Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazdy w Alpy obostrzenia, przepisy dotyczące COVID-19 ?


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Victor napisał:

@Jeeb który ośrodek byś polecił w bliskości granicy DE FR gdyż zastanawiam się na wyjazdem w pon lub we wtorek tak na pare dni. Sprawdzałem przed chwila ośrodek Grindelwald. Pewnie znasz jakieś inne ,które mógłbyś polecić . 

Sam bym pojechał do Grindelwaldu jeśli nie zamkną granic

2 godziny temu, tanova napisał:

Szwajcarski minister zdrowia Alain Berset apeluje

rozmawiałem o tym dziś z moimm gospodarzem i ma o nim takie samo zdanie jak Górale Podhalańscy o polskim ministrze zdrowia 

czyli chętnie przyjmie zagranicznych turystów

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się zagęszcza. W ciągu ostatnich kilku dni brak było nowych informacji z Włoch. Deklaracja, że od 7. stycznia 2021 zostają otwarte ośrodki narciarskie, baza hotelowa, gastronomiczna itd. była w większości uznana za dobrą monetę. Ośrodki narciarskie wręcz w rubrykach "początek sezonu" pisały 7. styczeń, aczkolwiek z dopiskiem "zgodnie z ustaleniami rządu z dnia 3. grudnia 2020". Tymczasem wczoraj prezydent Belluno stwierdził, że data otwarcia infrastruktury w zasadzie nie jest pewna. A więc oprócz kwestii interpretacji zapisów o kwarantannie dla rezydentów włoskich wracających z Polski do Włoch w dniach 7-15 styczeń 2021 (choć to zostało juz raczej wyjaśnione, przynajmniej ze strony włoskiej), dochodzą jeszcze spekulacje na temat faktycznego otwarcia. Teraz jeszcze mamy sygnał z trzecich ust, że rząd robi narciarski lockdown do 17. stycznia 2021. 

W obliczu takiego przebiegu spraw apeluję, by powstało jakieś ciało, które będzie lobbować u @JC opublikowanie kolejnych filmów z sezonu 2019/20. Bo w przeciwnym razie pozostają szachy i bierki elektryczne.

https://www.dolomitireview.com/lapertura-della-stagione-sciistica-il-7-gennaio-e-un-auspicio-ma-non-una-certezza/

Edytowane przez waldek71
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 21:01, Jeeb napisał:

rozmawiałem o tym dziś z moimm gospodarzem i ma o nim takie samo zdanie jak Górale Podhalańscy o polskim ministrze zdrowia

Dalej w Szwajcarii? 

A jeśli tak to pytanie numer 2: Szwajcar powiedział Ci co mu się nie podoba w Szwajcarii? Podobno takie rzeczy nie istnieją. Edit: no chyba, że to przyjaźń lub jesteś postrzegany jak wieloletni lokals :D

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pawelb91 napisał:

Zaje... Odwołałem rok temu wyjazd do Val Gardeny i przełożyłem go na Marzec 2021. Mieszkanie przy samym stoku Saslong, z dojazdem na nartach do wyciągu, którego.... NIE OTWORZĄ. Nie mam już na to słów :(

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Napisałem do Val Gardena. Ciekawy jestem co odpiszą?

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, idealist napisał:

Dla odmiany i dla równowagi prace przygotowawcze do sezonu w Canzei idą pełną parą, właśnie zobaczyłam na ich FB.

 

Z tego co obserwuję w Val di Sole raczej też wszyscy normalnie przygotowują się do sezonu. 

Zarezerwowałem sobie apartament w połowie lutego oby udało się wyjechać bez przeszkód. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po deklaracji Saslonga o nieotwieraniu się tej zimy przyszła odpowiedź konsorcjum Val Gardena- Alpe di Siusi, które mówi o trwających przygotowaniach do sezonu.

https://www.dolomitireview.com/la-val-gardena-non-ci-sta-saslong-parla-fuori-dal-coro-stiamo-lavorando-per-aprire-la-stagione/?fbclid=IwAR2NqZ_5DpIu-ImzVztUvMrkyjJ-Jz6OjzKghqcsa-ThI2kXuVCGZUA33SQ

Nie wiadomo jakie będą losy Sella Rondy, ale oprócz Saslonga może wszystko działać. W nadchodzącym tygodniu obie strony umówiły się na rozmowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawelb91 napisał:

Zawodów tej rangi zamknięcia nie dotyczą. Dzisiaj był trening DH przed zawodami w Val Gardenie, jutro zawody w Super-G.

Miałem na myśli raczej całą otoczkę i praktykę,cykl treningowy,otwieranie ośrodków dla malej grupy zawodników,bo w porównaniu z listopadem,gdy jeszcze trenowały ekipy różnej rangi,sytuacja się pozamykała,więc cały ośrodek trzeba otworzyć dla malej grupy,plus ograniczenia życiowo-graniczno-transportowe,niektóre dość radykalne w krajach alpejskich..

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wojgoc napisał:

Ktoś ma nowe wieści co szykują Austriacy?

