańszy niz brandowany przez Skodę. Zwykle w koncernie VAG maja nieco odwrotnie ułożone te marki...

natomiast patent z uniwersalna klamra muszę sprawdzić. Możesz mi podać jakiś link do jakiejś aukcji albo strony www z czymś takim? Będę zobowiązany.

W Audi taki pokrowiec był swego czasu dodawany jako wyposażenie standardowe pojazdu w Niemczech a nie każdy posiadacz Audi jeździ na nartach, w Skodzie trzeba było zapłacić za niego 500 zł extra, stąd pewnie różnica w cenie.

 

Coś takiego, najlepiej znaleźć sprzedawcę w swojej okolicy i podjechać do niego z pokrowcem i samochodem. Można sprawdzić czy pasuje, ewentualnie wysłać zdjęcie końcówki mocowania pasa przy pokrowcu i przy pasach samochodowych. 

https://allegro.pl/automax-przedluzacz-pasa-bezpieczenstwa-29cm-i7617583986.html 

https://allegro.pl/zapinka-przejsciowka-adapter-pasow-bezpieczenstwa-i6746369657.html

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Skusiłem się na ten pokrowiec, klamrę zeszlifowałem i jest uniwersalna :)

P1060640.JPG.9c1cef0a7f3b152af74446143cddd441.JPG

Przedłużka też wymagała minimalnego podszlifowania, bo u mnie pasowała tylko na gniazdo pasa środkowego.

P1060642.JPG.ff556d09a737cd0cb3545dabb77ea529.JPG

Teraz dopiero odkryłem walizkę z kółkami, rozpinaną na całej długości- czego mi trochę brakuje w zakupionym pokrowcu

https://www.decathlon.pl/pokrowiec-900--id_8398284.html

big_1244086.jpg

Pokrowiec na 4 pary nart

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Skusiłem się na ten pokrowiec, klamrę zeszlifowałem i jest uniwersalna :)

<ciach>

Teraz dopiero odkryłem walizkę z kółkami, rozpinaną na całej długości- czego mi trochę brakuje w zakupionym pokrowcu

https://www.decathlon.pl/pokrowiec-900--id_8398284.html

<ciach>

Ja dlatego oprócz pokrowca Skody dokupiłem drugi pokrowiec HEADa z kółkami na dwie pary nart z zamysłem, żeby latać z nim samolotem. Bo o ile brak kółek mi specjalnie nie przeszkadza jak niosę narty do auta, o tyle chodzenie z pokrowcem pełnym sprzętu po lotnisku bywa kłopotliwe. Ostatnio jak w Wenecji (w drodze do Cortina d'Ampezzo) szedłem w poszukiwaniu wypożyczalni aut, to myślałem, że mi ramię odpadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...