W Austrii szykuje się trzeci twardy lockdown zaraz po świętach - rozpoczęcie sezonu narciarskiego prawdopodobnie będzie przesunięte na termin nie wcześniejszy niż po 10 stycznia:

https://www.oe24.at/oesterreich/politik/naechster-lockdown-schock-auch-skilifte-bleiben-zu/457943703

Dzisiaj po południu ma być konferencja prasowa.

Edytowane przez tanova
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

W Austrii szykuje się trzeci twardy lockdown zaraz po świętach - rozpoczęcie sezonu narciarskiego prawdopodobnie będzie przesunięte na termin nie wcześniejszy niż po 10 stycznia:

https://www.oe24.at/oesterreich/politik/naechster-lockdown-schock-auch-skilifte-bleiben-zu/457943703

Dzisiaj po południu ma być konferencja prasowa.

To w takim razie trza się zacząć rozglądać za jakimś setem skiturowym👀, i to x3 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

W Austrii szykuje się trzeci twardy lockdown zaraz po świętach - rozpoczęcie sezonu narciarskiego prawdopodobnie będzie przesunięte na termin nie wcześniejszy niż po 10 stycznia:

https://www.oe24.at/oesterreich/politik/naechster-lockdown-schock-auch-skilifte-bleiben-zu/457943703

Dzisiaj po południu ma być konferencja prasowa.

Później będzie czwarty lockdown, a jeszcze później piąty, który będzie w lutym.  Czyli w wysokim sezonie. Jeśli, Austriacy nie ruszą z sezonem do lutego ( ferie w DE, BE, NL ,AT, IT), to w sezonie 20/21 już ich nie otworzą.
Ja, jako człowiek twardo stąpający  po ziemi , obecny sezon spisałem na straty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arek1982 napisał:

Później będzie czwarty lockdown, a jeszcze później piąty, który będzie w lutym.  Czyli w wysokim sezonie. Jeśli, Austriacy nie ruszą z sezonem do lutego ( ferie w DE, BE, NL ,AT, IT), to w sezonie 20/21 już ich nie otworzą.
Ja, jako człowiek twardo stąpający  po ziemi , obecny sezon spisałem na straty.

Wcale nie musi być tak źle.Od lat najlepsze warunki pogodowe i śniegowe były od końca lutego do końca kwietnia.I polskie stacje stały wtedy  puste,bo wszyscy musieli się najeździć w sylwestra i ferie,a w Alpy jeździliśmy rzadziej.Polskie i slowackie stacje zamykano,bo nie było dla kogo ich puszczać,taka tradycja.Więc całkiem mozliwe,że ucierpią tylko nartujący permanentnie przez cały rok,którym ucieknie ze dwa miesiące,reszta doceni zalety nart marcowych i kwietniowych.Co będzie z pożytkiem dla stacji i dla narciarzy..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lski@interia.pl napisał:

Wcale nie musi być tak źle.Od lat najlepsze warunki pogodowe i śniegowe były od końca lutego do końca kwietnia.I polskie stacje stały wtedy  puste,bo wszyscy musieli się najeździć w sylwestra i ferie,a w Alpy jeździliśmy rzadziej.Polskie i slowackie stacje zamykano,bo nie było dla kogo ich puszczać,taka tradycja.Więc całkiem mozliwe,że ucierpią tylko nartujący permanentnie przez cały rok,którym ucieknie ze dwa miesiące,reszta doceni zalety nart marcowych i kwietniowych.Co będzie z pożytkiem dla stacji i dla narciarzy..

Myślisz, że właściciel ośrodków będą czekali do końca lutego, z podjęciem decyzji ?  Przypominam, że w Polsce, dwa terminy , w którym ludzi było najwięcej już przepadły. Na zachodzie, lada chwila przepadnie drugi "wysoki sezon".
Jeśli tak się stanie, nikomu nie będzie się kalkulowało otwierać, wyciągów na 4-5 tygodni .    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arek1982 napisał:

Myślisz, że właściciel ośrodków będą czekali do końca lutego, z podjęciem decyzji ?  Przypominam, że w Polsce, dwa terminy , w którym ludzi było najwięcej już przepadły. Na zachodzie, lada chwila przepadnie drugi "wysoki sezon".
Jeśli tak się stanie, nikomu nie będzie się kalkulowało otwierać, wyciągów na 4-5 tygodni .    

Śniegu oczywiście nie zaczną robić od nowa,ale jeśli pokrywa przetrwa a ludzie zrozumieją,że co się nie najeździli w grudniu,mogą w marcu.Przydałaby się kampania promująca narty wiosenne ,by zmienić kulturę wypoczynku...O ile oczywiście lockdown nie będzie trwał do końca kwietnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Śniegu oczywiście nie zaczną robić od nowa,ale jeśli pokrywa przetrwa a ludzie zrozumieją,że co się nie najeździli w grudniu,mogą w marcu.Przydałaby się kampania promująca narty wiosenne ,by zmienić kulturę wypoczynku...O ile oczywiście lockdown nie będzie trwał do końca kwietnia...

Śnieg śniegiem.  Prócz śniegu jest masę innych czynników które generują koszty.
Nie wierzę w to. Jeśli, taka Austria do lutego nie ruszy to mamy po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...